Hectometrering N59 Serooskerke - Zierikzee
Moderator: Moderatoren
-
- woonerf
- Berichten: 55
- Lid geworden op: do 07 apr 2005, 19:24
- Locatie: aan de A16, nabij het prachtige knooppunt princeville
Hectometrering N59 Serooskerke - Zierikzee
Wat mij gisteren opviel na een (te koud) dagje strand: de hectometerpaaltjes van Serooskerke naar Zierikzee staan volgens mij in omgekeerde volgorde. Bij Serooskerke begint de N59 bij +/- 8.0 (dit was in ieder geval het eerste bordje wat me opviel) en dan wordt er richting Zierikzee afgeteld tot 0. Als je Zierikzee verlaat wordt er vanaf +/- 8 km weer doorgeteld. Mis ik nu iets of heeft er iemand daar niet op zitten letten?
Tevens was er een hectometerbordje 180 graden omgedraaid, ik meen daar al wel eens hier een foto van gezien te hebben.
Tevens was er een hectometerbordje 180 graden omgedraaid, ik meen daar al wel eens hier een foto van gezien te hebben.
Ik ben meer een lezer dan een schrijver....
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5460
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Rare kilometreringen zijn heel gewoon in Nederland, al lijkt er wel het een en ander aangepast te zijn de laatste tijd.
De N57 is nog veel vreemder: naar het zuiden loopt het zo:
2.9 - 26.9
30.9 - 47.4
0.7 - 0.0
9.8 - 13.7
4.8 - 1.5
54.0 - 65.7
14.7 - 27.0
Maar liefst 6 discontinuiteiten dus, en bij 4 daarvan wisselt de richting.
(volgens de kaart van Rijkswaterstaat 1:250000 van 1995)
Overigens komt km 80 aan de Duitse A1 4 keer voor, dus niet alleen in Nederland komt dit voor.
Het zal wel historisch gegroeid zijn.
Interessant zijn ook de opzettelijke discontinuiteiten voor toekomstige omleggingen, zoals bijv. aan de A12 bij Veenendaal. Deze zijn geloof ik zo'n 20 jaar geleden ingevoerd. Is het al eens voorgekomen dat er een echt nuttig was?
De N57 is nog veel vreemder: naar het zuiden loopt het zo:
2.9 - 26.9
30.9 - 47.4
0.7 - 0.0
9.8 - 13.7
4.8 - 1.5
54.0 - 65.7
14.7 - 27.0
Maar liefst 6 discontinuiteiten dus, en bij 4 daarvan wisselt de richting.
(volgens de kaart van Rijkswaterstaat 1:250000 van 1995)
Overigens komt km 80 aan de Duitse A1 4 keer voor, dus niet alleen in Nederland komt dit voor.
Het zal wel historisch gegroeid zijn.
Interessant zijn ook de opzettelijke discontinuiteiten voor toekomstige omleggingen, zoals bijv. aan de A12 bij Veenendaal. Deze zijn geloof ik zo'n 20 jaar geleden ingevoerd. Is het al eens voorgekomen dat er een echt nuttig was?
-
- woonerf
- Berichten: 55
- Lid geworden op: do 07 apr 2005, 19:24
- Locatie: aan de A16, nabij het prachtige knooppunt princeville
volgens mij waren de bordjes gloednieuw, maar het kan natuurlijk zijn dat ze de gegevens een op een hebben overgenomen van de oude hectometrering.
Het is bij bijvoorbeeld aankondiging van snelheidscontroles natuurlijk niet handig als de richting tussentijds verandert ...
Het is bij bijvoorbeeld aankondiging van snelheidscontroles natuurlijk niet handig als de richting tussentijds verandert ...
Ik ben meer een lezer dan een schrijver....
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20524
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
In veel wegen komen die sprongetjes voor:
A27 Gorinchem-Utrecht thv Hagestein (58,9 naar 64,0)
A27 Utrecht-Almere thv Lunetten (72,0 naar 77,1)
A2 bij Eindhoven meermaals
A2 bij Weert (194,3 naar 200,0)
A2 bij Maastricht (254,7 naar 260,1)
Zo hoorde ik ooit op het NOS journaal dat de A2 272 km lang is naar het hoogste hectometer nummer. De A2 begint pas in de 30 :P
A27 Gorinchem-Utrecht thv Hagestein (58,9 naar 64,0)
A27 Utrecht-Almere thv Lunetten (72,0 naar 77,1)
A2 bij Eindhoven meermaals
A2 bij Weert (194,3 naar 200,0)
A2 bij Maastricht (254,7 naar 260,1)
Zo hoorde ik ooit op het NOS journaal dat de A2 272 km lang is naar het hoogste hectometer nummer. De A2 begint pas in de 30 :P
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Nee, ongeveer 10 km (van 88,2 naar 98,2 o.i.d.)Riva schreef:Op de A12 bij Veenendaal zelfs een kilometer of 30 (ik dacht van 122 naar 88 ongeveer).
Kijk er de Actuele Wegenlijst even op na! (Zie Renés website.)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Zie Renés website, waar ergens een link staat naar Erwins website.René schreef:Zie Erwin's websiteharry schreef:(Zie Renés website.)
(Ik heb al een tijdje niet meer gekeken, maar ik dacht dat jij een kopie van de file op je website had staan, René. Kennelijk haal ik jullie(/onze) sites hier door elkaar.)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
In Duitsland verspringen (of beginnen opnieuw) wegnummers vaak bij beheerdersgrenzen (Bund, Kreis). Op snelwegen ook wel bij knooppunten, vaak na rerouting (zoals de BAB31 die deels ooit BAB28 was).
De N57 is wel erg dol inderdaad. Stom dat men dat niet een keer aangepast heeft (op de weg en in de administratie).
De N57 is wel erg dol inderdaad. Stom dat men dat niet een keer aangepast heeft (op de weg en in de administratie).
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...