Wat Pino beschrijft:
...stamt uit de ANWB-tijd. Dat wil niet zeggen dan men dat nu nog steeds zo toepast.
Moderator: Moderatoren
Wat Pino beschrijft:
...stamt uit de ANWB-tijd. Dat wil niet zeggen dan men dat nu nog steeds zo toepast.
Nee, toen dit nog de N265 was, stond er Ravenstein/Uden/Eindhoven. Logisch, dit was toen de hoofdroute Nijmegen-Eindhoven, en Uden was de eerste wat grotere plaats in die richting. De N277, die toen pas bij Zeeland aftakte, was van veel minder belang.
Tja, dan wil ik ook graag weten waarom dat in jouw ogen te beperkt kan zijn.
In hoeverre zouden de rechtdoordoelen en de enkele afritbestemmingen, afritnummers en wegnummers onvoldoende confirmatie, herkenning en oriëntatie opleveren ? Geef eens (een) voorbeeld(en) van hoe je dat dan bedoelt ?
Dat loopt ook over in het feit dat Kampen-West meestal een logische route naar een groot deel van Kampen is als je vanuit het westen komt, maar bijna nooit als je van de andere kant komt. Dat is een beetje hoe radiale uitvalswegen werken. Dus vanuit het westen wil je dan misschien wel liever Kampen bewegwijzeren, en vanuit het oosten juist eerder Lelystad. Dat zie je ook erg mooi wanneer je naar de doelenlijsten per afrit kijkt in Frankrijk. En het draagt er bij mij aan bij dat ik nogal op afritnamen ben afgehaakt. Onder NBA heette het dan “Kampen-West is gewoon de westelijke invalsweg van Kampen; daar moet je niet meer achter zoeken.” Maar daar staat de gebruiker bepaald niet centraal.Chris schreef: ↑do 16 mar 2023, 22:05 Bij een aansluiting kan je vaak twee kanten op. Als er maar één plaatsnaam wordt bewegwijzerd, mis je al de helft, en daarnaast liggen er soms meerdere relevante plaatsen bij een afrit.
Wat ook meespeelt is dat bij plaatsen met meerdere afritten, je dan wellicht alleen 'plaats-oost' of 'plaats-west' krijgt terwijl er nog meer plaatsen bereikbaar kunnen zijn. Zeker als dat via N-wegen het geval is. Bijvoorbeeld alleen 'Kampen-West' terwijl je vanaf daar ook naar Dronten en Lelystad kan. Plaatsnaam-west/oost is dan misschien juist te generiek voor ter plekke onbekenden.
Niet iedereen heeft het. Mensen van mijn leeftijd en ouder moeten eerst uitgestorven zijn of de toegang tot de weg ontzegd.
Ik denk dat het heel erg scheelt wáár in Nederland je rijdt. Op een rustige snelweg op het platteland zorgen borden er voor dat je alert wordt, er komt een afrit aan. Een vorkbord met de naam van de volgende afrit is daar i.m.o. niet zo relevant. Een tweede afritdoel wél (bij bijvoorbeeld iets als een afrit 25 Steenbergen geen Zeeuws doel aangeven zou me te radicaal zijn). Rond een grote stad kan je flink snoeien in afritdoelen maar daar kan de naam van de volgende afrit juist weer veel routebevestiging geven.Rene schreef: ↑do 16 mar 2023, 21:26 In-car systemen geven je als aanwijzing bij een afrit een op de borden verwezen bestemming (doorgaans de bovenste), een wegnummer en/of een afritnummer.
Stel dat we de hoeveelheid informatie op de borden daartoe zouden beperken (en dus ook alle lokale bestemmingen van de borden af zouden halen), zou het dan in combinatie met die in-car informatie fout gaan ?
Zou de winst die dat oplevert (minder staal/aluminium door 15-20% minder borden en veel kleinere borden doordat niet elk gat-met-300-zielen-maar-wel-een-enorm-lange-naam meer op een bord staat) uit oogpunt van duurzaamheid en kosten niet interessant zijn ?
