Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het doet me allemaal wel denken aan een uitleg die ik ooit las uit een tijd dat wegnummers zo langzaam maar zeker werden uitgerold naar de bewegwijzering in de verschillende Europese landen: wat voor doelen er voor een bepaalde weg precies bewegwijzerd zullen staan, is een kwestie van giswerk. Van het wegnummer kun je daarentegen altijd zeker zijn. Maar om dat echt rond te maken, zou je eigenlijk met wegnummer + windrichting moeten werken, zodat je bij het naderen van een bepaald bewegwijzerd nummer ook zekerheid kunt hebben over de twee kanten die je uit kunt.
Ik zeg dit trouwens niet uit sympathie met iemand die bij een keuze tussen A4 Rotterdam en A4 Amsterdam niet kan inschatten welke kant uit Den Haag is. Zelfs niet als je erop was voorbereid dat Den Haag bewegwijzerd zou staan en je dus even zult moeten omschakelen. Maar op veel andere plaatsen staan veel minder bekende doelen bewegwijzerd.
Ik zeg dit trouwens niet uit sympathie met iemand die bij een keuze tussen A4 Rotterdam en A4 Amsterdam niet kan inschatten welke kant uit Den Haag is. Zelfs niet als je erop was voorbereid dat Den Haag bewegwijzerd zou staan en je dus even zult moeten omschakelen. Maar op veel andere plaatsen staan veel minder bekende doelen bewegwijzerd.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat ligt dan eerder aan die specifieke school dan aan het systeem, want ik heb wel degelijk goede topografielessen gehad die verder gingen dan de (toen) 11 provinciehoofdsteden.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik heb ook voor elke provincie meerdere plaatsen moeten leren.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Windrichtingen zijn ook niet altijd duidelijk. Wegen die in een (halve) cirkel lopen hebben geen duidelijke windrichting en dat geeft verwarring.
Wat topografie betreft, volgens mij is het handig om de lijst van te bewegwijzeren doelen af te stemmen met de lijst steden en dorpen die in groep 8 geleerd moeten worden. Meestal gaat dat wel redelijk trouwens. In het buitenland kiest men soms vaker voor een onbeduidend gehucht in plaats van de stad die je zou verwachten. En soms wordt je toch verrast, Zutphen wordt al bij afrit Voorst van de A1 af gestuurd. Ik had beter via Deventer kunnen rijden...
Wat topografie betreft, volgens mij is het handig om de lijst van te bewegwijzeren doelen af te stemmen met de lijst steden en dorpen die in groep 8 geleerd moeten worden. Meestal gaat dat wel redelijk trouwens. In het buitenland kiest men soms vaker voor een onbeduidend gehucht in plaats van de stad die je zou verwachten. En soms wordt je toch verrast, Zutphen wordt al bij afrit Voorst van de A1 af gestuurd. Ik had beter via Deventer kunnen rijden...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ach ja, de jaren '80. Ook ik heb uitgebreide topografielessen gehad. Die de nogal ouderwetse vorm hadden van het opdreunen van rijtjes waarvan ik er sommige nog steeds in mijn hoofd heb zitten: "Rijssen, Wijhe, Olst, Deventer". Doet het goed als nutteloze feitenkennis en was misschien toen ook al overdreven. In het huidige tijdperk waar iedereen vrijwel permanent informatie onder de knop heeft zitten is die mate van parate kennis erin rammen al helemaal overdreven. Maar wie met topografielessen (of op een andere manier) een goed beeld van de landkaart in zijn hoofd opbouwt, doet het met navigatie en begrijpen van borden onmiskenbaar beter.
Er zijn best wel wat wegen te verzinnen waarvan het lastig is om een primaire windrichting te vinden om te bewegwijzeren. Wegen die in een halve cirkel lopen zijn daar een voorbeeld van. Maar onder de streep kent ons land er daar niet veel van.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In het kader van mijn nieuwe NBA-website gebruik ik windrichtingen voor de snelweg-richtingen.
Ik heb alleen dubbele richtingen nodig bij:
- A7 (n/o - w/z)
- A9 (w/n - z/o)
- A10 (tegen de klok in - met de klok mee)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat is met de A-nummers ook wel waarop ik uit zou komen. A18 vind ik ook geen makkelijke, zeker niet met de pas uitgebouwde N18. Maar daar kun je een keuze maken en dat zal altijd redelijk verdedigbaar zijn. Zelfde geldt voor sommige N-wegen die echt min of meer onder hoeken van 45 graden lopen, de N302 bijvoorbeeld.
