Dat begrijp ik, maar omdat er ook al weer een aantal op- en afrittencomplexen (rond Amersfoort bijvoorbeeld) zijn geweest had Groningen m.i er wel op gemogen.verfmeer95 schreef:Vanaf Amsterdam wordt Groningen via de A6 gestuurd. En zelfs vanaf afrit Amersfoort-Noord is de snelste route via Almere. Dat doel is hier dus volledig overbodig.
Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
- mhkamp
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6137
- Lid geworden op: vr 15 jun 2007, 21:32
- Locatie: Nieuw Buinen
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Als je wilt worden wie je nog nooit bent geweest, zal je moeten doen wat je nog nooit hebt gedaan!
WeFo Lidnummer 0010.
WeFo Lidnummer 0010.
-
- autoweg
- Berichten: 1029
- Lid geworden op: ma 30 dec 2013, 23:45
- Locatie: Gouda
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Vinny schreef:Dat past niet op het bord.
M.i. een nette bordenset.
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Ach, ik vind het wel meevallen. En als ruimte echt een rol zou spelen, dan kun je er altijd nog voor kiezen om kortere plaatsnamen in de buurt van het 'lange' doel te bewegwijzeren. Dan vervang je 's-Hertogenbosch door Vught, Groningen door Haren en Leeuwarden door Grou.Vinny schreef:Een gelukje dat Zwolle Zwolle heet en niet een lange naam heeft als 's-Hertogenbosch. Veel opgekropter kan dat ook niet zeg...
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Welke zit er dan nog tussen Amersfoort-Noord en KP Hoevelaken?mhkamp schreef:Dat begrijp ik, maar omdat er ook al weer een aantal op- en afrittencomplexen (rond Amersfoort bijvoorbeeld) zijn geweest had Groningen m.i er wel op gemogen.verfmeer95 schreef:Vanaf Amsterdam wordt Groningen via de A6 gestuurd. En zelfs vanaf afrit Amersfoort-Noord is de snelste route via Almere. Dat doel is hier dus volledig overbodig.
Zelfs vanaf Amersfoort-Noord is via de polder geen gekke route. Iets langer, maar zeker rustiger en in de spits vermoedelijk ook sneller. De A28 Amersfoort-Zwolle is dan niet de meest fijne weg om te rijden.
- mhkamp
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6137
- Lid geworden op: vr 15 jun 2007, 21:32
- Locatie: Nieuw Buinen
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Daar zit niets meer tussen.
Als je wilt worden wie je nog nooit bent geweest, zal je moeten doen wat je nog nooit hebt gedaan!
WeFo Lidnummer 0010.
WeFo Lidnummer 0010.
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Niet mee eens. Het bord had best wat groter gekund. Dit lijkt nergens naar.Albaufstieg schreef:Vinny schreef:Dat past niet op het bord.
M.i. een nette bordenset.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21943
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Het is de ruimtecompensatie voor de zwevende nummers op de andere borden
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- autoweg
- Berichten: 1029
- Lid geworden op: ma 30 dec 2013, 23:45
- Locatie: Gouda
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Die zwevende nummers zijn debet aan het op gelijke hoogte uitlijnen van de wegnummers. De één stelt dat ze op de baseline moeten, de ander acht het weer wenselijk dat ze op dezelfde hoogte worden uitgelijnd. Als een bord wordt ingericht volgens de maximaal benodigde bordruimte wordt er door sommigen gesteld dat een bord propperig overkomt. As er extra ruimte gecreëerd wordt zijn er weer critici die stellen dat het bord efficiënter had kunnen worden ingericht.
Feit is nu eenmaal dat tussen NBA-bordensets voor vergelijkbare situaties veel onderlinge verschillen kunnen zitten. De richtlijn laat hier kennelijk ruimte voor over, of men neemt die richtlijn soms niet zo nauw. Resulteert in veel varianten waarin alle zaken die hierboven genoemd worden wel eens de revue passeren.
Als ik echter kijk naar deze bordenset, zie ik dat deze de boodschap in mijn ogen op een duidelijke doch efficiënte wijze duidelijk maakt. In die zin dus een ''geslaagde'' bordenset.
Overdreven, als je het mij vraagt.Vinny schreef:Dit lijkt nergens naar.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22893
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
In geen geval is er een logische verklaring waarom wegnummers op dit soort borden moeten zweven. Niet op de baseline en ook niet op dezelfde hoogte...Albaufstieg schreef:De één stelt dat ze op de baseline moeten, de ander acht het weer wenselijk dat ze op dezelfde hoogte worden uitgelijnd.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- autoweg
- Berichten: 1029
- Lid geworden op: ma 30 dec 2013, 23:45
- Locatie: Gouda
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Eens. Ook slaat het gebundeld vermelden van Europoort en Maasvlakte op dat bord nergens op.
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Arnhem.Rein schreef:
- SPOILER: TOON
Wordt er eindelijk een bord gemaakt zonder een overschot aan blauwvlak ... is het weer niet goed.Vinny schreef:Niet mee eens. Het bord had best wat groter gekund. Dit lijkt nergens naar.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21979
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Ben het eerlijk gezegd wel met Vinny eens dat dit bord wat krap overkomt. Zijn kwalificatie "lijkt nergens naar" vind ik echter overdreven.
