Hier bijvoorbeeld:
https://www.google.com/maps/@52.5204872 ... 312!8i6656
De belangrijkste uitvalsweg van de wijk Holtenbroek. Rechtsaf gaat naar de snelweg. Maar dat staat nergens aangegeven.
Of deze, helemaal geen bewegwijzering, zelfs niet op de ring zelf:
https://www.google.com/maps/@52.5055019 ... 312!8i6656
Een wegwijzer met slechts een ringspoel en geen enkele bestemming aangegeven in die richting zal ook niet veel voorkomen, vermoed ik:
https://www.google.com/maps/@52.5274685 ... 312!8i6656
Vinny schreef: ↑za 06 apr 2019, 12:31Maar Meppel heeft wel meer dan 20.000 inwoners en is de volgende hoofdplaats op de route. Nu wil ik absoluut toegeven dat Groningen een bekendere plaats is en eveneens richtinggevend, maar goed op de foto staat een voorbeeld uit Amsterdam waar Hengelo staat aangegeven. Ik vind dat geen goed voorbeeld van adequate bewegwijzering eerlijk gezegd. Zeker zonder indirect routenummer of snelwegsymbooltje.
Je geeft wel precies aan waar het pijnpunt ligt, en dat als er een systeem in zit, dat maar matig is uitgewerkt.
In Amsterdam is op de A10 nauwelijks ruimte voor hoofddoelen, dus moet je het voor sommige uitvalswegen doen met netwerkdoelen. Wat er toe leidt dat dat ook stroomopwaarts wordt toegepast, waardoor je op het Waterlooplein al een verwijzing naar Hengelo hebt.
In het voorbeeld van Zwolle (maar het geldt net zo goed voor veel andere plaatsen) worden de eerstvolgende hoofddoelen aangegeven. Naast doelen als Meppel zijn dat voor de A28-zuid Kampen, Amersfoort en Apeldoorn, en voor de A28-noord ook nog Hardenberg (dat even verderop via de N340 gaat).
Ik verwacht niet dat de combinatie Meppel/Hardenberg ter plekke onbekenden nou enorm veel helpt. Ik snap het ergens wel, in dunbevolktere gebieden heb je nou eenmaal vaak kleinere hoofddoelen, waardoor dit soort situaties kunnen voorkomen, maar het aangeven van slechts 1 kleinere plaats op korte afstand vind ik soms wat karig. Dat komt voor in het noorden wel meer voor.
Zo is
bij Vries de enige verwijzijng voor de A28-zuid een bord met Assen op 12 km afstand. Eén afrit verder zit je al in Assen... En
vanaf Lemmer is het doel Emmeloord op 16 km blijkbaar voldoende voor de A6-zuid. Niet dat het voor de A6-noord beter is, want dan is het dorp
Joure (13.000 inwoners) op 17 km afstand het enige doel.
Eventueel kun je natuurlijk het Belgische systeem uitrollen dat verwijzingen naar de snelweg op het OWN in een groene achtergrond vermeld worden, maar ik denk dat het vooral een extra kleurenkermis oplevert. Ik zou zelf voor de old-school variant gaan: Amersfoort (A 1) en in Zwolle dus Meppel (A 28). Het routenummer faciliteert interregionaal verkeer, het volgende hoofddoel is voor de regionale weggebruiker handig.
Er zou in ieder geval iets verbeterd moeten worden. Ik vind de Belgische verwijzingen op zich zo slecht nog niet. Ik snap echter ook wel dat niet overal ruimte is voor het eerstvolgende hoofddoel en een netwerkdoel. Maar in de hierboven genoemde situaties kan dat toch geen argument zijn.
Op een weg als de A7 door Oost-Groningen gaat het wel goed, waar praktisch overal wel Oldenburg vergezeld van 1 of 2 andere doelen in oostelijke richting vermeld staat, en Groningen vergezeld van Winschoten of Hoogezand in westelijke richting. In 'de provincie' zou daar ook wel ruimte voor moeten zijn.
In het oude systeem werden vroeger soms wel het eerste hoofddoel en het einddoel geplaatst. Dat leverde ook opvallende wegwijzers op, zoals
deze met de combinatie Meppel/Utrecht.
Het gebruik van (kleine) hoofddoelen op korte afstand zoals Meppel, Emmeloord en Joure maar ook bv. slechts Assen vanaf Vries vind ik niet wenselijk, het gebruik van ver weg gelegen (netwerk)doelen zoals Hengelo vanaf Amsterdam evenmin. Het laatstgenoemde issue is door de beperkte ruimte op de bewegwijzering lastig te ondervangen, maar voor het eerste zou je toch wel het toevoegen van één of twee meer richtinggevend doelen kunnen overwegen.