Van de niet-Latijnse schriften kan ik alleen Grieks voldoende vlot lezen, omdat ik op de middelbare school vijf jaar Grieks heb gehad. Bij Cyrillisch kom ik niet verder dan wat laaghangend fruit en logisch nadenken.Coen Tunnel schreef: ↑vr 12 mar 2021, 16:14Zolang het Latijns schrift is, is dat prima. Maar ik zou graag kunnen instellen dat ik het in alle landen in elke kaartweergave in Latijns schrift kan zien.
Van Arabisch of Chinees kan ik niks maken. Cyrillisch gaat dan nog wel, maar daar ben ik beduidend trager in dan in Latijns schrift.
Google Earth & Maps
Moderator: Moderatoren
- Sondermaut
- stadsweg
- Berichten: 405
- Lid geworden op: di 09 okt 2018, 20:01
- Locatie: Dordrecht
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Re: Google Earth & Maps
Voor de meeste gebruikers zal het Cyrillisch of Chinees geen probleem zijn: zij gebruiken OSM toch niet buiten hun eigen taalgebied. Maar een transliteratie in het Engels zou wel prettig zijn in die landen. Voor OSM is het technisch wellicht te complex om voor elke gebruiker een eigen taalversie aan te bieden.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
https://openstreetmap.de/karte.html heeft wel transliteraties in het Duits wereldwijd. Dat zou in het Engels ook mogelijk moeten zijn, zou je zeggen.
- Sondermaut
- stadsweg
- Berichten: 405
- Lid geworden op: di 09 okt 2018, 20:01
- Locatie: Dordrecht
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Het nieuwe computerspel NIMBY Rails maakt gebruik van de OSM-kaarten. In de spelinstellingen is er de keuze uit 'Native', ofwel de endoniemen, of de Engelse exoniemen.
Re: Google Earth & Maps
https://www.osmap.uk/ komt in de buurt.Wesso schreef: ↑za 13 mar 2021, 20:58 https://openstreetmap.de/karte.html heeft wel transliteraties in het Duits wereldwijd. Dat zou in het Engels ook mogelijk moeten zijn, zou je zeggen.
Discussieren is de kunst van het weglaten.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
In sommige gevallen wel, maar veelal zijn die te duur. Een voorbeeld: voor Zwitserland hebben we naar Swisstopo en andere data gekeken. Swisstopo zou 35 keer zo duur geweest zijn als wat we uiteindelijk gebruikt hebben.Vinny schreef: ↑vr 12 mar 2021, 21:29 Idealiter zouden bedrijven als Google, Bing en OSM hun data via het kadaster (topografische dienst) moeten krijgen. Volgens mij zijn die afspraken nog steeds niet gemaakt, maar het kan natuurlijk zijn dat dat de afgelopen jaren is gewijzigd, ik zit niet meer dicht bij het vuur.
Overigens zag ik gisteren dat een klassieke bug weer terug is: Aargau > Aktiengesellschaft
https://www.google.nl/maps/@47.4116657,8.2967564,13z
Ik zal het morgen maar weer eens doorgeven ...
Re: Google Earth & Maps
De hele cartografiemarkt is natuurlijk wel een beetje van oudsher een cowboymarkt. Omdat het weinig tot geen publieke verontwaardiging oproept als er copyright wordt gehandhaafd en bizarre licentiekosten gerekend worden voor wat in feite openbare informatie zou moeten zijn. Juist door de grote techreuzen en open source projecten als OSM is dat opgeschud en is de prijs wel gedaald.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Google Earth & Maps
Ik kwam toevallig Street View-beelden tegen uit december 2020. Grote delen van de A1 tussen Diemen en Deventer, en ook op de A50 tussen Loenen en knooppunt Beekbergen.
Ik ga naar mijn werk in een heeeeele dikke Mercedes. Ik klooi onderweg met mijn telefoon en draag geen gordel. Als er file staat, ga ik ze lekker voorbij over de vluchtstrook. (Ik ga met de bus.)
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6980
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Er is een aanzienlijke hoop beelden uit de periode oktober-november-december 2020 online gegooid.
Ook achteraf weggetjes die al sinds 2014 of 2009 geen update meer hebben gehad, zijn nu terug up to date. De laatste grote update van dat formaat hebben we toch het laatst in 2018 gehad. Met nog een vervolg in 2019.
Dit is volgens mij voor het eerst dat er ook zo grootschalig in december rondgereden is. In wat wij "putteke winter" noemen. De meeste Winterbeelden waren tot nu toe uit de periode februari-maart en vaak al stokoud.
Ook achteraf weggetjes die al sinds 2014 of 2009 geen update meer hebben gehad, zijn nu terug up to date. De laatste grote update van dat formaat hebben we toch het laatst in 2018 gehad. Met nog een vervolg in 2019.
Dit is volgens mij voor het eerst dat er ook zo grootschalig in december rondgereden is. In wat wij "putteke winter" noemen. De meeste Winterbeelden waren tot nu toe uit de periode februari-maart en vaak al stokoud.
