Helemaal niets is normaal als rechtdoor een knooppunt is.
Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Moderator: Moderatoren
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers
Maar gelukkig zijn er uitzonderingen op die regel
http://wegnummers.nl/nba/nba028n4.html
http://wegnummers.nl/nba/nba073n2.html
http://wegnummers.nl/nba/nba028n4.html
http://wegnummers.nl/nba/nba073n2.html
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Volgens mij duid jij de knooppunten zelf aan. Maar ik bedoelde de laatste afrit vóór een knooppunt, waar de rechtdoorrichting vaak alleen + knooppuntnaam bevat.
Alleen als er rechtsaf een deel van een plaats staat en rechtdoor gaat naar een ander deel van diezelfde plaats, staat rechtdoor ook wegnummer+plaats.
Alleen als er rechtsaf een deel van een plaats staat en rechtdoor gaat naar een ander deel van diezelfde plaats, staat rechtdoor ook wegnummer+plaats.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers
Als een aansluiting geen vorkborden, maar portaalborden heeft staat het ook met wegnummer/plaatsnaam en als er een aansluiting in het knooppunt verweven zit dan volgt het nieuwe wegnummer op het vorkbord (bijv. knooppunt De Hoek). Echt eenduidig is NBA dus niet. En persoonlijk begrijp ik ook niet waarom het wegnummer vervalt als op het vorkbord verwezen wordt naar het volgende knooppunt.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Wegweizers
Neerbosch is een knooppunt met (qua bewegwijzerde wegnummers) alleen de A73. Een unikum in die zin. De A28 (Groningen-zuid) heeft vooralsnog de afslag naar het centrum die je kan zien als een afslag of deel van het knooppunt. Wellicht dus maar beide opties bewegwijzerd bij Gn-zuid.harry schreef: ↑di 16 jul 2019, 18:10 Volgens mij duid jij de knooppunten zelf aan. Maar ik bedoelde de laatste afrit vóór een knooppunt, waar de rechtdoorrichting vaak alleen + knooppuntnaam bevat.
Alleen als er rechtsaf een deel van een plaats staat en rechtdoor gaat naar een ander deel van diezelfde plaats, staat rechtdoor ook wegnummer+plaats.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Re: Wegweizers
Er wordt kennelijk geredeneerd dat het vorkbord te druk wordt met ook nog eens wegnummers en er bovendien geen afslagnaam bestaat (ook al hebben er minstens 5 knooppunten een geintegreerde afslag met afslagnummer.Vinny schreef: ↑di 16 jul 2019, 19:36 Als een aansluiting geen vorkborden, maar portaalborden heeft staat het ook met wegnummer/plaatsnaam en als er een aansluiting in het knooppunt verweven zit dan volgt het nieuwe wegnummer op het vorkbord (bijv. knooppunt De Hoek). Echt eenduidig is NBA dus niet. En persoonlijk begrijp ik ook niet waarom het wegnummer vervalt als op het vorkbord verwezen wordt naar het volgende knooppunt.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
In dit geval is Groningen rechtdoor omdat Groningen-Zuid rechtsaf is. Dat is dus helemaal volgens de eerder genoemde regel.
Ik heb geprobeerd een overzicht te maken van afritten die onderdeel zijn van een knooppunt (en vzp's die onderdeel zijn van een afrit), althans volgens de NBA-wegwijzers.
Zie deze pagina: http://wegnummers.nl/nba/ook.html
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Wegweizers
Ik kom er vrijwel dagelijks langs, maar ik zie het nu pas: bij onderstaande wegweizer mist het wegnummer N980 voor de richting naar links. Dit geldt overigens ook voor de andere tak vanuit Leeuwarden en de handwegwijzers op de rotonde, waar het wegnummer ook mist.
