Als je de weg op gaat, behoor je je gewoon voor te bereiden op de rit die je wilt rijden. Als je veel op de weg zit, zou je bijna dagelijks alle nieuwsberichten van Rijkswaterstaat moeten volgen. Zeker dit soort grote afsluitingen worden ruim van tevoren gecommuniceerd. De werkzaamheden op de A2 zijn al op 4 maart al aangekondigd en op 25 juli met meer details. Dat is dus niet van afgelopen maandag.Kaaiman schreef: za 17 aug 2024, 14:01 Belandt de PR wel op de goede plek en op het geschikte tijdstip?
Met alleen een overheidswebsite en wat krantenartikelen bereik je de massa niet.
Je kan nog tig berichten via verschillende kanalen hieraan besteden, maar als mensen simpelweg niet de moeite nemen deze informatie tot zich te nemen dan is het vergeefse moeite. Je bereikt ze toch niet. Het is in mijn ogen niet Rijkswaterstaat die verkeerd of te weinig communiceert, het is de weggebruiker die onvoldoende de voor hem van belang zijnde informatiebronnen raadpleegt.
Je moet ook oppassen dat communicatie niet tegen elkaar gaat inwerken. Een groots opgezette mediacampagne voor de werkzaamheden op de A2 kan ten koste gaan van de aandacht voor de werkzaamheden op de A10 (waar ook een afsluiting met behoorlijke impact is) en omgekeerd. Te veel is ook niet goed.