Rommeltje op N271 Roermond
Moderator: Moderatoren
Rommeltje op N271 Roermond
Als ik deze voorwegwijzer moet geloven beginnen op de kruising verderop maarliefst 3 verschillende wegnummers; de N68, de N280 én de N271. Rechtsaf is toch nog wel degelijk nogsteeds de N271, maar staat binnen de bebouwde kom van Roermond verder ook nergens meer aangegeven. Ik weet dat de N271 vanaf dit punt geen rijksweg meer is, maar een gemeentelijke weg, maar waarom betekent dat dat het wegnummer dan verdwijnt?
Wat ook vreemd is; vanuit Swalmen/Venlo nader ik nu de kruising met de N280, volgens deze wegwijzer zijn nu opeens de rollen omgedraaid voor de dubbelnummering en begint hier de N68. Bovendien lift nu de N271 mee i.p.v. andersom:
Wat denken jullie hiervan? Is dit weer eens een gevalletje "wegweizer" of zit er een bepaalde logica in?
Wat ook vreemd is; vanuit Swalmen/Venlo nader ik nu de kruising met de N280, volgens deze wegwijzer zijn nu opeens de rollen omgedraaid voor de dubbelnummering en begint hier de N68. Bovendien lift nu de N271 mee i.p.v. andersom:
Wat denken jullie hiervan? Is dit weer eens een gevalletje "wegweizer" of zit er een bepaalde logica in?
Groet, Charles
Kennelijk wordt het laagste wegnummer als eerste afgebeeld. Verder is de N 271 gedekwalificeerd? Toen ik in 1996 door Roermond naar Sittard fietste was ten zuiden van Roermond de N 271 gewoon tot aan knp. St. Joost aangegeven...
Verder is de logica in de wegnummering al tijden zoek in Nederland, maar dat terzijde.
Zelf snap ik overigens niet waarom men bij de omnummering van de N 68 in N 280 niet gewoon de hele weg heeft mee genomen. De N 68 is nu de kortste genummerde weg in Nederland, waarbij het nummer op de bewegwijzering staat afgebeeld.
Verder is de logica in de wegnummering al tijden zoek in Nederland, maar dat terzijde.
Zelf snap ik overigens niet waarom men bij de omnummering van de N 68 in N 280 niet gewoon de hele weg heeft mee genomen. De N 68 is nu de kortste genummerde weg in Nederland, waarbij het nummer op de bewegwijzering staat afgebeeld.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Nee, dat is nou juist de hele grap; het wegnummer gaat ten zuiden van Roermond gewoon vrolijk verder. Daar waar je de bebouwde kom van Roermond verlaat beginnen de hectometerpaaltjes van Rijkswaterstaat ook weer.Vinny schreef:Verder is de N 271 gedekwalificeerd? Toen ik in 1996 door Roermond naar Sittard fietste was ten zuiden van Roermond de N 271 gewoon tot aan knp. St. Joost aangegeven...
Inderdaad, dat begrijp ik ook niet. Ik ben dan ook benieuwd of de "N280-oost" straks ook als N68 op de borden staat.Verder is de logica in de wegnummering al tijden zoek in Nederland, maar dat terzijde.
Zelf snap ik overigens niet waarom men bij de omnummering van de N 68 in N 280 niet gewoon de hele weg heeft mee genomen. De N 68 is nu de kortste genummerde weg in Nederland, waarbij het nummer op de bewegwijzering staat afgebeeld.
Groet, Charles
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31586
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Misschien hier wel, maar het is geen standaard-regel voor bewegwijzering. Ik meen ooit gezien te hebben bij dubbelnummeringen dat eerst het 'echte' nummer wordt vermeld, en dan het 'meeliftende' nummer. Zo staat het in ieder geval op de A16/A15 tussen de knooppunten Ridderkerk. Weet iemand uit zijn hoofd hoe dat is bij de A67/A2 ?Vinny schreef:Kennelijk wordt het laagste wegnummer als eerste afgebeeld
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31586
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Er staat A4/A58 omdat het wegnummer A4 is, en de A58 meelift, zoals je intussen wel zou moeten weten. Daarom staat er ook A4 op de HM-paaltjes.Vinny schreef:Nou bij de A 4 / A 58 dubbelnummering staat dus A 4 - A 58 met A 4 hectometerpaaltjes. Volgens mij lift de A 4 er mee en niet de A 58
De actuele wegenlijst geeft dat al aan: RW 58 loopt niet tussen Zoomland en Markiezaat. Lijkt me duidelijk genoeg:
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31586
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Dat lijkt me dan ook correct en consequent.Charles schreef: Behalve op de rotonde Leenderheide is het A67/A2, de hm-bordjes geven ook de A67 aan.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31586
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Dat is dan jouw probleem, zoals je weet.Vinny schreef:Ja dat weet ik, maar daar ben ik het dus NIET mee eens, zoals je intussen wel zou moeten weten. :Pzoals je intussen wel zou moeten weten.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Is dat zo ? Kortste bewegwijzerde rijksweg wellicht. Ik denk dat de N382 bij Coevorden of de N390 bij Harlingen wellicht nog wel wint in kortte. Beetje afhankelijk hoe je telt. Allemaal rond de 3-4 km. Exact weet ik het niet. Iemand die het wel weet ?Vinny schreef:De N 68 is nu de kortste genummerde weg in Nederland, waarbij het nummer op de bewegwijzering staat afgebeeld.
