Forum voor liefhebbers van kaartmateriaal
Moderator: Moderatoren
-
Sophie
- expressweg
- Berichten: 3442
- Lid geworden op: vr 03 mar 2006, 10:26
- Locatie: Sankt Augustin (Duitsland)
Bericht
door Sophie » zo 02 dec 2018, 17:38
BHJ schreef: ↑zo 02 dec 2018, 11:49
In Tunesië staat de A1 aaangegeven als Autoroute A1 (volledig in een schildje). Lijkt me niet de bedoeling.
Zoiets gebeurt wel vaker... In de buurt van Zgorzelec (Polen) kent Google ook gele schildjes met [Droga wojewódzka 352] -lijkt mij ook niet zo te horen.
In Tunesië schijnt het inmiddels wel opgelost te zijn.
»Als je in de verkeerde trein stapt heeft het geen zin door het gangpad in de tegenovergestelde richting te lopen«
Dietrich Bonhoeffer
-
BHJ
- verkeersader
- Berichten: 805
- Lid geworden op: do 02 mar 2017, 15:14
- Locatie: Zeeland
Bericht
door BHJ » zo 02 dec 2018, 18:57
Bij mij nog niet.
Discussieren is de kunst van het weglaten.
-
Sophie
- expressweg
- Berichten: 3442
- Lid geworden op: vr 03 mar 2006, 10:26
- Locatie: Sankt Augustin (Duitsland)
Bericht
door Sophie » zo 02 dec 2018, 20:13
Duikt bij mij alleen uit als ik als taal Engels gebruik. Bij Duits/Frans/Nederlands niet. Die in Polen in alle vier talen.
»Als je in de verkeerde trein stapt heeft het geen zin door het gangpad in de tegenovergestelde richting te lopen«
Dietrich Bonhoeffer
-
Chris
- Moderator
- Berichten: 76287
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:19
- Locatie: NL
Bericht
door Chris » di 04 dec 2018, 13:58
Er is een nieuw satellietbeeld in Google Earth van Oost-Nederland van juli 2018. Het gaat om Overijssel ten zuiden van de Vecht en Gelderland ten oosten van de IJssel, evenals een stuk van Zuidoost-Drenthe. Dit satellietbeeld loopt een flink stuk door tot in Duitsland. Het sluit aan op de recent toegevoegde beelden van Centraal-Nederland, waardoor nu behoorlijke delen van Midden- en Noord-Nederland goede kwaliteit satellietbeelden van 2018 hebben.
Op de satellietbeelden is o.a. te zien;
* N18 Groenlo - Enschede
* N35 omlegging Wijthmen (gedeeltelijk)
* N36 reconstructie
* N345 rondweg Voorst
* N348 door Dieren
* nieuwe rondweg Nordhorn
* nieuwe truck stop in Deventer
-
Robonus
- autoweg
- Berichten: 1102
- Lid geworden op: di 12 apr 2016, 10:30
Bericht
door Robonus » wo 05 dec 2018, 7:06
Was nieuwsgierig naar de N18 maar dat zijn bij mij alleen nog oude beelden:
-
Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Bericht
door Robbert297 » wo 05 dec 2018, 7:51
Als het goed is moet het in Google Earth te zien zijn. Wat jij voor je hebt is Google Maps.
Слава Україні
-
Robonus
- autoweg
- Berichten: 1102
- Lid geworden op: di 12 apr 2016, 10:30
Bericht
door Robonus » wo 05 dec 2018, 10:14
Ahaa, klopt helemaal. Dacht dat de beeldservers van Maps en Earth tegelijk werden geupdate...
-
Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Bericht
door Robbert297 » wo 05 dec 2018, 16:27
Слава Україні
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » wo 05 dec 2018, 22:02
In tegenstelling tot vanmiddag zijn de gezichten nu gelukkig geblurd.
-
Robonus
- autoweg
- Berichten: 1102
- Lid geworden op: di 12 apr 2016, 10:30
Bericht
door Robonus » do 06 dec 2018, 8:01
Verrek je heb gelijk! Gisteren waren ze gewoon te zien. Zou da A.I. van Google zo slim zijn dat als een bepaald beeld vaker bekeken wordt dat er dan wat extra aandacht naar gaat?