Waarom ze dan in Friesland enkele halfrond lopende N-nummers hebben (N361 Groningen-Leeuwarden via Lauwersoog; N359 Lemmer-Leeuwarden via Hindeloopen) waardoor je op het N-netwerk nóg meer wissels zou moeten maken, roept ergens ook de vraag op waar die rare halve cirkels in Friesland wel zulke logische nummers zijn...
Waarom ze dan in Friesland enkele halfrond lopende N-nummers hebben (N361 Groningen-Leeuwarden via Lauwersoog; N359 Lemmer-Leeuwarden via Hindeloopen) waardoor je op het N-netwerk nóg meer wissels zou moeten maken, roept ergens ook de vraag op waar die rare halve cirkels in Friesland wel zulke logische nummers zijn...
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Gisteren bij de afrit Kapelle op de A58 BoZ-Vlissingen een nieuw vorkbord gezien, evenals bij de afrit Goes-Zuid, en een nieuw afstandenbord na de afrit Kapelle.
Discussieren is de kunst van het weglaten.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Code: Selecteer alles
[A58]
Vlissingen
Terneuzen (TOL)
---
[A256] Goes
[A256] Zierikzee
Discussieren is de kunst van het weglaten.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Afstandenbord na de afslag Kapelle-Zuid.
Laatst gewijzigd door Steptimer op vr 15 jun 2018, 21:20, 2 keer totaal gewijzigd.
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7874
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Lekker leesbaar deze tijdelijke dingen.
Nu volgen er nog portalen verderop, dat scheelt.
De markering van de rechter rijstrook is overigens ook iets verschoven zo te zien.
Nu volgen er nog portalen verderop, dat scheelt.
De markering van de rechter rijstrook is overigens ook iets verschoven zo te zien.
Laatst gewijzigd door Jackbauer1350 op za 09 jun 2018, 17:04, 1 keer totaal gewijzigd.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Haha. Treffend voorbeeld van een (onmiskenbare) noord-zuidroute die in een specifieke regio ineens lang oost-west verloopt. Is op de schaal van Nederland niet echt een probleem, zeker niet als je een weg als de A9 laat wisselen wanneer die van oost-west buitenring van Amsterdam wisselt naar noord-zuid verbinding naar Alkmaar. Waar je het hier wel mooi ziet, is met E-nummers: denk aan een E31 en een E35 die noord-zuidroutes zijn, maar in Nederland absoluut niet zo bestempeld mogen worden.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
En denk ook aan het gekunstel met de E25 en E35 die elkaar volgens de regels niet mogen kruisen, waardoor zeker de E25 in Nederland nu een vreemd verloop kent. Ook het verloop van de E30 met de omweg via Den Haag is opmerkelijk en de E31 kent nog de omweg via Köln in plaats van een meer directe route via Venlo.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Had er geen A12 moeten staan naast de N14 ? Ipv A4 net als voor rechtdoor ?
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Yep. Die rechter A4 had A12 moeten zijn.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik ben bezig met een nieuwe NBA-fotowebsite en heb daarvoor een groot aantal nieuwe foto's gemaakt van NBA-borden, vooral in de omgeving van Rotterdam.
Nieuwe foto's zijn te vinden op:
A1 richting oost, Diemen-Eemnes: http://notab.outducks.org/nba/nba001o.html
A9 richting zuid/oost, Raasdorp-Diemen: http://notab.outducks.org/nba/nba009.html#nba_009z
A10 met de klok mee, Watergraafsmeer-De Nieuwe Meer: http://notab.outducks.org/nba/nba010m.html
A13, beide richtingen: http://notab.outducks.org/nba/nba010m.html
A15 in beide richtingen, Oostvoorne-Ridderkerk: http://notab.outducks.org/nba/nba015o.html en http://notab.outducks.org/nba/nba015w.html
A20 in beide richtingen, Vlaardingen-Gouda: http://notab.outducks.org/nba/nba020o.html en http://notab.outducks.org/nba/nba020w.html
en nog een paar andere.
Ongeveer 50% van de foto's die ik vanuit een rijdende auto maak, levert een geslaagde foto op. Vandaar de soms slechte foto's of foto's van eerdere datum (waarbij ik gecontroleerd heb of er sindsdien iets veranderd is).
Het enige voordeel van files in de randstad: je kunt scherpere foto's maken.
