Discussies over de bewegwijzering. Voor zowel het hoofdwegennet als het onderliggend wegennet. Over systeem, wegnummering, redesign, fouten, ANWB, Tebodin, etc.
Moderator: Moderatoren
-
harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
-
Contacteer:
Bericht
door harry » wo 19 dec 2018, 22:46
verfmeer95 schreef: ↑wo 19 dec 2018, 22:32
Waarom staat er bij die laatste Almere route Utrecht ipv Almere route Groningen? Dat laatste lijkt mij namelijk veel duidelijker.
Waarschijnlijk omdat er verderop op de A9 dit bord staat:
Vanaf hier staat alleen Utrecht op de borden. Bij Holendrecht komt Almere er weer bij.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
-
nickdh
- autoweg
- Berichten: 1669
- Lid geworden op: wo 30 dec 2015, 19:44
Bericht
door nickdh » wo 19 dec 2018, 23:02
Ik heb Utrecht als rechtdoordoel bij Schiphol altijd een beetje een vreemde eend in de bijt gevonden. Dat er geen A9-noord doelen staan snap ik nog wel; die zijn immers al over de A5 weggestuurd. Maar zelfs op het oldschool exemplaar stonden hier ook Amsterdam en Utrecht. Is daar een logische beredenering voor? Waarom geen doel àchter (lees- noordelijker dan) Amsterdam?
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21981
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » wo 19 dec 2018, 23:24
Ik heb het altijd geduid als poging om verkeer richting Utrecht van de N201 weg te houden. Vergeet daarbij niet dat Utrecht altijd al een doel was op de N201 vanuit Haarlem. Dat verkeer ging dan via Hoofddorp naar de A4, om dan via A4-A9-A2 te rijden. Dus vanuit die kant is een vermelding Utrecht bij Schiphol een continuïteitspunt.
Kun je je natuurlijk afvragen waarom Utrecht zo westelijk al een doel van de N201 was. Vermoedelijk omdat die weg historisch wat meer belang had dan hij nu heeft. Maar nog steeds pakt de N201 veel afvoer vanuit de zuidkant van Haarlem en de Haarlemmermeer, wat toch een redelijk bevolkt gebied is. De rijrichting A2 Utrecht is eigenlijk de enige interregionale hoofdrichting vanaf daar die niet is gedekt door de A4-hoofddoelen Amsterdam en Den Haag. Een vorm van netwerkbenadering avant la lettre.
-
Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Bericht
door Snelwegfreak » do 20 dec 2018, 7:26
nickdh schreef: ↑wo 19 dec 2018, 23:02Waarom geen doel àchter (lees- noordelijker dan) Amsterdam?
Omdat dat (Haarlem en Zaanstad) er met de A5 al af gaat.
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
-
Contacteer:
Bericht
door mavas » do 20 dec 2018, 8:11
Wel een gemiste kans dat er op de A4 alleen de Nederlandse tekst "vertrek" staat, zonder symbool. Voor al die niet-nederlandssprekende mensen lijkt me juist hier een vertreksymbool al heel veel toevoegen. En het moment dat je wel een symbool ziet ben je lang het splitsingspunt voorbij.
-
Rein
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10217
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Bericht
door Rein » do 20 dec 2018, 9:04
harry schreef: ↑wo 19 dec 2018, 22:17
Sorry, hobbeltje op de weg
Beter plaatje:
-
Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21943
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Bericht
door Wouter N14 » do 20 dec 2018, 10:22
mavas schreef: ↑do 20 dec 2018, 8:11
Wel een gemiste kans dat er op de A4 alleen de Nederlandse tekst "vertrek" staat, zonder symbool. Voor al die niet-nederlandssprekende mensen lijkt me juist hier een vertreksymbool al heel veel toevoegen. En het moment dat je wel een symbool ziet ben je lang het splitsingspunt voorbij.
Op zich eens, maar het merendeel van de niet-Nederlands sprekenden automobilisten zal met een huurauto onderweg zijn en die kunnen wel een Engelstalige verwijzing volgen.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » do 20 dec 2018, 11:14
Vertreksymbool is niet nodig, een Engelstalige verwijzing is voldoende, en duidelijker dan een vertreksymbool. Maar ook die Engelstalige verwijzing komt pas ná het splitsingspunt.
-
Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21943
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Bericht
door Wouter N14 » do 20 dec 2018, 11:42
Ik heb het over "car rental" wat waarschijnlijk afdoende zal zijn.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
petervdveen
- autoweg
- Berichten: 2154
- Lid geworden op: vr 02 sep 2011, 11:17
- Locatie: Emmeloord
-
Contacteer:
Bericht
door petervdveen » do 20 dec 2018, 12:12
Ik mis 'Aankomst' op het bord.