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » do 06 dec 2018, 8:30
Misschien. Of iemand heeft het gemeld. Ik heb ook wel eens zichtbare gezichten gemeld en dat werd telkens zeer snel geblurd (binnen enkele uren). Blijkbaar heeft dat een hoge prioriteit. In dit geval had ik trouwens geen melding gedaan, maar iemand anders blijkbaar wel.
-
mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18191
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
-
Contacteer:
Bericht
door mavas » do 06 dec 2018, 9:45
Coen Tunnel schreef: ↑wo 05 dec 2018, 22:02In tegenstelling tot vanmiddag zijn de gezichten nu gelukkig geblurd.
He inderdaad!
Maar misschien komt het ook door de meelezers hier
-
Vinny
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 41327
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 12:52
- Locatie: Friesland
Bericht
door Vinny » do 06 dec 2018, 20:12
Coen Tunnel schreef: ↑do 06 dec 2018, 8:30
Misschien. Of iemand heeft het gemeld. Ik heb ook wel eens zichtbare gezichten gemeld en dat werd telkens zeer snel geblurd (binnen enkele uren). Blijkbaar heeft dat een hoge prioriteit. In dit geval had ik trouwens geen melding gedaan, maar iemand anders blijkbaar wel.
Klopt. Veel landen hebben dat uitdrukkelijk als voorwaarde gesteld voor de toestemming om Streetview "on line" te mogen hebben. Veel gezichten worden overigens automatisch geblurred, maar soms is handmatige actie noodzakelijk.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
Chris
- Moderator
- Berichten: 76287
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:19
- Locatie: NL
Bericht
door Chris » za 08 dec 2018, 9:52
Langs de A30 in Osnabrück:
-
Sophie
- expressweg
- Berichten: 3442
- Lid geworden op: vr 03 mar 2006, 10:26
- Locatie: Sankt Augustin (Duitsland)
Bericht
door Sophie » za 08 dec 2018, 10:45
Dat zijn Jim Knopf en Emma, Duitse jeugdboekhelden - veelvoudig verfilmd.
»Als je in de verkeerde trein stapt heeft het geen zin door het gangpad in de tegenovergestelde richting te lopen«
Dietrich Bonhoeffer
-
Robonus
- autoweg
- Berichten: 1102
- Lid geworden op: di 12 apr 2016, 10:30
Bericht
door Robonus » zo 09 dec 2018, 15:25
Eerder was in datzelfde veld een afbeelding van Wicky de Viking te zien:
-
Chris
- Moderator
- Berichten: 76287
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:19
- Locatie: NL
Bericht
door Chris » zo 09 dec 2018, 17:18
Er zijn diverse wegnummers van de kaart verdwenen in Scandinavië. De hele E6 in Zweden en Noorwegen wordt niet meer aangegeven. De E39 in Noorwegen en de E45 in Zweden ook niet meer (maar dan wel weer in Noorwegen). De E47 is ook verdwenen in Denemarken.
-
Vinny
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 41327
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 12:52
- Locatie: Friesland
Bericht
door Vinny » zo 09 dec 2018, 22:11
Het wegnummermonstertje is weer bezig geweest...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
Victor
- autoweg
- Berichten: 1481
- Lid geworden op: di 01 mar 2005, 21:39
- Locatie: Oosterhout
Bericht
door Victor » zo 09 dec 2018, 22:15
Weg nummer!
-
Egbert
- expressweg
- Berichten: 2732
- Lid geworden op: do 27 okt 2011, 8:10
Bericht
door Egbert » ma 10 dec 2018, 7:06
Het lijkt er onderhand wel op dat Google amateuristischer is dan Openstreetmap.
-
Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7932
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
-
Contacteer:
Bericht
door Wesso » ma 10 dec 2018, 11:19
Met de aantekening dat Openstreetmap minder last van monsters heeft dan Google Maps, maar dat heeft uiteraard z'n redenen.
