Google Earth & Maps
Moderator: Moderatoren
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6911
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Als ik me niet vergis werden straten al geaccentueerd als je ze opzicht via Google zelf.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5460
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Ik lees dit nu pas, maar ik zie dat het op 21 september aangepast is.mavas schreef: ↑ma 12 sep 2022, 9:37 Hoi Marcel, ook hier gaat iets niet goed:
Er is een probleem op de Rustenburgerlaan in Haarlem met de interpretatie van de kaartdata. Het staat zo te zien gewoon precies correct omschreven in de NDW-data.
De Rustenburgerlaan is in een richting afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Van oost naar west is de weg gewoon open, dus richting Kleine Houtweg/Houtplein is de weg gewoon open voor al het verkeer.
Re: Google Earth & Maps
Zou Anneke ondertussen al getrouwd zijn?
In Schaft: https://www.google.com/maps/@51.2953884 ... a=!3m1!1e3
In Schaft: https://www.google.com/maps/@51.2953884 ... a=!3m1!1e3
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18031
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Google Earth & Maps
Jemig, Chris, zoek nou eens wat op voordat je post! Dit had je gewoon kunnen weten.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: Google Earth & Maps
Het kon ook gewoon een rhetorische humoristische vraag zijn. Stating the obvious...
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
En in welk weiland kunnen we dan het antwoord vinden?
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Google Maps milieuvriendelijke routes
Zoals misschien bekend een nieuwe optie in Google Maps, althans in de telefoon versie. GM rekent nu de meest zuinige route voor je uit als je dat wil.
Maar soms wil je toch gewoon de snelste route. Maar als ik dan die optie 'Voorkeur voor brandstofzuinige routes' uit vink, krijg ik toch zo'n groen blaadje in het resultaat te zien. Oftewel, het lijkt er op dat je het niet uit kan zetten. Iemand een oplossing?
Captain007: Bericht verplaatst vanaf eigen draad, aangezien dat hier ook prima past in de Google Maps draad.
Maar soms wil je toch gewoon de snelste route. Maar als ik dan die optie 'Voorkeur voor brandstofzuinige routes' uit vink, krijg ik toch zo'n groen blaadje in het resultaat te zien. Oftewel, het lijkt er op dat je het niet uit kan zetten. Iemand een oplossing?
Captain007: Bericht verplaatst vanaf eigen draad, aangezien dat hier ook prima past in de Google Maps draad.
Een volk dat leeft bouwt aan zijn toekomst
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7932
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
De snelste route is vaak ook de meest brandstofzuinige route. Dan staat er zo'n groen blaadje bij.
Re: Google Earth & Maps
Je bedoelt dat het blaadje er ook bij komt te staan als de snelste route ook tegelijkertijd de zuinigste is? Dat zou ook kunnen.
Vanmiddag deed GM beetje vreemd. Hij stuurde me op de A15 bij Hoogvliet -> Rotterdam de parallelbaan op. Normaal doet hij dit alleen als er flinke file op de hoofdbaan is. Maar daar was nu helemaal geen sprake van. (Nadeel van parallel is dat het op sommige plekken maar 1 strook is.)
Vanmiddag deed GM beetje vreemd. Hij stuurde me op de A15 bij Hoogvliet -> Rotterdam de parallelbaan op. Normaal doet hij dit alleen als er flinke file op de hoofdbaan is. Maar daar was nu helemaal geen sprake van. (Nadeel van parallel is dat het op sommige plekken maar 1 strook is.)
Een volk dat leeft bouwt aan zijn toekomst
-
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10197
- Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
- Locatie: Haarlemmermeer
Re: Google Earth & Maps
Ik ben toch benieuwd hoe men de meest eco-vriendelijke route berekend. Als ik bijvoorbeeld richting Utrecht wil, zou volgens GMaps de route via de N201 (Hoofddorp - Uithoorn - Vinkeveen) de meest eco-vriendelijke route zijn. Maar is dat (vooral), omdat deze route 3 km korter is dan via de snelweg (en dus minder benzineverbruik) of worden ook (alle) andere factoren meegenomen? Die route telt namelijk grofweg 15 (extra) VRI's waar je met een beetje pech elke keer (of althans in de meerderheid van de gevallen) pruttelend kan wachten om daarna weer op te moeten trekken. Wordt dit extra verbruik' ook op een bepaalde wijze meegewogen in het algoritme?
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5460
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Ja, dat soort dingen speelt ook mee.
Ik denk dat die route zuiniger is omdat de snelheid lager ligt.
Ik denk dat die route zuiniger is omdat de snelheid lager ligt.
Re: Google Earth & Maps
Ik woon nu op een adres dat verkeerd wordt weergegeven op Google maps. Aangezien er hier een aantal mensen voor GM werken, kan ik mijn adres in een prive bericht doorgeven, zodat het wordt gecorrigeerd?
Of kan iemand de link aangeven waar ik het kan laten corrigeren?
Of kan iemand de link aangeven waar ik het kan laten corrigeren?