-
Piles
- autoweg
- Berichten: 1312
- Lid geworden op: vr 04 sep 2015, 16:02
Bericht
door Piles » do 20 dec 2018, 13:09
Dat zal bewust zijn. Je wil ophalers gewoon op P1 hebben, en niet voor de aankomsthal op het busstation tussen de taxi's.
-
Rein
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10217
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Bericht
door Rein » do 20 dec 2018, 14:35
Bij de aankomsthal kan je niet meer komen met de auto. Als je passagiers wilt ophalen word je geacht officieel te gaan parkeren in één van de garages (dan wel iemand op te pikken bij 'Vertrek"). Wellicht verklaart dat dat Schiphol en RWS ervoor hebben gekozen 'Aankomst' niet op de borden te zetten. Iemand die incidenteel iemand ophaalt zal echter inderdaad tevergeefs naar 'Aankomst' zoeken.
-
Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Bericht
door Snelwegfreak » do 20 dec 2018, 17:29
Bewegwijzering doe je voor de ter plekke onbekenden. En juist voor die ter plekke onbekenden is het in zo'n geval héél fijn als er een tegenhanger is voor 'Vertrek', zoals 'Aankomst'. Dáár zal iemand naar zoeken. Desnoods koppel je die term aan je parkeergarages, maar helemaal weglaten is m.i. een verkeerde keuze.
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
verfmeer95
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Bericht
door verfmeer95 » do 20 dec 2018, 17:38
Het probleem is dat de aankomsthal niet per auto bereikbaar is.
-
Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Bericht
door Snelwegfreak » do 20 dec 2018, 17:42
Dat weet ik. Zoals ik al aangeef hoeft dat geen probleem te zijn. Koppel de term Aankomst aan je parkeergarages en klaar is Kees.
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
-
Contacteer:
Bericht
door Rene » do 20 dec 2018, 18:26
Schiphol wilde het zo, en continueert geen verwijzing naar de aankomsthal. En Schiphol bepaalt zelf zijn bewegwijzering. Ze zijn vrijgesteld van de richtlijn, zelfs op landside gebied.
-
Vinny
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 41382
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 12:52
- Locatie: Friesland
Bericht
door Vinny » do 20 dec 2018, 20:03
Pino schreef:Ik heb het altijd geduid als poging om verkeer richting Utrecht van de N201 weg te houden. Vergeet daarbij niet dat Utrecht altijd al een doel was op de N201 vanuit Haarlem. Dat verkeer ging dan via Hoofddorp naar de A4, om dan via A4-A9-A2 te rijden. Dus vanuit die kant is een vermelding Utrecht bij Schiphol een continuïteitspunt.
Misschien moet je het breder zien: tussen Haarlem en Utrecht bestaat een historische verkeersvraag. Utrecht is altijd bewegwijzerd geweest als doel van de uitvalswegen van Haarlem. Toen ik jong was bestond er ook een rechtstreekse bus tussen beide steden (lijn 140). Door opéénvolgende generaties wegbeheerders kan de opvatting geweest zijn om de stad via de A 9 te bewegwijzeren als meest optimale route (niet via Amsterdam en niet binnendoor via de N 201).
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
Rein
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10217
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Bericht
door Rein » do 20 dec 2018, 20:17
Ik weet het niet hoor. Tussen Haarlem en Utrecht lijkt mij de route via de A205 (of A200), A9 en A2 veruit de snelste route. Vijftig jaar geleden was deze route, behoudens een stukje bij Ouderkerk, al volledig per snelweg te berijden. Er zullen sindsdien weinigen gedacht hebben de N201 als serieus alternatief te zien.
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21981
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » do 20 dec 2018, 20:44
Maar de N201 is ruim ouder en het valt goed te begrijpen dat Utrecht op die weg van oudsher het belangrijkste doel was. Ergens maar blij zijn dat daar niet Aalsmeer of Hilversum stond (terwijl Hoofddorp natuurlijk nog veel kleiner was toen). Hoe dat ook historisch was: als ik heb goed zie, verschijnt Utrecht nu voor het eerst in het zuiden van Heemstede. Wat een punt is waar het niet langer logisch meer is om eerst om te draaien richting Haarlem/Rottepolderplein en de N201 afrijden tot aan de A4 voor de hand ligt.