-
Chris
- Moderator
- Berichten: 76287
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:19
- Locatie: NL
Bericht
door Chris » ma 10 dec 2018, 11:22
Goede vraag of Google Maps accurater is dan traditionele kaarten. Het wordt natuurlijk vaker geüpdate dan kaarten die maar 1 keer per jaar worden vernieuwd, maar Google Maps heeft wel veel knullige fouten zoals verdwijnende wegnummers en al die rare vertalingen van plaatsnamen die niemand gebruikt. Aangezien men tegenwoordig zó afhankelijk is van Google Maps, zorgt dat ervoor dat Google Maps zijn eigen realiteit kan scheppen. Hoe Google Maps iets noemt wordt dan eerder voor waar aangenomen dan de realiteit op de grond.
-
Chris
- Moderator
- Berichten: 76287
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:19
- Locatie: NL
Bericht
door Chris » ma 10 dec 2018, 16:42
Het is echt onmogelijk om te zien wat snelwegen zijn en wat niet... Ook is het bijna niet meer te zien wat stad is en wat onbebouwd is. Ik vraag me toch af waarom Google hun product zo graag onbruikbaar wil maken voor gewone kaartweergave... Het druist ook in tegen alle principes voor kaarten die er tot nu toe geweest zijn.
De SE-40 aan de westkant van Sevilla wordt zelfs als witte weg aangegeven. Dit is een snelweg met 2x3 rijstroken.
-
boe!
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18236
- Lid geworden op: di 19 jul 2005, 20:02
- Locatie: Leusden
Bericht
door boe! » ma 10 dec 2018, 22:05
-
Chris
- Moderator
- Berichten: 76287
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:19
- Locatie: NL
Bericht
door Chris » di 11 dec 2018, 12:22
In Finland overrulen E-nummers de nationale wegnummering ook op Google Maps. Op wegen met een E-nummer is geen nationaal nummer meer te vinden. In tegenstelling tot Zweden en Noorwegen zijn de E-wegen in Finland naast de gewone nationale wegen, en vervangen deze dus niet.
-
Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
-
Contacteer:
Bericht
door Rene » di 11 dec 2018, 13:34
Egbert schreef: ↑ma 10 dec 2018, 7:06
Het lijkt er onderhand wel op dat Google amateuristischer is dan Openstreetmap.
Tja, het is en blijft echt jammer dat OSM nog altijd geen volledig persoonlijk instelbare kleuren per wegtype heeft. Want dan zou het echt voor mij een veel betere kaart zijn. Voordeel aan OSM is ook dat er mensen aan werken die iets hebben met kaarten, niet het eerste het beste door Google ingehuurde outsource centrum in India...
-
Chris
- Moderator
- Berichten: 76287
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:19
- Locatie: NL
Bericht
door Chris » di 11 dec 2018, 13:38
Het komt wellicht ook omdat Google Maps vooral ziet als een geografische zoekmachine / navigatiesysteem / koppelen van persoonlijke data, en dat de eigenlijke kaartweergave daardoor wat op de achtergrond is verdwenen. Google heeft altijd al wel sterk het beleid gehad van "one size fits all". Ik zie steeds vaker wegenfilmers andere kaarten dan Google Maps gebruiken.
-
Vinny
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 41327
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 12:52
- Locatie: Friesland
Bericht
door Vinny » di 11 dec 2018, 20:25
Rene schreef: ↑di 11 dec 2018, 13:34
Egbert schreef: ↑ma 10 dec 2018, 7:06
Het lijkt er onderhand wel op dat Google amateuristischer is dan Openstreetmap.
Tja, het is en blijft echt jammer dat OSM nog altijd geen volledig persoonlijk instelbare kleuren per wegtype heeft. Want dan zou het echt voor mij een veel betere kaart zijn. Voordeel aan OSM is ook dat er mensen aan werken die iets hebben met kaarten, niet het eerste het beste door Google ingehuurde outsource centrum in India...
Ja, dat kan wel. Maar dan moet je zelf wat gaan "tweaken" in de software en voor de meeste gewone gebruikers is dat best veel moeite.
Dit heb ik van mijn eigen wijkje gemaakt (100% OSM data)
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Bericht
door Robbert297 » vr 14 dec 2018, 10:18
Слава Україні