Re: Google Earth & Maps
Je kunt rechts op de kaart klikken en kiezen voor Report a problem. Je krijgt dan een keuzemenu waarin je kunt aangeven wat er mis is. Soms hoor je er nooit meer wat van maar ik had er laatst ook een die na een paar dagen al verwerkt was.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5460
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Dit probleem is nu (eindelijk) opgelost: als je Streetview verlaat, komt die locatie in het midden te liggen en ben je op hetzelfde zoomniveau als toen je erin ging.marcel schreef: ↑wo 10 aug 2022, 18:10Dit is inderdaad een bekend probleem dat ik een paar maanden geleden voor het eerst gezien heb.Alfa schreef: ↑di 09 aug 2022, 0:19 Erg vervelend aan Street View is altijd dat als je het scherm verlaat je teruggestuurd wordt naar de locatie die je aanvankelijk ingaf. Als je wat rondzoekt is dat knap vervelend. Waarom wordt niet teruggegaan naar de plaats waar je laatst het gele mannetje neergezet hebt?
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32134
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Maps milieuvriendelijke routes
Ik had het uitgezet, maar op een gegeven moment stond het toch weer aan. Ik heb het weer uitgezet, ik hoop dat het nu werkt. Want anders word ik elke keer richting Amsterdam en verder over de N302, N305 en A6 gestuurd in plaats van de normale route A28-A1 via Amersfoort.hneel schreef: ↑do 29 sep 2022, 15:28 Zoals misschien bekend een nieuwe optie in Google Maps, althans in de telefoon versie. GM rekent nu de meest zuinige route voor je uit als je dat wil.
Maar soms wil je toch gewoon de snelste route. Maar als ik dan die optie 'Voorkeur voor brandstofzuinige routes' uit vink, krijg ik toch zo'n groen blaadje in het resultaat te zien. Oftewel, het lijkt er op dat je het niet uit kan zetten. Iemand een oplossing?
Re: Google Earth & Maps
Mijn ervaring is dat als de snelste weg toevallig ook de meest zuinige is, dat vinkje er toch bij komt te staan. Ook al is zuinigste misschien niet meer de voorkeur.
Een volk dat leeft bouwt aan zijn toekomst
Re: Google Earth & Maps
Is google van de leg of is er echt iets aan de hand? De Drechttunnel lijkt onpasseerbaar geworden. Hij is gewoon groen gekleurd.
https://www.google.nl/maps/dir/51.77257 ... e0!5m1!1e1
https://www.google.nl/maps/dir/51.77257 ... e0!5m1!1e1
Laatst gewijzigd door Egbert op vr 11 nov 2022, 7:51, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Google Earth & Maps
Zijn er meer mensen die problemen hebben met Google Maps? Als je in streetview naar oudere opname's wilt komt er onderaan de pagina een balkje maar als je daar op klikt gebeurt er niks.
Re: Google Earth & Maps
Het viel mij op dat de Molenkade in Dussen is gemarkeerd als een tolweg. Nou heb ik hier geen enkele lokale kennis, maar ik kan er ook nergens iets over vinden. Foutje dus?
Ik ga naar mijn werk in een heeeeele dikke Mercedes. Ik klooi onderweg met mijn telefoon en draag geen gordel. Als er file staat, ga ik ze lekker voorbij over de vluchtstrook. (Ik ga met de bus.)
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20524
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: Google Earth & Maps
Dat is zeker geen tolweg. Ik heb enige tijd voor de toenmalige gemeente Aalburg gewerkt, als het zo was had ik het wel geweten.
- Chrysa
- autoweg
- Berichten: 1836
- Lid geworden op: za 17 sep 2011, 21:23
- Locatie: Breda NL / Lausanne CH
Re: Google Earth & Maps
Bij mij is bij bijna alle Nederlandse stations het treinicoontje verdwenen en vervangen tot het bushalte-icoontje, wat ook betekent dat je veel verder moet inzoomen om de stations überhaupt te zien.
En over stations gesproken, dit soort sluikreclame lijkt me niet de bedoeling:
En over stations gesproken, dit soort sluikreclame lijkt me niet de bedoeling:
- SPOILER: TOON
Re: Google Earth & Maps
Ja, op de werktelefoon heb ik een week of wat geleden lopen inzoemen op de Maps kaart..en zonder dat ik daar opdracht toe heb gegeven is de groene routebegeleidingbalk groter geworden. Beslaat nu zo'n 40% van het beeld, in VVS.
Ik krijg het niet kleiner gesteld.
Verders vind ik de meldingen dat één of ander bedrijf, op de voorgestelde route /nabij de aankomstplaats , op x tijdstip sluit of de hele dag al gesloten is, niet fijn.
Kan ik zo'n notificatie uitsluiten of is dat een gevalletje 'water is nat bij Maps'?
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36661
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
En dat is dus gel*l met een rietje.
Want op de snelweg rij je een continue snelheid in de 6e versnelling, en op het OWN moet je telkens accelereren en kom je bij 80 vaak dat je amper naar z'n 5 doorschakelt.
En aangezien brandstofverbruik en emissies vooral in toeren maken (en dus vooral in accelereren) zit...
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17386
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps
Ik kreeg laatst ook een keer een 'zuinige' OWN-route voorgeschoteld, met een aantal rotondes, VRI's en kruispuntafslagen erin, terwijl met een paar kilometer langer er een snelwegroute met vrijwel geen hindernissen was.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon