Er is vast een afweging gemaakt tussen freaks en normale gebruikers, waarbij de freaks het moeten afleggenWimpie25 schreef: ↑wo 29 sep 2021, 10:08 Beelden van mei dit jaar. Toevallig opgemerkt naar aanleiding van het E19 topic.
https://www.google.be/maps/@51.0421331, ... m2!1e1!1e4
Ik begin wel te merken dat je in sommige tijdlagen niet meer kan doorklikken naar anderen. Als ik bv met mei 2021 doorga tot aan de R0, dan kan ik op een bepaald moment switchen naar augustus 2021, en dan naar juli 2021, maar niet meer terug naar mei. Als ik dan opnieuw uitzoom en pegman terug neerlaat, kom ik terug in mei 2021 en kan ik ineens doorgaan naar juli 2021, maar niet meer naar augustus. Die van juli zijn bovendien nog eens andere beelden dan die ik eerder van dezelfde maand zag (totaal ander weer en rijstrook).
Ik hoop dat het een beetje duidelijk uitgelegd is
Google Earth & Maps
Moderator: Moderatoren
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Re: Google Earth & Maps
Herkenbaar.Wimpie25 schreef: ↑wo 29 sep 2021, 10:08 Ik begin wel te merken dat je in sommige tijdlagen niet meer kan doorklikken naar anderen. Als ik bv met mei 2021 doorga tot aan de R0, dan kan ik op een bepaald moment switchen naar augustus 2021, en dan naar juli 2021, maar niet meer terug naar mei. Als ik dan opnieuw uitzoom en pegman terug neerlaat, kom ik terug in mei 2021 en kan ik ineens doorgaan naar juli 2021, maar niet meer naar augustus. Die van juli zijn bovendien nog eens andere beelden dan die ik eerder van dezelfde maand zag (totaal ander weer en rijstrook).
Sommige wegen hadden tot nu toe geen Streetview, hebben wel beelden gekregen in juli en augustus 2021, maar dat levert geen blauw streepje op als je de pegman oppakt. Je kan de pegman vervolgens wel plaatsen op dat wegvak en dan krijg je de nieuwe beelden wel te zien. Het lijkt er op dat niet de meest recente beelden als basisbeeld wordt gekozen, maar dat juni 2021 (of wellicht mei) als default-maand is ingesteld.
Re: Google Earth & Maps
Dan zijn ze waarschijnlijk bezig met het uploaden van nieuw materiaal.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Google Earth & Maps
Dat zou zo maar kunnen. Nederland heeft in de afgelopen maanden een hele grote update gehad qua Streetview-beelden. Wellicht dat ze daar nog niet volledig klaar mee zijn.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6980
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Idem voor België. Maar het doet me wel bedenken dat het systeem met de data-slider in Streetview toch wel haar houdbaarheidsdatum begint te naderen. Op sommige locaties zijn er zoveel beelden gemaakt dat een kleine slide naar links je soms al 3 jaar een sprong in de tijd doet maken, terwijl je soms binnen hetzelfde jaar wenst te navigeren.
Re: Google Earth & Maps
De vorige straat waar ik woonde heeft nog altijd beelden uit 2009. Mijn huidige huis (aan een doorgaande weg) moet het doen met 2017 en de straat waar ik volgende week naartoe verhuis heeft beelden uit 2018. Street View is een alleraardigst initiatief, maar als je het bijv. als wegbeheerder moet hebben van digitale beelden ben je (niet heel verrassend natuurlijk) beter af met een (nog) commerciële(re) partij als Cyclorama.
Re: Google Earth & Maps
Daar zit dan ook wel een prijskaart aan. Cyclomedia e.d. zijn toch best wel prijzig met hun abonnementen. Ze bieden wel meerwaarde, maar als je bijvoorbeeld niet van de puntenwolken en andere data gebruik maakt dan is Street View ook wel bruikbaar. Maar er zijn inderdaad nog wegen en straten van 2009.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6980
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Mijn huidig adres heeft beelden van dit jaar, maar de vorige straat waar ik woonde (nochtants ook in het centrum maar wel verkeersluw) heeft inderdaad nog beelden van 2009. Ik denk dat Google de routes van de camerawagens laat afhangen van de verkeerstellingen die ze zelf registreren. Alleszins is het ergens logisch dat de hoofdwegen vaker een update zouden krijgen.
Re: Google Earth & Maps
Dat heeft denk ik meer te maken met het feit dat de streetviewauto's natuurlijk ook vaker op hoofdwegen rijden en daar dan al de camera aan hebben staan. Ik weet niet of er actief beleid is om minimaal eens in de tien jaar een straat op te nemen. Vanuit cartografisch oogpunt is het wel wenselijk om geen lagere frequentie te hebben.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
De gebieden zijn in een aantal categorieen ingedeeld, daarvan hangt af hoe vaak streetview gereden wordt. Grote steden worden bijv. vaker gedaan.
