Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Moderator: Moderatoren
-
- polderweggetje
- Berichten: 23
- Lid geworden op: di 23 jun 2020, 17:16
Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Laatst kwam ik vanaf Zaandam (de A8) en wilde vervolgens mijn weg vervolgen via de A5 naar de Amsterdamse havens en Leiden. Op het verbindende stuk tussen die twee wegen (de A10) moet je links uitvoegen om de A5 te bereiken. Een zeldzaamheid in Nederland. Ik vroeg me af of er in Nederland nog meer plaatsen zijn waar dat het geval is?
Bedankt voor de antwoorden, maar ik bedoelde eigenlijk toch net iets anders. Want die "uitvoegers" die jullie noemen zijn dat mijns inziens niet. Daarbij wissel je gewoon van de parallelbaan naar de hoofdrijbaan, of blijf je daarna min of meer rechtdoor rijden om in de stad te eindigen. Wat ik onder een links uitvoeger versta, is links uitvoegen en vervolgens een bocht naar rechts (A10 > A5) of naar links moeten maken.
Bedankt voor de antwoorden, maar ik bedoelde eigenlijk toch net iets anders. Want die "uitvoegers" die jullie noemen zijn dat mijns inziens niet. Daarbij wissel je gewoon van de parallelbaan naar de hoofdrijbaan, of blijf je daarna min of meer rechtdoor rijden om in de stad te eindigen. Wat ik onder een links uitvoeger versta, is links uitvoegen en vervolgens een bocht naar rechts (A10 > A5) of naar links moeten maken.
Laatst gewijzigd door Thomasdef03 op vr 10 jul 2020, 19:38, 1 keer totaal gewijzigd.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6389
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Deze op de A58 bij knooppunt Batadorp bijvoorbeeld: https://goo.gl/maps/wrC1prtY5SfBdnXcA
Maar daar hebben ze nu, zo meen ik me te herinneren, de linksafpijl weggefreesd en op de rechterstroken pijlen naar rechts aangebracht.
-
- expressweg
- Berichten: 4334
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:35
- Locatie: Maaseik (België)
- Contacteer:
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Je had er rond Eindhoven een aantal, waarbij de markering ook niet overeenkwam met de bewegwijzering. Bijvoorbeeld de A50 bij Batadorp en de N2 Veldhoven bij de Hogt, richting de A67 Eersel.
Klopt, het is een stuk duidelijker nu.Seat Ibiza schreef: ↑vr 10 jul 2020, 13:00Maar daar hebben ze nu, zo meen ik me te herinneren, de linksafpijl weggefreesd en op de rechterstroken pijlen naar rechts aangebracht.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Knooppunt Amstel (bestaat deze situatie nu nog?)
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Op diezelfde A8:
Links uitvoegen naar de wisselbaan in knooppunt Coenplein: https://www.google.nl/maps/@52.4286909, ... 384!8i8192
Links uitvoegen bij knooppunt Zaandam: https://www.google.nl/maps/@52.4593998, ... 384!8i8192
Links uitvoegen bij afrit Assendelft: https://www.google.nl/maps/@52.4715386, ... 384!8i8192
en links uitvoegen op de toerit vanuit de N246: https://www.google.nl/maps/@52.4722994, ... 384!8i8192
Links uitvoegen naar de wisselbaan in knooppunt Coenplein: https://www.google.nl/maps/@52.4286909, ... 384!8i8192
Links uitvoegen bij knooppunt Zaandam: https://www.google.nl/maps/@52.4593998, ... 384!8i8192
Links uitvoegen bij afrit Assendelft: https://www.google.nl/maps/@52.4715386, ... 384!8i8192
en links uitvoegen op de toerit vanuit de N246: https://www.google.nl/maps/@52.4722994, ... 384!8i8192
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
De parallelstructuren op de A15 bij Rotterdam heeft er ook een paar:
https://www.google.nl/maps/@51.8615315, ... 384!8i8192
https://www.google.nl/maps/@51.8645176, ... 384!8i8192
Deze afrit: bewegwijzering geeft aan de de afrit rechtdoor is, en het vervolg van de snelweg rechtsaf, maar het UIT-bord wijst naar links: https://www.google.nl/maps/@51.8693488, ... 384!8i8192
https://www.google.nl/maps/@51.8615315, ... 384!8i8192
https://www.google.nl/maps/@51.8645176, ... 384!8i8192
Deze afrit: bewegwijzering geeft aan de de afrit rechtdoor is, en het vervolg van de snelweg rechtsaf, maar het UIT-bord wijst naar links: https://www.google.nl/maps/@51.8693488, ... 384!8i8192
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Deze bij Waalwijk had er ook een moeten zijn. Weliswaar wijst het UIT bord naar rechts, maar de rechterboog leidt naar de A59 terwijl de linkerboog op het onderliggend wegennet van Waalwijk uitkomt...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Afgelopen dinsdag nog wel.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Strikt genomen ook op de A59 vanuit Zierikzee bij Hooipolder.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8666
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
De A58 bij Vlissingen ook
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Dat is hetzelfde als aan de Waalwijkse kant en is meer "gewoon" een voorsorteerstrook. Vanuit Zierikzee voeg je echt uit naar een parallelbaantje.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Als je breiwerken rond parallelstructuren een beetje efficiënt wil vormgeven, dan kom je niet om links uitvoegen heen.
Dat principe bestaat als minstens 50 jaar. Hoofdrijbaan voegt rechts uit, parallelbaan links en dat komt bij elkaar.
En in de andere richting vice versa qua invoegen.
Zoals bijvoorbeeld bij Oudenrijn: https://www.google.nl/maps/@52.0622205, ... 384!8i8192
Dat principe bestaat als minstens 50 jaar. Hoofdrijbaan voegt rechts uit, parallelbaan links en dat komt bij elkaar.
En in de andere richting vice versa qua invoegen.
Zoals bijvoorbeeld bij Oudenrijn: https://www.google.nl/maps/@52.0622205, ... 384!8i8192
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Bij nader inzien toch wel achterhaald, wat ik hierboven zeg. Ik had het oude breiwerk bij klaverblad Oudenrijn nog in mijn hoofd, daar kwam dat voor.
Maar als ik nu een rondje breiwerken in Nederland maak, is het toch meestal rechts uitvoegen op zowel hoofd- als parallelbaan. Slecht voorbeeld
Maar als ik nu een rondje breiwerken in Nederland maak, is het toch meestal rechts uitvoegen op zowel hoofd- als parallelbaan. Slecht voorbeeld
-
- polderweggetje
- Berichten: 23
- Lid geworden op: di 23 jun 2020, 17:16
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Bedankt voor de antwoorden, maar ik bedoelde eigenlijk toch net iets anders. Want die "uitvoegers" die jullie noemen zijn dat mijns inziens niet. Daarbij wissel je gewoon van de parallelbaan naar de hoofdrijbaan, of blijf je daarna min of meer rechtdoor rijden om in de stad te eindigen. Wat ik onder een links uitvoeger versta, is links uitvoegen en vervolgens een bocht naar rechts (A10 > A5) of naar links moeten maken.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5542
- Lid geworden op: vr 04 sep 2009, 19:22
- Locatie: Breda
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Misschien even een (lucht)foto of een situatietekening posten. Dan is het misschien duidelijker wat je precies bedoelt
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Mijn voorbeeld van KP Amstel voldoet toch? Daar is geen parallelstructuur zoals bij Rotterdam.
En bij de splitsing A10-A5 ga je uiteindelijk ook niet naar links maar naar rechts.
En bij de splitsing A10-A5 ga je uiteindelijk ook niet naar links maar naar rechts.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
VZP Bijleveld en Hellevliet van de A12 in de aansluiting Harmelen. Eerst rechts uitvoegen vanaf de A12 en vervolgens uitvoegen naar links om de VZP te bereiken.
Ook linkse uitvoegers bij VZP Bospoort en Aurora van de A4
Ook linkse uitvoegers bij VZP Bospoort en Aurora van de A4
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Wat hij bedoelt is toch niet zo moeilijk? https://www.google.nl/maps/@52.4032618, ... 384!8i8192nederland24 schreef: ↑vr 10 jul 2020, 20:54 Misschien even een (lucht)foto of een situatietekening posten. Dan is het misschien duidelijker wat je precies bedoelt
Links uitvoegen om (voor je gevoel) rechtsaf te slaan.
Komt niet veel voor, maar onlogisch lijkt het me niet in dit geval. De situatie tussen Coenplein en A5 is nu eenmaal zo geworden.
Er is op dat stuk een wisselbaan gecreëerd, en die moet in beide richtingen vloeiend bereikt kunnen worden. Dan wordt het daaromheen met de normale hoofd-/parallelrijbanen al gauw wat ingewikkelder.
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Op de A4 heb je dat ook bij VZP Peulwijk-Oost.Jackbauer1350 schreef: ↑vr 10 jul 2020, 22:32 VZP Bijleveld en Hellevliet van de A12 in de aansluiting Harmelen. Eerst rechts uitvoegen vanaf de A12 en vervolgens uitvoegen naar links om de VZP te bereiken.
Ook linkse uitvoegers bij VZP Bospoort en Aurora van de A4
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Op knooppunt Rottepolderplein-Zuid heb je dat als je vanaf de A29 naar de N205 richting Hoofddorp gaat.Thomasdef03 schreef: ↑vr 10 jul 2020, 19:36 Bedankt voor de antwoorden, maar ik bedoelde eigenlijk toch net iets anders. Want die "uitvoegers" die jullie noemen zijn dat mijns inziens niet. Daarbij wissel je gewoon van de parallelbaan naar de hoofdrijbaan, of blijf je daarna min of meer rechtdoor rijden om in de stad te eindigen. Wat ik onder een links uitvoeger versta, is links uitvoegen en vervolgens een bocht naar rechts (A10 > A5) of naar links moeten maken.
