Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Knooppunt Haerst lijkt me ook wel een kanshebber, vernoemen naar een klein gehucht/dorpje in de buurt zoals ook Hattemerbroek aan de andere kant van Zwolle (en veel andere knooppunten natuurlijk).
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Bron hiervoor, uit de ANWB Atlas van Nederland, 1985:Vinny schreef: ↑vr 27 dec 2019, 16:11Dat kwam uit de koker van de ANWB. Volgens mij was het zo dat het bovenste bewegwijzerde wit-op-blauw geschreven doel de naam van de afrit was, tenzij de afrit helemaal geen blauwe doelen had; dan was het het eerste witte doel.Pino schreef:De 'afritnamen' die we gekregen hebben, zijn in zoverre het gevolg van een conventie afkomstig van kaartenmakers en media (verkeersinformatie) om een afrit te omschrijven aan de hand van het bovenste bewegwijzerde doel van die afrit.
Interessant genoeg wordt er geen letter gewijd aan knooppuntnamen, terwijl die al wel voorkomen in deze atlas (maar nog beperkt en niet heel consequent).Voor een reis langs onbekende wegen is het van groot belang dat u zich vooraf een beeld vormt van de te volgen route. Gelukkig komt de nummering van de doorgaande wegen in ons land steeds meer in zwang; zowel in de bewegwijzering als op de kaarten is deze nummering opgenomen. Bij het rijden via autosnelwegen zijn de afritnamen een zeer goed hulpmiddel. Ook deze afritnamen zijn op de kaarten aangegeven en in de bewegwijzering zijn dit de namen, welke als eerste worden genoemd op de borden die de afrit aankondigen.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Knooppunten kwamen dan ook pas later op de wegwijzers.
Wat afritten betreft: men had vroeger de voorkeur om een afrit niet de naam van een stad te geven als de snelweg meerdere afritten bij die stad had.
Bij Harderwijk bijvoorbeeld Ermelo en Lelystad. Zo kon men naar believen de bestemming Harderwijk vanuit het noorden via afrit Lelystad laten gaan en vanuit het zuiden via afrit Ermelo.
Als deze afritten "Harderwijk-Noord" en "Harderwijk-Zuid" hadden geheten, hadden de afritborden dus soms zowel "Harderwijk-Noord" als "Harderwijk" in dezelfde richting gehad. Dat vond men onwenselijk.
Dit principe zagen we vroeger ook bij o.a. Tilburg, Leiden en Helmond. Pas bij NBA is juist de voorkeur om wél plaats-delen als afritnaam te gebruiken, om de reden die Pino aangaf.
Totdat men bij de invoering van NBA 1 afrit 2 namen gaf, de genoemde Buitenveldert-afritten op de A10.
Op dit moment zijn er nieuwe inconsistenties in afritnamen, die hopelijk zeer tijdelijk zijn. Harderwijk-Noord (A28) wordt nog steeds aangekondig als Lelystad op het vorkbord vanuit het noorden. Ook staat op de meeste borden Lelystad nog steeds bovenaan. Dit soort dingen spelen ook op een paar andere plekken.
Wat afritten betreft: men had vroeger de voorkeur om een afrit niet de naam van een stad te geven als de snelweg meerdere afritten bij die stad had.
Bij Harderwijk bijvoorbeeld Ermelo en Lelystad. Zo kon men naar believen de bestemming Harderwijk vanuit het noorden via afrit Lelystad laten gaan en vanuit het zuiden via afrit Ermelo.
Als deze afritten "Harderwijk-Noord" en "Harderwijk-Zuid" hadden geheten, hadden de afritborden dus soms zowel "Harderwijk-Noord" als "Harderwijk" in dezelfde richting gehad. Dat vond men onwenselijk.
Dit principe zagen we vroeger ook bij o.a. Tilburg, Leiden en Helmond. Pas bij NBA is juist de voorkeur om wél plaats-delen als afritnaam te gebruiken, om de reden die Pino aangaf.
Nee, sinds de verwijdering van de borden voor A12-afrit Pijnacker/Zoetermeer ergens begin jaren '80 zijn alle afritnamen in Nederland 100% consistent geweest.