Nieuwe foto's zijn te vinden op:
A1 richting oost, Diemen-Eemnes: http://notab.outducks.org/nba/nba001o.html
A9 richting zuid/oost, Raasdorp-Diemen: http://notab.outducks.org/nba/nba009.html#nba_009z
A10 met de klok mee, Watergraafsmeer-De Nieuwe Meer: http://notab.outducks.org/nba/nba010m.html
A13, beide richtingen: http://notab.outducks.org/nba/nba010m.html
A15 in beide richtingen, Oostvoorne-Ridderkerk: http://notab.outducks.org/nba/nba015o.html en http://notab.outducks.org/nba/nba015w.html
A20 in beide richtingen, Vlaardingen-Gouda: http://notab.outducks.org/nba/nba020o.html en http://notab.outducks.org/nba/nba020w.html
en nog een paar andere.
Ongeveer 50% van de foto's die ik vanuit een rijdende auto maak, levert een geslaagde foto op. Vandaar de soms slechte foto's of foto's van eerdere datum (waarbij ik gecontroleerd heb of er sindsdien iets veranderd is).
Het enige voordeel van files in de randstad: je kunt scherpere foto's maken.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3354
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zag op de A16 net voor de drechttunnel een ontzettend rommeltje.
De kantelwalsen voor het vrachwagenverbod zijn verdwenen waardoor het er nu vast op staat. No problem. Linker portaal heeft Dordrecht vol in Ee. Rechter portaal Dordrecht in Dd door die vrachtwagenschildjes. Dat is al ontzettend rommelig omdat Dordrecht dan niet dezelfde breedte heeft. Dd lijkt me net als een L-Paneel een noodgreep. Dit bord had gewoon zo'n 20cm breder gekund.
Volgende portaal: Linkerbord is NBA, rechter is oldschool. Niet tegelijk vervangen dus. En dan nog dat Eindhoven waar ik nog steeds niet over te spreken ben maar goed...
De kantelwalsen voor het vrachwagenverbod zijn verdwenen waardoor het er nu vast op staat. No problem. Linker portaal heeft Dordrecht vol in Ee. Rechter portaal Dordrecht in Dd door die vrachtwagenschildjes. Dat is al ontzettend rommelig omdat Dordrecht dan niet dezelfde breedte heeft. Dd lijkt me net als een L-Paneel een noodgreep. Dit bord had gewoon zo'n 20cm breder gekund.
Volgende portaal: Linkerbord is NBA, rechter is oldschool. Niet tegelijk vervangen dus. En dan nog dat Eindhoven waar ik nog steeds niet over te spreken ben maar goed...
Svenlo
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Als je deze bedoelt, die zijn toch net anders dan wat je omschrijft.
(Zie verder http://notab.outducks.org/nba/nba016z.html#nba_016z_079)
(Zie verder http://notab.outducks.org/nba/nba016z.html#nba_016z_079)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3354
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Oeps ja. Maar het is ongeveer hetzelfde zoals ik ze beschreef
Svenlo
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nieuw vorkbord afslag Kapelle-Zuid.
Nieuw afstandenbord na de afslag Kapelle(Oude afslag s-Gravenpolder).
Waarom staat het hoofddoel Middelburg er niet meer op?
Op een vrij nieuw NBA bord(vorig jaar geplaatst) na de afslag Rilland staat Middelburg wel aangegeven.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dit bord is trouwens enkele dagen geleden aangepast: rechtsaf staat er nu A12 in plaats van A4.Jackbauer1350 schreef: ↑za 09 jun 2018, 15:46 Lekker leesbaar deze tijdelijke dingen.
Nu volgen er nog portalen verderop, dat scheelt.
De markering van de rechter rijstrook is overigens ook iets verschoven zo te zien.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die borden in Zeeland zijn volgens de nieuwste template? Vind de wegnummers er een stuk beter en ruimer uitzien.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nee, nog niet helemaal.
NBd is wel eerder gemaakte, maar nog niet gerealiseerde ontwerpen aan het herzien, zodat ze uiterlijk veel gelijkenis met de nieuwe sjablonen hebben. Maar dat nog niet altijd zijn. Hier ook niet. Kun je bijvoorbeeld zien aan het feit dat BPS-code en tekst "Rijkswaterstaat" nog los op het bord staan, in plaats van geïntegreerd in de bies.
