Zuid-Hollandse rijkswegen behectometerd (N3, A38, N915, A4)
Moderator: Moderatoren
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Mijn foto's zijn niet zo bijzonder, nu Erwin al ongeveer hetzelfde heeft gefotografeerd:
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
En hier nog een aardige foto van de snelweg-met-de-3-nummers:
(Dit is bij het Hellegatsplein, ten zuiden van de oprit van de N59.)
(Dit is bij het Hellegatsplein, ten zuiden van de oprit van de N59.)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Precies, daarom ben ik benieuwd of er echt N712 in Zuid-Holland aangegeven zal gaan worden. Bij de N915 is die overeenkomst er niet, maar dat lijkt mij louter toeval.Peter schreef:De N712 bestaat natuurlijk wel elders, nmnl bij Urk (handig zo'n website, Erwin !)
Ga ik wat aan doen, bedankt voor het melden.Peter schreef: PS er staat een typfoutje bij een dwarsweg Erwin : N13 ipv N713. De link gaat wel goed naar de N713
Sorry, Harry, dat was niet persoonlijk, zoals je vast weer Ik was gewoon erg nieuwsgierig, en dan ook nog zo dichtbij huis...harry schreef: Mijn foto's zijn niet zo bijzonder, nu Erwin al ongeveer hetzelfde heeft gefotografeerd:
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Een snugger iemand heeft Erwin's site maar eens bezocht?Bij de N915 is die overeenkomst er niet, maar dat lijkt mij louter toeval.
Als het dit weekend lekker weer is ga ik wel even kijken bij de N 712. Is een stukje fietsen, maar dan heb ik weer wat nuttigs te doen
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Wat een zooitje...
Volgens mij moet het zo:
A38
Zo bewegwijzeren! Je krijgt dan zoiets:
Dordrecht A38 ---->
Ring Rotterdam
(A15) (A16)
N915
BLUNDER! hock: M.i. is 9xx voorbehouden aan de noordelijke provincies. Zuid-Holland heeft 4xx nummers!
Foto Harry (A4/A29/A59)
Tja. Alleen te verklaren uit het feit dat er bij de nummering van de HM-paaltjes alvast een voorschot is genomen op de toekomst. Dat bord A29/A59 wordt, zodra de A4 is doorgetrokken, vervangen door een bord A4/A59.
Volgens mij moet het zo:
A38
Zo bewegwijzeren! Je krijgt dan zoiets:
Dordrecht A38 ---->
Ring Rotterdam
(A15) (A16)
N915
BLUNDER! hock: M.i. is 9xx voorbehouden aan de noordelijke provincies. Zuid-Holland heeft 4xx nummers!
Foto Harry (A4/A29/A59)
Tja. Alleen te verklaren uit het feit dat er bij de nummering van de HM-paaltjes alvast een voorschot is genomen op de toekomst. Dat bord A29/A59 wordt, zodra de A4 is doorgetrokken, vervangen door een bord A4/A59.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Maar de A4-paaltjes zijn fout en worden weer door A29 vervangen, zoals in een andere thread al gepost.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Ik heb overigens deze discrepanties in wegnummer, hectometerpaaltjes en rijkswegnummers voorgelegd aan de infolijn van RWS. Ze zullen langzamerhand wel een beetje gestoord van me worden daar. Ik hou jullie op de hoogte als ik een antwoord krijg.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Ja, natuurlijk weer ik dat.Palance schreef:Sorry, Harry, dat was niet persoonlijk, zoals je vast weerharry schreef: Mijn foto's zijn niet zo bijzonder, nu Erwin al ongeveer hetzelfde heeft gefotografeerd:
Ik heb geen enkele reden om te klagen als anderen foto's maken, dus doe ik dat ook niet!
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- autoweg
- Berichten: 1016
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 14:16
- Locatie: Rotterdam
Dus zijn 3 nummers al een beetje gek... (hoewel N259)René schreef:Ja, het is namelijk RIJKSweg 915Willem schreef:Overigens staan op die N915 niet de naam Zuid-Holland, terwijl dat op alle andere hm-bordjes in de provincie wel het geval is.
Heeft dat nog wat te zeggen?
Mijn voorstel zou zijn...de brug over de noord op hectometerpaaltjes gewoon N15 te nummeren, met hectometer nummers x en y of a en b aan de linker en rechterkant...
Kan toch best?
It aint over 'till it's over...
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Niet echt. De brug is geen 'lus' van een afrit, of een parallelbaan oid., dus zou het niet logisch zijn.
Overigens heb ik vanmorgen gezien dat op KP Ridderkerk-Noord de lus van A15-West naar A16-Noord-Parallel ook hectometerpaaltjes staan met A38, in plaats van (wat je zou verwachten) A15. Wellicht is de reden dat na die "driekwart-lus" een rijbaan aanhaakt van die A38 uit Ridderkerk naar de A16-Noord, en pas daarna aanhaakt op de A16, parallel.
Overigens heb ik vanmorgen gezien dat op KP Ridderkerk-Noord de lus van A15-West naar A16-Noord-Parallel ook hectometerpaaltjes staan met A38, in plaats van (wat je zou verwachten) A15. Wellicht is de reden dat na die "driekwart-lus" een rijbaan aanhaakt van die A38 uit Ridderkerk naar de A16-Noord, en pas daarna aanhaakt op de A16, parallel.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Speciaal voor Erwin ben ik er gisteren langsgegaan: deze weg is nog steeds niet af (hele stukken bestaan nog uit geribbeld asfalt), maar er is over de hele lengte geen enkel hm-bordje meer over. Wel allerlei rotondes, asverschuivingen en andere "leuke" dingen.Palance schreef:Hoe zit het met rijksweg 712, ook in Zuid-Holland. Zouden die paaltjes intussen ook al voorzien zijn van N712? Komt er wellicht iemand in de buurt binnenkort?