Vanuit een centrale rijden ze dan naar een aangewezen gebied en nemen onderweg ook beelden op waardoor hoofdwegen inderdaad gemiddeld vaker aan bod komen.
Vanuit een centrale rijden ze dan naar een aangewezen gebied en nemen onderweg ook beelden op waardoor hoofdwegen inderdaad gemiddeld vaker aan bod komen.
Re: Google Earth & Maps
Toevallig geen buur 500 meter verder die nog juist twee pixels van wijn oprit heeft kunnen blurren op streetview waardoor er geen updates meer komen?Wimpie25 schreef: ↑wo 29 sep 2021, 17:38 Mijn huidig adres heeft beelden van dit jaar, maar de vorige straat waar ik woonde (nochtants ook in het centrum maar wel verkeersluw) heeft inderdaad nog beelden van 2009. Ik denk dat Google de routes van de camerawagens laat afhangen van de verkeerstellingen die ze zelf registreren. Alleszins is het ergens logisch dat de hoofdwegen vaker een update zouden krijgen.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Google Earth & Maps
Ik heb al beelden gezien van september, zo recent heb ik nog niet eerder meegemaakt
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Eindelijk staat mijn straat nu ook (gedeeltelijk) op Streetview, de beelden zijn in mei gemaakt.
Ik heb me al eens afgevraagd of deze borden ("onverlichte obstakels, betreden op eigen risico"), die lang zijn blijven staan, Google hebben tegengehouden om eerder langs te komen. Maar de beelden uit 2009 van de invalsweg zijn gemaakt toen er nog meer bouwborden stonden. Dat er in de afgelopen 7 jaar waarin de wijk werd voltooid bijna niks bijkwam aan nieuwe Streetview vind ik hoe dan ook raar.
Ik heb me al eens afgevraagd of deze borden ("onverlichte obstakels, betreden op eigen risico"), die lang zijn blijven staan, Google hebben tegengehouden om eerder langs te komen. Maar de beelden uit 2009 van de invalsweg zijn gemaakt toen er nog meer bouwborden stonden. Dat er in de afgelopen 7 jaar waarin de wijk werd voltooid bijna niks bijkwam aan nieuwe Streetview vind ik hoe dan ook raar.
Re: Google Earth & Maps
Wat ik persoonlijk een groter probleem vind, is dat in StreetView beelden van oude wegen die verlegd zijn, praktisch onvindbaar worden. Een goed voorbeeld is de Nederlandse A1 bij Muiden die over een flinke afstand is verlegd. Historische StreetView beelden zijn er, maar er is anno 2021 geen weg meer om die beelden aan te koppelen*. En dat is toch wel zonde van de data die je hebt.Wimpie25 schreef: ↑wo 29 sep 2021, 15:43
Idem voor België. Maar het doet me wel bedenken dat het systeem met de data-slider in Streetview toch wel haar houdbaarheidsdatum begint te naderen. Op sommige locaties zijn er zoveel beelden gemaakt dat een kleine slide naar links je soms al 3 jaar een sprong in de tijd doet maken, terwijl je soms binnen hetzelfde jaar wenst te navigeren.
*Uitgezonderd situaties waar een nog bestaande weg de historische weg kruist of op diezelfde locatie is aangelegd.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6980
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Mmm, in Vlaanderen zijn veel huizen geblurd, maar die gebieden krijgen evengoed regelmatig updates.Jump schreef: ↑wo 29 sep 2021, 21:19Toevallig geen buur 500 meter verder die nog juist twee pixels van wijn oprit heeft kunnen blurren op streetview waardoor er geen updates meer komen?Wimpie25 schreef: ↑wo 29 sep 2021, 17:38 Mijn huidig adres heeft beelden van dit jaar, maar de vorige straat waar ik woonde (nochtants ook in het centrum maar wel verkeersluw) heeft inderdaad nog beelden van 2009. Ik denk dat Google de routes van de camerawagens laat afhangen van de verkeerstellingen die ze zelf registreren. Alleszins is het ergens logisch dat de hoofdwegen vaker een update zouden krijgen.
-
- expressweg
- Berichten: 4618
- Lid geworden op: vr 11 sep 2009, 3:06
- Locatie: Aardenburg (Zeeuws-Vlaanderen)
Re: Google Earth & Maps
Mijn woonplaats Aardenburg heeft nu recente streetviewbeelden gekregen, en ook behoorlijk uitgebreid. Totvoorkort waren het enkel paar hoofdstraten die beelden uit 2009 hadden.
