Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het is nog geen A4 maar de kans dat het in de nabije toekomst A4 wordt is aanwezig. Zie het kopje Hernummering op de A4 pagina van de wegenwiki.
Dat tankstationbord ziet er ook nog niet zo oud uit.
Dat tankstationbord ziet er ook nog niet zo oud uit.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Maar misschien komt het er nooit van. We hebben al die blunder gehad met hectometerpaaltjes die A4 aangaven op dat traject, ondertussen allemaal overgeplakt met A29. Het kaartje op de wegenwiki bij de A4 klopt dus ook niet.
Ik vind dat je met dit soort administratieve zaken in het hier en nu moet kijken, niet hoe het er misschien ooit uit zal komen te zien.
Ik vind dat je met dit soort administratieve zaken in het hier en nu moet kijken, niet hoe het er misschien ooit uit zal komen te zien.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat klinkt leuk, en niet geheel toevallig past dat ook precies qua afritnummering. Maar het zorgt er wel voor dat het gat in de A4 psychologisch niet meer bestaat, en dat de kansen voor een A4 tussen Benelux en Klaaswaal verder verkleinen.
Ik zou wel omnummeren, maar dan vanaf het geplande knooppunt Klaaswaal. Dan benadruk je dat gat juist extra, en hoef je de A29 Vaanplein-Klaaswaal later niet weer terug te nummeren.
-
- stadsweg
- Berichten: 366
- Lid geworden op: di 26 nov 2013, 21:11
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De vervanging van deze begint ook met A004Jackbauer1350 schreef: ↑za 20 jun 2020, 14:42 Dat gedeelte is natuurlijk ook rijksweg 4. Benieuwd of andere borden op dat gedeelte tussen Klaaswaal en Sabina ook die bordcode hebben.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Of de huidige "RING A15" omnummeren naar "RING A4" tussen Benelux en Vaanplein, en vanaf daar verder als normale A4. Vraag is dan hoe je dat gaat invoeren bij Knooppunt Benelux vanuit het noorden. Een vermelding "A15-RING A4" past niet op één regel tussen de pijlen, tenzij je een symbool voor de Ring gebruikt a la Mandelsoft
Het biedt wel weer eens kansen voor betere doelenkeuzes. Voor het huidige linkerbord zou ik dan in plaats van die doelen het volgende kiezen: Nijmegen, Breda, Antwerpen, Rotterdam-Zuid.
Alleen dan moet je die vermelding voor zowel de Ring, A15 als A4 kwijt.
En bij deze splitsing in plaats van onderstaand;
^ Nijmegen, Breda, Dordrecht, Utrecht, [A15]
> Antwerpen, Bergen op Zoom, Rotterdam-Zuid, [RING A4]
Zoals eerder beschreven, de afritnummering klopt al. Het gaat echt alleen om omnummeren waarbij het echte probleem tussen Benelux en Vaanplein zit.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Niet gezien (het nieuwe bord wel, maar de code niet )
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Overigens zie ik op SV dat de bordcode van het afritbord Willemstad (richting Hellegatsplein) wel A029 is.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- stadsweg
- Berichten: 366
- Lid geworden op: di 26 nov 2013, 21:11
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Bij die staat de code nog niet in de bies, bij die van afrit Numansdorp wel, maar bij die van VZP Buttervliet weer niet. Misschien tussentijds aangepast beleid?