Een foto:
Jawel, dit is een fietspad die voorrang krijgt. Zoiets zie je volgens mij nooit op een rijksweg.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Over rijkswegen gesproken...in het dorpje Arkel (Zuid-Holland) ligt deze brug...
...die de naam "Rijksstraatwegbrug" draagt. Is deze brug, gelegen op een piepkleine provinciale doorgangsweg, dan in het beheer van het Rijk?
Veel steden hebben een "Rijksstraatweg" binnen de gemeentegrenzen lopen. Zo heet de N833 van Geldermalsen naar Culemborg "Rijksstraatweg". Zijn deze wegen in het beheer van het Rijk; zijn ze dit ooit geweest; of zo nee, waarom dragen de betreffende wegen dan toch deze naam?
...die de naam "Rijksstraatwegbrug" draagt. Is deze brug, gelegen op een piepkleine provinciale doorgangsweg, dan in het beheer van het Rijk?
Veel steden hebben een "Rijksstraatweg" binnen de gemeentegrenzen lopen. Zo heet de N833 van Geldermalsen naar Culemborg "Rijksstraatweg". Zijn deze wegen in het beheer van het Rijk; zijn ze dit ooit geweest; of zo nee, waarom dragen de betreffende wegen dan toch deze naam?
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36660
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Ieder zichzelf respecterende verkeerskundige zal zoiets nooit ontwerpen, tenzij hij een ENFB-schreeuwlelijk als buurman heeft, die tevreden gesteld moet worden.harry schreef:Jawel, dit is een fietspad die voorrang krijgt. Zoiets zie je volgens mij nooit op een rijksweg.
Het is een vorm van schijnveiligheid die zijn weerga niet kent. Je gaat toch ook op een spoorwegovergang van een nevenlijntje de "zielige, zwakkere verkeersdeelnemer" (dus in dit geval ook de auto) op de beleidsmatig veel belangrijker kruisende rijks- of provincialeweg geen voorrang geven op de eerste de beste boemeltrein, in de hoop dat de machinist dan wel langzamer zal rijden...
Sommigen gemeenten zijn in de keuzes tussen fietsbeleid en èchte verkeersveiligheid inmiddels de weg volledig kwijt geraakt. :zucht:
-
- autoweg
- Berichten: 1722
- Lid geworden op: wo 30 mar 2005, 9:41
- Locatie: Zederik
- Contacteer:
-
- autoweg
- Berichten: 1016
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 14:16
- Locatie: Rotterdam
Volgens mij stammen rijksstraatwegen uit de tijd rond Napoleon... deze legde voornamelijk rechte hoofdverbindingswegen aan tussen belangrijkse steden... ook handig om het leger over te verplaatsen...Sjef schreef:Over rijkswegen gesproken...in het dorpje Arkel (Zuid-Holland) ligt deze brug...
...die de naam "Rijksstraatwegbrug" draagt. Is deze brug, gelegen op een piepkleine provinciale doorgangsweg, dan in het beheer van het Rijk?
Veel steden hebben een "Rijksstraatweg" binnen de gemeentegrenzen lopen. Zo heet de N833 van Geldermalsen naar Culemborg "Rijksstraatweg". Zijn deze wegen in het beheer van het Rijk; zijn ze dit ooit geweest; of zo nee, waarom dragen de betreffende wegen dan toch deze naam?
Een voorbeeld hiervan is ook de Dordtsestraatweg / Rijksstraatweg van Rotterdam naar Dordrecht... al moet je nu erg zoeken op de kaart hoe die heeft gelopen... vooral in Rotterdam/Barendrecht is de weg qua loop bijna helemaal verdwenen door verleggingen en aanleg van snelwegen een spoorlijnen...
Kijk ook hier: http://www.rotterdammers.nl/rivier/katveer.htm net onder het eerste plaatje begint een interessante tekst over rijkswegen in de 19e eeuw...
It aint over 'till it's over...
Op een plek in Aalsmeer heeft het fietspad ook voorrang op de autos. Dat is overigens terecht, want als fietser heb je geen overzicht op de kruising. Als je aan komt fietsen moet je eerst een helling met een percentage van 15% overwinnen (omdat de gemeente vergeten was om een oprit aan te leggen bij de dijk) en vervolgens moest je stoppen voor aankomend verkeer. Dat was vaak niet mogelijk, omdat de meeste mensen veel vaart maakten om toch die helling op te kunnen komen zonder af te stappen, en als je stopt voor het overige verkeer, kun je pas na veel moeite door fietsen (na de kruising gaat de helling in een minder hoog percentage verder om een brug over te komen).Ieder zichzelf respecterende verkeerskundige zal zoiets nooit ontwerpen, tenzij hij een ENFB-schreeuwlelijk als buurman heeft, die tevreden gesteld moet worden.
Ik heb zelf de twijfelachtige eer aangereden te zijn door een bus. Gelukkig had ik er zelf weinig hinder van ondervonden, maar een week later was de voorrangssituatie gewijzigd ten voordele van de fietser...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.