NBd is wel eerder gemaakte, maar nog niet gerealiseerde ontwerpen aan het herzien, zodat ze uiterlijk veel gelijkenis met de nieuwe sjablonen hebben. Maar dat nog niet altijd zijn. Hier ook niet. Kun je bijvoorbeeld zien aan het feit dat BPS-code en tekst "Rijkswaterstaat" nog los op het bord staan, in plaats van geïntegreerd in de bies.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Klopt. Voor de rest lijken ze wel conform de nieuwe templates, qua interlinies en formaten routenummervelden. Ziet er strak uit
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Op de A50 van Arnhem richting Zwolle staan bij Beekbergen en Apeldoorn ook een hoop nieuwe borden.
Gelijk na Beekbergen is de vooraankondiging van Apeldoorn. Hier hangen portaalborden boven de weg. Op de twee portalen is het rechtdoorbord beide keren een twee rijstroken breed bord met Apeldoorn-Noord als enige doel. Zo direct na Beekbergen zou je toch Zwolle ook wel op dat bord verwachten, als routebevestiging. Het gaat om dit portaal en het volgende, rechtdoor staat nu enkel Apeldoorn-Noord aangegeven en geen Zwolle meer.
Nog erger wordt het op de parallelbaan van Apeldoorn. Deze aansluiting is wat anders vormgegeven dan gebruikelijk en er is hier een weefvak. Bovenaan de toerit staat enkel Zwolle aangegeven. Maar wat denk je dat er staat aangegeven voor het verkeer richting de A50, dus het verkeer dat de toerit heeft genomen? Juist, Apeldoorn-Noord...
Voor de duidelijkheid, het gaat om dit portaal waar het linkerbord vervangen is door een bord met Apeldoorn-Noord in plaats van Zwolle. Op deze plek volkomen misplaatst. Verkeer dat hier vanaf de toerit komt heeft hiervoor alleen maar het doel Zwolle gezien en helemaal geen Apeldoorn-Noord...
Apeldoorn-Noord, het nieuwe netwerkdoel.
Gelijk na Beekbergen is de vooraankondiging van Apeldoorn. Hier hangen portaalborden boven de weg. Op de twee portalen is het rechtdoorbord beide keren een twee rijstroken breed bord met Apeldoorn-Noord als enige doel. Zo direct na Beekbergen zou je toch Zwolle ook wel op dat bord verwachten, als routebevestiging. Het gaat om dit portaal en het volgende, rechtdoor staat nu enkel Apeldoorn-Noord aangegeven en geen Zwolle meer.
Nog erger wordt het op de parallelbaan van Apeldoorn. Deze aansluiting is wat anders vormgegeven dan gebruikelijk en er is hier een weefvak. Bovenaan de toerit staat enkel Zwolle aangegeven. Maar wat denk je dat er staat aangegeven voor het verkeer richting de A50, dus het verkeer dat de toerit heeft genomen? Juist, Apeldoorn-Noord...
Voor de duidelijkheid, het gaat om dit portaal waar het linkerbord vervangen is door een bord met Apeldoorn-Noord in plaats van Zwolle. Op deze plek volkomen misplaatst. Verkeer dat hier vanaf de toerit komt heeft hiervoor alleen maar het doel Zwolle gezien en helemaal geen Apeldoorn-Noord...
Apeldoorn-Noord, het nieuwe netwerkdoel.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3354
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wordt het sowieso niet tijd dat die aansluiting aangepast gaat worden naar een volledig haarlemmermeer in plaats van zo'n onding met onnodige parallelbaan en ruimtebeslag?
Svenlo
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het zijn inderdaad mooi ontworpen borden.Snelwegfreak schreef: ↑vr 15 jun 2018, 22:20 Klopt. Voor de rest lijken ze wel conform de nieuwe templates, qua interlinies en formaten routenummervelden. Ziet er strak uit
Morgenavond is een deel van de A58 in Zeeland gesloten. Vermoedelijk omdat er nog meer nieuwe borden geplaatst worden.
Ik ben benieuwd.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dan zit de uitvoeger te dicht achter Beekbergen. Kwartklaverblad zou wel kunnen, maar het is wel geld uitgeven voor een aangapssing die niet noodzakelijk is.sven_engelen schreef: ↑vr 15 jun 2018, 23:30 Wordt het sowieso niet tijd dat die aansluiting aangepast gaat worden naar een volledig haarlemmermeer in plaats van zo'n onding met onnodige parallelbaan en ruimtebeslag?