KillerDream schreef: ↑do 02 mei 2019, 9:04
De nieuwe afrit west langs de McDonalds is afgelopen weekend gerealiseerd.
De oude toerit is al weggehaald om ruimte te maken voor de nieuwe Toerit NoordWest.
Heb niet echt het idee dat dit een succes is, vanaf de Mcdonalds sta ik tot nu toe elke keer best lang in de file. Hopelijk wordt dat minder in de definitieve situatie.
Ik heb het idee dat een Duitse oplossing (lees: compleet klaverbladknooppunt) hier sinds de aanleg in de jaren '90 beter had gewerkt. Nu is daar helaas de ruimte niet meer voor.
Dat komt vooral omdat er per se een Laan van Europa en een Rijksstraatweg op de N3 aangesloten moesten worden... Met een verlegging van deze aansluitingen had het prima gepast zonder Duitse boogstralen.
Ik heb gisteren zelf ook de nieuwe afrit vanaf de A16-zuid bereden. De situatie doet erg krap aan en lokaal onbekenden hebben (nog) geen idee waar alle rijstroken precies uitkomen.
Als de definitieve situatie klaar is en dus ook definieve bewegwijzering hangt wordt alles een stuk duidelijker. Het is nu gewoon even door de zure appel heen bijten.
Ten zuiden van de N3 en ten westen van de A16 ligt al een gedeelte van de nieuwe parallelweg.
Ik heb een sterke vermoeden dan vanaf maandag de nieuwe oprit in gebruik zal worden genomen.
Afgelopen weekend is het nieuwe prefab deel van het viaduct over de A16 op zijn plek gereden. Daardoor is er ruimte ontstaan om de parallelstructuur van de A16 aan te leggen.
Dat is inderdaad zeer netjes. Gewoon een mooie vloeiende bocht ipv een krappe bocht, zodat je dus nog redelijk met snelheid in kunt voegen. Zo zouden we het vaker willen zien.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Schelpenpaadje schreef: ↑vr 05 jul 2019, 13:51
Hoe druk is de kruising linksaf eigenlijk? Had dat vak niet iets eerder kunnen/moeten beginnen?
Valt wel mee. Het meeste verkeer gaat hier of naar de woonboulevard of industrieterrein Dordtse Kil 3. Veel doorgaand verkeer wat vanuit Breda in Oud-Beijerland / Westelijke Hoeksche Waard moet zijn zal waarschijnlijk nog A16-A15-A29 rijden, 't is immers slechts 1 minuut langer qua reistijd.
Kamerbrief schreef:De afronding van het project was voorzien op 1 juli 2020. Naar verwachting zal het project nu eind 2020 afgerond worden. De vertraging wordt veroorzaakt doordat het aanpassen van de kabels en leidingen door derden niet conform planning kan worden gerealiseerd. Hierdoor verschuift de openstelling van de parallelbaan met 4 maanden. Die parallelbaan dient een tweeledig doel, namelijk enerzijds de ontsluiting van het bedrijventerrein DistriPark (Dordtse Kil IV) dat door de gemeente wordt ontwikkeld en anderzijds als bufferstrook gedurende de spitsperiodes voor het verkeer van de N3 naar de A16 in zuidelijke richting.
In het kader van dit project is een aantal werkzaamheden al wel afgerond. Het kruispunt A16/N3, de Rijksstraatweg en een deel van de N217 zijn gereconstrueerd. Er is een nieuw kwartklaverblad aangelegd voor het verkeer van de N3 naar de A16 in de richting Breda. Afrit 20 is verlegd en sluit nu aan op de Rijksstraatweg en er zijn 3 vrije stroken voor rechts afslaand verkeer aangelegd. Dit heeft de doorstroming op de aansluiting A16-N3 reeds verbeterd.
