Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Moderator: Moderatoren
Re: Wegweizers
De A4/A12 wordt op het rechtdoorbord aangegeven, net als de A77/BAB57.
Ironisch genoeg doen de Duitsers het niet richting Nederland, zover ik weet. Van D naar B weer wel (BAB60/A27, A44/E40).
Ironisch genoeg doen de Duitsers het niet richting Nederland, zover ik weet. Van D naar B weer wel (BAB60/A27, A44/E40).
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Er zit maar één ding op: voor dit soort borden een Europese richtlijn met verplichte indicatie van het nationale wegnummer (als dat er is) dat bij het doel hoort. Geen gezever.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Nee, die was ik niet vergeten. Ik had maar één Duits voorbeeld nodig.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Ik weet niet of je dit meetelt (geen A-nummer meer, alleen E-nummer):
Of dit soort borden:
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers
Mijn definitie; àlle borden uit het andere land naar Nederland tellen mee.
A7: één (tijdelijk?) bord met A7 - Groningen op het OWN wat een keer voorbijkwam op het forum.
A37: alleen een snelwegpictogram voor Emmen/Hoogeveen.
A1: zover ik weet geen verwijzingen.
A35: alleen een snelwegpictogram voor Amsterdam/Hengelo.
A12: wegnummerschildjes voor Arnhem/Utrecht.
A77: wegnummerschildjes voor Rotterdam/Nijmegen.
A67: geen verwijzing naar NL's wegnummer.
A2: snelwegpictogram op de B56n in Selfkant.
A76: wegnummerschildjes voor Antwerpen/Maastricht/Eindhoven/Heerlen.
A7: één (tijdelijk?) bord met A7 - Groningen op het OWN wat een keer voorbijkwam op het forum.
A37: alleen een snelwegpictogram voor Emmen/Hoogeveen.
A1: zover ik weet geen verwijzingen.
A35: alleen een snelwegpictogram voor Amsterdam/Hengelo.
A12: wegnummerschildjes voor Arnhem/Utrecht.
A77: wegnummerschildjes voor Rotterdam/Nijmegen.
A67: geen verwijzing naar NL's wegnummer.
A2: snelwegpictogram op de B56n in Selfkant.
A76: wegnummerschildjes voor Antwerpen/Maastricht/Eindhoven/Heerlen.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers
Ik ben benieuwd wat er staat bij de toerit Hebelermeer. Bij de voormalige gelijkvloerse kruising aldaar stond voorheen namelijk wel de N37 aangegeven:
Re: Wegweizers
We dwalen wel een beetje af van het topic wegweizers. Verplaatsen naar een topic als internationale verwijzingen van wegnummers ?
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Op diverse pagina's heb ik per land foto's verzameld van buitenlandse wegnummers op hun wegwijzers.
In Nederland:
http://notab.outducks.org/nl/buitenl.html
In Duitsland:
http://notab.outducks.org/de/buitenl.html
In België:
http://notab.outducks.org/belgie/buitenl.html
In Luxemburg:
http://notab.outducks.org/luxemburg/buitenl.html
In Denemarken (eentje maar):
http://notab.outducks.org/sverige/buitenl.html
In Oostenrijk:
http://notab.outducks.org/chat/buitenl.html
In Nederland:
http://notab.outducks.org/nl/buitenl.html
In Duitsland:
http://notab.outducks.org/de/buitenl.html
In België:
http://notab.outducks.org/belgie/buitenl.html
In Luxemburg:
http://notab.outducks.org/luxemburg/buitenl.html
In Denemarken (eentje maar):
http://notab.outducks.org/sverige/buitenl.html
In Oostenrijk:
http://notab.outducks.org/chat/buitenl.html
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5542
- Lid geworden op: vr 04 sep 2009, 19:22
- Locatie: Breda
Re: Wegweizers
Op de eerste foto van http://notab.outducks.org/nl/buitenl.html wordt het wegnummer niet op een Duitse, maar op een Zwitserse wijze weergegeven. Zwitserland gebruik namelijk rode wegnummerschildjes voor de autosnelweg.
Re: Wegweizers
Een wegweizer in Oosterhout. De A27 is nog bijna een kilometer verderop als je richting Breda wilt.
Re: Wegweizers
Als er tussen het bord en de bedoelde rotonde geen andere rotonde ligt, is het toch goed?
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers
Het wegnummer mag hier niet als direct worden aangegeven. Het had in platte tekst (wit-op-blauw) moeten staan en niet in een schildje.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18067
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers
Gemeenten en zelf de bewegwijzering verzorgen: dat gaat zelden goed.
Enne gojje mins blieft altied leave.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Het is nog niet veranderd sinds 2016.
