Geen nieuw idee. Je moet alleen weten dat wij dit al 15 jaar wegweizers noemen.
Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Moderator: Moderatoren
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Fouten in de bewegwijzering.
Vergelijkbaar met Standaardbuiten (i.p.v. Standdaarbuiten), wat ook af en toe voorkomt.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Ik heb al zovaak dit topic gelezen met veel plezier, kon het alleen nergens vinden op de één of andere manier. Excuses!
Tweerichtingsfietspaden zijn uitgevonden door een verkeerskundige met helicopter-ouders.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Geen typefout, maar een onjuist volgend doel op een aankondiging van een afrit, hoort dat ook thuis in dit topic?
Een onderschrift, daar komt hij dan
Ps. De groeten van Playertwo
Ps. De groeten van Playertwo
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Een vermelding met Kampen (A6) op de N352 bij Urk. Kampen wordt echter niet via de A6 bewegwijzerd, maar gewoon via de N352.
Eigenlijk zou Emmeloord hier logischer zijn. Die wordt echt via de A6 geleid en is ook een belangrijker plaats, maar de reden is wellicht dat Urk - Emmeloord veelal via de N351 langs de Urkervaart gaat, al is het vanaf deze rotonde wel duidelijk sneller om de N352-A6 te volgen.
Eigenlijk zou Emmeloord hier logischer zijn. Die wordt echt via de A6 geleid en is ook een belangrijker plaats, maar de reden is wellicht dat Urk - Emmeloord veelal via de N351 langs de Urkervaart gaat, al is het vanaf deze rotonde wel duidelijk sneller om de N352-A6 te volgen.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
De enige plek waar Kampen wordt genoemd vanaf de A6 is bij afrit Lelystad-Noord. Het wordt zelfs niet vermeld bij Emmeloord in zuidelijke richting, waar Ens en Zwolle N50 doelen zijn vanaf de A6. Op de borden na Emmeloord staat het echter weer wel.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Nu je het zegt, da's eigenlijk ook opvallend. Kampen is een hoofddoel en zou als eerstvolgende hoofddoel vanaf Emmeloord vermeld moeten worden.
Bij de toerit Emmeloord-Zuid wordt het wel vermeld: https://www.google.nl/maps/@52.691182,5 ... 312!8i6656
Bij de toerit Emmeloord-Zuid wordt het wel vermeld: https://www.google.nl/maps/@52.691182,5 ... 312!8i6656
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Het viel me op dat aan het einde van de N470, ter hoogte van de A4, Hoek van Holland via het Kethelplein en de A20 verwezen wordt:
https://maps.app.goo.gl/nhKzdvaQXokcqQKG9
De snelste route is een afslag over de A4 richting Den Haag en dan de N223. Dat is 10 kilometer korter (20 versus 30 kilometer) en iets sneller.
https://maps.app.goo.gl/nhKzdvaQXokcqQKG9
De snelste route is een afslag over de A4 richting Den Haag en dan de N223. Dat is 10 kilometer korter (20 versus 30 kilometer) en iets sneller.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Ik zie de fout niet. HvH wordt direct na die oprit weer tevoorschijn getoverd. En bovendien is het, zoals je al zei, aan het einde van de N470.
Of je moet gaan werken met HvH-Oost en HvH-Noord.
Of je moet gaan werken met HvH-Oost en HvH-Noord.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Nickdh: Ik snap niks van bovenstaande.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Westfrisiaweg
- dorpsstraat
- Berichten: 220
- Lid geworden op: di 16 dec 2008, 21:33
- Locatie: Heerhugowaard
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Ik ook niet. Enige argument zal wel wezen dat ze De Lier willen ontlasten.
Maar in die nieuwe verwijzing zullen weinig mensen intrappen denk?
Maar in die nieuwe verwijzing zullen weinig mensen intrappen denk?
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Op zich snap ik het wel. Via de A4 en A20 is natuurlijk meer snelweg, dus dat is de voorkeursroute.Willem schreef: ↑wo 19 feb 2020, 20:48 Het viel me op dat aan het einde van de N470, ter hoogte van de A4, Hoek van Holland via het Kethelplein en de A20 verwezen wordt:
https://maps.app.goo.gl/nhKzdvaQXokcqQKG9
De snelste route is een afslag over de A4 richting Den Haag en dan de N223. Dat is 10 kilometer korter (20 versus 30 kilometer) en iets sneller.
Bewegwijzering is voor ter plekke onbekenden, en die zullen een snelwegroute fijner vinden.
