Discussies over de bewegwijzering. Voor zowel het hoofdwegennet als het onderliggend wegennet. Over systeem, wegnummering, redesign, fouten, ANWB, Tebodin, etc.
Moderator: Moderatoren
-
verfmeer95
- expressweg
- Berichten: 3549
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Bericht
door verfmeer95 » wo 19 sep 2018, 22:39
nickdh schreef: ↑wo 19 sep 2018, 20:03
Ik moest ook even eerst goed kijken wat er nou mis was. Bovendien, dat Zutphen vanaf daar al wordt aangegeven verbaast me! 40 km over het OWN zie je niet vaak in NL.
In de Achterhoek is het niet zo heel raar:
Enschede 47 bij Varseveld
Zutphen 44 bij Winterswijk
Zutphen 43 bij Haaksbergen
Winterswijk 41 bij Zutphen
-
Matti
- stadsweg
- Berichten: 302
- Lid geworden op: za 14 okt 2017, 20:53
- Locatie: Knooppunt Gieten
Bericht
door Matti » wo 19 sep 2018, 23:25
verfmeer95 schreef: ↑wo 19 sep 2018, 22:39
nickdh schreef: ↑wo 19 sep 2018, 20:03
40 km over het OWN zie je niet vaak in NL.
Enschede 47 bij Varseveld
De N18 is toch gewoon een rijksweg?
-
waldo79
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20524
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Bericht
door waldo79 » do 20 sep 2018, 7:57
Maar wel OWN.
-
Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
-
Contacteer:
Bericht
door Rene » do 20 sep 2018, 11:49
N18 is wel Hoofdwegennet (HWN).
Maar in de vorm van een Niet-autosnelweg.
-
verfmeer95
- expressweg
- Berichten: 3549
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Bericht
door verfmeer95 » do 20 sep 2018, 13:19
De N302 bij Hoorn was het in ieder geval nog, en daar stond Lelystad 50. Als de huidige N307 ook tot het OWN gerekend wordt zal ook daar een vergelijkbare afstand staan.
Op de N359 bij Workum staat ook nog Leeuwarden 43.
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » do 20 sep 2018, 14:09
De bewegwijzerde route tussen Velden en Nijmegen loopt echter niet volledig over het OWN. Vanaf Gennep gaat het via de A77 en A73.
59 km naar Zeeland op de N277 bij Kessel zal wel één van de langste vermeldingen zijn die volledig over OWN gaan zonder een stukje stroomweg tegen te komen.
-
sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
-
Contacteer:
Bericht
door sven_engelen » do 20 sep 2018, 14:14
Dat kan goed kloppen maar die 57 km kan alleen over de gehele N271 en N844. Via de A77 is het 68km!
Svenlo
-
Willem
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10938
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:46
- Locatie: Delft
Bericht
door Willem » do 20 sep 2018, 14:42
Coen Tunnel schreef: ↑do 20 sep 2018, 14:09
59 km naar Zeeland op de N277 bij Kessel zal wel één van de langste vermeldingen zijn die volledig over OWN gaan zonder een stukje stroomweg tegen te komen.
Rekening houdend met de grootte van dat dorp is dat een extreem vroege vermelding. De achtergrond daarvan is bekend, maar toch.
Als de N59 of N57 als OWN gezien wordt kun je de verwijzing naar Rotterdam meetellen. Zelfs als je de laatste 20 a 30 kilometer over de A29 ervan aftrekt hou je nog ongeveer 50 km. OWN over.
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » do 20 sep 2018, 15:13
sven_engelen schreef: ↑do 20 sep 2018, 14:14
Dat kan goed kloppen maar die 57 km kan alleen over de gehele N271 en N844. Via de A77 is het 68km!
Dat zie je helaas wel vaker, dat de afstand nooit is aangepast nadat de bewegwijzerde route stroomafwaarts verlegd is.
-
verfmeer95
- expressweg
- Berichten: 3549
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Bericht
door verfmeer95 » do 20 sep 2018, 15:15
In vergelijking met de rest van het land is het niet veel, maar ik verbaasde me toch over deze
Dordrecht 32 bij Schoonhoven.
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » do 20 sep 2018, 15:23
Drachten 45 km vanaf Assen, over de N371, N381 en een klein stukje N31. Bijna overal OWN (afgezien die paar km N31), maar wel grotendeels stroomweg:
https://www.google.nl/maps/@52.9930888, ... 312!8i6656
De andere kant op wordt Drachten-Assen overigens via de N381 en A28 via Beilen geleid. Zal ook niet vaak voorkomen dat er tussen twee plaatsen wel continue bewegwijzering is maar naar gelang de richting over twee flink verschillende routes.