Totdat men bij de invoering van NBA 1 afrit 2 namen gaf, de genoemde Buitenveldert-afritten op de A10.
Op dit moment zijn er nieuwe inconsistenties in afritnamen, die hopelijk zeer tijdelijk zijn. Harderwijk-Noord (A28) wordt nog steeds aangekondig als Lelystad op het vorkbord vanuit het noorden. Ook staat op de meeste borden Lelystad nog steeds bovenaan. Dit soort dingen spelen ook op een paar andere plekken.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zelfde naam als de nabijgelegen VZP aan de A28. Het lijkt me niet dat het knooppunt ook die naam krijgt.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Volgens mij was dit een stuk onbegrip.Pino schreef: ↑vr 27 dec 2019, 14:10Een treffend voorbeeld van hoe dat laatste wat raar kon lopen voordat we NBA kregen is de afrit Delft-Zuid op de A13. Daar werd op enig moment het doel TU Delft toegevoegd boven het oude Delft-Zuid en vervolgens kreeg je dan ook dat naar deze afrit werd verwezen op twee verschillende manieren.
De regel was dat de afritnaam de bovenste naam binnen het kader was. Dat was Delft-Zuid.
Toen TU Delft daar op geruiterd werd, bleef de afritnaam dus Delft-Zuid.
Ook op andere plekken in Nederland was er wel eens iets boven een afritbord geruiterd, maar daarbij veranderde de naam van de afrit niet.
Pas na een vernieuwing van de borden heeft men TU Delft bovenaan "laten staan", omdat ze niet doorhadden dat ze daarmee ook de naam van de afrit hadden veranderd!
(Dat is nu met NBA eindelijk weer rechtgezet.)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat heb je dan aan knooppuntnamen op een kaart als ze niet ook buiten staan?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De namen van de toen al bestaande knooppunten hadden een redelijke bekendheid en ze werden gebruikt in de verkeersinformatie. Daarom verschenen ze eerst op de kaarten en later ook tussen de voorwegwijzers van knooppunten. Maar het effect van die laatste moet je nu ook weer niet overschatten. Wanneer je in een file van X kilometer stond voor Knooppunt Hoevelaken, was de toegevoegde waarde van een vermelding op de kaart groter dan die van een naambord kort voor de afslag. Een geleidingsfunctie heb ik in die oude naamborden nooit gezien. Je nam de naam op die manier hoogstens mee voor de volgende keer.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In die tijd waren er natuurlijk maar een paar knooppunten waar geregeld file stond. Die kende men wel.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De naamborden oude stijl werden ook pas op 1000 meter voor het knooppunt geplaatst, dus pas na de eerste bewegwijzering van het knooppunt, die vaak rond 1200 meter begon. Die knooppuntborden waren op die manier meer ter informatie, en niet om je voor te bereiden op het naderende knooppunt zelf.
De oude knooppuntnamen stonden inderdaad rond 1980 wel op kaarten, dan hebben we het over de bekende namen als Oudenrijn, Hoevelaken, Badhoevedorp, Leidschendam, Kleinpolderplein. Heel veel andere knooppunten kregen pas later in de loop van de jaren '80 of misschien zelfs wel begin jaren '90 een naam, voor die tijd stonden ze zonder naam op kaarten. Sommige knooppunten die voor die tijd al weer verleden tijd waren hebben nooit een knooppuntnaam gehad, denk aan de knooppunten aan de uiteinden van de A58-stadstraverse door Breda.
De oude knooppuntnamen stonden inderdaad rond 1980 wel op kaarten, dan hebben we het over de bekende namen als Oudenrijn, Hoevelaken, Badhoevedorp, Leidschendam, Kleinpolderplein. Heel veel andere knooppunten kregen pas later in de loop van de jaren '80 of misschien zelfs wel begin jaren '90 een naam, voor die tijd stonden ze zonder naam op kaarten. Sommige knooppunten die voor die tijd al weer verleden tijd waren hebben nooit een knooppuntnaam gehad, denk aan de knooppunten aan de uiteinden van de A58-stadstraverse door Breda.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21916
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Grappig dat je die noemt. Ondanks de volledig conflictvrije vorm ervoer ik die als kind nooit als knooppunt; je pakte gewoon de afrit naar Breda. Er zal trouwens niet veel tijd hebben gezeten tussen de opening van de A58 langs Breda en het verschijnen van knooppuntborden, als die laatste niet eerder waren zelfs.
