Het lijkt me stug dat het nieuwste deel fysiek verbeed (lees: gesloopt en nieuwgebouwd) gaat worden. Dat is kapitaalvernietiging, zeker omdat je daar zonder al te veel kosten nu al 1 of 2 extra rijstroken kwijt kunt.
Het oude deel vervangen door een breder aquaduct lijkt logischer, zodat je naar 5+5 of 6+5 toe kunt.
Dit wordt praktisch nog wel een interessante klus. Niet alleen omdat het verkeer tijdens de bouw tijdelijk 3+3 door het nieuwere deel moet, maar ook omdat ik me afvraag hoe makkelijk je de bouwwijze van een nieuw aquaduct kunt laten aansluiten op de bestaande situatie (beperkte ruimte tjidens de bouw, de kunstmatige polder e.d.)
Hersenspinsel: Is een extra aquaductbak met vijf of zes rijstroken aan de oostkant inpasbaar? Dan zou je de parallelstructuren bij Leiden en ten noorden van

Burgerveen aan elkaar kunnen verbinden door deze door het oude aquaduct heen te laten lopen.