Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
- Pascal1998
- stadsweg
- Berichten: 394
- Lid geworden op: vr 25 nov 2016, 13:45
- Locatie: Almere
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die hangt er al een tijdje, viel me al op in Mei van dit jaar
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat vind ik dan héél knap, want dit was de ochtend ervoor...
- SPOILER: TOON
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Pascal1998
- stadsweg
- Berichten: 394
- Lid geworden op: vr 25 nov 2016, 13:45
- Locatie: Almere
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Kan alleen niet zien in welke richting dit is, maar ik weet zeker dat er nieuw bord hing afgelopen mei, dat was in de richting van Holendrecht
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Jij doelt waarschijnlijk op onderstaand bord, maar dan zit je alsnog fout. Dat is namelijk richting Alkmaar, en niet richting Holendrecht.
- SPOILER: TOON
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Pascal1998
- stadsweg
- Berichten: 394
- Lid geworden op: vr 25 nov 2016, 13:45
- Locatie: Almere
- Contacteer:
Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
O, ik weet het alweer, is van het tankstation wat ervoor zit, met dank aan Street view
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
https://i.imgur.com/ZZx84iX.png
Hier kan Rijkswaterstaat natuurlijk zelf niet zoveel aan doen omdat de bewegwijzering de richtlijn volgt, maar voor mensen die naar een wijk in Amstelveen moeten die niet in het stadshart ligt is dit bord wel potentieel verwarrend. Eigenlijk zou alleen Amstelveen-Oost rechtdoor moeten lopen..., bovendien vind ik het betreurenswaardig dat het begrip 'Centrum' niet gebruikt wordt, maar ook dat is een vorm van eigenwijsheid die de gemeente oplegt aan de wegbeheerders.
Hier kan Rijkswaterstaat natuurlijk zelf niet zoveel aan doen omdat de bewegwijzering de richtlijn volgt, maar voor mensen die naar een wijk in Amstelveen moeten die niet in het stadshart ligt is dit bord wel potentieel verwarrend. Eigenlijk zou alleen Amstelveen-Oost rechtdoor moeten lopen..., bovendien vind ik het betreurenswaardig dat het begrip 'Centrum' niet gebruikt wordt, maar ook dat is een vorm van eigenwijsheid die de gemeente oplegt aan de wegbeheerders.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18191
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het oude dorp en het stadshart liggen op hele verschillende locaties dus die kun je niet allebei onder de noemer "centrum" scharen.
Laatst gewijzigd door mavas op vr 28 jun 2019, 22:00, 1 keer totaal gewijzigd.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat is onzin. Het oude dorp is NIET het centrum.
Idem dito in Zoetermeer, daar is het oude dorp ook niet het centrum.
De gemeente heeft het destijds zelf zo gewild.
Idem dito in Zoetermeer, daar is het oude dorp ook niet het centrum.
De gemeente heeft het destijds zelf zo gewild.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat is hier verwarrend aan? Stadshart is een Amstelveense wijk. Voor Amstelveen-Zuid had je een afrit eerder moeten nemen en voor de rest van Amstelveen ga je rechtdoor.Vinny schreef: ↑vr 28 jun 2019, 21:31 https://i.imgur.com/ZZx84iX.png
Hier kan Rijkswaterstaat natuurlijk zelf niet zoveel aan doen omdat de bewegwijzering de richtlijn volgt, maar voor mensen die naar een wijk in Amstelveen moeten die niet in het stadshart ligt is dit bord wel potentieel verwarrend. Eigenlijk zou alleen Amstelveen-Oost rechtdoor moeten lopen..., bovendien vind ik het betreurenswaardig dat het begrip 'Centrum' niet gebruikt wordt, maar ook dat is een vorm van eigenwijsheid die de gemeente oplegt aan de wegbeheerders.
Laatst gewijzigd door paolie op vr 28 jun 2019, 23:42, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Gevoelsmatig heeft Amstelveen helemaal geen "centrum". Feitelijk is het gewoon één grote buitenwijk van Amsterdam, met een historisch dorpskerntje dat niks voorstelt, een historisch lint dat redelijk stedelijk aandoet en een regionaal half overdekt winkelcentrum, opgericht in de jaren '60.