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Of dat moeilijke gedoe achterwege laten en volgborden zetten:
In de richting Rotterdam ter hoogte van het ooit geplande Klaaswaal " [A4] volg *plaatsnaam* route [A29] [A15]"
En vanuit de Beneluxtunnel voor de andere richting
"[A4] volg route Bergen op Zoom [A15] [A29]"
Met bij Klaaswaal een bord met "(doorgestreepte)[A29] / [A4]"
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Voor de goede orde: De foto die ik heb gepikt is van harry's website, en daar staat dat de foto uit 2018 is
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Nee dank je, we hebben met Nba al genoeg volg- en routeborden dankzij alle discontinuïteiten. Over Nba gesproken...Jackbauer1350 schreef: ↑za 20 jun 2020, 17:30 Of dat moeilijke gedoe achterwege laten en volgborden zetten:
In de richting Rotterdam ter hoogte van het ooit geplande Klaaswaal " [A4] volg *plaatsnaam* route [A29] [A15]"
En vanuit de Beneluxtunnel voor de andere richting
"[A4] volg route Bergen op Zoom [A15] [A29]"
Met bij Klaaswaal een bord met "(doorgestreepte)[A29] / [A4]"
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In het hier en nu is al besloten dat over uiterlijk 2 jaar bij reguliere vervanging het gedeelte Klaaswaal-Sabina als A4 wordt aangeduid.Palance schreef: ↑za 20 jun 2020, 15:24 Maar misschien komt het er nooit van. We hebben al die blunder gehad met hectometerpaaltjes die A4 aangaven op dat traject, ondertussen allemaal overgeplakt met A29. Het kaartje op de wegenwiki bij de A4 klopt dus ook niet.
Ik vind dat je met dit soort administratieve zaken in het hier en nu moet kijken, niet hoe het er misschien ooit uit zal komen te zien.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Een nummerwissel halverwege een wegvak lijkt mij een stuk minder logisch dan bij een knooppunt...
Betekent dat ook dat pas dan de nu al versleten borden bij de tunnel worden vervangen?
Betekent dat ook dat pas dan de nu al versleten borden bij de tunnel worden vervangen?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In deze situatie ontkom je niet aan volgborden denk ik zolang de A4-Zuid nog niet is aangelegd. Klaaswaal is het officiële eindpunt van de A29. Er ligt geen natuurlijk punt om over te gaan naar een ander wegnummer. Dan zal je in ieder geval daar toch een volgbord moeten plaatsen om aan te geven dat de rest van de snelweg A29 is en dat de A4 bij Benelux weer verder gaat.Wouter N14 schreef: ↑za 20 jun 2020, 17:49
Nee dank je, we hebben met Nba al genoeg volg- en routeborden dankzij alle discontinuïteiten. Over Nba gesproken...
Of men moet Hellegatsplein dan als overgangspunt hanteren for the time being. Maar dat zal RWS waarschijnlijk niet willen.
Wellicht een (A4) tussen haakjes achter Schiedam ten noorden van de tunnel. En mocht Schiedam als A4 bestemming ten zuiden van Heinenoord worden toegevoegd naast Rotterdam wanneer hier NBA komt dan daar idem.
Vanuit de Beneluxtunnel volstaat verder een (A4) tussen haakjes bij plaatsen achter Bergen op Zoom.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21982
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vind dat eigenlijk een onzalig idee, maar het verklaart wel waarom dingen als bordcodes daar nu al op worden aangepast.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Routenummering is een navigatiehulpmiddel voor de automobilist. Vanuit dat oogpunt dient er wat mij betreft geredeneerd te worden; en van daaruit pas je de administratie gewoon aan. Zo moeilijk hoeft dat niet te zijn: gewoon een kwestie van de database goed bijhouden en mutaties op een adequate manier verwerken. En natuurlijk een draad aanmaken op het wegenforum
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17416
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vanuit een ander perspectief bekeken is het natuurlijk erg raar om 2 op het oog totaal ongerelateerde stukken A4 te hebben: Amsterdam - Hoogvliet en KP Sabina - België. Ook KP Sabina is een vrij onlogische nummerwissel zolang de A29 tussen KP Hellegatsplein en KP Sabina vermeld staat en niet alleen A59.
Ik vraag me dan wel af of KP Klaaswaal dan zodanig wordt aangepast dat je daadwerkelijk het idee krijgt de A4 te verlaten naar de A29 of andersom. Door bijvoorbeeld een knooppuntstatus toe te kennen en afslaande portaalborden boven de bestaande rijstroken te hangen.