(Wel jammer dat die boom gekapt is.)
(Wel jammer dat die boom gekapt is.)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers
In buurgemeente Breda staat er ook zo een: https://goo.gl/maps/5RggneRibqP2
Apart is het ook dat A58 niet vermeld staat op dat bord.
Apart is het ook dat A58 niet vermeld staat op dat bord.
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Even verderop staan de wegnummers correct. En voor mensen die twijfelen of de A16 en A58 snelwegen zijn staat het snelwegsymbooltje er ook achter. https://goo.gl/maps/4Y7PYUwCB2k
Re: Wegweizers
Verderop worden de snelwegnummers dan weer niet genoemd. Deze handwijzers zijn een leuke overigens. Je wordt het weiland ingestuurd (de pijlen rechts hadden omhoog gemoeten)
https://www.google.com/maps/@51.5791348 ... 312!8i6656
https://www.google.com/maps/@51.5791348 ... 312!8i6656
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Re: Wegweizers
Omroep Gelderland besteedt vandaag aandacht aan het wegweizer in het centrum van Ede. Blijkbaar is de nood niet hoog genoeg geweest om dit aan te passen.
Locatie: https://www.google.nl/maps/@52.0455758, ... 6656?hl=nl
Locatie: https://www.google.nl/maps/@52.0455758, ... 6656?hl=nl
Re: Wegweizers
het is bij de gemeente zeker zo rustig dat ze er drie jaar na dato pas achter komen
Edit: het bord staat nota bene tegenover het raadhuis
Edit: het bord staat nota bene tegenover het raadhuis
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Sommige gemeenten willen ook dit soort bewegwijzering omdat de winkeliersvereniging dat een goed idee lijkt en omdat ze toeristen willen trekken naar hun "centrum", maar die toeristen komen niet omdat het centrum van die plaats sowieso niet echt wat te bieden heeft. En ja, dan kom je 3 jaar na dato achter zoiets...
Re: Wegweizers
Volgens de Wikipedia heeft Ede 73.400 inwoners (2018). Echter ligt het aan de voet van de Veluwe wat zomers nog wel wat toerisme met zich meebrengt. Ook kan het zijn dat best veel dorpelingen daar wel heengaan om te shoppen dus denk ik stiekem dat Ede drukker is dan je denkt.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Wegweizers
De gemeente Ede kent heel veel toerisme op de Veluwe. Maar als toeristen echt een dagje willen winkelen of cultuur snuiven, waar gaan ze dan naartoe ? Ede of Arnhem. Juist ja.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3368
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Hengelo
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Afgezien van dit abominabel slecht uitgevoerd bord bestaat Giessen-Ouderkerk naar mijn weten niet.
Re: Wegweizers
De komborden zullen binnenkort worden aangepast.
Edit: typefout.
Edit: typefout.
Laatst gewijzigd door boe! op ma 15 apr 2019, 17:42, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Wegweizers
Kleine naamswijziging sinds de nieuwbouwwijk en kerk Kinderkerk zijn gebouwd.
PS Het vorige (ANWB) bord, nog te vinden op streetview, was exact hetzelfde behalve de extra r, dus een hele domme kopieerfout.
PS Het vorige (ANWB) bord, nog te vinden op streetview, was exact hetzelfde behalve de extra r, dus een hele domme kopieerfout.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Re: Wegweizers
Feitelijk gezien is dit een wegweizer; ga je rechtdoor, kom je onvermijdelijk op de N31 uit (de A31 wordt weer autoweg op het viaduct zelf).
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Dan wek je de suggestie dat het vanaf het punt van het vertakkingsbord al N31 is.
Bij bijvoorbeeld de A15 Oostvoorne is dit ook gedaan. Daar staat "A15 Maasvlakte" op het vertakkingsbord. De N15 begint bij de toerit van de aansluiting Oostvoorne richting Maasvlakte.
Bij bijvoorbeeld de A15 Oostvoorne is dit ook gedaan. Daar staat "A15 Maasvlakte" op het vertakkingsbord. De N15 begint bij de toerit van de aansluiting Oostvoorne richting Maasvlakte.
Re: Wegweizers
Volgens mij schrijft de standaard dit voor:
https://goo.gl/maps/p7jZVRxtLbaSYSEq6
Alleen zo 'netjes' staat het vrijwel nooit op wegwijzers. Vaak wordt al het nieuwe N nummer vermeld, soms het A nummer nog, en soms helemaal niets.
https://goo.gl/maps/p7jZVRxtLbaSYSEq6
Alleen zo 'netjes' staat het vrijwel nooit op wegwijzers. Vaak wordt al het nieuwe N nummer vermeld, soms het A nummer nog, en soms helemaal niets.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.