
https://goo.gl/maps/SHQD8HaBrZam676B6
Moderator: Moderatoren
De later toegevoegde namen waren toch ook weer eerder soorten marketing en daar ben ik afgehaakt: Autoroute Verte, Autoroute de l’Arbre - dat soort werk. En niet geheel toevallig staat die laatste naam ook uitgebreid bewegwijzerd.paolie schreef: ↑wo 02 feb 2022, 20:22de Autoroute de la Maurienne wordt in ieder geval wel op een bord vermeld:
https://goo.gl/maps/SHQD8HaBrZam676B6
Allemaal een beetje hun eigen verhaal. Autoroute des Estuaires is meer een soort projectnaam voor een snelwegroute die de kust volgt. En die daarbij dus meerdere nummers meepakt. De A51 heeft twee losse delen die wel nooit meer met elkaar verbonden zullen worden. Met dus elk een eigen naam. A9 en A40 zijn de enige echte routes waar je op enig moment een keer wisselt. Bij de A9 is het daarbij ook nog eens zo dat in de nummering van voor 1982 wel degelijk sprake was van twee nummers. Languedocienne was A9, Catalane was B9.
Zijn die afgeschaft dan? In België of in Frankrijk, of allebei?
In Frankrijk hadden afritten vroeger een apart bord met de afritnaam, dat zelfs kon afwijken van de doelen die bij die afrit werden aangegeven. Die borden worden niet meer nieuw geplaatst en zijn inmiddels zeldzaam.
Misschien nog wel eerder. Die namen zijn ouder dan de wegnummering.
Ik moet ook gelijk denken aan de Autovía del Camino de Santiago, de A-12, die naar de Camino de Santiago ofwel de pelgrimsroute naar Santiago de Compostela vermoemd is.
Dat is ook hoe het in eerste instantie ging in Frankrijk. Nog tot in de jaren ‘90. Iets dat ongetwijfeld ook hand in hand ging met het feit dat op de oude snelwegbewegwijzering van vóór 1982 geen wegnummers stonden - en het heeft natuurlijk tot in de jaren ‘90 geduurd totdat die algemeen uitgerold was.Coen Tunnel schreef: ↑vr 04 feb 2022, 0:36Misschien nog wel eerder. Die namen zijn ouder dan de wegnummering.
In Luxemburg worden op de radio ook de namen van de snelwegen soms gebruikt bij de verkeersinformatie; in ieder geval voor de Tréierer Autobunn (A1), Escher Autobunn (A4), Areler Autobunn (A6) en Collectrice du Sud (A13).