wegnummers.nl/belgie (Harry)
Moderator: Moderatoren
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32132
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Inderdaad, dat is mij geheel bekend.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6909
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Het was volledig uit goede bedoelingen Harry, met je uitgebreide kennis van onze landen kennis als Beneluxtrotter had ik beter moeten weten
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
En eigenlijk hoort de provincie Antwerpen net zo goed bij Brabant en zijn de inwoners van die provincie mede Brabanders. Ze hebben daar in de stad niet voor niets een Brabo-fontein.Wimpie25 schreef:Om je het even gemakkelijk te maken. Het volk dat inwoner is van de provincies Brabant (Waals, Vlaams, Nederlands) noemt men "Brabanders"
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Het nummer is hergebruikt. Voor een kort stukje, vanaf de R2 tot aan de eerste rotonde. Foto van afgelopen donderdag:Daviedoff schreef:Afgelopen zondag naar alle waarschijnlijkheid een nieuw N-nummer gespot: http://goo.gl/maps/mqQj5 . Op SV een km-bordje zonder N-nummer, maar nu stond er overduidelijk wel een N-nummer op.
Ik dacht dat het de N404 was, maar volgens je site ligt deze ergens in Gent zelf, doch echter niet aangegeven. Ofwel heb ik dus verkeerd gelezen/onthouden ofwel hebben ze het nummer verplaatst (ik weet niet of dit al meer gebeurd is?).
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
De N358a valt nu ook op foto te zetten, het kmp0 bordje met het wegnummer is op de plassendale brug te vinden.
belgie is zo slecht nog niet
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Dank! Ik zag deze weg pas kortgeleden op een kaart (uit 2009!) staan.
Ook wegen als N101c en N101d stonden op die kaart. Die heb ik inmiddels bezocht (geen hm-borden te zien) en gefotografeerd.
De N358a had ik net van het lijstje "onbekend" afgehaald omdat er op Streetview niks te zien is...
Andere "nieuwe/onbekende" wegen staan op deze pagina genoemd: http://wegnummers.autosnelwegen.nl/wege ... usovz.html
Ook wegen als N101c en N101d stonden op die kaart. Die heb ik inmiddels bezocht (geen hm-borden te zien) en gefotografeerd.
De N358a had ik net van het lijstje "onbekend" afgehaald omdat er op Streetview niks te zien is...
Andere "nieuwe/onbekende" wegen staan op deze pagina genoemd: http://wegnummers.autosnelwegen.nl/wege ... usovz.html
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Ik heb gisteren een nieuwe versie van de site on-line gezet.
Belangrijke wijziging: bijna alle kaartjes van Vlaanderen zijn vernieuwd. In plaats van een kaart uit 2005 gebruik ik nu een kaart uit 2009 (en voor Limburg meestal een kaart uit 2010).
Voorbeeld van een kaartfragment:
Hier zag ik dus bijvoorbeeld de N101d staan.
Een greep uit de recent toegevoegde foto's:
N101c, aangelegd omdat de N101 gedeeltelijk is onderbroken.
Signalering N101 bij Noordkasteel. In de lijnen kunnen kruisen oplichten als een brug openstaat.
Wij leven diensten!
Speciaal voor Daviedoff: een driestrooksdeel van de N12 tussen Oostmalle en Turnhout.
Tot voor kort was dit wegnummer alleen op km-bordjes te zien!
Het zal trouwens geen verrassing zijn dat dit vlakbij Maastricht is (Lanaken).
Jawel, dit fietspad over het campusterrein van Diepenbeek is een gewestweg met een eigen nummer (T774).
Ik kwam bijna in de verleiding deze mee te nemen...
Wellicht de meest gefotografeerde fietsbrug van dit forum. (N732)
N74. En wie zei er dat wegen in België niet mooi kunnen zijn?
Rechtsaf is eigenlijk een oprit naar de N74, maar kennelijk is dat officieel (de eerste 200 meter van) de N790.
Niet erg duidelijk voor de argeloze weggebruiker die de N74 zoekt... I
Belangrijke wijziging: bijna alle kaartjes van Vlaanderen zijn vernieuwd. In plaats van een kaart uit 2005 gebruik ik nu een kaart uit 2009 (en voor Limburg meestal een kaart uit 2010).
Voorbeeld van een kaartfragment:
Hier zag ik dus bijvoorbeeld de N101d staan.