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7874
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dit weekend is men druk met de parallelbaan tussen Oostvaarders (8) en Buiten-West (6)
Dit bord staat ook in mijn vorige post. Verschil is de markering, die nu in orde is.
Boven de parbaan hangen inmiddels ook de borden, die zijn ergens afgelopen week opgehangen. Hier gefotografeerd vanaf de hoofdrijbaan:
Helaas wat onscherp. De linkerpijl is afgeplakt omdat op dat punt er tot gisteren maar één strook was voor richting de A27.
Deze was ook eerder voorbij gekomen maar nu gezien vanaf de HRB.
En dit servicebord is nieuw
Dit bord staat ook in mijn vorige post. Verschil is de markering, die nu in orde is.
Boven de parbaan hangen inmiddels ook de borden, die zijn ergens afgelopen week opgehangen. Hier gefotografeerd vanaf de hoofdrijbaan:
Helaas wat onscherp. De linkerpijl is afgeplakt omdat op dat punt er tot gisteren maar één strook was voor richting de A27.
Deze was ook eerder voorbij gekomen maar nu gezien vanaf de HRB.
En dit servicebord is nieuw
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Op de Ring-West, dus vanaf het zuiden, staan ook een paar nieuwe borden. Ook hier zijn de portaalborden nog niet vervangen.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Eigenlijk bijzonder dat hier geen A1-oost doel is vermeld. Bussum met 30.000 inwoners was hier een goeie geweest. Zeker bij calamiteiten op de A27 ook meer richtinggevend dan alleen Amsterdam. Naarden kan ook, zou makkelijker te integreren zijn binnen de bestaande doelen op de A1.Jackbauer1350 schreef: ↑za 29 jun 2019, 11:37
Deze was ook eerder voorbij gekomen maar nu gezien vanaf de HRB.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Naarden is de eerste afrit na Muiderberg, dus dat vergt dan geen verdere toevoegingen op de A1 zelf. Wel uiteraard op het restant van de A6 en op Muiderberg, waar al drie doelen staan benoemd voor de A1-oost. Daarvan zou je misschien Amersfoort kunnen vervangen, maar hoe hard heb je dit nu echt nodig? Verkeer naar deze plaatsen weet de weg van oudsher wel te vinden; bij calamiteiten kun je nog prima op DRIPs e.d. zeggen "Hilversum [of Hengelo/Amersfoort] volg A6 Amsterdam". Dus ik zou dit lekker laten zoals het is ...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vandaag een NBA-rondje gereden: A9-A4-A10-A7-A6-A1-A30-A4. Nieuwe borden:
- SPOILER: TOON
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Onder normale omstandigheden is bij openstelling van de wisselbaaningang slechts de linker rijstrook geopend als toegang naar de wisselbaan. Er ligt echter een (gespiegelde) taper. Omdat deze normaal gesproken niet benut mag worden, staat er een kruis onder, en is de pijl in contour. Wanneer al het verkeer vanaf de A5 naar de wisselbaan wordt geleid en dat met 2 rijstroken wordt afgewikkeld, kan een 3e stand van het rotatiepaneel worden getoond met een volle pijl.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik had zoiets in gedachten, maar ik zag geen rood kruis...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- zandpaadje
- Berichten: 8
- Lid geworden op: do 04 jul 2019, 17:58
"Rommelige" verandering doelen A 9
Laatst viel het mij op dat de doelen op de portaalborden op de A 9 t.h.v. Amstelveen (Ongeveer vanaf Holendrecht tot afrit 7) veranderd zijn. Het viel me ook op dat deze op het oude bord gepopnageld lijken te zijn. Verder hebben ze nieuwe afritborden geplaatst op afrit 8 en het nummer S109 toegevoegd aan de afrit Ouderkerk a/d Amstel. Wat ik al helemaal raar vond is dat ze een oud pre-NBA bord hebben "omgebouwd" naar NBA door de oude pijlen gewoon over te popnagelen met rechtopstaande pijlen -en op sommige plaatsen zelfs door middel van een nieuw doel op een ruiterbord te plaatsen-. Ik vraag me oprecht af waarom ze niet gewoon nieuwe borden plaatsen, want dit ziet er echt niet uit. Jammer genoeg geen foto's. Het staat nog niet op google maps en ik had geen camera bij me om het vast te leggen. Trouwens, ben ik de enige die de vallende pijlen mooier vind dan de rechtopstaande pijlen van NBA?