Het werken met afritnamen als Hilvarenbeek brengt daarbij dan enige hulp, maar tegelijkertijd voelt het niet goed om een naastgelegen dorp dat maar een klein deel van het verkeer van de afrit zal trekken de extra aandacht te geven van de afritnaam. Als het alternatief daarvoor echter X-Centrum-West is, geraak je dan ook weer van de regen in de drup. Wellicht is dat waarom je in Duitsland soms afritnamen als Heilbronn/Neckarsulm tegenkomt. Daar krijgt de grote stad de juiste aandacht, maar behield men de flexibiliteit om verschillen aan te leggen in de geleiding richting stad in de verschillende rijrichtingen.
Ik denk dat je je hier op een vlak bevindt waar je moet kiezen tussen een paar kwaden: werken met windrichtingen geeft vaak een irrelevant doel in één richting en geeft gekunstelde namen, een naastgelegen dorp legt het accent verkeerd, een dubbele afritnaam is nutteloze bordvulling, afritnamen op zijn Frans afschaffen laat ook een gat, een straatnaam of wijknaam is minder handig voor ter plaatse onbekenden. Toch denk ik dat bij dat laatste mijn voorkeur zou liggen. Het aangeven van de hoofdroute naar het centrum kan met een centrumsymbool zonder extra bordruimte te vreten.
Dat idee dat je een stad verschillend benadert vanuit de twee rijrichtingen kan ik wel plaatsen. Bij een stad die door meerdere afritten wordt bediend, is het nu eenmaal sneller zo dat je die benadert over een invalsweg die min of meer jouw rijrichting volgt - in het geval van Tilburg dus Goirle vanuit het westen en Hilvarenbeek vanuit het oosten. Je ziet het ook heel mooi bij Franse steden, waar de groene vermelding naar een stad met twee afritten in beide rijrichtingen meestal over verschillende afritten gaat.harry schreef: ↑za 28 dec 2019, 0:03Wat afritten betreft: men had vroeger de voorkeur om een afrit niet de naam van een stad te geven als de snelweg meerdere afritten bij die stad had.
Bij Harderwijk bijvoorbeeld Ermelo en Lelystad. Zo kon men naar believen de bestemming Harderwijk vanuit het noorden via afrit Lelystad laten gaan en vanuit het zuiden via afrit Ermelo.
Als deze afritten "Harderwijk-Noord" en "Harderwijk-Zuid" hadden geheten, hadden de afritborden dus soms zowel "Harderwijk-Noord" als "Harderwijk" in dezelfde richting gehad. Dat vond men onwenselijk.
Het werken met afritnamen als Hilvarenbeek brengt daarbij dan enige hulp, maar tegelijkertijd voelt het niet goed om een naastgelegen dorp dat maar een klein deel van het verkeer van de afrit zal trekken de extra aandacht te geven van de afritnaam. Als het alternatief daarvoor echter X-Centrum-West is, geraak je dan ook weer van de regen in de drup. Wellicht is dat waarom je in Duitsland soms afritnamen als Heilbronn/Neckarsulm tegenkomt. Daar krijgt de grote stad de juiste aandacht, maar behield men de flexibiliteit om verschillen aan te leggen in de geleiding richting stad in de verschillende rijrichtingen.
