A77 vanuit Duitsland
Moderator: Moderatoren
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
A77 vanuit Duitsland
Al eerder genoemd op dit forum.
Dit was voor het eerst dat ik echt Nijmegen (en niet Nimwegen) op Duitse borden zag. Bij de laatste oprit op de BAB57 staat ook "Nijmegen" (over "Nimwegen" heen geplakt).
Dit was voor het eerst dat ik echt Nijmegen (en niet Nimwegen) op Duitse borden zag. Bij de laatste oprit op de BAB57 staat ook "Nijmegen" (over "Nimwegen" heen geplakt).
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36660
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: A77 vanuit Duitsland
Eindelijk.harry schreef:Bij de laatste oprit op de BAB57 staat ook "Nijmegen" (over "Nimwegen" heen geplakt).
-
- autoweg
- Berichten: 1722
- Lid geworden op: wo 30 mar 2005, 9:41
- Locatie: Zederik
- Contacteer:
Dit is vind ik zeer goed van de Duitsers.
Neem eens een kijkje op mijn forum Het forum over Transporttycoon. .
-
- autoweg
- Berichten: 2301
- Lid geworden op: zo 17 apr 2005, 14:15
- Locatie: 500 meter voorbij Midden-Limburg
Ook op de BAB4 bij grensovergang Vetschau/Bocholtz staan sinds een paar maanden deze borden met aanduidingen voor de A76 en A79.. Foto heb ik helaas niet, maar heeft Charles vast wel ;-). Blijkbaar is het voor de duitsers wel mogelijk dit soort dingen goed te doen. Hoewel het lettertype natuurlijk nergens op lijkt ;-)
Dat Nijmegen staat al op meer plaatsen langs de BAB57, had ik al gemeld.
Ook Arnhem heb ik al op de 3 zien staan, maar dat was geloof ik bij werkzaamheden.
Jammer ! Zo gaan die Duitse namen weer verloren en weet straks niemand meer dat een historisch belangrijke stad als Nijmegen of Arnhem in het buitenland een andere naam had.
Ik zag hier laatste in de krant de naam Löwen weer gebruikt worden voor de bekende Belgische plaats, ook grappig.
Dat Nijmegen staat al op meer plaatsen langs de BAB57, had ik al gemeld.
Ook Arnhem heb ik al op de 3 zien staan, maar dat was geloof ik bij werkzaamheden.
Jammer ! Zo gaan die Duitse namen weer verloren en weet straks niemand meer dat een historisch belangrijke stad als Nijmegen of Arnhem in het buitenland een andere naam had.
Ik zag hier laatste in de krant de naam Löwen weer gebruikt worden voor de bekende Belgische plaats, ook grappig.
Klopt, ik merkte het bord voor het eerst op in december, maar heb er helaas nog geen foto van kunnen maken. Voor Maastricht staat trouwens geen verwijzing naar de A79, alleen de A76 wordt genoemd.jeroent schreef:Ook op de BAB4 bij grensovergang Vetschau/Bocholtz staan sinds een paar maanden deze borden met aanduidingen voor de A76 en A79.. Foto heb ik helaas niet, maar heeft Charles vast wel ;-)
Groet, Charles
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Een kwestie van goed zoeken (Harry's site)Charles schreef:Klopt, ik merkte het bord voor het eerst op in december, maar heb er helaas nog geen foto van kunnen maken. Voor Maastricht staat trouwens geen verwijzing naar de A79, alleen de A76 wordt genoemd.jeroent schreef:Ook op de BAB4 bij grensovergang Vetschau/Bocholtz staan sinds een paar maanden deze borden met aanduidingen voor de A76 en A79.. Foto heb ik helaas niet, maar heeft Charles vast wel ;-)
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6380
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6380
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Alleen bij wegen die naar Duitsland lopen? En die naar België dan?Frits schreef:In Nederland wordt meestal bij de laatste afslag voor de grens het Duitse wegnummer vermeld.