Andere lange-afstandsvermeldingen in Drenthe zijn gesneuveld, zoals Meppel op de N371 even buiten Assen. Stond tot 10-15 jaar terug ook met 45 km vermeld.
Groningen 65 km op de N366 bij Barnflair, daarvoor rij je ook eerst nog de hele N366 af tot Veendam voor je op het HWN zit, maar wel volledig stroomweg:
https://www.google.nl/maps/@52.8501096, ... 312!8i6656
-
Steptimer
- autoweg
- Berichten: 1003
- Lid geworden op: ma 04 okt 2010, 22:25
Bericht
door Steptimer » do 20 sep 2018, 18:42
Is deze bekend?
Goes (Tol) 70 km N253, N61, N62. Slechts een klein stukje over de snelweg A58-A256.
Een behoorlijk grote afstand voor een stadje zoals Goes over verschillende N wegen. In heel Zeeuws-Vlaanderen staat Goes erg prominent aangegeven. Ook op de N251, N290, N258.
https://www.google.nl/maps/@51.3142488, ... 312!8i6656
-
Willem
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10938
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:46
- Locatie: Delft
Bericht
door Willem » do 20 sep 2018, 18:54
Dat Goes in Zeeuws-Vlaanderen zo prominent vermeld is heeft met de Westerscheldetunnel te maken. De N62 eindigt in de buurt van die plaats.
-
Ernst76
- stadsweg
- Berichten: 490
- Lid geworden op: zo 21 feb 2016, 19:31
Bericht
door Ernst76 » vr 21 sep 2018, 0:10
Lauwersoog scoort voor zo'n klein plaatsje ook hoog met bijna 50 km vanaf de ring van Groningen. Is de veerhaven om naar Schiermonnikoog te gaan. N361 dus OWN.
Het kleine Nieuw-Weerdinge over 30 km vanaf Gasselternijveen over de N379 vind ik ook opvallend.
Verder zal de N381 Drachten-Emmen goed scoren, al is dat wel een stroomweg.
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » vr 21 sep 2018, 7:39
Ernst76 schreef: ↑vr 21 sep 2018, 0:10Het kleine Nieuw-Weerdinge over 30 km vanaf Gasselternijveen over de N379 vind ik ook opvallend.
Nieuw-Weerdinge staat inderdaad al vanaf Gasselternijven aangegeven, bij de rotonde N378/N379. Maar dat is met 17 km. Dat is fors voor een dorp met 3300 inwoners. Maar Elsendorp heeft 1100 inwoners en wordt op de N277 vanaf 16 km afstand aangegeven:
https://www.google.nl/maps/@51.7060368, ... 312!8i6656
Ysselsteyn met 2200 inwoners op 24 km afstand op diezelfde N277 (tezamen met de al eerder genoemde 59 km naar Zeeland):
https://www.google.nl/maps/@51.3035862, ... 312!8i6656
Meppel met 26 km is niet extreem hoog, maar dat gaat via de veerpont Genemuiden-Zwartsluis:
https://www.google.nl/maps/@52.5746546, ... 312!8i6656
Assen met 54 km, het is vanaf hier niet eens continu. En de afstand is nooit aangepast, dit lukt alleen over de N375-N371, dus een restant van een volledige OWN-verwijzing:
https://www.google.nl/maps/@52.6630515, ... 312!8i6656
Hardenberg 40 km over de N343 vanaf Oldenzaal:
https://www.google.nl/maps/@52.3224419, ... 312!8i6656
Nordhorn 34 km vanaf Hardenberg, in Nederland over een ongenummerde weg en in Duitsland tot aan Uelsen over een Landesstraße:
https://www.google.nl/maps/@52.5566982, ... 312!8i6656
Ter Apel 32 km over de N368 en N976, ook best fors als je bedenkt dat het na Vlagtwedde nog dik 20 km over een ETW
gaat:
https://www.google.nl/maps/@53.1115439, ... 312!8i6656
-
Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Bericht
door Snelwegfreak » vr 21 sep 2018, 8:56
Ahum, heren, gaat het hier nog steeds over wegweizers ? Mochten jullie door willen dan kan er een nieuwe draad geopend worden
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
Ernst76
- stadsweg
- Berichten: 490
- Lid geworden op: zo 21 feb 2016, 19:31
Bericht
door Ernst76 » vr 21 sep 2018, 16:31
Eh nee. Excuus voor de te hoge afstand richting Nieuw-Weerdinge, hoe ik er bij kwam (ik was toch redelijk overtuigd over mijn parate kennis)?
Back on topic: het is wel een wegweizer als je in NL eerst een doel wel vermeldt en daarna niet continueert. Vaak komt dat door situaties die in het verleden wel klopten. Of door de uitrol van NBA. Bijvoorbeeld de afwisseling van Oldenburg en Bremen op de A7.
