Pino schreef: ↑wo 02 sep 2020, 15:29
Begint een beetje een zoektocht naar Shangri-La te worden dit. En dat bij een droog onderwerp als het E-routenummer-netwerk. In
dit document een kaart dit suggereert dat Langar wat verder oostelijk ligt aan deze zelfde rivier. Meer
hier. Niet dat je daar veel sporen van een dorp ziet trouwens.
Er staan twee plaatsen met de naam Langar op die kaart. Ook nog eentje onder de I en S van Afghanistan... Dan praten we wel over extreem afgelegen gebied. Ik stelde net dat de weg ongeveer tot Sarhad loopt, maar dit is nog oostelijker, over de 4267 meter hoge Daliz Pass. Het staat als 'seasonal settlement' aangegeven.
De omschrijving van de route, en Langar als punt waar de weg echt overgaat in een karrespoor, zijn niet zo heel raar. Maar het E-wegennet zou niet doorlopen tot in Afghanistan. De voormalige buitengrens van de USSR was toch bedoeld als het einde van het E-netwerk bij de uitbreiding van 2002. En als je die grensovergang bij Iskashim pakt, waarom noem je dan niet die plaats als eindpunt (al dan niet met de toevoeging "- Afghanistan"? Dat laatste zou consistent zijn met omschrijvingen van wegen die al voor 2002 naar Europese buitengrenzen gingen, zoals de E80 en de E90. Routes die in 2002 zijn toegevoegd/doorgetrokken tot aan China staan verder ook doorgaans omschreven met hetzij het land China (E008) hetzij met de naam van de grensovergang (E60, E125, E007, E012). Dus daarom verbaast het noemen van een plaatsnaam in Afghanistan ruim voorbij het punt dat je Afghanistan inrijdt me wat.
Even op OpenStreetMap gekeken, en er blijkt nog een brug over de rivier te zijn. De weg is echter afgesloten. De naam? De
Lagnar-Dehkonkhona Border Crossing. Dat Lagnar is ongetwijfeld een typfoutje. De kaart laat aan de Tadzjiekse kant een plaats
Langar zien, en aan de Afghaanse kant
Dehqan Khana.
Het lijkt er op dat de voor de E009 bedoelde Langar dit Tadzjiekse stadje is, op de locatie die jij ook al had aangegeven. En dan zal de (momenteel gesloten) grensovergang met Afghanistan wel het bedoelde eindpunt van de E009 zijn. Er zijn immers, zoals je al concludeert, verder ook geen E-wegen die over Afghaans grondgebied (zouden) lopen. Gezien de plek waar dat schematische lijntje de ietwat schematische grens over gaat kan dat kloppen.
Blijft alleen de vraag open waarom Lyanga in Afghanistan wordt aangegeven; dat kan mijns inziens toch alleen maar om de bovengenoemde en extreem afgelegen plaats Langar ten oosten van de Daliz Pass gaan. Misschien ook een verwisseling tussen beide plaatsen bij de UNECE?
Langar-(Afghanistan) dat als eindpunt is opgegeven, en degene die het op de kaart moest aangeven koos in plaats van het Tadzjiekse dorp/stadje Langar voor het Afghaanse gehucht met dezelfde naam, een stuk verderop midden in de bergen.
Op zowel de door jouw gevonden kaart als Google Maps ligt dat op
deze plek. OpenStreetMap situeert het
hier en laat zelfs een paar gebouwen zien. Maar wat dat daar precies kan zijn, op zo'n enorm afgelegen plek...