Ik ken één snelweg hier in de buurt, de A76, die naar Duitsalnd loopt. Bij de laatste afslag (nummer 7, f.k.a. knooppunt Bocholtz) staat geen Duits snelwegnummer vermeld. Zou echter geen slecht idee zijn dat nr. 4 er al op een Duits schildje bij te zetten!
Op de A2 en de A76 naar België staan ook geen Belgische wegnummers bij de laatste afslag.
Misschien is het beter, maar dan moet er wel een goed iemand de kwaliteitscontrole doen, want kijk maar eens naar de 'welkom'-borden. Belgische nummers zonder prefix, Duitse schildjes waar wel een A instaat, een Belgisch nummer in een Duits schildje. Ik schaam me dood als dat de eerste borden zijn die Nederland zet.
Nee, ik vind je plan goed, maar dan moet het wel goed worden uitgevoerd.
Nee, ik vind je plan goed, maar dan moet het wel goed worden uitgevoerd.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6380
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Het heeft niet zoveel zin om dat te doen. De A-nummers worden door de Belgen zelf ook niet op de wegwijzers gezet en het E-nummer staat in Nederland overal aangegeven. Als Nederland het wel zou doen, zouden de A-nummers hier beter aangegeven staan dan in Belgie zelf.Seat Ibiza schreef: Op de A2 en de A76 naar België staan ook geen Belgische wegnummers bij de laatste afslag.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6380
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Behalve de A12 dan. Maar daar gaat het dan ook prompt fout, en geeft Nederland de Belgische A12 in het rood aan.Seat Ibiza schreef:Inderdaad... even niet aan gedacht!Willem schreef:Het heeft niet zoveel zin om dat te doen. De A-nummers worden door de Belgen zelf ook niet op de wegwijzers gezet en het E-nummer staat in Nederland overal aangegeven.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Een hm-paaltje is dan ook geen wegwijzer. Het had op bovenstaande foto zwart op wit moeten zijn.Pino schreef:Nou ja, leg mij maar eens uit, wat de kleurstelling van het Belgische A-schildje is. Op de hectometerpalen was het altijd wit-op-rood; op wegwijzers altijd zwart-op-wit...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
In Belgie zijn alle wegnummers op de paaltjes wit op rood weergegeven, dus ook de R-, N, en B-nummers.
En het wegnummer op het bord is gewoon fout, want vlak over de grens staat het zoals het hoort: zwart op wit. Het is tekenend voor de Nederlandse bewegwijzeraars dat ze weer eens niet goed kunnen omgaan met nummers over de grens.
Overigens vraag ik me af waarom hier niet gewoon Belgische borden zijn neergezet, zoals wel gebeurt op de A2 voor de afrit Lixhe/Voeren. Er staat wel een Belgisch afritbord (nr 11, Zandvliet), maar de rest is Nederlands.
En het wegnummer op het bord is gewoon fout, want vlak over de grens staat het zoals het hoort: zwart op wit. Het is tekenend voor de Nederlandse bewegwijzeraars dat ze weer eens niet goed kunnen omgaan met nummers over de grens.
Overigens vraag ik me af waarom hier niet gewoon Belgische borden zijn neergezet, zoals wel gebeurt op de A2 voor de afrit Lixhe/Voeren. Er staat wel een Belgisch afritbord (nr 11, Zandvliet), maar de rest is Nederlands.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Zoiets had het moeten zijn:
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Zo danRené schreef:Of gewoon in wit op blauw. Het is immers een weg waarnaar verwezen wordt, maar waar je nog niet op zit. In die zin past dat volgens mij binnen de huidige richtlijnen.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Dan liever wel Even: 600 - 1000 en Oneven: 501 - 999 vermelden en niet op de vage manier zoals dat nu staat vermeld. En anders gewoon op de Charles manier doen. Trouwens de Duitsters vermelden de Belgische A 27 gewoon op de 'Duitse' manier, zonder A en in een blauw schildje. Opvallend: het is dan ook de laatste keer dat het nummer wordt vermeld op de bewegwijzering.
