Willem schreef: ↑za 12 okt 2019, 21:57
In ieder geval net voor of net na de IJtunnel. Ondanks de verwijzing naar Amsterdam-Noord vermoed ik dat dit al in Noord is. Misschien bij de Van Hasseltweg ter hoogte van de Nieuwe Leeuwarderweg?
Ik zit met het gebouw op de achtergrond. Dat kan ik daar, ook met oud kaartmateriaal bij de hand, daar niet plaatsen. Het gebouw lijkt vrij nieuw te zijn voor die tijd (jaren 50-60-70).
Ik twijfel of dit bij een toerit is. Er is geen snelweg te zien, en ook geen afrit aan de andere kant. Het kan ook bij een kruispunt zijn. Als het al wel een toerit is, moet het bij een weg met een verdiepte/diepere ligging te zijn. De vangrail oogt nog erg nieuw (maar goed, de IJtunnel en de Nieuwe Leeuwarderweg waren destijds ook niet zo oud). De Einsteinweg (A10-west) was destijds al grotendeels klaar. Al had je dan misschien ook Haarlem als doel verwacht, maar wellicht deed men destijds niet aan zo'n hoek-om-doel op de wegwijzers. En door de bomen op de achtergrond, die redelijk hoog zijn, lijkt het alsof de weg er al een tijdje ligt. Ik denk eerlijk gezegd niet dat het de Einsteinweg is. Het is niet bij de S106 (uitgesloten door de foto op de Wegenwiki) en ook niet bij de S107 (vanaf daar lag er nog geen weg naar het noorden in 1973). Bij de andere aansluitingen was destijds al zoveel meer bebouwing dat ik dat ook niet realistisch acht.
Ik heb nog een ANWB-atlas met de kruispuntnummers op de kaarten (1:100.000), maar door de schaal staan daar natuurlijk niet alle kruispuntnummers op. Kruispunt 9036 heb ik niet kunnen vinden. De aansluiting met de Van Hasseltweg heeft daar al nummer 9426, dat nummer wordt daar nu nog steeds gebruikt, dus dat is 'm ook niet. Ik zie eigenlijk geen verder aanknopingspunt om het bij de Einsteinweg of de Nieuwe Leeuwarderweg te zoeken.
Het is gezien de bewegwijzering wel een doorgaande route, dus dan denk ik aan die andere oeververbinding: de Schellingwouderbrug.
Ik heb de 903x-kruispuntnummers ook doorgekeken. Vaak zijn kruispuntnummers niet opeenlopend, maar soms liggen ze wel bij elkaar in de buurt. Ik vond uit dat kruispunt 9038 het kruispunt tussen de IJdoornlaan en Beemsterstraat in Amsterdam was.
Ik heb wat verder rondgekeken en het ooit belangrijke kruispunt tussen de Zuiderzeeweg (komende vanaf de Schellingwouderbrug) en de IJdoornlaan heeft tegenwoordig het hoge kruispuntnummer 18246. Was dit wellicht vroeger kruispunt 9036? Het gebouw op de achtergrond zou dan het huis aan de Gooilustlaan 30 kunnen zijn (in Google Streetview alleen vanaf de zijkant zichtbaar):
https://www.google.nl/maps/@52.3890977, ... 312!8i6656
Met wat googlen is wel een foto van (een deel) van de zijkant van de woning te vinden:
Deze woning komt volgens de BAG-viewer van het Kadaster uit 1964. Dat verklaart ook de nog relatief lage bomen, die waren nog geen tien jaar oud ten tijde van deze foto. Dit was ook de weg naar Amsterdam-Noord, dat toen in aanbouw was. Rechtdoor ging naar de oude kern van Nieuwendam. De IJdoornlaan was vanaf de Schellingwouderbrug de doorgaande route naar de Nieuwe Leeuwarderweg. Ik ben niet 100% zeker maar ik zie in ieder geval wel een behoorlijke gelijkenis.
Hier de situatie van destijds, met de IJdoornlaan naar het noorden/noordwesten en de Zuiderzeeweg naar het zuidoosten:
Wat denken jullie?