Слава Україні
Re: Wegweizers
Wegnummers in de serie 400 t/m 999 worden in de regel niet bewegwijzerd. Deze worden beschouwd als secundaire N-wegen, vaak staan ze alleen op hectometerpaaltjes. Incidenteel komen ze wel op de bewegwijzering voor.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers
Provincie Groningen geeft toch niet standaard de N400+-nummers aan?
Edit: Chris was me al voor. Drenthe en Limburg doen het in veel gevallen overigens wel.
Edit: Chris was me al voor. Drenthe en Limburg doen het in veel gevallen overigens wel.
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2867
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Wegweizers
Echt waar? Nooit geweten. Het valt me nu pas op! @Beide: bedankt voor de toelichting
Слава Україні
Re: Wegweizers
Heeft iemand (Harry?) ooit eens uitgezocht hoeveel procent van de N-nummers tussen 400 en 999 daadwerkelijk op wegwijzers staan? Er zijn ook N-nummers in deze serie die maar op één kruispunt worden aangegeven. Sowieso zijn veel van dit soort routes maar een paar kilometer lang.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Niet in percentages, maar deze pagina geeft een idee:
http://wegnummers.nl/nl/xnummers.html
Zie bijna onderaan de pagina onder het kopje "Mate van nummering"
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers
Sinds 1993 worden wegnummers boven de 399 toegekend, maar veel wegbeheerders hebben nooit de moeite genomen of het budget ervoor uitgetrokken om de nummers op de bewegwijzering aan te gaan geven. Wel wordt het nummer vaker op nieuwe wegwijzers neergezet. Helaas wordt dit niet consequent gedaan zodat nog altijd de 'regel' geldt dat wegnummers onder de 400 vaak tot altijd op de borden staan en wegnummers daarboven zelden tot nooit.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Dat is onzin Vinny. Dat wegen boven N400 niet worden aangegeven is vanaf het begin beleid geweest, geen nalatigheid.
Pas ver in deze eeuw zijn sommige provincies een ander beleid gaan voeren. Waarschijnlijk omdat er zo weinig wegen boven N400 in hun provincie overbleven (Limburg, Drenthe).
Pas ver in deze eeuw zijn sommige provincies een ander beleid gaan voeren. Waarschijnlijk omdat er zo weinig wegen boven N400 in hun provincie overbleven (Limburg, Drenthe).
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers
De ANWB ging in 1993 nog over het aanduiden van wegnummers en die waren inderdaad weinig enthousiast. In die jaren overspoelde Nederland met 'tailblazers' losse gele bordjes met het N nummer, vaak onderDat is onzin Vinny. Dat wegen boven N400 niet worden aangegeven is vanaf het begin beleid geweest
Ik denk dat het eerste wegnummer boven de 400 op wegwijzers begin van de eeuw opdook, maar ik kan me niet precies herinneren waar en wanneer.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Wegweizers
De N470 langs Delft is een goede kanshebber denk ik. Zou deze niet bewegwijzerd kunnen zijn toen de A4 naar Delft opende (1999)?
Re: Wegweizers
De N470 (maar alleen Kruithuisweg, niet het stuk bij Zoetermeer) is aangegeven toen de A4 op deze weg eindigde. Behalve in Drenthe en Limburg zijn veel N400+ bewegwijzerd omdat de weg belangrijker werd en men kennelijk geen trek had in nummerwisselen (los van het probleem van een tekort aan N200-N399 nummers toen de N19x reeks nog niet vrijgegeven was). Groningen en Friesland geven hoogstens een N9xx nummer aan als deze in Drenthe bewegwijzerd is denk ik.
Wellicht eens op Harry's site uitzoeken welke provincie nog steeds geen enkele N400+ bewegwijzerd hebben. Ik gok op Utrecht en Zeeland.
Andersom: De A38 en N380, N389 en N394 zijn denk ik de uitzonderingen andersom die wel bestaan maar nergens bewegwijzerd worden.