-
Rein
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10217
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Bericht
door Rein » do 20 dec 2018, 20:48
Nou, omdraaien wellicht niet. Maar tot aan KP Badhoevedorp (en daarmee Amsterdam en Utrecht) is bij Hoofddorp de N205 (en dan A9) nemen zeker niet langzamer dan de weg via de N201 te vervolgen en daarna de A4.
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21981
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » do 20 dec 2018, 21:45
Verschil zal miniem zijn. Maar bij de aansluiting N201-N205 staat Utrecht toch echt aangegeven richting A4.
-
Rein
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10217
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Bericht
door Rein » do 20 dec 2018, 22:26
Dat weet ik, ik kom daar meerdere keren per week. Maar Amsterdam staat via de N205 weergegeven en voor zowel Amsterdam als Utrecht kom je (in principe) via KP Badhoevedorp. Het verschil in beide routes zal over het algemeen miniem zijn, maar in de ochtendspits bijvoorbeeld is N205-A9 veruit te prefereren dan N201-A4. In de avondspits eerder andersom trouwens.
-
Teetje
- verkeersader
- Berichten: 608
- Lid geworden op: di 26 jun 2018, 11:13
Bericht
door Teetje » vr 21 dec 2018, 11:24
Is het niet gewoon zodat Utrecht bij Schiphol de richting wijst voor Z en ZO Nederland? Zoals Rotterdam/Den Haag dat doen voor W/ZW Nederland en Groningen voor N en O Nederland?
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21981
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » vr 21 dec 2018, 14:28
Daar had ik me iets bij kunnen voorstellen, wanneer Utrecht voor het eerst was verschenen
op Schiphol. Maar dat is niet zo. Je ziet het al wanneer je Schiphol over de A4 vanuit het zuiden nadert, precies na de aansluiting met de N201. En laat dat nu precies de achtergrond zijn die hier is gesteld.
-
Vinny
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 41382
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 12:52
- Locatie: Friesland
Bericht
door Vinny » vr 21 dec 2018, 19:35
Je hebt natuurlijk het continuïteitsbeginsel:
Dit is de oude bewegwijzering langs de toenmalige N 201:
https://goo.gl/maps/DVimHZ4M6512
Overigens wordt Utrecht ook vermeld vanuit Schiphol, voor de A 4 in noord-oostelijke richting.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21981
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » vr 21 dec 2018, 20:28
Dat is wat ik probeerde te zeggen:
omdat Utrecht nu eenmaal van oudsher werd bewegwijzerd op de route Heemstede-A4 en sinds de aanleg van de A9 langs Amstelveen/Ouderkerk de snellere route vanaf daar naar Utrecht over de A4-A9-A2 loopt ipv over de N201, kon men op grond van het continuïteitsbeginsel niet anders dan op dit stukje A4 het doel Utrecht bewegwijzeren.
-
Ds79m
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 9082
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
Bericht
door Ds79m » vr 21 dec 2018, 21:12
Ik vind de richting Utrecht op zich ook wel bewegwijzerenswaardig vanaf Schiphol. Het is geen rare keuze ofzo.
Peter - Als je veel tegenwind hebt, kun je beter zelf gaan liggen
-
Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Bericht
door Coen Tunnel » vr 21 dec 2018, 21:28
Zeker. Wat echter wel vreemd is, is dat bij de toerit van de A9 bij Aalsmeer dan alleen de doelen Amstelveen en Utrecht worden gebruikt (
Streetview). Terwijl dit vanaf P3 en P4, de langparkeerterreinen van Schiphol, de route richting Noord- en Oost-Nederland is. Utrecht en Amstelveen zijn voor die regio's totaal niet richtinggevend. Hopelijk gaat men hier nog eens andere doelen toevoegen. Ik verbaas me er elke keer weer over dat alleen Amstelveen en hoek-om-doel Utrecht worden vermeld, en geen enkel doel dat via de A9-Gaasperdammerweg wordt bereikt.
-
Vinny
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 41382
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 12:52
- Locatie: Friesland
Bericht
door Vinny » za 22 dec 2018, 8:15
Amstelveen is recent toegevoegd, vroeger kon je natuurlijk rechtdoor rijden en de Schipholdraaibrug over, maar dat mag niet meer. Decennialang heeft er alleen Utrecht gestaan als doel voor de A 9.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
Rein
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10217
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Bericht
door Rein » za 22 dec 2018, 16:14
Nou, mag niet meer.....
Kán niet meer bedoel je. Die brug is alleen nog maar vanaf de Fokkerweg te bereiken tegenwoordig.