Een greep uit de recent toegevoegde foto's:
N101c, aangelegd omdat de N101 gedeeltelijk is onderbroken.
Signalering N101 bij Noordkasteel. In de lijnen kunnen kruisen oplichten als een brug openstaat.
Wij leven diensten!
Speciaal voor Daviedoff: een driestrooksdeel van de N12 tussen Oostmalle en Turnhout.
Tot voor kort was dit wegnummer alleen op km-bordjes te zien!
Het zal trouwens geen verrassing zijn dat dit vlakbij Maastricht is (Lanaken).
Jawel, dit fietspad over het campusterrein van Diepenbeek is een gewestweg met een eigen nummer (T774).
Ik kwam bijna in de verleiding deze mee te nemen...
Wellicht de meest gefotografeerde fietsbrug van dit forum. (N732)
N74. En wie zei er dat wegen in België niet mooi kunnen zijn?
Rechtsaf is eigenlijk een oprit naar de N74, maar kennelijk is dat officieel (de eerste 200 meter van) de N790.
Niet erg duidelijk voor de argeloze weggebruiker die de N74 zoekt... I
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17386
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Afgelopen week was ik een dagje in Luik en ik meen daar de N671a op een bordje te hebben gezien, alleen weet ik niet precies waar. Dat het ergens stond, weet ik nog wel. Ik moet bij bijzondere wegnummers namelijk meteen aan je website denken.
Ik meen dat het bij deze rotonde dit rond punt was: http://goo.gl/maps/sFNoX. Of het een hectometerbordje of een wegwijzer betrof, weet ik niet meer, eerlijk gezegd.
Ik meen dat het bij deze rotonde dit rond punt was: http://goo.gl/maps/sFNoX. Of het een hectometerbordje of een wegwijzer betrof, weet ik niet meer, eerlijk gezegd.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
-
- expressweg
- Berichten: 4617
- Lid geworden op: vr 11 sep 2009, 3:06
- Locatie: Aardenburg (Zeeuws-Vlaanderen)
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Ik kwam bij Vilvoorde deze tegen :
Precieze locatie: http://goo.gl/maps/OezfQ (bij het begin van het fietspad).
Precieze locatie: http://goo.gl/maps/OezfQ (bij het begin van het fietspad).
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Mooi! Die gaat bij mijn verzameling.
(Ergens in 2014 zal ik daar te vinden zijn...)
Wel vreemd, dat nummer, want in mijn administratie was de T211 "Voet- en fietspad te Asse (centrum)". Misschien bedoelen ze hier gewoon "N211.900", als zijtak van de N211.
(Ergens in 2014 zal ik daar te vinden zijn...)
Wel vreemd, dat nummer, want in mijn administratie was de T211 "Voet- en fietspad te Asse (centrum)". Misschien bedoelen ze hier gewoon "N211.900", als zijtak van de N211.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Ik kan melden dat het trace van de N511 verplaatst is en niet meer over vlaams grondgebied loopt, het oude stukje N511 die in beheer was van het vlaams gewest is momenteel ontnummerd en heeft nog geen nieuw nummer gekregen al vermoed ik dat de weg aan de gemeente zal overgedragen worden.
belgie is zo slecht nog niet
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6909
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Nog even ter informatie, de basics van het Belgische wegnummersysteem
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Duidelijk kaartje. Het systeem zit eigenlijk bijzonder mooi in elkaar.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Van Harry's site:
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6909
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Dat is het originele schema waar ik mij op gebasseerd heb voor het kaartje. In werkelijkheid zie je dat de wegen hier en daar toch nog iets anders lopen. Zo loopt de N10 niet naar Hasselt
Het Tweede Wegennet (Nxx) moest de grote steden van de provincies met elkaar verbinden en mocht niet van en naar Brussel lopen.
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Tip voor harry: er zijn ondertussen foto's te maken van enkele wegnummers die vroeger niet op een bord voorkwamen, namelijk de N31b , N36a en de N393...
belgie is zo slecht nog niet
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Dat wordt dus weer eens een ritje West-Vlaanderen.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- expressweg
- Berichten: 4617
- Lid geworden op: vr 11 sep 2009, 3:06
- Locatie: Aardenburg (Zeeuws-Vlaanderen)
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Ik heb vandaag inderdaad die N31b ook gezien, de nieuwe aansluiting Chartreuzeweg:
- captain007
- Forumbeheerder
- Berichten: 8709
- Lid geworden op: di 21 okt 2008, 16:21
- Locatie: Beneden-Leeuwen
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Op je site heb je staan dat de N522 het vervolg is van de N42. Ik zie echter op Google Streetview een foto waarbij het nummer N42 is aangebracht over het N522 schildje. Tevens viel het mij op dat in de lijst van kruisende N wegen op je N42 pagina de N415 en N465 zijn omgedraaid en de N464 ontbreekt (terwijl die volgens jouw N464 pagina wel aantakt op de N42).
