[N341] Ommen - Den Ham - Westerhaar - Kloosterhaar
Moderator: Moderatoren
[N341] Ommen - Den Ham - Westerhaar - Kloosterhaar
De N341 is een 21 kilometer lange provinciale weg in Overijssel, vanaf Ommen via Den Ham, Vroomshoop en Westerhaar-Vriezenveenschewijk naar Kloosterhaar.
Wat foto's van vanmiddag:
1. De N341 begint op de "Manitoba-rotonde" met de N347 net ten zuiden van Ommen.
Manitoba roundabout-1 by European Roads, on Flickr
2. Het eerste hectometerpaaltje en een molen.
N341-1 by European Roads, on Flickr
3. De Manitoba-rotonde.
N341-2 by European Roads, on Flickr
4. Tussen Ommen en Den Ham.
N341-3 by European Roads, on Flickr
5. Vroomshoop.
N341-5 by European Roads, on Flickr
Wat foto's van vanmiddag:
1. De N341 begint op de "Manitoba-rotonde" met de N347 net ten zuiden van Ommen.
Manitoba roundabout-1 by European Roads, on Flickr
2. Het eerste hectometerpaaltje en een molen.
N341-1 by European Roads, on Flickr
3. De Manitoba-rotonde.
N341-2 by European Roads, on Flickr
4. Tussen Ommen en Den Ham.
N341-3 by European Roads, on Flickr
5. Vroomshoop.
N341-5 by European Roads, on Flickr
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: [N341] Ommen - Den Ham - Westerhaar - Kloosterhaar
Die weg heb ik meermaals gereden en dat kon mij altijd wel bekoren. Vooral door het bos tussen Ommen en Den Ham. Er staat daar ook een mooi kasteel volgens mij.
Re: [N341] Ommen - Den Ham - Westerhaar - Kloosterhaar
Ik zie nu trouwens dat op de rotonde staat dat Vroomshoop 13 kilometer is, terwijl de komgrens bij km 8,7 ligt.
Re: [N341] Ommen - Den Ham - Westerhaar - Kloosterhaar
In Den Ham staan geen hectometerpaaltjes. Die stoppen aan de westkant van Den Ham bij 5,9 en ten oosten van Den Ham gaat het verder met 6,0. Daar tussenin zit nog 2,5 kilometer bebouwde kom.
Re: [N341] Ommen - Den Ham - Westerhaar - Kloosterhaar
Dat zou het verklaren.
Toch wel apart dat de hectometerwaardes onderbroken worden in de bebouwde kom. Ik heb er nog op gelet en er staan inderdaad geen hectometerpaaltjes in de bebouwde kom, maar het was me niet opgevallen dat het van 5,9 naar 6,0 gaat terwijl er een bebouwde kom tussen zit.
Ik vraag me af of dat standaard is? Soms zie je wel hectometerpaaltjes in de kom.
Toch wel apart dat de hectometerwaardes onderbroken worden in de bebouwde kom. Ik heb er nog op gelet en er staan inderdaad geen hectometerpaaltjes in de bebouwde kom, maar het was me niet opgevallen dat het van 5,9 naar 6,0 gaat terwijl er een bebouwde kom tussen zit.
Ik vraag me af of dat standaard is? Soms zie je wel hectometerpaaltjes in de kom.
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17386
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: [N341] Ommen - Den Ham - Westerhaar - Kloosterhaar
Wellicht komt het omdat de N341 Ommen - Den Ham de S18 was, en de N341 Den Ham - Kloosterhaar de S19. Het provinciaal wegenplan had meer onderbrekingen met bebouwde kommen met aan weerszijden een ander administratief wegnummer. Mogelijk zijn er dus meer van zulke kilometreringsonderbrekingen.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5540
- Lid geworden op: vr 04 sep 2009, 19:22
- Locatie: Breda
Re: [N341] Ommen - Den Ham - Westerhaar - Kloosterhaar
Ook in Vroomshoop staan er volgens mij geen HM-bordjes.
Re: [N341] Ommen - Den Ham - Westerhaar - Kloosterhaar
Dat is omdat de weg in Den Ham en Vroomshoop in het beheer is van de gemeente Twenterand en niet de provincie Overijssel. De weg staat hier formeel/administratief dan ook niet te boek als N341. Op de bewegwijzering op deze stukken wordt het wegnummer wel aangegeven ten behoeve van de duidelijkheid en continuïteit.
Wanneer er wel hectometerpaaltjes binnen de bebouwde kom staan, is de weg daar in het beheer van de provincie. Een voorbeeld is de N377, die door meerdere bebouwde kommen loopt maar over de gehele lengte in het beheer is van de provincie(s).
Of de waardes op de hectometerpaaltjes wel of niet gecontinueerd worden, lijkt vooral een kwestie van de historie. Op de N343 door Hardenberg bijvoorbeeld, ook in het beheer van de gemeente, staan geen hectometerpaaltjes, echter de hectometerwaardes maken wel een 'sprong' (van 39,2 naar 40,7), naar ik vermoed omdat de weg in het verleden wel in het beheer van de provincie is geweest op dit punt.
Wanneer er wel hectometerpaaltjes binnen de bebouwde kom staan, is de weg daar in het beheer van de provincie. Een voorbeeld is de N377, die door meerdere bebouwde kommen loopt maar over de gehele lengte in het beheer is van de provincie(s).
Of de waardes op de hectometerpaaltjes wel of niet gecontinueerd worden, lijkt vooral een kwestie van de historie. Op de N343 door Hardenberg bijvoorbeeld, ook in het beheer van de gemeente, staan geen hectometerpaaltjes, echter de hectometerwaardes maken wel een 'sprong' (van 39,2 naar 40,7), naar ik vermoed omdat de weg in het verleden wel in het beheer van de provincie is geweest op dit punt.