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Zie mijn foto van de N390. Hij loopt tot aan het afgebeelde kruispunt.Vinny schreef:De N 390 is officieel langer omdat hij tot in Harlingen doorloopt, maar ik weet echt niet in hoeverre dit is bewegwijzerd.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Toch is het handiger als je feiten en meningen duidelijk onderscheidt.Vinny schreef:Ja dat weet ik, maar daar ben ik het dus NIET mee eens, zoals je intussen wel zou moeten weten. :P
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Maar ik dacht door die RW 4/ 58 nummering dat het kennelijk beleid was om het laagste nummer voorrang te geven en dat ook op hectometerbordjes te zetten (zie bijvoorbeeld ook A 1/ A 35); maar dat is dus niet zo of wel?Toch is het handiger als je feiten en meningen duidelijk onderscheidt.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Als A35/A1, op hm-bordjes als A35.Vinny schreef:Hmm, De A 35/ A 1 multiplex is volgens de Actuele wegenlijst dus RW 35. Interessant. Hoe staat het daar aangegeven?
Zie ook: http://mitglied.lycos.de/abmirror01/NL- ... al_bu.html
Laatst gewijzigd door Charles op di 07 jun 2005, 15:29, 1 keer totaal gewijzigd.
Groet, Charles
Ik heb de actuele wegenlijst er dus maar eens bijgepakt, en ik heb daar dus een vraag over.
Er staan een aantal planvervangende wegen in met een ander wegnummer. Waarom is dat zo? Is het niet veel slimmer om aan te sluiten bij de gewone wegnummering? (bijvoorbeeld de N 772 die in het echt N 271 heet)
Er staan een aantal planvervangende wegen in met een ander wegnummer. Waarom is dat zo? Is het niet veel slimmer om aan te sluiten bij de gewone wegnummering? (bijvoorbeeld de N 772 die in het echt N 271 heet)
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
rw 772, voorheen rw72, en na oplevering van rw73, de A73 dus, zal deze weg worden overgedragen aan de provincie. Die mag dan zelf een nummertje verzinnen. Welk nummer is nog vrij ?Vinny schreef:(bijvoorbeeld de N 772 die in het echt N 271 heet)
(het zou immers te simpel zijn om daarvoor het nummer N271 te nemen )
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Boven de N400 zijn er nog wel meer heel korte. De N452 bijvoorbeeld (bij Gouda). Maar die tellen niet mee, want komen niet op wegwijzers voor.mavas schreef:De N522 en de N514 zijn anders ook behoorlijk kort.
Vooral de N514 loopt van de N246 tot de rotonde bij Wormer, dat is hoogstens 3 kilometer denk ik.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Als de weg provinciaal wordt, moet het wel een nummer krijgen.Charles schreef:Ik denk eerder geen nummer, net als het resterende deel van de oude N265.René schreef:Die mag dan zelf een nummertje verzinnen. Welk nummer is nog vrij ?
(het zou immers te simpel zijn om daarvoor het nummer N271 te nemen )
De stukjes N265 zijn gemeentelijk geworden, en hebben (dus) geen nummer meer.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Inderdaad, een gemeentelijke weg kan een N-nummer hebben als het onderdeel is van een langere route (zie N344 op de Veluwe), of als het een fout is (zoals N358 in Leeuwarden).Vinny schreef:Er zijn nog genoeg gemeenten die N nummering op hun wegen laten doorlopen. Gelukkig wel. Staat op jouw site Harry niet een of andere N 9xx weg in een dorp in Friesland aangegeven op de bewegwijzering, terwijl het een gemeentelijke weg is?
Waar het hier om gaat is dat in normale gevallen het N-nummer verdwijnt als een weg gemeentelijk wordt en geen onderdeel meer is van een langere route.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.