Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het enige plausibele wat ik mij kan bedenken is dat ze vrachtverkeer naar de Dordtse Kil niet over de N3 willen hebben. Maar daar heeft NBA dan weer een wittedoelenplan voor zou je zeggen. Ach ironie, Nbd's wegen zijn ondoorgrondelijk.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21914
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
terwijl gevaarlijke stoffen naar die kant van de stad dan weer verplicht over de N3 moeten? Maar het is zoals je zegt: als hier verkeer naar bepaalde stadsdelen ('wit' dan wel 'blauw') via Ridderkerk moet worden omgeleid, doe je met een via-bord ergens vóór deze afrit meer dan met afrit hernoemen in een naam die per rijrichting verschilt.
Zijn het hier trouwens Nbd's wegen die ondoorgrondelijk zijn of die van de ambtenaren die een regionaal doelenplan hebben zitten schrijven cq een soort forcing hebben gedaan tegenover Rijkswaterstaat met wensen die laatstgenoemde om de een of andere reden (waarschijnlijk lieve vrede) maar heeft geslikt omdat het zich net niet liet afschieten als onmogelijke onzin?
Zijn het hier trouwens Nbd's wegen die ondoorgrondelijk zijn of die van de ambtenaren die een regionaal doelenplan hebben zitten schrijven cq een soort forcing hebben gedaan tegenover Rijkswaterstaat met wensen die laatstgenoemde om de een of andere reden (waarschijnlijk lieve vrede) maar heeft geslikt omdat het zich net niet liet afschieten als onmogelijke onzin?
Laatst gewijzigd door Pino op ma 17 sep 2018, 23:50, 1 keer totaal gewijzigd.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Op lokaal niveau is mijn ervaring dat Nbd's wil is wet.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21914
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik zit niet in die ambtelijke molen, maar we hebben toch genoeg gevallen zien langskomen waar een decentrale overheid dingen gaat verzinnen voor de geleiding vanaf snelwegen. Op de A10 heeft de Gemeente Amsterdam redelijk een wil kunnen opleggen, maar we kennen ook het huilie-huilieverhaal van Mijdrecht waardoor dat ineens werd toegevoegd als afritdoel vanaf de A2. De toelichting van René was indertijd dat de bestuurlijke cultuur er eentje was van on-hiërarchisch gunnen over en weer (onder het mom van samenwerken). Je hoeft geen hoofdstad te zijn voor dat soort invloed.
Als lokale overheid tegen de NBd vechten is misschien wel lastiger dan (via een regionaal doelenplan of anderszins) Rijkswaterstaat overtuigen van een bepaalde manier van lokale geleiding en dat dan gezamenlijk bij de NBd neerleggen.
Als lokale overheid tegen de NBd vechten is misschien wel lastiger dan (via een regionaal doelenplan of anderszins) Rijkswaterstaat overtuigen van een bepaalde manier van lokale geleiding en dat dan gezamenlijk bij de NBd neerleggen.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wil is wet was te kort door de bocht. De Nbd bepaalt of iets in het stramien past of niet, bijvoorbeeld een bepaald type doel of vermelding. Als een gemeente of andere bestuurder iets vaags op de borden wil en het past in het stramien, dan kan het toegelaten worden. Andersom, een hele logische, goed passende vermelding wat (volgens de Nbd) niet in het stramien past, wordt geweigerd.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De afrit heet al sinds jaar en dag "Dordrecht". Dat Dordrecht-Oost is dus nieuw en afwijkend. En idd raar om, komende vanuit de richting Gorinchem, te suggereren dat je voor de rest van Dordrecht nog verder rechtdoor moet. Geen enkel navigatiesysteem zal je NIET de N3 op sturen wanneer je in het centrum moet zijn lijkt me.
Wat me verder opvalt is dat Oud-Alblas plaats heeft gemaakt voor Nieuw-Lekkerland. Daar ben ik opgegroeid en mijn vader reed nooit via die afrit de snelweg op of af, maar altijd één eerder bij Alblasserdam en dan over de dijk.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik bedoel dat Dordrecht daar altijd op de borden heeft gestaan: Papendrecht, Dordrecht, Oud-Alblas.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21914
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Google Maps geeft dat als kortste route aan, maar niet als snelste. Al is dat naar het punt dat Google als centrum neemt; verder westelijk bereik je ongetwijfeld een omslagpunt.
Kan me daarnaast voorstellen dat de route over de dijk vroeger beter doorreed dan nu. In de zin dat het deel van de route binnen de bebouwde kom is gegroeid, zones 60 zijn ingevoerd, drempels zijn neergelegd etc. Maar dat zeg ik meer vanuit een algemene ervaring dan vanuit plaatselijke kennis.
Overigens zou dit een reden kunnen zijn om Nieuw-Lekkerland dan maar niet te bewegwijzeren, omdat het doel kan duiden op meerdere routes. Maar goed, met Oud-Alblas stond er ook wel een heel klein dorp bewegwijzerd voor de N214-noord.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
En ik had het dus over de afritnaam. De naam die op het bord staat dat je uit jouw quote van mijn bericht had weggehaald. (Zie hieronder.)
Hoe kan dit splinternieuwe bord (richting Nijmegen) dan geen ruimte hebben voor -Oost?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vroeger bestond het dorp uit twee lossen kernen die enkel via de dijk met elkaar verbonden waren voor gemotoriseerd verkeer. Wij woonden in het westelijk deel, dan was via Kinderdijk rijden sneller. Tegenwoordig zijn beide kernen aan elkaar vast gebouwd.
Dat is beslist waar, zeker sinds de molens van Kinderdijk zo veel méér toeristen zijn gaan trekken de laatste jaren. En die 60km/u zone ligt er volgens mij idd op de dijk tussen Nieuw Lekkerland en Kinderdijk, maar zeker weten doe ik dat niet.
We weten niet wat de keuze bepaald heeft: wilde de gemeente Molenwaard (waartoe Nieuw-Lekkerland behoort) dit? Was het een verzoek van Alblasserdam om minder doorgaand verkeer te krijgen door hun dorp?
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Huh, nee. Het bord met Dordrecht-Oost is voor de richting Ridderkerk.
Edit: Komt aan portaal 5651, dus toch richting Nijmegen. Het verhaal wordt steeds vreemder want het 700m bord heeft geen -oost toevoeging. Dus de afrit heet Dordrecht en aan één bord komt de afwijkende tekst Dordrecht-Oost te staan.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Komende vanuit Rotterdam kan ik me nog wel iets voorstellen bij een opslitsing in Dordrecht-Centrum en Dordrecht-Oost bij KP Ridderkerk.
Peter - Als je veel tegenwind hebt, kun je beter zelf gaan liggen
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat niet alleen; op de nieuwe versie van de splitsing N214-N3 komt weer alleen Dordrecht te staan volgens de database. Dus dan krijg je:
- Dordrecht - 1300m
- Dordrecht-Oost, Papendrecht, Nieuw-Lekkerland - 700m
- Dordrecht, Papendrecht, Nieuw-Lekkerland - 0m + uitsmijter
- N214 Nieuw-Lekkerland, Oud Alblas <> N3 Papendrecht, Dordrecht
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De toevoeging -Oost toch juist bij 0m en niet bij 700m?
Zou er misschien een oud voorstel zijn blijven plakken zoals Kapelle-Oost?
Zou er misschien een oud voorstel zijn blijven plakken zoals Kapelle-Oost?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Oeps, klopt. Dit krijg je dus met vermeldingen en delen door elkaar gebruiken.
Hint: de foto's staan op volgorde.
Hier een betere foto.Jackbauer1350 schreef: ↑za 15 sep 2018, 18:28 Volgens mij is deze er nog bij gekomen of ik heb m gisteravond gemist.
- SPOILER: TOON
Hint: de foto's staan op volgorde.
- SPOILER: TOON
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7931
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ah, het puntstuk komt niet dichterbij volgens die borden. Dat is best wel apart.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Er stond een truck op de A15 onder het viaduct van de N3 richting Rotterdam met nieuwe borden erop geladen. Kon helaas niet zien wat er op stond. Ook was er een rijstrook afgesloten van de A16 tussen Princevolle en Zonzeel, maar geen idee waarvoor.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De VZP-borden hebben een, naar mijn mening niet zo geslaagde wijziging gehad:
http://notab.outducks.org/nba/2018g/DSC ... ndm300.jpg
http://notab.outducks.org/nba/2018g/DSC ... duitsm.jpg
Ik vind dat links uitlijnen van symbolen erg lelijk, net als het combineren van symbolen en aftakkingspijl op één regel. In onderstaand geval komt de pijl nog meer in de verdrukking:
http://notab.outducks.org/nba/2018/DSC0 ... ordaan.jpg
Daarnaast is het me opgevallen dat deze combinatieborden overal nogal inconsequent zijn:
http://notab.outducks.org/nba/2012/IMG_3176nba65.jpg
http://notab.outducks.org/nba/2018g/DSC03505a50zx21.jpg
Wat is op dit moment de standaard? Afritnummers naast de naam of erboven?
http://notab.outducks.org/nba/2018g/DSC ... ndm300.jpg
http://notab.outducks.org/nba/2018g/DSC ... duitsm.jpg
Ik vind dat links uitlijnen van symbolen erg lelijk, net als het combineren van symbolen en aftakkingspijl op één regel. In onderstaand geval komt de pijl nog meer in de verdrukking:
http://notab.outducks.org/nba/2018/DSC0 ... ordaan.jpg
Daarnaast is het me opgevallen dat deze combinatieborden overal nogal inconsequent zijn:
http://notab.outducks.org/nba/2012/IMG_3176nba65.jpg
http://notab.outducks.org/nba/2018g/DSC03505a50zx21.jpg
Wat is op dit moment de standaard? Afritnummers naast de naam of erboven?
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18029
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Een paar nieuwe borden op de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht (helaas slechte foto's):
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Er is een nieuwe 1500m aankondiging voor het tankstation langs de A27 richting Breda geplaatst bij Hank. Met het nieuwe template. Reed echter op links dus ik heb er geen foto van.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik reed daar gisteren wel richting Breda, maar heb het bordje niet gezien.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Apart, want in de database ziet het bord er toch net wat anders uit, kijkende naar de zwarte bies om het gele wegnummerkader:
- SPOILER: TOON
Слава Україні
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik mag toch hopen dat dat bord is vervangen omdat de oude finaal uit de grond was gereden.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik maak er morgen wel een fotootje van, als ik het onthoud.
-
- stadsweg
- Berichten: 434
- Lid geworden op: zo 16 nov 2008, 11:05
- Locatie: Eindhoven, Noord-Brabant
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Binnenkort zal RWS dit bord aanpassen i.v.m. de fout Eindhoven niet te vermelden.
https://www.google.nl/maps/@51.4044219, ... 312!8i6656
Deze kende ik nog niet, zal binnenkort wel geplaatst worden.
https://www.google.nl/maps/@51.4044219, ... 312!8i6656
Deze kende ik nog niet, zal binnenkort wel geplaatst worden.
As ge nie mìr nèijsgierig bent, dan worde aauwd!
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik vind het niet netjes dat het wegnummer niet onderaan staat. Verbreekt de continuïteit enigzins.
Discussieren is de kunst van het weglaten.