Kortom, niet altijd meer-meer-meer, maar afgestemd op in-car informatie een onsje minder ?
Zomaar een vraag.....
Brand maar eens los, ik wil jullie mening wel eens weten.
Misschien wel ja.
Men heeft ooit "H.I. Ambacht" vervangen door "Hendrik-Ido-Ambacht", omdat mensen de plaatsnaam anders niet herkennen.
Eens. En met Strand Nulde is er toch nog altijd een uitzondering, omdat men over de aansluitende weg geen doorgaand verkeer naar Putten wil hebben, bijvoorbeeld. Maar dat Strand Horst is hernoemd in Harderwijk-Zuid, terwijl dat vanuit het noorden niet logisch is, dat vind ik minder. Of dat er in Assen een nieuwe afrit gekomen is waarvan het meest belangrijke doel het TT-Circuit is, maar dat dat dan op serviceborden moet verschijnen, dat die nieuwe afrit Assen-Zuid genoemd wordt (terwijl die afrit voor de zuidelijke wijken van Assen niet van belang is, alleen voor het circuit dat feitelijk buiten Assen ligt), en dat dat tot gevolg heeft dat de oude afrit Assen-Zuid wordt hernoemd in Assen (totaal niet logisch vanuit het noorden) en de oude afrit Assen hernoemd wordt in Assen-West. Dan bouw je dus een afrit die als belangrijkste doel heeft dat een circuit wordt ontsloten, maar die afrit mag daar niet naar genoemd worden, en om dat te bewerkstelligen moeten twee andere niet geheel onbelangrijke afritten van naam veranderen, waarvan eentje een (in ieder geval vanuit één richting) onlogische naam krijgt. Waar zijn we dan mee bezig? Dient dit nou echt de weggebruiker, of is het systeemautisme?mavas schreef: ↑vr 17 mar 2023, 10:43Ik heb overigens bij de invoering van NBA altijd wat moeite gehad met de aanduiding van alleen wit-op-blauwe bestemmingen.
Naar mijn idee moet je op de afritborden aangeven wat belangrijk is voor de grote groep, of dat nou een industrieterrein is, een toeristisch doel, een haven, of een binnenstad, er zou een andere afweging moeten komen wat op de blauwe borden moet komen te staan, en wat op de serviceborden. In Nederland zijn we wat krampachtig daarin geworden.
Het heeft er wel voor gezorgd dat Assen de naam is geweest van 3 verschillende afritten van de A28.Coen Tunnel schreef: ↑vr 17 mar 2023, 13:27 Dient dit nou echt de weggebruiker, of is het systeemautisme?
Maar iedere afrit heeft natuurlijk al een ‘unieke’ naam in de vorm van het afritnummer. Nu is dit wat minder handig te onthouden en in de plaatsbepaling. Maar dat zou het navigatiesysteem dan moeten oplossen.harry schreef: ↑vr 17 mar 2023, 12:25Misschien wel ja.
Ik heb zitten denken dat je het eigenlijk wel kunt vergelijken met het spoorwegennet.
Ieder station heeft maar één naam (of bijna ieder station). De reiziger weet vantevoren bij elk station hij moet uitstappen en heeft dus geen informatie nodig welke plaatsen daar ook in de buurt liggen.
Bij knoop-stations roept de conducteur wel om welke aansluitende lijnen er zijn (en vaak op welk perron je dan moet zijn).
Als je een afrit als simpel station beschouwt en een knooppunt als een knoop-station, kunnen er een hoop plaatsnamen van de wegwijzers verdwijnen.
De reiziger moet zich alleen goed voorbereiden welke "lijn(en)" hij moet nemen en bij welk "station" hij moet uitstappen.
In zo'n systeem kan een afrit een willekeurige naam hebben, zoals "De Vink".
Dat eerste lijkt me niet zo erg belangrijk argument. Qua omvang en 'belang' vergelijkbare plaatsen als Hoofddorp, Leidschendam en Spijkenisse worden ook amper (of niet) van verder weg bewegwijzerd.