En ik zou zeggen dat A15 afrit 18 richting het westen ook telt, omdat je daar bijna direct op de verkeerslichten stuit.
-
- polderweggetje
- Berichten: 23
- Lid geworden op: di 23 jun 2020, 17:16
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Ja, je voorbeeld van knooppunt Amstel komt in de buurt, maar is het toch ook niet helemaal, want na die uitvoeger eindig je in de stad terwijl je min of meer rechtdoor bent blijven rijden. Ik bedoel echt dat de linkse uitvoeger niet ver na het einde van de blokmarkering een behoorlijke bocht naar rechts of naar links maakt.
Ik was alleen vergeten de woorden "de meeste van de genoemde uitvoegers" erbij te zetten...
Ik zei toch ook over de A10>A5-splitsing dat je daar uiteindelijk naar rechts gaat?
Laatst gewijzigd door Thomasdef03 op za 11 jul 2020, 0:12, 2 keer totaal gewijzigd.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
VZP De Knoest en De Kroon langs de A27 bij Nieuwegein horen ook in dat rijtje thuis.verfmeer95 schreef: ↑vr 10 jul 2020, 23:12Op de A4 heb je dat ook bij VZP Peulwijk-Oost.Jackbauer1350 schreef: ↑vr 10 jul 2020, 22:32 VZP Bijleveld en Hellevliet van de A12 in de aansluiting Harmelen. Eerst rechts uitvoegen vanaf de A12 en vervolgens uitvoegen naar links om de VZP te bereiken.
Ook linkse uitvoegers bij VZP Bospoort en Aurora van de A4
-
- stadsweg
- Berichten: 407
- Lid geworden op: vr 27 aug 2010, 0:42
- Locatie: Vreeland
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Bij Amstel komt het doordat de snelweg is afgeaaardeerd. Dat is bij de A28 Utrecht ook een beetje het geval. Maar bij beiden is het niet echt een uitvoeger maar rijstrook 1 die overgaat ie een andere weg. Verder ken ik in NL niet zulke duidelijke voorbeelden.
De enige een beetje in de buurt, is tussen Antwerpen en Brussel dacht ik, dat ziet er echt heel vreemd uit.
De enige een beetje in de buurt, is tussen Antwerpen en Brussel dacht ik, dat ziet er echt heel vreemd uit.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Dan blijft dus KP Hooipolder vanaf de A59 over
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Amstel is inderdaad beetje vreemde eend in de bijt. Het is een rijbaansplitsing maar ook een beetje afrit doordat het geen snelwegnummer heeft, S110. Maar het is echter snelweg tot bij het tankstation, dus in feite een snelwegsplitsing. Er staat ook een chevronbord en geen UIT-bord. Verder is er ook geen afritnummer vanaf de A2.Berrychello schreef: ↑za 11 jul 2020, 0:07 Bij Amstel komt het doordat de snelweg is afgeaaardeerd. Dat is bij de A28 Utrecht ook een beetje het geval. Maar bij beiden is het niet echt een uitvoeger maar rijstrook 1 die overgaat ie een andere weg. Verder ken ik in NL niet zulke duidelijke voorbeelden.
De enige een beetje in de buurt, is tussen Antwerpen en Brussel dacht ik, dat ziet er echt heel vreemd uit.
Vanaf de A10-Oost is er wel een afritnummer maar ook daar staat een chevronbord bij de splitising van de rijbanen richting de A2 en S110
-
- stadsweg
- Berichten: 407
- Lid geworden op: vr 27 aug 2010, 0:42
- Locatie: Vreeland
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Als je voor de stoplichten staat wel. Maar in de aanloop daarnaartoe is het "gewoon" links uitvoegen op een snelweg
https://www.google.nl/maps/@51.6849417, ... 384!8i8192
https://www.google.nl/maps/@51.6849417, ... 384!8i8192
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Knp. Oudenrijn, vanuit de paralellstructuur A2 naar de A12 richting Arnhem.Thomasdef03 schreef: ↑vr 10 jul 2020, 23:50 (..) Ik bedoel echt dat de linkse uitvoeger niet ver na het einde van de blokmarkering een behoorlijke bocht naar rechts of naar links maakt.
(..)
Helemaal leuk als je vanuit de stad Utrecht komt en toerit 8 neemt.
https://www.google.nl/maps/place/Oudenr ... d5.0495671
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8666
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Volgens mij is dat de verkeerde link.
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Re: Links uitvoegen op Nederlandse auto(snel)wegen
Dat valt toch wel mee? Als je voor het invoegen links aanhoudt, hoef je maar één rijstrook op te schuiven om op de A12 te komen.
Zoals de rode auto hier. https://www.google.nl/maps/@52.0783546, ... 312!8i6656