Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Je rijdt vanuit het noorden over de ring oostelijk van Den Haag naar bestemmingen in Den Haag-Zuid
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het probleem is ook een beetje dat wegen in Nederland heel vaak niet noord-zuid of west-oost lopen, maar eerder noordoost-zuidwest of noordwest-zuidoost. En dan wordt het een zooitje als je windrichtingen wil toepassen op de bewegwijzering. Dat is Den Haag nou net het geval met de A4 (noordoost-zuidwest) en de N14 (noordwest-zuidoost). Dan kan de A4 in het grote plaatje wel noord-zuid lopen, maar daar heb je in die lokale situatie weinig aan.Rene schreef: ↑wo 24 jul 2019, 8:32 Bij gebruik van windrichtingen gaat het om de positie van de aansluiting ten opzichte van andere aansluitingen.
Op de A4 heb je nu Den Haag-Noord en Den Haag-Zuid. Dat is logisch op een weg met een noord-zuid-karakter.
De N14 is de noordelijke randweg, ook in die zin is Den Haag-Noord hier het meest logisch.
In Zwolle zie ik het ook, met een schuin verlopende A28, ter hoogte van aansluiting Zwolle-Noord zelfs bijna west-oost verlopend. Vanuit het noorden moet je afrit Zwolle-Noord hebben om naar het in het zuidelijk deel van de stad gelegen bedrijventerrein de Marslanden te gaan, vanuit het zuiden moet je afrit Zwolle-Zuid hebben om de meest noordelijk gelegen wijk Stadshagen te bereiken. De ring bestaat uit de Ring-Noord, Ring-Zuid en een kort stukje Ring-Oost, er is in Zwolle geen Ring-West, ondanks dat de ring wel gesloten is. Al worden op nieuwe borden de windrichtingen steeds minder aangegeven.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21943
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Maar we hebben toch al noord/zuid gekoppeld aan de wegidentificatie, ofwel de Ring Noord etc.? Dan is het toch dubbelop om ook de afritnamen zo te versimplificeren?Rene schreef: ↑wo 24 jul 2019, 8:32 Bij gebruik van windrichtingen gaat het om de positie van de aansluiting ten opzichte van andere aansluitingen.
Op de A4 heb je nu Den Haag-Noord en Den Haag-Zuid. Dat is logisch op een weg met een noord-zuid-karakter.
De N14 is de noordelijke randweg, ook in die zin is Den Haag-Noord hier het meest logisch.
Den Haag-Noord is dus een ander, breder begrip dan uitsluitend een andere aanduiding voor Leidschenveen.
DIt geeft de regio op termijn ook de mogelijkheid om vanaf deze aansluiting te verwijzen naar noordelijke wijken van Den Haag langs de N14.
(Maar dat staat verder los van deze aanpassing langs de A4).
Lijkt mij onwaarschijnlijk. De meest verkeerskundige functie daar is de specialist DVM.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- stadsweg
- Berichten: 437
- Lid geworden op: zo 16 nov 2008, 11:05
- Locatie: Eindhoven, Noord-Brabant
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Weet iemand of rondom Utrecht, 's-Hertogenbosch gehandhaafd blijft in de toekomst of dat deze ruimte zal maken voor Eindhoven?
As ge nie mìr nèijsgierig bent, dan worde aauwd!
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
's-Hertogenbosch zal daar, als hoofddoel, vermoedelijk wel een plek houden. Maar Eindhoven zal er als netwerkdoel bij moeten komen, ten koste van Maastricht (waar dat nu nog vermeld staat). Er moet genoeg op de borden rond Utrecht, je zit ook nog met andere doelen als Breda en Arnhem die misschien ook wel in een eerder stadium een vermelding op de A2 aan de westkant van Utrecht krijgen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Op de A59 staat 's-Hertogenbosch in ieder geval niet meer zo vroeg aangegeven zoals een jaar of 5 geleden.
Op nieuwere borden staat het niet meer aangeven tussen knooppunt Hellegatsplein en knooppunt Klaverpolder. Oude borden zijn gepopnageld. Maar het is niet heel consequent uitgevoerd. Op sommige oude borden is het doel 's-Hertogenbosch niet gepopnageld!
Op nieuwere borden staat het niet meer aangeven tussen knooppunt Hellegatsplein en knooppunt Klaverpolder. Oude borden zijn gepopnageld. Maar het is niet heel consequent uitgevoerd. Op sommige oude borden is het doel 's-Hertogenbosch niet gepopnageld!
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De A59 tussen de N59 en Zonzeel is sowieso een bijna niet bewegwijzerbare route vanwege dat gekke verloop.
Vanaf Klaverpolder resp. Princeville mag van mij Nijmegen best genoemd gaan worden, waar Den Bosch dan op Zonzeel erbij komt.
Vanaf Klaverpolder resp. Princeville mag van mij Nijmegen best genoemd gaan worden, waar Den Bosch dan op Zonzeel erbij komt.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
's-Hertogenbosch komt er (straks) pas weer bij vanaf Oudenrijn. Bij Maarssen wordt het Eindhoven, Rotterdam, Arnhem. Daarvoor Eindhoven en Utrecht.Coen Tunnel schreef: ↑di 20 aug 2019, 20:18 's-Hertogenbosch zal daar, als hoofddoel, vermoedelijk wel een plek houden. Maar Eindhoven zal er als netwerkdoel bij moeten komen, ten koste van Maastricht (waar dat nu nog vermeld staat). Er moet genoeg op de borden rond Utrecht, je zit ook nog met andere doelen als Breda en Arnhem die misschien ook wel in een eerder stadium een vermelding op de A2 aan de westkant van Utrecht krijgen.
