Rijkswaterstaat ookCoen Tunnel schreef: ↑za 08 jun 2019, 4:43Ik ben het er wel mee eens dat het beter over de A30 en A1 geleid kan worden.
Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Klinkt goed. Nu ook Arnhem nog even aangeven vanaf Muiderberg.
Als het maar niet de primaire verwijzing wordt naar Amsterdam via A30 en A1. Zoals Pino zegt, voor de onbekende weggebruiker die rijdt toch vooral op het centrum, en het centrum is beter via de A2 te benaderen dan via de A1.
Je benadeelt bij het primair bewegwijzeren via de A30-A1 de groep die in Zuid- en Noord-Kennemerland moet zijn, die de A9 moeten hebben. Als ze dat via de A30 en A1 doen, rijden ze om.
Als het maar niet de primaire verwijzing wordt naar Amsterdam via A30 en A1. Zoals Pino zegt, voor de onbekende weggebruiker die rijdt toch vooral op het centrum, en het centrum is beter via de A2 te benaderen dan via de A1.
Je benadeelt bij het primair bewegwijzeren via de A30-A1 de groep die in Zuid- en Noord-Kennemerland moet zijn, die de A9 moeten hebben. Als ze dat via de A30 en A1 doen, rijden ze om.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Volgens mij zijn de S112, S114 en S116 aangewezen als primaire invalswegen van het centrum. Ik zie naar de S112 geen groot voordeel in de route via de A2, die route is namelijk 3,2 km langer dan de route via de A30-A1. En de S114 en S116 zijn sowieso beter te bereiken via de A1.mavas schreef: ↑za 08 jun 2019, 22:11 Klinkt goed. Nu ook Arnhem nog even aangeven vanaf Muiderberg.
Als het maar niet de primaire verwijzing wordt naar Amsterdam via A30 en A1. Zoals Pino zegt, voor de onbekende weggebruiker die rijdt toch vooral op het centrum, en het centrum is beter via de A2 te benaderen dan via de A1.
Ik denk dat je via de A30 en A1 ook iets meer delen met 120/130 km/u hebt dan via de A12 en A2.
Dat soort gevallen heb je altijd bij het gebruik van bepaalde doelen. Als je Amsterdam via de A2 aangeeft rijdt verkeer richting Zaanstad en Purmerend om.Je benadeelt bij het primair bewegwijzeren via de A30-A1 de groep die in Zuid- en Noord-Kennemerland moet zijn, die de A9 moeten hebben. Als ze dat via de A30 en A1 doen, rijden ze om.
Naar de A9 richting Haarlem is via de A30 en A1 5,2 km langer. Naar Zaandam en Purmerend is via de A2 7,9 km langer. Kortom, er is altijd wel een groep die zich benadeeld kan voelen. Ik denk dat naar al die bestemmingen de stromen verkeer vanuit de regio Arnhem vrij klein zullen zijn. Schiphol lijkt me eerlijk gezegd een belangrijker doel dan de regio Kennemerland.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nee. Vanaf Hoevelaken.
Amsterdam-Centrum is beter bereikbaar vanaf de A1. Zowel s112 als s114 liggen dicht bij KP Watergraafsmeer.
De s110 stad-in bij knooppunt Amstel staat al jaren op de nominatie om uiteindelijk volledig te worden opgebroken tussen KP Amstel en de Utrechtsebrug.
Wanneer dat gaat gebeuren is nog niet zeker, maar het is naar de toekomst toe zeker geen argument om de route Utrecht te bevoordelen.
Bij bewegwijzering gaat het niet primair om de kortste route. Als de route maar eenduidig is en goed bewegwijzerd. Wie via de A1 aankomt treft bij KP DIemen ook wegwijzers naar A9 Haarlem.
Maanderbroek - Watergraafsmeer is 68 km (38 min freeflow) via A30-A1, en 75,4 km (41 min freeflow) via A12-A2.
Maanderbroek - Rottepolderplein is 91 km (51 min freeflow) via A30-A1, en 86 km (48 min freeflow) via A12-A2.
Maanderbroek - Kooimeer is 107 km (62 min freeflow) via A30-A1-A10-A8-N8-A9, en 114 km (61 min freeflow) via A12-A2-A9.
