[F][A086] Tweede ring Parijs

Moderator: Moderatoren

Rein
2x4 autosnelweg
Berichten: 11472
Lid geworden op: zo 10 jun 2007, 10:18
Locatie: Haarlemmermeer

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Rein »

janneman schreef: za 04 feb 2023, 18:16 Dus als ik het goed begrijp is de tunnel een goed alternatief voor de Francilienne.
Op drukke dagen, zoals vrijdagen in juli, rijdt het via de tunnel prima door. Echter, de kans is groot dat je vlak daarna op de N118 (of omliggende wegen) richting A10 te maken krijgt met zware congestie waardoor je uiteindelijk alsnog drie kwartier verliest.
janneman
dorpsstraat
Berichten: 233
Lid geworden op: ma 22 feb 2010, 12:56
Locatie: Purmerend

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door janneman »

We zullen net op weekenddagen doen, solo uiteraard.
Om de drukte etc. te vermijden nemen we met de caravan altijd de Francilienne.
Vorig jaar een maand de caravan achter gelaten op de camping en voor een maand naar huis gegaan.
Toen hebben we de A86 oost gereden op zondag, en terug idem weer op een zondag.
Nu willen we dit jaar een keer de duplex rijden om uit te proberen.
Tja, het kost toll, we hebben de tolbadge. Dan is het afwegen tol en tijd en afstand.
Pino
4x4 autosnelweg
Berichten: 25409
Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
Locatie: Sesamstraat

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Pino »

Heb de route zelf ook ooit eens gepakt als probeersel en dat is natuurlijk prima. Vond het toen ook best ontspannen rijden - de toltunnel én het westelijke deel van de A86. Nogal een onderscheid met de A86 oost, die een opeenvolging van draaien en afslaan is. En die meestal ook drukker is. Maar dat is dan vermoedelijk mede omdat de A86 west/N118 maar zelden de snelste route om Parijs is.
Gebruikersavatar
Willem
2x4 autosnelweg
Berichten: 11543
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:46
Locatie: Delft

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Willem »

Het beste is om ter plaatse maar op de dynamische panelen te kijken waar er file staat en aan de hand daarvan de route rond Parijs te bepalen. Dat valt vooraf toch niet te voorspellen.

Op drukke dagen met veel vakantieverkeer werkt een route via de BP soms erg goed. Juist omdat de meesten die weg juist proberen te vermijden.
Pino
4x4 autosnelweg
Berichten: 25409
Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
Locatie: Sesamstraat

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Pino »

^^ Eens. En nog meer dan de dynamische panelen kan ik de SYTADIN-app aanraden. Daar kun je dan, onder Mon Sytadin, de verschillende routes tussen Roissy en Les Ulis instellen en dan heb je in één blik zat de reistijden van het moment zijn.

Ben het met je eens dat de Périférique best okee kan zijn op sommige tijdstippen. Drukte daar wordt heel sterk gemaakt door stadsverkeer. Dat is vaak een reden om er maar even weg te blijven, maar juist op dagen met veel vakantieverkeer kan het meevallen. Omdat je er net komt als de Parijzenaars al weg zijn bijvoorbeeld - je rijdt er vanuit Nederland toch altijd wel een uur of vijf achteraan (afhankelijk van je vertrekpunt). Op de terugweg passeren “wij” vaak juist eerder op de dag. Als onze landgenoten, Belgische vrienden en inwoners van Lille en omgeving in de file staan op de A86-oost, kún je nog wel eens beter af zijn ergens anders.
Gebruikersavatar
Coen Tunnel
Voorzitter
Berichten: 33955
Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Coen Tunnel »

Je hebt wel wat opties. A3/A86 langs de oostkant, maar ook het zuidoostelijke deel van de Périphérique (tussen Porte de Bagnolet en Porte d'Italie) kan heel druk zijn op dagen met veel vakantieverkeer. Dan is A86-N118 via de Duplextunnel zeker een alternatief dat mij wel vaker goed bevallen is. A1-BP (west)-D910-N118 via Boulogne-Billancourt rijdt in de regel ook prima door. A1-BP (west)-A6a kan ook, dus over de westelijke Périphérique. Is vaak een stuk rustiger dan aan de oostkant, nadeel is dat de A6 ten zuiden van Parijs op dat soort dagen ook vast kan lopen. Het is een goede route richting A6, maar richting de A10 zou ik dan toch via de D910 en N118 via Boulogne-Billancourt rijden.
Pino
4x4 autosnelweg
Berichten: 25409
Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
Locatie: Sesamstraat

