[B][B402] Adolphe Pégoudlaan

Discussies over planning, aanleg en reconstructies van Gewestwegen (en Gemeentelijke Wegen)

Moderator: Moderatoren

Gebruikersavatar
Alfa
2x4 autosnelweg
Berichten: 10121
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:54

[B][B402] Adolphe Pégoudlaan

Bericht door Alfa » za 18 nov 2023, 14:30

De Pégoudlaan zal teruggebracht worden naar 2 rijstroken, de zone ernaast wordt een nieuwe stadswijk:
Nieuwe toekomstvisie

Stad Gent en de projectpartners zien het stadsdeel ontwikkelen naar een levendige stadswijk. Een wijk, waar naast grote kantoren, winkels en evenementen ook plaats is voor andere functies zoals wonen, verschillende types handel en recreatie. Het stadsdeel krijgt een nieuwe structuur met méér groen en ruimte voor water.

(...)

4. Netwerk van wegen en paden

De Pégoudlaan vervult een belangrijke rol in het hoofdwegennetwerk van Gent als verbinding tussen de R4 en de E40, als ontsluiting van Ikea en Flanders Expo en als toegangsweg naar het station Gent Sint-Pieters. Tegelijkertijd vormt de Pégoudlaan ook een barrière op die site waardoor het moeilijk is om vlot van de ene naar de andere zijde te wandelen of te fietsen.

De Pégoudlaan behoudt uiteraard zijn rol als verbinding tussen R4 en E40. We passen de infrastructuur evenwel in een fijner en meer stedelijk netwerk van wegen voor autoverkeer en paden voor fietsers en voetgangers. Op die manier wordt de site doorwaadbaar.

Dat betekent:

Een ontdubbelde Pégoudlaan voor doorgaand en lokaal verkeer, afgescheiden door groene bermen
Een rondweg in twee richtingen als lokale verbinding tussen de verschillende velden, met veilige oversteekplaatsen
Lokale dreven en stadsstraten binnen de velden
Een netwerk van fiets- en wandelstructuur binnen en tussen de velde,

(...)

Afbeelding

https://stad.gent/nl/loop/nieuwe-toekomstvisie
Laatst gewijzigd door Alfa op zo 19 nov 2023, 13:26, 4 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Chris
Moderator
Berichten: 74877
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:19
Locatie: NL

Re: [B][B402] Adolphe Pégoudlaan

Bericht door Chris » za 18 nov 2023, 14:39

Een soort Zuidas / La Défense in de buitenwijken van Gent.

Is dat realistisch?

Gebruikersavatar
Alfa
2x4 autosnelweg
Berichten: 10121
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:54

Re: [B][B402] Adolphe Pégoudlaan

Bericht door Alfa » za 18 nov 2023, 16:16

Dat was altijd al de bedoeling van het project The Loop. Maar hoe het tot nu uitgevoerd werd was het vooral een verzameling geïsoleerde baanwinkels en baankantoren dat zeer autogericht was en zonder goede voetgangersinfrastructuur waardoor het niet aanvoelde als een stuk stad. Die fout willen ze nu herstellen door een iets traditionelere stedelijke wijk op te trekken, ook met meer woningen dan nu het geval is. De Pégoudlaan gold ook als barrière in de wijk, met de overkapping kunnen ze die wegwerken zodat een doorwaadbare wijk ontstaat.

The Loop geldt alleszins als bijzonder strategisch gelegen grond dat zeker goed gelegen is voor stadsonwikkeling. Het is goed bereikbaar vanuit de stad (en stations) via tramlijn 1 en ook via de auto via de E40 en R4. Er zijn maar weinig plekken waar dat het geval is.

Zie ook:
Link

Gebruikersavatar
Km357
2x2 autosnelweg
Berichten: 5279
Lid geworden op: vr 16 okt 2009, 14:51

Re: [B][B402] Adolphe Pégoudlaan

Bericht door Km357 » za 18 nov 2023, 17:51

Chris schreef: za 18 nov 2023, 14:39 Een soort Zuidas / La Défense in de buitenwijken van Gent.

Is dat realistisch?
Wie gaat het betalen? Dat is de échte vraag. Gent kan het alvast niet, de stad zit bodemdiep in de schulden. Het ziet er ook naar uit dat meer dan de helft van Flanders Expo gewoon "verdwijnt".

Sowieso is er net gebouwd op de stukken waar andere gebouwen moeten komen, dus ik vind de afbeelding op z'n minst weinig realistisch.

Joshua
dorpsstraat
Berichten: 151
Lid geworden op: di 24 okt 2023, 20:34
Locatie: België

Re: [B][B402] Adolphe Pégoudlaan

Bericht door Joshua » za 18 nov 2023, 18:05

Nog een stuk stationswijk, als ik aan station Gent-Sint-Pieters denk dan vraag ik me af hoe dat dit hier gaat gaan verlopen.

The loop kwam tot stand mede dankzij de steun van het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling en de Provincie Oost-Vlaanderen.
https://www.google.com/maps/@51.0243386 ... &entry=ttu

De B402/Adolphe Pégoudlaan zelf die zal blijven en ook zonder ondertunneling.
Laatst gewijzigd door Joshua op za 18 nov 2023, 19:32, 3 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Km357
2x2 autosnelweg
Berichten: 5279
Lid geworden op: vr 16 okt 2009, 14:51

Re: [B][B402] Adolphe Pégoudlaan

Bericht door Km357 » za 18 nov 2023, 18:11

^^ De stationsherbouw zal opgeleverd zijn in 2015. Wees maar gerust, alles is perfect gebudgeteerd, de plannen zijn conform, aannemers zijn betrouwbaar en de centen zijn er écht wel hoor.

Ondertussen spreekt men van 2030 of zelfs 2035, da's dan 30 jaar na het begin van de werken. Begint een beetje Sagrada Familia te klinken op die manier of het Brusselse Justitiepaleis dat al sinds 1986 of 1988 in de steigers staat.

Gebruikersavatar
Alfa
2x4 autosnelweg
Berichten: 10121
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:54

Re: [B][B402] Adolphe Pégoudlaan

Bericht door Alfa » za 18 nov 2023, 20:48

Het stationsgebouw wordt bekostigd door de NMBS, dit heeft dus niets met dit project te maken. Projectontwikkeling wordt uiteraard met privaat geld betaald. De stad heeft daar meestal de rol om te bepalen wat er mag gebouwd worden. Hoe meer ontwikkeling toegelaten wordt hoe meer lasten je aan de projectontwikkelaar kan opleggen. Die overwelving zal wellicht ook voor een groot stuk door die projectonwikkelaars bekostigd worden. Ook Vlaanderen zal wellicht wel een stuk betalen omdat het nu eenmaal een gewestweg is. Verder brengt dit soort ontwikkeling vooral veel geld in de stadskas binnen.

Gebruikersavatar
Km357
2x2 autosnelweg
Berichten: 5279
Lid geworden op: vr 16 okt 2009, 14:51

Re: [B][B402] Adolphe Pégoudlaan

Bericht door Km357 » za 18 nov 2023, 21:05

^^ Zelden zo'n onzin gelezen.

De realiteit laat een totaal ander beeld zien.

Gebruikersavatar
Alfa
2x4 autosnelweg
Berichten: 10121
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:54

Re: [B][B402] Adolphe Pégoudlaan

Bericht door Alfa » za 18 nov 2023, 21:07

Er stonden nochtans enkel feiten in mijn post. Ik ben dus zeer benieuwd over welk 'ander beeld' jij het dan hebt.

Verder, dat een wijk vol woningen en kantoren veel belastingsgeld voor de stad binnenbrengt aan KI alleen al staat buiten kijf. Maar ook aan andere belastingen zoals opcentiemen en aanvullende lokale belastingen.

Joshua
dorpsstraat
Berichten: 151
Lid geworden op: di 24 okt 2023, 20:34
Locatie: België

Re: [B][B402] Adolphe Pégoudlaan

Bericht door Joshua » za 18 nov 2023, 21:31

Alfa schreef: za 18 nov 2023, 20:48 Het stationsgebouw wordt bekostigd door de NMBS, dit heeft dus niets met dit project te maken. Projectontwikkeling wordt uiteraard met privaat geld betaald. De stad heeft daar meestal de rol om te bepalen wat er mag gebouwd worden. Hoe meer ontwikkeling toegelaten wordt hoe meer lasten je aan de projectontwikkelaar kan opleggen. Die overwelving zal wellicht ook voor een groot stuk door die projectonwikkelaars bekostigd worden. Ook Vlaanderen zal wellicht wel een stuk betalen omdat het nu eenmaal een gewestweg is. Verder brengt dit soort ontwikkeling vooral veel geld in de stadskas binnen.
Ik heb gewoon een voorgevoel dat als ze aan die werken beginnen dat er opeens meer geld nodig gaat moeten zijn dan gepland:

Voor de renovatie van het stationsgebwouw dat inderdaad los staat van dat Expo the Loop project, werd er te weinig geld
geïnvesteerd.

Het Expo the Loop project wat niet alleen maar door de stad Gent gaat betaald worden.
Waardat het trouwens over gewoon meer ruimte gaat dan dat stationsgebouw zelf ga je zelf met een nog hogere kostprijs komen te zitten en dat is iets wat dat naar mijn mening riskant is voor het huidige Gent met zijn schulden van ongeveer een 1.024.137.465 euro, zeker als de kosten daar dan uiteindelijk ook nog meer gaan kosten dan gepland.

Mikhail
expressweg
Berichten: 3210
Lid geworden op: zo 29 jan 2006, 18:18

Re: [B][B402] Adolphe Pégoudlaan

Bericht door Mikhail » zo 19 nov 2023, 10:35

Over hoeveel jaren zijn al die plannen nu al aangepast geweest? Telkens wanneer er een nieuwe deel ontwikkelt lijkt te worden, wordt het al afgeblazen. Of zie de ondergrondse parking tussen Ikea en Flanders Expo, ooit gebouwd maar nooit afgewerkt. Ik hoop dat men nu eens eindelijk met een ontwerp komt wat er effectief zal komen en uitgevoerd zal worden.

Ps: dat nieuwe beeld lijkt wel een printscreen genomen uit Simcity (lekker retro en amateuristisch me dunkt 😎), eens benieuwd wat er allemaal van gebouwd zal worden…
****