(Basis: GMaps)
Ik vind met dit soort uitkomsten je opmerkingen over het benadelen van verkeer richting Amsterdam-Centrum en Noord- en Zuid-Kennemerland overtrokken.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Google maps geeft de A30 > A1 al als advies indien je naar de Wibautstraat wilt rijden.
Op basis van enkele waarnemingen van mij denk ik dat Duitsers al best wel van deze route gebruik maken, als ik de DLD kentekens zo nu en dan zie op de A30..
Op basis van enkele waarnemingen van mij denk ik dat Duitsers al best wel van deze route gebruik maken, als ik de DLD kentekens zo nu en dan zie op de A30..
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat is nou de eigenlijke status van de nietwerkdoelen Bergen op Zoom, Den Haag en Leeuwarden (wat eigenlijk een netwerkdoel had moeten zijn imo)?
Bergen op Zoom verdwijnt namelijk op de A58-west vanuit Vlissingen voor Breda en op de A58-oost verdwijnt het voor Vlissingen.
Den Haag zou als regeringscentrum een speciale status krijgen maar verdwijnt in ieder geval tot na Arnhem op de borden.
Hoe het met het aangeven van Leeuwarden staat weet ik niet precies, ik kom nooit echt in die regio, maar Leeuwarden zou in mijn mening moeten worden aangegeven vanaf Emmeloord, Amsterdam, Zwolle en Groningen.
Bergen op Zoom verdwijnt namelijk op de A58-west vanuit Vlissingen voor Breda en op de A58-oost verdwijnt het voor Vlissingen.
Den Haag zou als regeringscentrum een speciale status krijgen maar verdwijnt in ieder geval tot na Arnhem op de borden.
Hoe het met het aangeven van Leeuwarden staat weet ik niet precies, ik kom nooit echt in die regio, maar Leeuwarden zou in mijn mening moeten worden aangegeven vanaf Emmeloord, Amsterdam, Zwolle en Groningen.
Discussieren is de kunst van het weglaten.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het is nou niet zo dat Arnhem daarvóór goed wordt gedekt door andere netwerkdoelen. Dus wat rechtvaardigt dit, behalve ruimtegebrek (van Watergraafsmeer tot Muiderberg)?
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Tot aan Eemnes zijn er vier hoofddoelen. Hengelo, Zwolle, Amersfoort en Hilversum. Vijf doelen is daar te veel waarschijnlijk.
Discussieren is de kunst van het weglaten.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Behalve het historische gebruik van Amersfoort als einddoel op het eerste stuk van de A1 (teruggaand op een tijd dat RW1 daar nog ophield) is er geen reden om Amersfoort en Hilversum ooit tegelijkertijd op de borden te hebben.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Interessant eigenlijk dat het zo weinig scheelt. Dan snap ik de keuze wel.Rene schreef: ↑zo 09 jun 2019, 0:18Maanderbroek - Watergraafsmeer is 68 km (38 min freeflow) via A30-A1, en 75,4 km (41 min freeflow) via A12-A2.
Maanderbroek - Rottepolderplein is 91 km (51 min freeflow) via A30-A1, en 86 km (48 min freeflow) via A12-A2.
Maanderbroek - Kooimeer is 107 km (62 min freeflow) via A30-A1-A10-A8-N8-A9, en 114 km (61 min freeflow) via A12-A2-A9.
(Basis: GMaps)
Ik vind met dit soort uitkomsten je opmerkingen over het benadelen van verkeer richting Amsterdam-Centrum en Noord- en Zuid-Kennemerland overtrokken.
Ik ga er wel vanuit dat Amsterdam op de A12 dan na Maanderbroek weer terugkomt op de borden?
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wel op de afstandenborden in ieder geval, samen met de 3 andere grote steden. Het verschil is inderdaad zo verwaarloosbaar dat je bijna zou opteren om Amsterdam gewoon weg te laten tot na Maanderbroek op zowel de A12 als A30, maar dat mag uiteraard weer niet, en dat snap ik ook wel; dan zou je vanaf de grens tot en met Ede het met Utrecht moeten doen als 'westelijk' doel. En omdat Rotterdam al via de (verlengde) A15 zou gaan heb je dan inderdaad een gat.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Qua eindsituatie wel.