Anders wordt het bij recent gewijzigde situaties waarbij wel wat beter had mogen worden opgelet:
Bijvoorbeeld op het verkeersplein Gieten staat Stadskanaal aangegeven (bedoeld over Gasselte). Maar bij de afrit Gieten staat er vervolgens Borger rechtdoor en geen Stadskanaal.
-
harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
-
Contacteer:
Bericht
door harry » vr 21 sep 2018, 17:49
Ernst76 schreef: ↑vr 21 sep 2018, 16:31Bijvoorbeeld de afwisseling van Oldenburg en Bremen op de A7.
Dat is niet fout als deze borden er staan:
en verderop:
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
-
sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
-
Contacteer:
Bericht
door sven_engelen » vr 21 sep 2018, 19:13
Op de N273 bij Baarlo staat Steijl ipv Steyl kwam ik vandaag achter.
Svenlo
-
GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
-
Contacteer:
Bericht
door GuteFahrt » vr 21 sep 2018, 22:10
Ik zou zeggen, gewoon Oldenburg én Bremen aangeven. Zo gek is dat toch niet. Probleem opgelost.
-
harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
-
Contacteer:
Bericht
door harry » za 22 sep 2018, 0:18
GuteFahrt schreef: ↑vr 21 sep 2018, 22:10Probleem opgelost.
Er is geen probleem.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
-
Peter
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10225
- Lid geworden op: di 01 mar 2005, 8:42
- Locatie: Gieten
Bericht
door Peter » za 22 sep 2018, 9:15
We zullen het eens zijn dat de wissel (op de A7) dubbele wissel Bremen/Oldenburg wel heel vreemd is. Het zal tijdelijk bedoeld zijn omdat men dacht de Duitsers Bremen zouden toevoegen op de A280/A31, maar daar staat voornamelijk nog oude meuk. Maar vermoedelijk blijft Oldenburg dan wel staan, omdat dit een verkeersknooppunt is van snelwegen A28-A29-A293 met een Totso (en geen gehucht).
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
-
Ernst76
- stadsweg
- Berichten: 490
- Lid geworden op: zo 21 feb 2016, 19:31
Bericht
door Ernst76 » ma 24 sep 2018, 12:26
Mijn bedoeling was ook om het over het onjuist niet continueren van doelen te hebben, zoals Stadskanaal op de N34 tussen verkeersplein Gieten en Borger. Het voorbeeld van Bremen en Oldenburg had ik bedoeld als illustratie van dat het handiger had gekund, maar nog wel klopt.
Overigens lijkt het me pas zaak Bremen te gaan verwijzen in Nederland (vanaf Groningen en Hoogeveen (E233)) als Bremen over de grens heen ook wordt gecontinueerd. Bremen komt er op de A31/A28 nu pas op bij Dreieck Leer als ik me niet vergis.
-
GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
-
Contacteer:
Bericht
door GuteFahrt » ma 24 sep 2018, 12:39
Je vergist je niet:
^Dat is de eerste keer Bremen in die regio op de Autobahn.
-
Chris
- Moderator
- Berichten: 76294
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:19
- Locatie: NL
Bericht
door Chris » ma 24 sep 2018, 12:40
Wel laat voor een stad met 500.000+ inwoners waar je op een oost-westverbinding naartoe rijdt. Ik snap wel de beweegredenen om vanaf Groningen al Bremen te bewegwijzeren, het is een veel belangrijkere stad en knooppunt dan Oldenburg.
-
verfmeer95
- expressweg
- Berichten: 3549
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Bericht
door verfmeer95 » ma 24 sep 2018, 13:00
Tegelijkertijd snap ik ook wel dat ze tussen Bunde en Leer niet met 4 rechtdoordoelen willen werken. Dus dan zal Oldenburg moeten verdwijnen.
-
sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3353
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Arnhem
-
Contacteer:
Bericht
door sven_engelen » ma 24 sep 2018, 13:09
Leer kunnen ze wel laten vallen voor oldenburg
Svenlo
-
GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
-
Contacteer:
Bericht
door GuteFahrt » ma 24 sep 2018, 13:18
Tja, hier valt nog wel het één en ander over te zeggen, maar dat dwaalt af van wegweizers. Gevalletje afsplitsen?
Afstandenbord na
Bunde:
Beslisportaal
Bunde
Dat is al aardig volle bak. Toch een beetje vreemd dat Weener en Papenburg genoemd staan op zo'n portaal? Zijn de eerstvolgende aansluitingen op de A31 ri. resp. noord en zuid, maar dat vind je doorgaans toch op vorkborden bij aansluitingen en niet bij knooppunten?