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Pino »

^^ Ze kunnen allemaal werken, maar het het verkeer het toestaat ligt mijn voorkeur uiteindelijk toch bij A3-A86 oost. Als minst nadelige route. Nadeel van iedere route over de BP vind ik toch de krapte van zo ongeveer iedere aansluiting, met bijbehorende opstoppingen. Boulogne-Billancourt rijdt dan zelf redelijk door, maar je moet dus wel BP op en af, terwijl je er in kilometers niet mee wint ten opzichte van oostelijke passages. En A86 west kost normaal gewoon teveel extra tijd door de extra kilometers. Als je over de A86 oost aan komt rijden, pak je op weg naar de A10 nog een heel klein stuk A6 mee, maar dat is over parallelbaan en dat is meestal niet de plek waar de files staan.

Maar goed, het verkeer moet dat dus toelaten. Het is voor mij altijd vooral een reden om goed na te denken wanneer ik Parijs zo ongeveer ga passeren. Drukke tijdstippen vermijden dus. Richting zuid heb ik meerdere malen de passage halverwege de avond gepland - na het eten nog even door en dan overnachting in Les Ulis of Orléans. Richting noord op hetzelfde tijdstip óf niet al te lang na lunchtijd (kan op zich ook prima als je vertrekpunt niet heel zuidelijk of westelijk ligt).
Gebruikersavatar
Coen Tunnel
Voorzitter
Berichten: 33955
Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Coen Tunnel »

Pino schreef: ma 06 feb 2023, 20:37 ^^ Ze kunnen allemaal werken, maar het het verkeer het toestaat ligt mijn voorkeur uiteindelijk toch bij A3-A86 oost. Als minst nadelige route. Nadeel van iedere route over de BP vind ik toch de krapte van zo ongeveer iedere aansluiting, met bijbehorende opstoppingen.
Als het helemaal filevrij is, dan is A3/A86 langs de oostkant inderdaad de best uitgebouwde route. De BP aan de zuidoostkant is overigens niet slecht, en ik ben midden in de nacht wel eens binnen 6 minuten van Porte d'Italie naar Porte de Bagnolet gereden (toen je nog 80 mocht op de BP). Als de BP rustig is, is het goed te doen, zolang je maar niet op de meest rechter rijstrook rijdt omdat invoegend verkeer voorrang heeft.
En A86 west kost normaal gewoon teveel extra tijd door de extra kilometers. Als je over de A86 oost aan komt rijden, pak je op weg naar de A10 nog een heel klein stuk A6 mee, maar dat is over parallelbaan en dat is meestal niet de plek waar de files staan.
Ik heb daar toch best vaak in de file gestaan, maar dat was altijd in de avondspits. Dan is ook die parallelbaan druk met verkeer richting A10 en N20.

Ik vind de A86-west ook geen geweldige weg, maar je kunt lange tijd rechtdoor rijden en de Duplextunnel is een fijn rustmomentje in de drukke rit. De A86-west heeft mijn voorkeur op dagen met veel vakantieverkeer en drukte aan de oostkant van Parijs. Op dat soort momenten is er aan de westkant van Parijs simpelweg weinig lokaal verkeer, en vakantieverkeer wijkt bijna nooit uit naar de westkant. Op zaterdagen in juli en augustus gaat mijn voorkeur naar een westelijke route uit. Dat kan ook via Boulogne-Billancourt zijn.
Maar goed, het verkeer moet dat dus toelaten. Het is voor mij altijd vooral een reden om goed na te denken wanneer ik Parijs zo ongeveer ga passeren. Drukke tijdstippen vermijden dus.
Ik was daar nooit zo flexibel in, dus het was aanpassen aan de situatie om te bepalen wat het snelst en/of meest comfortabel was om Parijs te passeren.
Pino
4x4 autosnelweg
Berichten: 25409
Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
Locatie: Sesamstraat

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Pino »

^^ Uiteraard is ook mijn flexibiliteit maar beperkt. Althans ik ga geen hele vakanties of vakantieritten omgooien om maar op het ideale moment bij Parijs te kunnen zijn. Maar er valt toch vaak een beetje mee te spelen. De gedachte "als ik nu doorrijd, kom ik zwaar in de shit, laten we dan nu rustig gaan eten en dan passeren als het iets rustiger is” is de eenvoudigste. Uurtje vroeger of uurtje later vertrekken vanuit (of terug naar) Nederland om, al dan niet in combinatie met die eetstop, nóg iets gunstiger uit te komen kan in het grootste deel van de gevallen ook prima uit.

Wat meer planningsmogelijkheid: best wel veel bestemmingen in Zuid-Frankrijk en Noord-Spanje liggen op een uur of dertien à zestien rijden (beetje afhankelijk van je vertrekpunt in Nederland natuurlijk). De meeste mensen rijden dat met één overnachting, maar het is geen twee volle dagen rijden. En dan kun je best een beetje spelen met je tijdstip van vertrek en hoe lang je dan op dag 1 doorrijdt. Zoals ik al zei heb ik dat best vaak gedaan met een avond-passage van Parijs en dan kort erna overnachten. Of zoals mijn terugrit uit Spanje afgelopen zomer, waarbij we op zaterdagmiddag een bezoek zouden brengen aan Airbus om daarna nog een stukje naar het noorden te rijden. Tja, dan sla ik wel aan het rekenen om te concluderen dat overnachten in de regio Cahors/Brive wel zou bewerkstelligen dat ik op zondag ruim voor de grootste drukte Parijs zou kunnen passeren.

De overnachting is dan je wisselgeld. Heb je die niet, dan zit je al veel meer vast aan bepaalde tijdstippen (en met jouw verleden van door de nacht naar wielerkoersen rijden, zal je veelal vol in die hoek hebben gezeten).
janneman
dorpsstraat
Berichten: 233
Lid geworden op: ma 22 feb 2010, 12:56
Locatie: Purmerend

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door janneman »

Met caravan, wat we tot nog toe steeds gedaan hebben, is het zo’n 500 km rijden van ons huis.
Met een snelheid van 90 km/u en de pauzes doen we daar zo’n 6,5 a 7 uur over.
De eerste hobbel is Antwerpen, de tweede zou Lille kunnen zijn maar die laten we links (op de kaart) liggen.
Dan heb je Parijs. Als we dan om 6:30 u vertrekken zijn we daar zo rond het middaguur. We namen vroeger de A86 oost maar dat werd steeds drukker en hectischer. Toen hebben we besloten de Francilienne te nemen. Is meer km maar rijdt sneller door, alhoewel deze ook meer en meer drukker wordt.
De kans op files is op die route ook een stuk kleiner dan de andere route.
Toen we nog geen TT hadden reden we op de A86 en telkens als we dachten overzicht te hebben op de borden schoof er weer een Vrachtwagen of zoiets voor ons..dus afstand houden maar..wat andere vrachtwagens weer gelegenheid gaf om ook weer voor ons te gaan rijden. Daar waren we klaar mee. En meegaan in hun snelheid om ze voor te blijven vonden we niet prettig.
Nu denderen sommigen ons nog steeds voorbij maar nu we de weg kennen en ook nog een TT voelt dat minder irritant.
Allemaal redenen om op zaterdag te gaan rijden, ervaringen op vrijdag zowel bij Antwerpen als bij Parijs waren niet fijn.
We kienen het dus ook een beetje uit.
En in dat kader is de duplextunnel een mooi alternatief als we solo rijden.
Gebruikersavatar
Coen Tunnel
Voorzitter
Berichten: 33955
Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Coen Tunnel »

Pino schreef: di 07 feb 2023, 10:57De overnachting is dan je wisselgeld. Heb je die niet, dan zit je al veel meer vast aan bepaalde tijdstippen (en met jouw verleden van door de nacht naar wielerkoersen rijden, zal je veelal vol in die hoek hebben gezeten).
Inderdaad, dat was vaak vrijdag na werktijd gelijk de auto in, of een hele of halve dag vrij nemen. Maar soms wel met het risico dat je in de brede avondspits langs Parijs moest (en als het niet Parijs was, dan wel Antwerpen of Brussel). Op een gegeven moment heb ik alle routes rond Parijs wel geprobeerd, inclusief de A104/N104 ruim erom heen, of routes als A86-A13-A12-N10 via Rambouillet.
Gebruikersavatar
sven_engelen
expressweg
Berichten: 4475
Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
Locatie: Venlo