Ik denk dat je je hier op een vlak bevindt waar je moet kiezen tussen een paar kwaden: werken met windrichtingen geeft vaak een irrelevant doel in één richting en geeft gekunstelde namen, een naastgelegen dorp legt het accent verkeerd, een dubbele afritnaam is nutteloze bordvulling, afritnamen op zijn Frans afschaffen laat ook een gat, een straatnaam of wijknaam is minder handig voor ter plaatse onbekenden. Toch denk ik dat bij dat laatste mijn voorkeur zou liggen. Het aangeven van de hoofdroute naar het centrum kan met een centrumsymbool zonder extra bordruimte te vreten.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik heb zelf niet de beschikking over een duizendtal foto's maar ik heb wel herinneringen aan situaties waarbij in ieder geval de op de kaart genoemde afritnaam niet overeenkwam met de op de bewegwijzering genoemde 'bovenste naam'. Op de Ring A 10: Noord/Volendam, Durgerdam/Schellingwoude. Op de A 2: Boshoven/Weert-Noord. Op de A 1 Ind. Ter. Harselaar/Barneveld.Harry schreef:Nee, sinds de verwijdering van de borden voor A12-afrit Pijnacker/Zoetermeer ergens begin jaren '80 zijn alle afritnamen in Nederland 100% consistent geweest.
Waarschijnlijk zijn ze wel verklaarbaar door de regel dat 'witte' bestemmingen niet tellen als afritnaam, maar verwarrend is het natuurlijk wel.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Maar toch, de doorgaande route van Eindhoven naar Vlissingen liep via die trompetknooppunten door de stad. En ook van Utrecht naar Antwerpen. Het is misschien ook maar net hoe je er naar kijkt. Gezien de substandaard stadstraverse, met de gelijkvloerse kruising, is het ook niet raar om het als afrit te zien.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dan is er nog het voorbeeld [IND] Moerdijk 0-400 op de A17 waar de witte bestemming de enige bestemming was.
Discussieren is de kunst van het weglaten.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ook dat is langzaam uitgerold.en het verschijnen van knooppuntborden, als die laatste niet eerder waren zelfs
De kruising tussen de A 22 en de A 208 is ook nooit knooppunt geweest, nu niet meer relevant nu de laatstgenoemde weg geen autosnelweg meer is.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Is al de naam van een VZP.
Het knooppuntje ligt trouwens op steenworp afstand van Berkum...
(Al is Hessenpoort ook zeker een mooie, toepasselijke naam)
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Daar hadden jij en ik het niet over. We hadden het over de situatie dat de afritnaam in 1 richting verschilde van die in de andere richting.Vinny schreef: ↑za 28 dec 2019, 14:38ik heb wel herinneringen aan situaties waarbij in ieder geval de op de kaart genoemde afritnaam niet overeenkwam met de op de bewegwijzering genoemde 'bovenste naam'.Harry schreef:Nee, sinds de verwijdering van de borden voor A12-afrit Pijnacker/Zoetermeer ergens begin jaren '80 zijn alle afritnamen in Nederland 100% consistent geweest.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Een prachtig voorbeeld van voortschrijdend inzicht op NBA-gebied. Vergelijk oud (2015) en nieuw (vandaag):
- E-nummer op ruiter, niet tussen de pijlen
- A76 en RING N281 op baseline
- geen Köln op ruiter
- geen pijl naar rechts waar geen rijstrook is
Mooi plakwerk!
- E-nummer op ruiter, niet tussen de pijlen
- A76 en RING N281 op baseline
- geen Köln op ruiter
- geen pijl naar rechts waar geen rijstrook is
Mooi plakwerk!
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Hele verbetering inderdaad
Maar waarom heeft Landgraaf de facelift niet overleefd?
Maar waarom heeft Landgraaf de facelift niet overleefd?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wordt Landgraaf niet een aantal kilometer eerder via de N300 gestuurd?
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik zie niet in waarom Landgraaf hier niet zou kunnen staan. Al is het slechts om dat blauwvak wat op te vullen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Waarom is hier zoveel blauwruimte over? Waren er nog andere doelen gepland op het oorspronkelijke bord?
Discussieren is de kunst van het weglaten.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ja, Voerendaal voor de N281 en Heerlen-Zuid voor de A76. Aangezien de extra verbindingswegen in Kunderberg zijn aangelegd is Voerendaal al weer verdwenen, als het er al ooit heeft gestaan. Of die 6a Heerlen-Zuid nog actueel is weet ik niet:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Voerendaal heeft daar ooit wel gestaan.