@ Erwin: In de loop van de jaren '90 werden zelfs E nummers in het rood op de kilometerbordjes gezet in België, maar dat beviel (kennelijk) niet, dus nu staat het E nummer in een groen kadertje tussen het rode A (of N) nummer en de kilometer-waarde.
@ Erwin: In de loop van de jaren '90 werden zelfs E nummers in het rood op de kilometerbordjes gezet in België, maar dat beviel (kennelijk) niet, dus nu staat het E nummer in een groen kadertje tussen het rode A (of N) nummer en de kilometer-waarde.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Hier en daar zijn die nog altijd te zien.Vinny schreef:@ Erwin: In de loop van de jaren '90 werden zelfs E nummers in het rood op de kilometerbordjes gezet in België, maar dat beviel (kennelijk) niet, dus nu staat het E nummer in een groen kadertje tussen het rode A (of N) nummer en de kilometer-waarde.
Blijkbaar is het heel moeilijk voor buurlanden om eens samen te zitten en eens duidelijk af te spreken hoe de bewegwijzering net voor grenzen gebeurt, bijna aan elke grensovergang is het immers anders. Er moet toch een consequent systeem mogelijk zijn voor beide kanten van de grens. Nu ontstaan er zo soms verwarrende situaties aan de grenzen, waarvan er hierboven enkele vermeld staan. De nieuwe Duitse borden bevallen me dan ook wel: zo een systeem zou niet slecht zijn om algemeen in te voeren aan grensovergangen. Nu doet elk land eigenlijk zijn eigen zin, soms vind je Duitse borden terug tot op enkele tientallen meters na de grens, op andere plaatsen is het dan weer net omgekeerd. Op dat ogenblik vraag je je dan af in welke mate de landborden (met dat sterretjesgedoe) eigenlijk wel op de correcte plaats staan. Zijn het eigenlijk die borden wel die de ligging van de grens aanduiden, of staan ze soms meters voor of na de eigenlijke grens? Op sommige plaatsen vind je immers nog grenspalen terug en voor zover ik weet duiden die de effectieve grens aan.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Je kan ook op de weg kijken naar de belijning en het asfalt. Geheid dat je direct ziet waar de grens looptR4 schreef:Op dat ogenblik vraag je je dan af in welke mate de landborden (met dat sterretjesgedoe) eigenlijk wel op de correcte plaats staan. Zijn het eigenlijk die borden wel die de ligging van de grens aanduiden, of staan ze soms meters voor of na de eigenlijke grens? Op sommige plaatsen vind je immers nog grenspalen terug en voor zover ik weet duiden die de effectieve grens aan.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21912
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Grenspalen hebben traditioneel een functie om aan te duiden, waar het ene territorium ophoudt en het andere begint. Daar zijn tegenwoordig andere middelen voor. De informatieborden hebben die functie in ieder geval niet. Ze bevinden zich ongetwijfeld vlakbij de grens (zeg: een paar meter), maar ik betwijfel of ze op de grens staan, temeer omdat dat qua plaatsing van borden ongetwijfeld niet altijd even makkelijk is.R4 schreef:Op dat ogenblik vraag je je dan af in welke mate de landborden (met dat sterretjesgedoe) eigenlijk wel op de correcte plaats staan. Zijn het eigenlijk die borden wel die de ligging van de grens aanduiden, of staan ze soms meters voor of na de eigenlijke grens? Op sommige plaatsen vind je immers nog grenspalen terug en voor zover ik weet duiden die de effectieve grens aan.
Met provincieborden is het niet anders. Stond een tijdje geleden op een bushalte, precies op de grens tussen Utrecht en Noord-Holland. Het was een tweebaansweg en je kon aannemen dat de grens dwars over de weg heen zou lopen. Toch zat er een meter of tien tussen de provincieborden aan de ene kant van de weg en die aan de andere kant van de weg. Ergens halverwege daartussenin stond de oude grenspaal.