Edit: de N464 zal waarschijnlijk missen, omdat dit defacto de N42b is. Maar dit is wat onduidelijk in de lijst van kruisende N wegen.
Edit: de N464 zal waarschijnlijk missen, omdat dit defacto de N42b is. Maar dit is wat onduidelijk in de lijst van kruisende N wegen.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Die lijst heb ik ooit samengesteld uit een telpuntenbestand van een Belgische overheid (http://www.mobilit.fgov.be/data/mobil/Tel_ARNP.xls).captain007 schreef:de lijst van kruisende N wegen.
Dat bestand is kennelijk niet meer on-line. Het was, toen ik het gebruikte, al enigszins verouderd. Ik ben ooit begonnen de gegevens te controleren, maar heb dat halverwege weer laten liggen...
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- captain007
- Forumbeheerder
- Berichten: 8709
- Lid geworden op: di 21 okt 2008, 16:21
- Locatie: Beneden-Leeuwen
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Ik kom het nu tegen bij het schrijven van wegenwiki artikelen. Het is vrij veel uitzoekwerk, omdat ook openstreetmap en google maps behoorlijk veel foute N nummers op de kaarten hebben staan. Gelukkig biedt streetview uitkomst.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Zodra je klaar bent zal ik linkjes naar Wegenwiki toevoegen.captain007 schreef:Ik kom het nu tegen bij het schrijven van wegenwiki artikelen.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Er bestaat helaas geen foutloze accurate database met Belgische wegnummers. Er is er wel één uit de jaren '80 bij de introductie van het huidige systeem, maar dat bevat de geplande situatie voor de jaren '90 en staat dus bol van plannen die niet of veranderd zijn uitgevoerd. Sinds de gewesten verantwoordelijk zijn is het echt huilen met de pet op spijtig genoeg.captain007 schreef: Ik kom het nu tegen bij het schrijven van wegenwiki artikelen. Het is vrij veel uitzoekwerk, omdat ook openstreetmap en google maps behoorlijk veel foute N nummers op de kaarten hebben staan. Gelukkig biedt streetview uitkomst.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6909
- Lid geworden op: wo 16 mei 2012, 13:12
- Locatie: Aarschot
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Op zich is er al een hele tijd niet veel meer gewijzigd aan de wegnummers. De nieuwe die erbij komen zijn vrijwel allemaal annexen van bestaande wegnummers of een weg die in zijn geheel herlegd geweest is.,
De meest accurate databank is die van Geopunt Vlaanderen, die ik zelf ook altijd als referentie gebruik.
http://www.geopunt.be/kaart?viewer=Geop ... index.html
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22840
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Een kleine steekproef (N156, N612) toont aan dat mijn website nog net iets accurater is.Wimpie25 schreef:De meest accurate databank is die van Geopunt Vlaanderen
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Harry,ik merk op je site een ontbrekend wegnummer namelijk de N381. Een vergetelheid of is de weg onbekend voor je? Dat is de weg van Vlamertinge (krommenelestraat)beginnende aan de N38 tot in Voormezele aan de N331.
Ik zie op streetview dat het wegnummer niet op de borden staat maar opheden is dit wegnummer wel vermeld op de borden.
Ik zie op streetview dat het wegnummer niet op de borden staat maar opheden is dit wegnummer wel vermeld op de borden.
belgie is zo slecht nog niet
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
Even vlug gekeken, en die staat niet op de dienstkaart van AWV ( http://www.wegenenverkeer.be/dienstkaart_vlaanderen.htm). Het lijntje waar de weg ligt is gewoon een simpel zwart lijntje, maar zonder nummer.
Re: Belgische wegnummersite (Harry)
misschien is het nummer dan heel recent, eventueel een overgenomen provincieweg die geen nummer had. Het eerste stuk ven deze weg is trouwens in lamentabele toestand.
belgie is zo slecht nog niet