Wet van Hofstadter: Het duurt altijd langer dan je denkt, zelfs al houd je rekening met de Wet van Hofstadter (uit Gödel, Escher, Bach).
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Foto's van NBA. Soms al bestaande borden, meestal nieuwe of aanpassingen van bestaande.
A17 Klaverpolder richting Dordrecht:
A17 Klaverpolder richting Dordrecht:
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21917
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Slordig, ze zijn de E19 vergeten bij Klaverpolder.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Rotterdam op de A76 had toch echt beter Amsterdam kunnen wezen, en bovendien heb je geen vermeldingen van Rotterdan tot aan Tilburg. Daarbij mis je de streep met de A2-doelen die daarbij horen.
Dat luchthavensymbooltje snap ik ook niet: wat wil men daarmee zeggen op een afstandenbord? Nodeloze bordvulling.
Nee, dat gedoe met die supernetwerkdoelen mag van mij gewoon regelrecht de stortkoker door.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Volgens mij is/was de bedoeling dat tussen Kerensheide en de Randweg Eindhoven zowel Rotterdam als Amsterdam op de A2 aangegeven worden. Maar met een vermelding van beiden maak je het jezelf op de Randweg Eindhoven lastig, en zoveel voegt het niet toe.
Ik vermoed een verwijzing naar Maastricht-Aachen Airport, en een luchthavensymbool is normaliter altijd gedraaid naar de richting die je moet volgen. Maar dat lijkt me geen algemene kennis. Ik vind het hier maar weinig toevoegen zonder verdere context.Dat luchthavensymbooltje snap ik ook niet: wat wil men daarmee zeggen op een afstandenbord? Nodeloze bordvulling.
Inderdaad, toegevoegde waarde is er slechts beperkt. Op de A2 snap ik het. Op andere wegen vanaf de landsgrenzen:Nee, dat gedoe met die supernetwerkdoelen mag van mij gewoon regelrecht de stortkoker door.
- A7: je kunt het prima tot aan Groningen achterwege laten, daarna wordt Amsterdam sowieso een gewoon netwerkdoel. Volgbord bij de grens volstaat.
- A37: je kunt het prima tot aan Zwolle achterwege laten, daarna wordt Amsterdam sowieso een gewoon netwerkdoel. Volgbord bij de grens volstaat.
- A1: kan gelijk vermeld worden als continuering van de Duitse vermelding en aangezien het gelijk na Hengelo al netwerkdoel wordt.
- A12: hier wordt vlak na de grens bij KP Oudbroeken straks de splitsing tussen Amsterdam (A12-A2) en Rotterdam (A15) gemaakt, dus hier voegt het wel wat toe. Sowieso wordt Rotterdam vanaf de regio Arnhem/Nijmegen al een netwerkdoel.
- A77: Rotterdam is hier als E31-doel logisch en wordt nu al verwezen, sowieso wordt het na Nijmegen een netwerkdoel.
- A67 (Venlo)/A74: Rotterdam voegt hier voor het internationale vrachtverkeer misschien wat toe, maar je zit dan met de verwijzingen op de Randweg Eindhoven.
- A76: Aangezien even verderop op de A2 Amsterdam wordt aangegeven, snap ik niet waarom vanaf de A76 dan per se Rotterdam aangegeven moet worden. Het is niet dat de A76 een logischer route is richting Rotterdam, en de A2 richting Amsterdam.
- A67 (Eersel): geen enkel Nederlands supernetwerkdoel is hier logisch
- A16: Rotterdam is hier sowieso al netwerkdoel, Amsterdam is gelijk relevant, splitsing wordt direct na de grens gemaakt, Rotterdam over de A16 en Amsterdam over de A27-A2
- A4: Rotterdam is hier sowieso al netwerkdoel, Amsterdam gaat hoe dan ook via Rotterdam.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32135
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Op de pré-NBA Oldschool borden sowieso, maar ook bijgeplakt op deze NBA-borden? Op Streetview kan ik het op de NBA-borden niet terugvinden, maar Streetview heeft geen beelden van tussen 2009 en 2015, en de nieuwe verbindingswegen in Kunderberg zijn in december 2013 geopend.