Vanuit de omgeving zijn zorgen geuit over de veiligheid van de huidige situatie. Op dit moment treedt enkele malen per week gedurende een korte periode filevorming op bij afrit 20 van de A16. Rijkswaterstaat werkt als onderdeel van het project aan verlenging van deze afrit. Nog voor de zomer ontstaat daardoor extra opstelcapaciteit en neemt de kans op terugslag af. De veiligheid neemt daardoor toe. Rijkswaterstaat treft in de tussenliggende tijd nog een aantal aanvullende maatregelen die de druk op de afrit laten afnemen.
Het effect van het later openstellen van de parallelbaan is beperkt, omdat de openstelling van het bedrijventerrein niet voor 2021 plaatsvindt. Met het oog op de toekomstige verkeersontwikkeling is de parallelbaan in de toekomst echter wel degelijk nodig als bufferstrook.
Wat bedoelen ze nou met die "bufferstrook voor toekomstige verkeersontwikkeling"? Dat is bewust zo aangelegd begrijp ik, omdat anders de A16 teveel vastloopt?
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Vergelijkbaar met de oprit Lelystad op de A6 richting zuiden, denk ik.
Het verkeer nog een tijdje van de hoofdrijbaan houden, zodat het vaart kan maken en op volle snelheid kan invoegen.
Wat foto's van de nieuwe afrit van net na de Moerdijkbrug,
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Rijkswaterstaat schreef:Nieuwe aansluiting A16 op N3 gereed
Vrijdag 6 november 2020 heeft Rijkswaterstaat de nieuwe aansluiting van de snelweg A16 op de autoweg N3 officieel in gebruik genomen.
De vernieuwde aansluiting zorgt voor betere doorstroming op de autoweg N3 en snelweg A16 en een goede bereikbaarheid van de bedrijventerreinen op de Westelijke Dordtse Oever en een betere doorstroming van en naar Papendrecht en de Hoeksche Waard.
Aannemer Boskalis heeft een kwart klaverblad aangelegd en een afrit verlegd. Ook is een lange invoegstrook naar de A16 richting Breda gerealiseerd in de vorm van een parallelbaan.
Ontsluiting DistriPark Dordrecht
Via de parallelbaan langs de A16 richting Breda kan het straks het nieuwe bedrijventerrein DistriPark Dordrecht goed bereikt worden. Voor de bereikbaarheid vanuit het zuiden is daarvoor een nieuwe op- en afrit aangelegd bij Willemsdorp, net voorbij de Moerdijkbrug. Deze op- en afritten zijn aangelegd met het oog op de ingebruikname van het Distripark. Distripark is volop in ontwikkeling. De wegen, en dus ook de aansluiting op de op- en afritten, worden in 2021 aangelegd. De op- en afritten kunnen naar verwachting in het 4e kwartaal van 2021 in gebruik worden genomen.
Rijkswaterstaat schreef:Nieuwe aansluiting A16 op N3 gereed Ontsluiting DistriPark Dordrecht
Via de parallelbaan langs de A16 richting Breda kan het straks het nieuwe bedrijventerrein DistriPark Dordrecht goed bereikt worden. Voor de bereikbaarheid vanuit het zuiden is daarvoor een nieuwe op- en afrit aangelegd bij Willemsdorp, net voorbij de Moerdijkbrug. Deze op- en afritten zijn aangelegd met het oog op de ingebruikname van het Distripark. Distripark is volop in ontwikkeling. De wegen, en dus ook de aansluiting op de op- en afritten, worden in 2021 aangelegd. De op- en afritten kunnen naar verwachting in het 4e kwartaal van 2021 in gebruik worden genomen.
De nieuwe op- en afrit richting Breda gaat 5 oktober open. De op- en afrit richting Rotterdam volgt later dit kwartaal als de werkzaamheden aan een nieuwe fietsbrug zijn afgerond.
Zoals hierboven ook beschreven en ook te vinden hier is op 5 oktober de toe/afrit aan de westzijde -rijbaan richting Breda- geopend. De afrit aan de oostzijde -rijbaan richting Rotterdam- zou moeten openen in januari 2022 aldus hier, zodra de fietsbrug naast het Beerpolderviaduct klaar is.
Paar foto's van de wegwijzers die nu volledig zichtbaar zijn (klik voor groter).