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door sven_engelen »

Video van de A86/A3 rondom het oosten van Parijs. Ik heb qua verkeer op een vrijdag in de vakantie nog best wat geluk gehad qua files. Wel heb ik elke keer als ik rondom Parijs rij, het gevoel alsof ik in een oostblokchaos ben beland…
Link
Gebruikersavatar
Autostrada
autoweg
Berichten: 1932
Lid geworden op: za 08 jan 2022, 10:19

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Autostrada »

sven_engelen schreef: wo 04 okt 2023, 13:59 Video van de A86/A3 rondom het oosten van Parijs. Ik heb qua verkeer op een vrijdag in de vakantie nog best wat geluk gehad qua files. Wel heb ik elke keer als ik rondom Parijs rij, het gevoel alsof ik in een oostblokchaos ben beland…
Leuk filmpje. Abonnementje op de linkerbaan ook zo te zien. Niet altijd sneller - getuige jou video; je ziet het eigenlijk overal (dus ook in NL) dat het verkeer tegenwoordig de gewoonte heeft om maar zoveel mogelijk naar links op te schuiven, waardoor er daar te weinig afstand wordt gehouden. En dat triggert stop & go. Mooi in beeld gebracht!
janneman
dorpsstraat
Berichten: 233
Lid geworden op: ma 22 feb 2010, 12:56
Locatie: Purmerend

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door janneman »

We hebben dus solo op de terugweg van Brenne naar huis de duplextunnel gereden.
Op zich een goed alternatief, rustig en duidelijk. Het was zaterdag maar op het moment van tunnel uit stonden we zo goed als stil.
M.a.w. leuk om een keer gereden te hebben.
De terugrit naar Brenne was ook solo en op een zondag medio augustus.
Vanwege een afsluiting op de Francilienne de A3-A86 genomen.
Ook weer erg druk. Niet prettig gereden dus..
Met de caravan in september toch weer de vertrouwde Francilienne genomen.
En dat zal in de toekomst ook wel zo blijven.
ElHolandesErrante
polderweggetje
Berichten: 20
Lid geworden op: di 11 jul 2023, 19:39

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door ElHolandesErrante »

Autostrada schreef: wo 18 okt 2023, 13:02
sven_engelen schreef: wo 04 okt 2023, 13:59 Video van de A86/A3 rondom het oosten van Parijs. Ik heb qua verkeer op een vrijdag in de vakantie nog best wat geluk gehad qua files. Wel heb ik elke keer als ik rondom Parijs rij, het gevoel alsof ik in een oostblokchaos ben beland…
Leuk filmpje. Abonnementje op de linkerbaan ook zo te zien. Niet altijd sneller - getuige jou video; je ziet het eigenlijk overal (dus ook in NL) dat het verkeer tegenwoordig de gewoonte heeft om maar zoveel mogelijk naar links op te schuiven, waardoor er daar te weinig afstand wordt gehouden. En dat triggert stop & go. Mooi in beeld gebracht!
Ik probeer in Parijs (op A3 en peripherique) altijd op de linker baan te rijden. Misschien niet sneller, maar wel maar één spiegel nodig om de voorbijvliegende motoren in de gaten te houden.
Gebruikersavatar
Allan C
verkeersader
Berichten: 677
Lid geworden op: wo 26 aug 2020, 13:13
Locatie: France

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Allan C »

Some photos of the A86 southern ring road.