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zoiets had ik al verwacht. Komt netwerkdoel Breda er dan ook bij op Oudenrijn?
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Voor de mensen die het bijhouden: nieuwe NBA op de A7:
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
Laatst gewijzigd door harry op ma 09 sep 2019, 22:59, 1 keer totaal gewijzigd.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
He, die is dan vrij recent geplaatst! Had ik nog niet gezien.
Is dat het enige bord tot nu toe dat nieuw is daar?
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat een geprop
Denk dat als je daar Leidschendam weghaalt en Den Haag-Noord over 2 regels verspreidt het al een stuk rustiger overkomt. Ook het E30-ruitertje had wel gecentreerd mogen staan.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Allemaal heel recent ja.
Er hangt ook nog één nieuw rechtdoorbord in het weefvak.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Misschien stond daar ook een voetbalsymbooltje naast dat al eerder weggehaald is?
Die heb ik niet gezien, dus die is nóg recenter dan het bord van mijn foto.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- stadsweg
- Berichten: 437
- Lid geworden op: zo 16 nov 2008, 11:05
- Locatie: Eindhoven, Noord-Brabant
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Weet iemand wat de richtlijnen zijn m.b.t. het aangeven van ziekenhuizen op de bewegwijzering? Moet deze in een straal van x-aantal km van de snelweg liggen?
Want als voorbeeld het St.Anna ziekenhuis in Geldrop ligt op 2 km van de afrit Geldrop. Maar hier is geen enkele verwijzing naar.
Want als voorbeeld het St.Anna ziekenhuis in Geldrop ligt op 2 km van de afrit Geldrop. Maar hier is geen enkele verwijzing naar.
As ge nie mìr nèijsgierig bent, dan worde aauwd!
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
24 op 7 geopende spoedeisende hulp is belangrijkste criterium.
De meeste kleinere ziekenhuizen voldoen daar niet aan.
Dan geldt er nog een afstandscriterium van 5 km tot de aansluiting.
Tenslotte moet de aanvrager alle kosten betalen.
De meeste kleinere ziekenhuizen voldoen daar niet aan.
Dan geldt er nog een afstandscriterium van 5 km tot de aansluiting.
Tenslotte moet de aanvrager alle kosten betalen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Kan ook bewust boven de A12 richting Utrecht zijn gehangen omdat de E30 alleen die kant op loopt.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Maar dan nog staat het niet gecentreerd boven Utrecht en Zoetermeer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Tijdelijke bord-aanpassingen op de A28 voor het Julianaplein:
Oude versies:
Oude versie (200 m verderop):
Oude versies:
- SPOILER: TOON
Oude versie (200 m verderop):
- SPOILER: TOON
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Waarom is het oude bord niet gewoon verplaatst met overplakken van de afstandsaanduiding?
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Er mist een N370 schildje op het Zuidhorn bord. Details....
Overigens zou ik daar, als de definitieve borden komen, Lauwersoog ook willen zien. Voor veel mensen een goed richtinggevend punt, misschien zelfs beter dan Zuidhorn. Helaas zal er dan ook heel wat aangepast moeten worden op het OWN. Zernike zou ook een goede aanvulling zijn. Op een of andere manier vind ik Zuidhorn daar erg karig, omdat het voor de meeste mensen buiten de regio een nietszeggende plaats is.
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2870
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Lauwersoog is niet beter dan Zuidhorn, want die plaatsen geven een andere richting aan. Voor Lauwersoog pak je namelijk uiteindelijk de N361 en voor Zuidhorn pak je uiteindelijk de N355. Op het Julianaplein geeft Zuidhorn hier de noordwestelijke richting aan. Bij knooppunt Reitdiep (N355-N370) zou je Lauwersoog kunnen aangeven voor de noordelijke richting.
Tot enkele jaren geleden stond er op de N46 nog Lauwersoog op de aansluiting met de N361. Deze verwijzing staat er sinds de herinrichting niet meer, wat ik geen goede zaak vind.
Tot enkele jaren geleden stond er op de N46 nog Lauwersoog op de aansluiting met de N361. Deze verwijzing staat er sinds de herinrichting niet meer, wat ik geen goede zaak vind.
Слава Україні
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De N370 staat in oud en nieuw in haakjes achter Zuidhoorn. Waarom dat niet in geel kan of kon is puriteins (je moet nog 300 meter over de N7, maar je rijdt wel direct de uitvoegstrook op). Vanuit het westen op de A7 staat de N370 ook tussen haakjes omdat je nog 300 m via OWN moet. Ook puriteins en elders niet zo strikt gehanteerd. Wel vaak anderom (als snelweg nog 300 m via OWN moet)
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wel. Alleen zijn de aansluitingen met de N361 indirecter geworden.Robbert297 schreef: ↑do 12 sep 2019, 11:07Tot enkele jaren geleden stond er op de N46 nog Lauwersoog op de aansluiting met de N361. Deze verwijzing staat er sinds de herinrichting niet meer, wat ik geen goede zaak vind.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2870
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik was in de war. Vanuit de richting Ring Noord is er het een en ander veranderd. Lauwersoog is verplaatst naar een aansluiting eerder, is ook zo.
Слава Україні
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wel knullig dat het wegnummer N361 daar ontbreekt, want die begint wel op deze aansluiting.
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2870
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nee, het is na de afrit eerst nog 100 meter nummerloos. Daarna begint pas de N361. Volstrekt onnodig om ook maar iets van een N361 te vermelden. Tot zover mijn sarcasme.
Слава Україні
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Op de uitsmijter staat het wegnummer dan weer wel.Coen Tunnel schreef: ↑do 12 sep 2019, 17:21 Wel knullig dat het wegnummer N361 daar ontbreekt, want die begint wel op deze aansluiting.