Dat de navigatie en de ter plekke bekenden de kortere route zullen nemen is geen probleem lijkt me.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Op de A4 in noordelijke richting is bij aansluiting 27 een tijdje geleden Halsteren overgeplakt met Amsterdam. Een deel van de sticker is weg. Er staat nu Halsterdam
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
^
Klopt, is al vaker gemeld hier op het forum.
Volgens Wouter N14 worden er dit jaar nieuwe borden geplaatst in Bergen op Zoom/knooppunt Zoomland.
Klopt, is al vaker gemeld hier op het forum.
Volgens Wouter N14 worden er dit jaar nieuwe borden geplaatst in Bergen op Zoom/knooppunt Zoomland.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Dat staat in het draadje over de schadeborden
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17416
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
In 2016 is de weg verlegd rond Hemelum, om de route vanaf de N359 naar Stavoren wat te stroomlijnen. Daarbij is ook een wegweizer op de rotonde neergezet, die beweert dat de noordelijke tak al de N359 is. Dit had natuurlijk wit op blauw moeten zijn:
Verderop in Warns gaat het ook niet helemaal goed, tweemaal Stavoren wit op blauw. Maar moet je nou links of rechtdoor?
https://goo.gl/maps/8HappveqsLKYwcTE9
Gezien de oudere wegwijzerarmen lijkt het de bedoeling te zijn geweest om linksaf naar het dorp te verwijzen en rechtdoor naar de haven, maar dat komt zo natuurlijk totaal niet uit de verf. Waarvoor was die NBd ook alweer opgericht?
- SPOILER: TOON
Verderop in Warns gaat het ook niet helemaal goed, tweemaal Stavoren wit op blauw. Maar moet je nou links of rechtdoor?
https://goo.gl/maps/8HappveqsLKYwcTE9
Gezien de oudere wegwijzerarmen lijkt het de bedoeling te zijn geweest om linksaf naar het dorp te verwijzen en rechtdoor naar de haven, maar dat komt zo natuurlijk totaal niet uit de verf. Waarvoor was die NBd ook alweer opgericht?
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Beide zijn hier al eens gemeld. Er staan foto's van op mijn website.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Ik kan momenteel niet op jouw site komen Harry, maar in ieder geval gaat het bij Stavoren consequent mis.
https://goo.gl/maps/k27FbNUzAgfv3bm9A
De gemeente heeft in haar wijsheid gemeend om de weg als zijtak te bewegwijzeren...
https://goo.gl/maps/k27FbNUzAgfv3bm9A
De gemeente heeft in haar wijsheid gemeend om de weg als zijtak te bewegwijzeren...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Iemand had de webserver even uitgezet maar was vergeten hem weer aan te zetten...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Middelburg Oost?. Ik zat even te kijken maar voor zover ik kan vinden nog niet eerder gemeld. Het streepje mist bij Middelburg-Oost. Op alle andere borden wel correct uitgevoerd.
Discussieren is de kunst van het weglaten.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Is volgens mij al heuuuul lang terug gepost,ergens in het NBA forum door mij.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
De kruising N305 / N704, net ten oosten van de A27 bij Almere.
Zeewolde staat met een afstand van 21 kilometer aangegeven. Dat moet 12 kilometer zijn.
Zeewolde staat met een afstand van 21 kilometer aangegeven. Dat moet 12 kilometer zijn.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18067
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Klopt. Tot de eerstvolgende bewegwijzerde kruising in de bebouwde kom is het 12,3 kilometer.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Dit bord in Maassluis verwijst Maasland via de snelweg, terwijl je alleen maar onder de A20 door rijdt om in Maasland te komen.
Sterker nog, bij de volgende bewegwijzerde kruising staat Maasland gewoon rechtdoor aangegeven.
Sterker nog, bij de volgende bewegwijzerde kruising staat Maasland gewoon rechtdoor aangegeven.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Nog eentje in dashcam-materiaal gevonden; Leeuwarden-zuid. Iemand is de hoofdletter vergeten van Zuid.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3368
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Hengelo
- Contacteer:
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Best gek, een oldschoolbord op die locatie. Had Ddesign verwacht.
Svenlo
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18067
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Toen was er denk ik nog (net?) geen Ddesign. Aansluiting met Rijksweg, dus verzorgde Tebodin de borden. En die hield zich wél aan de richtlijn CROW 222.
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Een historische wegweizer naar kreuninigen (zonder hoofdletter):
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
1982, dat is wel de periode waarin de band "De Kreuners" zo ongeveer is begonnen.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17416
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Kunt u mij de weg naar Kreuninigen vertellen, meneer?
- Ja hoor, neem gewoon het veer vanuit Prakpoloder.
- Ja hoor, neem gewoon het veer vanuit Prakpoloder.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon