Tebodin
Moderator: Moderatoren
Tebodin
Naar aanleiding van een foto van Frits:
In Brabant staan dus borden waar geen verschil is met de ANWB (o.a. A59 in wording en afrit A59 Oost - N261 Zuid).
Het bord op de foto ziet er enigzins raar uit, omdat het pijltje wat laag staat en er een hele i.p.v. een halve spatie zit tussen letter en cijfer. Maar echt lelijk is het ook niet.
Wat vinden jullie?
In Brabant staan dus borden waar geen verschil is met de ANWB (o.a. A59 in wording en afrit A59 Oost - N261 Zuid).
Het bord op de foto ziet er enigzins raar uit, omdat het pijltje wat laag staat en er een hele i.p.v. een halve spatie zit tussen letter en cijfer. Maar echt lelijk is het ook niet.
Wat vinden jullie?
ik rijd met grote regelmaat over deze weg heen en het was mij niet opgevallen (al ben ik er de afgelopen maand niet overheen gekomen).
Wel vind ik het typisch dat er ineens meer kilometers naar Zwolle worden aangegeven. Heeft dit te maken met het uitdijen van Nederland, of is het toch gevoelsmatig (vgl: http://www.board-z.de/board2372/topic39580.html)
Gezien de gemiddelde snelheid op deze weg op rustige tijdstippen zal het toch al vlug anderhalf tot twee minuten extra duren voordat je de extra vier kilometers hebt overbrugd...
Overigens vind ik het nieuwe bord net zo duidelijk als het oude bord. Beter vind ik dat het niet meer uit meer delen bestaat, nu is het een mooier bord (en mijns inziens ook eenvoudiger schoon te houden).
Wel vind ik het typisch dat er ineens meer kilometers naar Zwolle worden aangegeven. Heeft dit te maken met het uitdijen van Nederland, of is het toch gevoelsmatig (vgl: http://www.board-z.de/board2372/topic39580.html)
Gezien de gemiddelde snelheid op deze weg op rustige tijdstippen zal het toch al vlug anderhalf tot twee minuten extra duren voordat je de extra vier kilometers hebt overbrugd...
Overigens vind ik het nieuwe bord net zo duidelijk als het oude bord. Beter vind ik dat het niet meer uit meer delen bestaat, nu is het een mooier bord (en mijns inziens ook eenvoudiger schoon te houden).
Bart - als alles op jou afkomt, zit jij op de verkeerde baan...
Bart schreef:ik rijd met grote regelmaat over deze weg heen en het was mij niet opgevallen (al ben ik er de afgelopen maand niet overheen gekomen).
Wel vind ik het typisch dat er ineens meer kilometers naar Zwolle worden aangegeven. Heeft dit te maken met het uitdijen van Nederland, of is het toch gevoelsmatig (vgl: http://www.board-z.de/board2372/topic39580.html)
Nee, de afstand naar Zwolle neemt niet toe wanneer het in een andere opmaak staat, maar het nieuwe bord staat bij Apeldoorn-Noord en het oude bord bij Vaassen.
Peter - Als je veel tegenwind hebt, kun je beter zelf gaan liggen
-
- verkeersader
- Berichten: 593
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:51
- Locatie: Doesburg
- Contacteer:
Ik heb dan weer niet opgemerkt dat het bord uit meerdere delen bestaat. Maar het zit als volgt: vroeger maakte men delen in een fabriek en zette men die op de plaats van het bord pas aan elkaar in een raamwerk.
Tegenwoordig snijdt men de folie ineens en plakt die over de verschillende delen, dus ook over de naden. Er ontstaat zo een mooier bord en er gaat geen vuil of water meer tussen de naden zitten.
Trouwens, ik vind beide ook even mooi, maar de allernieuwste Tebodin-borden zijn exacte kopieen.
Tegenwoordig snijdt men de folie ineens en plakt die over de verschillende delen, dus ook over de naden. Er ontstaat zo een mooier bord en er gaat geen vuil of water meer tussen de naden zitten.
Trouwens, ik vind beide ook even mooi, maar de allernieuwste Tebodin-borden zijn exacte kopieen.
Dat is heel mooi
Want de laaste jaren leek het mode om de bordnaden dwars door de tekst heen te hebben en dat was vreselijk lelijk. Bij het ontwerpen van de borden moet m.i. rekening worden gehouden met de naden. Zie ook de foto's van Charles waar het niet gedaan is.
Want de laaste jaren leek het mode om de bordnaden dwars door de tekst heen te hebben en dat was vreselijk lelijk. Bij het ontwerpen van de borden moet m.i. rekening worden gehouden met de naden. Zie ook de foto's van Charles waar het niet gedaan is.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Heeft alles te maken met de Richtlijnen voor bewegwijzering voor autosnelwegen... Ofwel: lettertypen, vormen, groottes etc. liggen allemaal vast. Tebodin hoeft alleen maar de regels uit te voeren...Trouwens, ik vind beide ook even mooi, maar de allernieuwste Tebodin-borden zijn exacte kopieen.
Bart - als alles op jou afkomt, zit jij op de verkeerde baan...
Het is in feite al een zooitje met op het onderliggend wegennet een andere lay-out dan op de snelwegen. Gewoon overal het oude design verplicht stellen.
Of zijn er inmiddels al provincies en gemeenten die zich Redesign niet zomaar door de strot laten duwen en hun wegwijzers ook aan een ander gunnen?
Of zijn er inmiddels al provincies en gemeenten die zich Redesign niet zomaar door de strot laten duwen en hun wegwijzers ook aan een ander gunnen?
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Yep, op de A20 staan ook een paar van die lelijke UIT-borden. Volgens mij door Rijkswaterstaat geplaatst. Er staat geen enkele aanduiding op van wie het bord is, dus denk ik dat RWS het als een gewoon verkeersbord ziet (en niet als wegwijzer).Ik reed gisteren avond over de A4 Hoogvliet -> Schiedam en toen ik afrit 16 afging zag ik daar een vreemd UIT bord. Het bord zelf was anders en het lettertype ook. Doordat het donker was en nogal snel ging zag ik niet of het een ANWB of Tebodin bord was. Hebben andere nog dit bord gezien?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Is een bord UIT ook niet een gewoon verkeersbord? (net als die groen/witte pijlen bij een splitsing van snelwegen en een zwart-wit bord 'einde vluchtstrook')Yep, op de A20 staan ook een paar van die lelijke UIT-borden. Volgens mij door Rijkswaterstaat geplaatst. Er staat geen enkele aanduiding op van wie het bord is, dus denk ik dat RWS het als een gewoon verkeersbord ziet (en niet als wegwijzer).
Bart - als alles op jou afkomt, zit jij op de verkeerde baan...
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22844
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Dat zou je wel zeggen, maar tot voor enkele jaren geleden waren ze allemaal van de ANWB.Is een bord UIT ook niet een gewoon verkeersbord?
Soms zie je ook andere ANWB-borden waarvan ik toch echt zou zeggen dat het geen wegwijzers zijn, bijvoorbeeld:
- rijstrook alleen voor vrachtwagens
- einde signalering
Geen idee waarom RWS die liett plaatsen door de ANWB...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Bron: http://www.agmi.nl
Composiet in de binnenstad
Op 15 december is de CROW publicatie 197 Reis- en route-informatie op en nabij vervoersknooppunten verschenen. Gelijk met de presentatie van dit naslagwerk werd in Almelo de eerste wegwijzer volgens de nieuwe norm gepresenteerd. Almelo zal de primeur hebben van een publiek bewegwijzeringssysteem volgens de nieuwe richtlijnen. De routing is uitgezet door Agmi Engineering en Beheer. De bewegwijzering bestaat verder uit Agmi Toraxborden en beugels. Goede leesbaarheid van de teksten is gewaarborgd door de keuze van het lettertype Tiresias. Dit lettertype is speciaal ontworpen voor mensen met een visuele handicap. Als drager is de keuze gevallen op composietmasten. Deze masten hebben enkele voordelen t.o.v. standaard stalen masten.
Enkele voordelen zijn:
De kleur zit door het gehele materiaal hierdoor zullen eventuele beschadigingen minder zichtbaar zijn.
De kleurechtheid is beter dan bij staal waardoor overschilderen niet meer nodig zal zijn.
De masten zijn licht waardoor bij aanrijding minder schade aan personen en/of voertuigen zal ontstaan.
De composiet masten zijn minstens zo sterk als staal.
De hechting van stickers en graffity is minimaal waardoor reinigen van de masten heel goed mogelijk is.
(ANWB) Berm bewegwijzering
Agmi is leverancier van een groot aantal verschillende soorten bewegwijzering. De bekendste vorm van algemene bewegwijzering zijn de blauwe borden langs doorgaande wegen in Nederland. In het verleden werden deze borden geproduceerd, geplaatst en onderhouden door de ANWB. Sinds kort mogen deze borden ook door andere aanbieders geproduceerd, geplaatst en onderhouden worden. Agmi is door zijn jarenlange expertise op het gebied van bewegwijzeringssystemen natuurlijk volledig ingericht om deze taak uit te voeren. Deskundigheid in kwaliteit, leesbaarheid, stabiliteit en onderhoud. Natuurlijk houden wij rekening met de richtlijnen die door het ministerie van Verkeer en Waterstaat zijn opgesteld.
Dus iedereen die borden kan maken, mag voortaan de bewegwijzering gaan doen.
Kent trouwens iemand het lettertype Tiresias, speciaal ontworpen voor visueel gehandicapten?
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Er zit een foutje op de kruising van de De Uyllaan (komende vanuit het centrum) met de Schenkelweg: Als je linksafwil, hangt er een (redesign)handwijzer met RING erop wijzend naar links, echter zonder pijl.Mark schreef:Gelukkig is Spijkenisse nog niet ten prooi gevallen aan Redesign . Enkel op de handwegwijzer, maar daar vind ik niks mis mee.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Die optie is er ook. Alleen beland je dan zowat op de gemeentewerf van Spijkenisse. Ook niet echt een frisse plekVinny schreef:Je moet zeker rechtdoor?
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Alles over Tiresias-lettertype e.d. kan je vinden op de website
http://www.design-for-all.nl/folders/th ... e%20ruimte
http://www.design-for-all.nl/folders/th ... e%20ruimte
Ik heb van de week ook het eerste Tebodin-bord op een N-weg gezien, namelijk de N65. Hoe kan het ook anders .
Het viel me alleen op dat er helemaal geen aanduiding opstond van een leverancier. Er stond alleen in de linkerhoek een bordnummer. En het bord was gewoon in het aloude design.
Weet iemand wat dit nu weer betekend, zonder ANWB of Rijkswaterstaat-aanduiding?
Het viel me alleen op dat er helemaal geen aanduiding opstond van een leverancier. Er stond alleen in de linkerhoek een bordnummer. En het bord was gewoon in het aloude design.
Weet iemand wat dit nu weer betekend, zonder ANWB of Rijkswaterstaat-aanduiding?