Ik vraag me dan wel af of KP Klaaswaal dan zodanig wordt aangepast dat je daadwerkelijk het idee krijgt de A4 te verlaten naar de A29 of andersom. Door bijvoorbeeld een knooppuntstatus toe te kennen en afslaande portaalborden boven de bestaande rijstroken te hangen.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Meest pragmatisch (en klantvriendelijk) was natuurlijk gewoon een A29 Vaanplein - Zandvliet, administratief rw4. Mocht ooit in een verre toekomst toch een wijze commissie besluiten tot het doortrekken van de A4 naar Klaaswaal, dan kan je dát wegnummer daar laten eindigen in plaats van de A29. Is dat overwogen?
Verder past de A29 ook veel mooier bij de TOTSO met de A58
Verder past de A29 ook veel mooier bij de TOTSO met de A58
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wellicht wel, voordat de A4 in West-Brabant was aangelegd was het deel tussen Sabina en Dinteloord natuurlijk nog A29. Dat duurde tot 2013.Wouter N14 schreef: ↑za 20 jun 2020, 21:53 Meest pragmatisch (en klantvriendelijk) was natuurlijk gewoon een A29 Vaanplein - Zandvliet, administratief rw4. Mocht ooit in een verre toekomst toch een wijze commissie besluiten tot het doortrekken van de A4 naar Klaaswaal, dan kan je dát wegnummer daar laten eindigen in plaats van de A29. Is dat overwogen?
Het stukje tussen Bergen op Zoom-Noord en KP Zoomland is in 1990 volgens mij wel gelijk als A4 geopend, dat heeft bij mijn weten nooit A29 geheten.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21982
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat zou best kunnen. De hectometrering van de, toen nog A29, liep ook door over de N259.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat meen ik ook wel zeker te weten inderdaad.Coen Tunnel schreef: ↑zo 21 jun 2020, 0:13 Het stukje tussen Bergen op Zoom-Noord en KP Zoomland is in 1990 volgens mij wel gelijk als A4 geopend, dat heeft bij mijn weten nooit A29 geheten.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het is niet goed te zien:
https://goo.gl/maps/1JUQ5DHWvDEeUB7V7
Maar het nummerschild lijkt te zijn overgeplakt.
https://goo.gl/maps/1JUQ5DHWvDEeUB7V7
Maar het nummerschild lijkt te zijn overgeplakt.
Laatst gewijzigd door Vinny op zo 21 jun 2020, 10:07, 1 keer totaal gewijzigd.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Hum blijkbaar iets verkeerd gegaan met knippen en plakken. Moet nu wel werken.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Interessant, maar ik dacht niet dat ooit iets anders zichtbaar is geweest. Maakt wel nieuwsgierig
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Apart bord eigenlijk. Ruimte boven Bergen op Zoom-Noord
Klein lettertype.
Beknelde pijl door het N259 schildje terwijl aan de rechterzijde van het pictogram ruimte zat is.
Klein lettertype.
Beknelde pijl door het N259 schildje terwijl aan de rechterzijde van het pictogram ruimte zat is.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die ruimte bovenaan is voor de later aangebrachte pijl. Maar ik kan even niet bedenken hoe deze rijstrookconfiguratie nu was, waarom hier niet een normale uitvoeger lag zoals nu.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ook op de oudste bewegwijzering na opening van dat stukje wordt N259 aangegeven, vanuit zowel het zuiden als het oosten. De configuratie van de uitvoeger op de A58 vanuit Roosendaal was toen gelijk aan de huidige situatie. Vreemd dat er tijdelijk een andere situatie is geweest met de uitrijstrook onder het viaduct. Wellicht is die pijl juist later afgeplakt (?).
Laatst gewijzigd door Hanno op ma 22 jun 2020, 9:09, 1 keer totaal gewijzigd.