Rotterdam komt dan na Grijsoord meteen weer terug op de borden.
Amsterdam ook weer meteen na Maanderbroek.
Wat dat betreft kan, als de voorkeursroute door een DRIP wordt overruled, direct met bewegwijzering worden doorverwezen.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Afgelopen vrijdag reden we over de A7 noordwaarts bij Purmerend-Noord, waar dit bord aangaf dat het volgende tankstation na VZP Middelsloot 11 km verderop zou liggen. Maar 11 km verderop ligt afrit Avenhorn en daar is verder niets. We zijn dus doorgereden naar VZP Broerdijk, 23 km verderop.
Het is sowieso een oud bord (geen NBA), maar hoe kan deze situatie zijn ontstaan?
Het is sowieso een oud bord (geen NBA), maar hoe kan deze situatie zijn ontstaan?
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Na 11 kilometer heb je parkeerplaats De Koggen, maar die heeft nooit een tankstation gehad.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Op de ring-oost van Groningen is nu Bedum overal afgeplakt:
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2870
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Deze zullen inderdaad vervangen worden door portaalborden. Wanneer dat gebeurt is voor mij onbekend. Ik zie op de agenda nog geen wegafsluiting staan.
Слава Україні
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
27-6 staat een rijstrookafsluiting op de N370 vanaf Vinkhuizen naar Reitdiepplein volgens groningenbereikbaar.nl gepland. Op de Friesestraatweg komt vast ook wel spoedig, afrit Zernike zou ondertussen ook gedaan moeten zijn.
Leeuwarden staat op het Julianaplein in Groningen, op het Coenplein in Amsterdam, op knooppunt Emmeloord en op knooppunt Lankhorst. Op de A28 gaan Groningen en Meppel voor in Zwolle.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Meppel zal nog wel historisch zijn (toen de A32 nog N32 was). Zal op den duur wel door Leeuwarden vervangen worden vanaf Zwolle (na de N/A50)
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Meppel is vanuit Zwolle simpelweg het eerste hoofddoel van de A28 (en welke Rijkswegennummers daar allemaal aan vooraf zijn gegaan). En dat is precies hoe in Nederland al sinds mensenheugenis wordt verwezen vanaf het OWN naar uitvalswegen. Daar kunnen onder omstandigheden nog andere doelen aan worden toegevoegd: een einddoel, een netwerkdoel, een doel van een aftakkende weg van die uitvalsweg. Maar dat is altijd maatwerk geweest, en voor toevoeging van Leeuwarden als kruisend doel van de Zwolse uitvalsweg naar Meppel en Groningen heeft men duidelijk van oudsher geen aanleiding gezien. Met RW32, die nog heel lang een N-weg was, heeft dat hoogstens indirect te maken - en dan bedoel ik indirect omdat deze weg toch mede vanwege de wat beperktere verkeersvraag pas later zal zijn omgebouwd.
In de tussentijd ben ook ik van mening dat je Leeuwarden zou moeten toevoegen in Zwolle, onder een vlag van netwerkbenadering. Als de borden te vol dreigen te worden, haal dan Meppel maar weg.
In de tussentijd ben ook ik van mening dat je Leeuwarden zou moeten toevoegen in Zwolle, onder een vlag van netwerkbenadering. Als de borden te vol dreigen te worden, haal dan Meppel maar weg.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nieuw afstandenbord gespot bij Tiel. Helaas geen foto kunnen maken.
[A15] [E31]
Arnhem 37
Nijmegen 34
[A15] [E31]
Arnhem 37
Nijmegen 34
-
- autoweg
- Berichten: 2154
- Lid geworden op: vr 02 sep 2011, 11:17
- Locatie: Emmeloord
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik dacht dat bij afritten de 'afritnaam' van het 1200m bord altijd bovenaan staat bij de volgborden.
Nu kwam ik deze tegen waar dat niet het geval is. Waarop wordt deze volgorde nu bepaald?