Re: Google Earth & Maps
Je ziet wel waarom de winter niet ideaal is voor het foto's maken. Sommige beelden zijn erg korrelig of bewazemd.
Ik ga naar mijn werk in een heeeeele dikke Mercedes. Ik klooi onderweg met mijn telefoon en draag geen gordel. Als er file staat, ga ik ze lekker voorbij over de vluchtstrook. (Ik ga met de bus.)
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Dat was bij de oude beelden het geval, maar de techniek heeft niet stilgestaan. Heb je een voorbeeld van recente winterbeelden, Wimpie?
Re: Google Earth & Maps
Hier een voorbeeld van korrelig beeld en bewazemd beeld die ik zondag was tegengekomen.
Ik ga naar mijn werk in een heeeeele dikke Mercedes. Ik klooi onderweg met mijn telefoon en draag geen gordel. Als er file staat, ga ik ze lekker voorbij over de vluchtstrook. (Ik ga met de bus.)
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6980
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Zeker, een mooi en grappig voorbeeld; Google die de werken aan de E314 oprijdt (november). Maar dus de meeste recente beelden genomen op hoofdwegen dateren uit die periode.
Leuven, Vlaanderen
https://maps.app.goo.gl/Lr91XmJLGvuurLnn9
Re: Google Earth & Maps
Ik zag onlangs in Zwolle ook weer een Street View auto rijden in woonstraten, dit is de eerste update sinds 2009.
Re: Google Earth & Maps
Voor fans van extreme Dutch angles: Op de A50 bij Eindhoven heeft de auto in november rondgereden met een neergeklapte camera.
Ik ga naar mijn werk in een heeeeele dikke Mercedes. Ik klooi onderweg met mijn telefoon en draag geen gordel. Als er file staat, ga ik ze lekker voorbij over de vluchtstrook. (Ik ga met de bus.)
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Ik ben er ondersteboven van.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Blauwvlak
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Google Earth & Maps
Scanauto scant scanauto, Waterlinie Eindhoven.
https://www.google.nl/maps/@51.4392454, ... 384!8i8192
https://www.google.nl/maps/@51.4392454, ... 384!8i8192
Re: Google Earth & Maps
Scherp, even doorgeklikt en ze hebben kilometers achter elkaar aangereden, eerste foto waar ik ze samen zie is deze:
https://www.google.nl/maps/@51.4365679, ... 384!8i8192
https://www.google.nl/maps/@51.4365679, ... 384!8i8192
- nielske1990
- autoweg
- Berichten: 1999
- Lid geworden op: di 05 jul 2005, 19:54
- Locatie: Helmond
Re: Google Earth & Maps
Een kilometer of 10 verderop gebeurde dat ook, maar dan met 'concurrent' Cyclomedia: https://www.google.nl/maps/@51.3524838, ... 312!8i6656Egbert schreef: ↑vr 26 mar 2021, 14:05 Scanauto scant scanauto, Waterlinie Eindhoven.
https://www.google.nl/maps/@51.4392454, ... 384!8i8192
La meccanica delle emozioni op A67/A270/N270/N279
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Ik vind het wel apart dat Google hier altijd met Opels rondrijdt (volgens mij zijn het Corsa's). Zou dat te maken hebben met de dakvorm waar de camera-unit op past?
Re: Google Earth & Maps
Onderhand ben ik ook al beelden van januari 2021 tegengekomen, zoals de afbladderende wegwijzer Centrum op Kleinpolderplein.
Ik ga naar mijn werk in een heeeeele dikke Mercedes. Ik klooi onderweg met mijn telefoon en draag geen gordel. Als er file staat, ga ik ze lekker voorbij over de vluchtstrook. (Ik ga met de bus.)
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Dit is dan december 2020, maar ik vond hem wel heftig om te zien. Winkelstraat in lockdown: de Amsterdamse Javastraat.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Dit verkeersbord in die Javastraat had ik nog niet eerder gezien. Is dat een corona-zelfmaaksel?
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Er staan daar veel borden om mensen aan de rechterkant van de straat te laten lopen. Ik denk dat deze er ook bij hoort, al is hij in zijn boodschap een stuk minder duidelijk dan de gele borden met tekst en de tape-pijlen op het trottoir. Je ziet aan het onderstel hoe dan ook dat het bord tijdelijk is...
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Google Maps gaat vanaf juni ook aangeven of de rit door ene milieuzone gaat:
https://tweakers.net/nieuws/179902/goog ... -gaat.html
https://tweakers.net/nieuws/179902/goog ... -gaat.html
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Heel apart: U15 staat hier op de kaart aangegeven: https://www.google.nl/maps/@52.2715789,4.7936819,16.44z
Dat lijkt me erg onnodig om uitwijkroutes permanent aan te gaan geven.
Dat lijkt me erg onnodig om uitwijkroutes permanent aan te gaan geven.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Re: Google Earth & Maps
Bijzondere zaak, het lijkt erop dat het een soort afritnummer is geworden. Waarschijnlijk een operator die een U-bordje ten onrechte als afritaanduiding heeft gezien.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.