Wellicht eens op Harry's site uitzoeken welke provincie nog steeds geen enkele N400+ bewegwijzerd hebben. Ik gok op Utrecht en Zeeland.
Andersom: De A38 en N380, N389 en N394 zijn denk ik de uitzonderingen andersom die wel bestaan maar nergens bewegwijzerd worden.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Re: Wegweizers
Voor Utrecht heb je ongelijk.
De N421 staat vanaf de snelweg aangegeven: https://www.google.nl/maps/@52.0622516, ... 6656?hl=nl
De N413 staat in Soest vermeld: https://www.google.nl/maps/@52.1628662, ... 6656?hl=nl
En ook bij de N237: https://www.google.nl/maps/@52.1241747, ... 656?hl=nl
Het is niet heel veel, maar het is meer dan 0.
Re: Wegweizers
Tja, stom. Ik kom er regelmatig langs dus wist het eigenlijk wel.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
Re: Wegweizers
Volgens mij heeft Overijssel geen enkel N400+ nummer bewegwijzerd. Op Harry's site kon ik ze zo niet vinden. Ze worden wel allemaal aangegeven op de hectometerplaatjes.
Ook opmerkelijk, deze rotonde van de N855 net buiten Steenwijk heeft geen enkele bewegwijzering. Als je ter plekke niet bekend bent moet je maar gokken wat de doorgaande richting is.
Ook opmerkelijk, deze rotonde van de N855 net buiten Steenwijk heeft geen enkele bewegwijzering. Als je ter plekke niet bekend bent moet je maar gokken wat de doorgaande richting is.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18033
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers
Maar deze rotonde ligt in een knik, met een soort Y-splitsing van beide wegen, waardoor het niet heel duidelijk is wat dan rechtdoor moet zijn.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Dat was onderdeel van de afspraken in 1993: als een weg van klasse verandert, behoudt het zijn nummer.
N470 lijkt me idd een goede kandidaat voor de oudste.
N380 is denk ik de eerste gedegradeerde weg.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers
Het zijn volgens mij allemaal wegwijzers die niet door de provincie beheerd worden, al ben ik voor de N 413 niet zeker. Dat patroon zag je ook wel in Noord-Holland. Limburg heeft nog een periode gehad dat ook N nummers onder de 300 werden weggehaald. Bij de operatie Brocx-droog had men wel de moed om voor alle nieuwe provinciale wegen te vereisen dat er een N nummer werd vastgelegd maar niet hoe de provincies ze zou moeten bewegwijzeren. De meeste provincies zijn toen ook begonnen met het vermelden van het wegnummer op hectometer- of kilometerborden. Mijn indruk is nog altijd dat de ANWB geen zin had om de nieuwe provinciale wegen met hun wegnummers aan te gaan geven, dan dat het vanuit wetgever als beleid werd geformuleerd.boe! schreef: ↑vr 09 aug 2019, 9:13Voor Utrecht heb je ongelijk.
De N421 staat vanaf de snelweg aangegeven: https://www.google.nl/maps/@52.0622516, ... 6656?hl=nl
De N413 staat in Soest vermeld: https://www.google.nl/maps/@52.1628662, ... 6656?hl=nl
En ook bij de N237: https://www.google.nl/maps/@52.1241747, ... 656?hl=nl
Het is niet heel veel, maar het is meer dan 0.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers
Bewegwijzering was toen sowieso nog het monopolie van de ANWB, dus waar de ANWB zin in had, gebeurde.
De ANWB communiceerde hun "beleid" in ieder geval helder naar buiten. Zie de vierde kolom in deze folder uit 2005:
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers
Interresant, want de N 470 verscheen al voor 2005 op de borden. Inconsequent geleuter van de ANWB dus.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Wegweizers
Los daarvan geeft dit aan dat ook wegen met een nummer boven de 400 van belang kunnen zijn. Op zich is dat evident, maar het feit dat aangegeven wordt dat die nummers alleen administratief zijn ontkent dat.