Laatst gewijzigd door Wouter N14 op do 04 jul 2019, 19:30, 1 keer totaal gewijzigd.
Reden: Zoals boe al noemde, kan dit bericht prima in het bestaande topic.
Reden: Zoals boe al noemde, kan dit bericht prima in het bestaande topic.
Bordjes, bordjes en nog eens bordjes. Beter kan het niet!
Re: "Rommelige" verandering doelen A 9
Je hoeft niet voor elke opmerking een nieuw topic te openen. De meeste antwoorden op jouw vragen zijn te vinden in bestaande topics. Gebruik evt. de zoekfunctie.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dit had een mooie kans om de aanduiding van een tolweg duidelijker weer te geven geweest.
- SPOILER: TOON
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dit suggereert dat voor alle N217-bestemmingen tol moet worden betaald, terwijl dat niet het geval is.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik zou dan liever een servicebord neerzetten met die twee doelen en de tolaanduiding, eventueel inclusief tarieven en mogelijke betaalwijzen. Dat bord zou dan ook dynamisch kunnen zijn (al dan niet handmatig), voor het geval een keertje tolvrij is.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zo is toch niet duidelijk voor welke bestemmingen je wel tol moet betalen en voor welke niet. Nee, dit is geen verbetering.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Foto's van alle borden die je noemt zijn te vinden op http://wegnummers.nl/nba/.
Nee, want dit zijn bestaande borden die zijn overgeplakt.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- zandpaadje
- Berichten: 8
- Lid geworden op: do 04 jul 2019, 17:58
Re: "Rommelige" verandering doelen A 9
Mijn excuses.
Bordjes, bordjes en nog eens bordjes. Beter kan het niet!
Re: "Rommelige" verandering doelen A 9
De A9 wordt hier binnen nu en 5 jaar verbreed en volledig heraangelegd, inclusief nieuwe bebording. Vandaar dat men nu nog even gebruik maakt van de oude borden voor zover dat kan.ThatPCDude schreef: ↑do 04 jul 2019, 18:26 Ik vraag me oprecht af waarom ze niet gewoon nieuwe borden plaatsen, want dit ziet er echt niet uit.
- Pascal1998
- stadsweg
- Berichten: 394
- Lid geworden op: vr 25 nov 2016, 13:45
- Locatie: Almere
- Contacteer:
Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Om hier nog even op terug te komen, volgens de database missen een paar borden nog, ik heb screenshots gemaakt van Jack zijn video’s waarin de oude borden staan, en screenshots van de nieuwe borden volgens de database, naar mijn idee staan die nieuwe borden overigens wel op hun plek, aangezien de A6 as. Maandag officieel word geopendharry schreef:
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De borden zijn vandaag geplaatst. Het zorgde voor de nodige vertraging op de weg (7 km/30 minuten).
https://www.omroepflevoland.nl/nieuws/1 ... lange-file
https://www.omroepflevoland.nl/nieuws/1 ... lange-file
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Als die borden er al hadden gestaan toen ik de foto's maakte had ik dat heus wel vermeld.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Pascal1998
- stadsweg
- Berichten: 394
- Lid geworden op: vr 25 nov 2016, 13:45
- Locatie: Almere
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zo bedoel ik hem ook niet, ik bedoelde, dat er nog old school borden vervangen moesten worden voor NBA, nou dat is vandaag gebeurd, dus kan er een foto van worden gemaakt