1/ Interchanging A4xA86. The signage of A86 is now green.
AfbeeldingA86 Sud-Est (Paris) (1) by FreewayAllan., sur Flickr

2/ Bordeaux-Nantes-Lyon
AfbeeldingA86 Sud-Est (Paris) (3) by FreewayAllan., sur Flickr

3/
AfbeeldingA86 Sud-Est (Paris) (6) by FreewayAllan., sur Flickr

4/
AfbeeldingA86 Sud-Est (Paris) (10) by FreewayAllan., sur Flickr

5/ The signage is green worthy to express road. I think the most 'rocade' on every metro cities uses now green and white sign.
AfbeeldingA86 Sud-Est (Paris) (13) by FreewayAllan., sur Flickr

6/
AfbeeldingA86 Sud-Est (Paris) (14) by FreewayAllan., sur Flickr

7/ N186 is considered to the part of A86.
AfbeeldingA86 Sud-Est (Paris) (17) by FreewayAllan., sur Flickr
Gebruikersavatar
Allan C
verkeersader
Berichten: 677
Lid geworden op: wo 26 aug 2020, 13:13
Locatie: France

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Allan C »

Some photos of the A86, the southwestern part of the second Paris ring-road, from Fresnes to Vélizy.

1/ I came from A6, it is the N186 which is the part of A86.
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (4) by FreewayAllan., sur Flickr

2/ Exit N186 at Fresnes but the N186 itself ends at several meters before the intersection and becames D86. This four lanes road turns into the A86 with blue signage.
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (7) by FreewayAllan., sur Flickr

3/ This part contains some numerous tunnels. The speed limit is 70 km/h.
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (8) by FreewayAllan., sur Flickr

4/
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (11) by FreewayAllan., sur Flickr

5/ Antony. D920 refers to the RN20.
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (14) by FreewayAllan., sur Flickr

6/
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (15) by FreewayAllan., sur Flickr

7/
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (16) by FreewayAllan., sur Flickr

8/ The kilometer marker "N385" is present on this part but it is not displayed some maps, neither at the direction signage.
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (18) by FreewayAllan., sur Flickr

9/
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (19) by FreewayAllan., sur Flickr

10/
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (22) by FreewayAllan., sur Flickr

11/ Hmm... the exit signage is glued over the original signage.
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (24) by FreewayAllan., sur Flickr

12/ This exit provides to access to RN118 towards Paris.
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (25) by FreewayAllan., sur Flickr

13/ The 3-levels interchange.
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (27) by FreewayAllan., sur Flickr

14/
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (30) by FreewayAllan., sur Flickr

15/ Continuiting the A86 via the Duplex Tunnel, but I continue driving straight.
AfbeeldingA86 Fresnes - Vélizy (Paris) (31) by FreewayAllan., sur Flickr
Gebruikersavatar
Willem
2x4 autosnelweg
Berichten: 11543
Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 15:46
Locatie: Delft

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door Willem »

Die A86 blijft toch, ondanks files, de meest handige route om door Parijs te rijden.
De A/N104 is te ver om en de BP is vanaf een Vmax van 90 in het jaar 1990 terug naar een Vmax van 50 anno nu en dus ook niet zo aantrekkelijk meer.
janneman
dorpsstraat
Berichten: 233
Lid geworden op: ma 22 feb 2010, 12:56
Locatie: Purmerend

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door janneman »

Op zondag 5 juli met de caravan om 9:30 Parijs genomen via de hierboven genoemde A86. De Francilienne had een afsluiting te zien op de routekaart. Dus besloten toch maar die A86 route te rijden. Dat bleek geen succes, het was bijzonder druk al op die tijd van de dag. Aanschuiven dan maar en niet schrikken van motoren die uit het niets tussen de file door je al zigzaggend voorbij scheurden. Oorzaken drukte waarschijnlijk veel aanbod en ongevallen. En na zo’n uur en drie kwartier de N20 maar gepakt en de file rechts laten liggen.
RikB
verkeersader
Berichten: 539
Lid geworden op: ma 04 sep 2017, 9:19

Re: [F][A086] Tweede ring Parijs

Bericht door RikB »

Richting zuid proberen wij altijd om 7.00 voorbij Parijs te zijn, dat gaat meestal heel soepel. Richting noord past zo'n rustig moment niet in onze planning... Meestal blijft de vertraging beperkt tot minder dan een uur. Maar sinds een motor net mijn caravanspiegel aantikte, vind ik die gasten (in shirt en korte broek vaak) alleen maar vervelender. De risico's voor henzelf, is hun keuze, maar graag niet voor me en zorg dat mijn spiegels heel blijven en goed gericht blijven!