Nu kwam ik deze tegen waar dat niet het geval is. Waarop wordt deze volgorde nu bepaald?
Waze Benelux | @petervanderveen | Linkedin
Wegstatus - Alle wegafsluitingen en meldingen voor rijks- en provinciale wegen.
Wegstatus - Alle wegafsluitingen en meldingen voor rijks- en provinciale wegen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De afrit heette vroeger Garyp (die stond bovenaan). Daar zal men het afritbord naar genoemd hebben en pas daarna bedacht hebben dat (door de aanleg van de centrale as) dat Dokkum een betere hoofdbestemming was. Wat is het ontwerp voor de borden in noordelijke richting ? Als je daar voor Dokkum afslaat had je de afslag daarvoor gemist, dus denkbaar staat Garyp hier wel bovenaan want Dokkum is onzinnig en vermoedelijk ook al de afritnaam van de N356 (in noordelijke richting).
Wellicht ziet iemand de fout nog voordat het bord gemaakt wordt.
Wellicht ziet iemand de fout nog voordat het bord gemaakt wordt.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
deze borden staan er al een tijdje...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Volgens een betrouwbare website wel, zie ik nu. Met foto's uit 2018. De andere kant (en de volgende afrit) lijken nog wel goud van oud.
Maar goed: het lijkt een foutje, die we nog 20 jaar gaan aanschouwen omdat het niet fout genoeg is.
Maar goed: het lijkt een foutje, die we nog 20 jaar gaan aanschouwen omdat het niet fout genoeg is.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Een foutje op internet blijft voor eeuwig in leven. Gelukkig hoef ik zelf nog maar 35-40 jaar mee.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat nieuw spul boven en langs de A6:
Langs de nog niet opengestelde hoofdrijbaan net na Almere
Rechterbord lijkt ook nieuw. Er hing er hier eerst eentje zonder signaleringschilden eronder en afgeplakte rechterpijl.
Helaas onscherp geworden.
Langs de nog niet opengestelde hoofdrijbaan net na Almere
Rechterbord lijkt ook nieuw. Er hing er hier eerst eentje zonder signaleringschilden eronder en afgeplakte rechterpijl.
Helaas onscherp geworden.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die laatste foto; ieder weldenkend mens wat enigszins oplet weet dat de afritnummering oploopt naar het noorden en afloopt naar het zuiden. Waarom wordt het dan alsnog naast Almere gepropt? Dat ziet er echt niet uit en is onnodig.
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Je kunt er niet vanuit gaan dat iedereen zo oplettend is. En zeker niet op de manier zoals wij hier op het forum.
Buiten dat is het inderdaad wel opgepropte bedoening zo.
Inmiddels is Oosterwold (zie foto in spoiler hieronder) op het vertakkingsbord van 7 in de andere richting aangepast.
Bij het monteren van de signaalgevers zijn het 300m-bord en de beslissingswegwijzer naar boven de vluchtstrook opgeschoven. Wat uiteraard niet zo hoort.
Buiten dat is het inderdaad wel opgepropte bedoening zo.
Inmiddels is Oosterwold (zie foto in spoiler hieronder) op het vertakkingsbord van 7 in de andere richting aangepast.
- SPOILER: TOON
Bij het monteren van de signaalgevers zijn het 300m-bord en de beslissingswegwijzer naar boven de vluchtstrook opgeschoven. Wat uiteraard niet zo hoort.
Laatst gewijzigd door Jackbauer1350 op ma 17 jun 2019, 16:22, 1 keer totaal gewijzigd.
- Pascal1998
- stadsweg
- Berichten: 394
- Lid geworden op: vr 25 nov 2016, 13:45
- Locatie: Almere
- Contacteer:
Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik weet dat dit op vrijwel elk bord op de A6 in Almere staat, iets met welke afritten er nog komen op de parbaan, vind het zelf op deze manier ook niet netjes maar goed, dat bord van met Oosterwold had ik maar even getwitterd naar RWS, reactie in PB: We gaan het aanpassen, dank voor je bericht
Laatst gewijzigd door Pascal1998 op ma 17 jun 2019, 16:20, 1 keer totaal gewijzigd.