Re: Google Earth & Maps
Dat is niet mijn ervaring, meestal wordt een deel van de straat niet meer geüpdatet als er ergens een huis geblurd is. Dat schijnt te komen omdat ze dan de beelden handmatig moeten bewerken om het gewraakte huis opnieuw onzichtbaar te maken. Je hebt soms wel meerdere beelden als de eigenaar pas recent gevraagd heeft om zijn huis onzichtbaar te maken, dus als er al meerdere beelden waren.Wimpie25 schreef: ↑wo 29 sep 2021, 21:50Mmm, in Vlaanderen zijn veel huizen geblurd, maar die gebieden krijgen evengoed regelmatig updates.Jump schreef: ↑wo 29 sep 2021, 21:19Toevallig geen buur 500 meter verder die nog juist twee pixels van wijn oprit heeft kunnen blurren op streetview waardoor er geen updates meer komen?Wimpie25 schreef: ↑wo 29 sep 2021, 17:38 Mijn huidig adres heeft beelden van dit jaar, maar de vorige straat waar ik woonde (nochtants ook in het centrum maar wel verkeersluw) heeft inderdaad nog beelden van 2009. Ik denk dat Google de routes van de camerawagens laat afhangen van de verkeerstellingen die ze zelf registreren. Alleszins is het ergens logisch dat de hoofdwegen vaker een update zouden krijgen.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Er lijkt inderdaad een verband te zijn tussen blurverzoeken en de tijd om beelden te uploaden en te updaten. Wat dus ook wel opvalt is de korte tijd tussen opname en upload nu. Wegen die nog in bouwgebied liggen worden vrij snel opgenomen en geüpload terwijl dat vroeger niet zo was.
Re: Google Earth & Maps
De oude lagen zijn ook al uit Google Earth verwijderd helaas. De weergave van plaatsnamen was voorheen beter, je kan ze nu niet meer aanklikken om even snel de juiste spelling te kopiëren. En de wegenoverlay is zo breed dat je het telkens uit moet zetten om de weg te bekijken.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Weet iemand hoe dit kan? De Grote Boterbloem loopt recht zoals je in de satellietweergave kunt zien. Maar de ondergrond laat zien dat deze schuin zou lopen, dwars door de huizen heen. Daar klopt natuurlijk helemaal niks van. Komt dit door een verkeerde vector?
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Ja, je ziet ook op de kaart dat de weg door de gebouwen heen loopt.
Als je dit meldt zal het wel gecorrigeerd worden. Zo niet kan ik het in orde maken.
Als je dit meldt zal het wel gecorrigeerd worden. Zo niet kan ik het in orde maken.
Re: Google Earth & Maps
qua opmerkelijkheidje van streetview: Dit lijkt me nou niet de meest veilige locatie om een snelheidscontrole te doen
https://www.google.nl/maps/@52.2218286, ... 384!8i8192
https://www.google.nl/maps/@52.2218286, ... 384!8i8192
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Google Earth & Maps
Apart. Dat lijkt mij gewoon parkeren en dat mag daar niet.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Google Earth & Maps
Handhavers van de overheid zijn boven de wet geplaatst. Dat weet je toch?
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Google Earth & Maps
Uiteraard, het is ook meer een constatering. Als het goed is, weet deze laserheld dat hij daarmee bezig is omdat er een zeer concreet verkeersveiligheidsprobleem speelt dat onomstotelijk is gekoppeld aan excessieve snelheidsoverschrijdingen. Met enig gezond verstand zou dan ook de denkslag gemaakt kunnen worden dat je je streepjesbus dan niet daar neerzet waar dat omwille van verkeersveiligheid is verboden.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Google Earth & Maps
Volgens mij staat het politiebusje hier:
https://goo.gl/maps/oPEpHSs8wSC1uwC1A
Er is volgens mij helemaal geen sprake van een gevaarpunt. Als hier een snelheidscontrole gehouden wordt is dat alleen maar om aan het bonnenquotum te komen
https://goo.gl/maps/oPEpHSs8wSC1uwC1A
Er is volgens mij helemaal geen sprake van een gevaarpunt. Als hier een snelheidscontrole gehouden wordt is dat alleen maar om aan het bonnenquotum te komen
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Er staat Politie Kaag en Braassem op het busje. Het ziet er een beetje vreemd uit, misschien een proefopstelling maar echt handig is het in ieder geval niet.
Re: Google Earth & Maps
De opstelling van de personen is heel vreemd. De agent lijkt aan het laseren te zijn, de motorrijder kan daar niet anders dan stil staan, wat is die agent dan nog aan het laseren?
Daarbij is dit een busstrook. Totaal ongeschikt om op stil te gaan staan.
Daarbij is dit een busstrook. Totaal ongeschikt om op stil te gaan staan.