Om de aloude Pinofactor maar weer eens van stal te halen: zeker het 400/1100m-bord heeft gewoon te weinig blauwvlak. Maar ook op de andere borden waarop de richtingen Zwolle en Utrecht uit elkaar getrokken zijn en op het bord waarop Zwolle alleen staat, is het blauwvlak aan de krappe kant. Een plaats met een korte naam als Zwolle moet daarbij wat meer baden in blauwvlak. Meer dan Utrecht in de andere richting raakt het nogal in de sandwich tussen A28-schildje, het E232-schildje, de afstandsvermelding en de grote pijlen. Maar goed, als je drie rijrichtingen naast elkaar wilt bewegwijzeren op vier stroken zit je altijd wat krap in de breedte. Concessies moeten dan soms gedaan worden; je kunt feitelijk alleen de hoogte in. Om die reden zou gek genoeg toevoeging van het doel Groningen kunnen helpen om dat sandwich-idee weg te nemen en daarmee wat rust op het bord te brengen. Maar je kunt ook de doelen laten zoals ze zijn, en gewoon wat meer blauwvlak inbouwen door een beetje de hoogte in te gaan en wat blauwvlak te laten om het doel Zwolle heen.
Wel ben ik wat verbaasd over de afstandsvermeldingen. Hoe kan er op de buitenste rijstrook (richting Utrecht) een hogere afstandsvermelding hangen dan op een rijstrook verder naar binnen (richting Zwolle)? Dit moet vooruit lopen op de ombouw van Knooppunt Hoevelaken waar je aparte afslagen zult krijgen, eerst naar Utrecht en pas een paarhonderd meter later naar Zwolle. De afstandsvermeldingen zullen gepopnageld zijn. Je ziet nu voor Zwolle de afstand naar de splitsing hoofdbaan/rangeerbaan en voor Utrecht de afstand naar de splitsing op de rangeerbaan. Dat zal op korte termijn worden vervangen door afstanden naar de divergentiepunten naar de afslag Utrecht en de afslag Zwolle. Maar in de tussentijd zou ik dezelfde afstandsvermeldingen gebruiken voor Utrecht en Zwolle, want dit staat nogal raar. Net zoals dat laatste bord met alleen Zwolle in de huidige situatie nog wat raar is, omdat het je naar de rangeerbaan brengt die voor beide richtingen wordt gebruikt. Ik zou dit bord nog even hebben afgeplakt zolang deze uitvoegstrook nog voor beide richtingen is.
Om de aloude Pinofactor maar weer eens van stal te halen: zeker het 400/1100m-bord heeft gewoon te weinig blauwvlak. Maar ook op de andere borden waarop de richtingen Zwolle en Utrecht uit elkaar getrokken zijn en op het bord waarop Zwolle alleen staat, is het blauwvlak aan de krappe kant. Een plaats met een korte naam als Zwolle moet daarbij wat meer baden in blauwvlak. Meer dan Utrecht in de andere richting raakt het nogal in de sandwich tussen A28-schildje, het E232-schildje, de afstandsvermelding en de grote pijlen. Maar goed, als je drie rijrichtingen naast elkaar wilt bewegwijzeren op vier stroken zit je altijd wat krap in de breedte. Concessies moeten dan soms gedaan worden; je kunt feitelijk alleen de hoogte in. Om die reden zou gek genoeg toevoeging van het doel Groningen kunnen helpen om dat sandwich-idee weg te nemen en daarmee wat rust op het bord te brengen. Maar je kunt ook de doelen laten zoals ze zijn, en gewoon wat meer blauwvlak inbouwen door een beetje de hoogte in te gaan en wat blauwvlak te laten om het doel Zwolle heen.
Wel ben ik wat verbaasd over de afstandsvermeldingen. Hoe kan er op de buitenste rijstrook (richting Utrecht) een hogere afstandsvermelding hangen dan op een rijstrook verder naar binnen (richting Zwolle)? Dit moet vooruit lopen op de ombouw van Knooppunt Hoevelaken waar je aparte afslagen zult krijgen, eerst naar Utrecht en pas een paarhonderd meter later naar Zwolle. De afstandsvermeldingen zullen gepopnageld zijn. Je ziet nu voor Zwolle de afstand naar de splitsing hoofdbaan/rangeerbaan en voor Utrecht de afstand naar de splitsing op de rangeerbaan. Dat zal op korte termijn worden vervangen door afstanden naar de divergentiepunten naar de afslag Utrecht en de afslag Zwolle. Maar in de tussentijd zou ik dezelfde afstandsvermeldingen gebruiken voor Utrecht en Zwolle, want dit staat nogal raar. Net zoals dat laatste bord met alleen Zwolle in de huidige situatie nog wat raar is, omdat het je naar de rangeerbaan brengt die voor beide richtingen wordt gebruikt. Ik zou dit bord nog even hebben afgeplakt zolang deze uitvoegstrook nog voor beide richtingen is.
Laatst gewijzigd door Pino op wo 13 mei 2015, 14:57, 2 keer totaal gewijzigd.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Linkerbord is een volle regel te hoog.Rein schreef:[
Dit ziet er niet uit (en vangt nodeloos veel wind)
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21943
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Er is geen rekening gehouden met een eventueel toekomstig extra doel?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Volgens mij alleen maar zo gedaan om alle wegnummers op één regel te krijgen.
- Mandelsoft
- expressweg
- Berichten: 3228
- Lid geworden op: za 26 sep 2009, 16:16
- Locatie: Zoetermeer
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Ik heb in de normen nooit een reden gelezen waarom de wegnummers überhaupt zweven, waardoor de hele beslissing louter willekeur lijkt.
Sommige mensen zijn niet in een model te vatten...
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Het staat ook nergens vermeld, het wordt alleen gesuggereerd in de plaatjes. Tijd dat ze daar eens wat aan doen
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Mandelsoft
- expressweg
- Berichten: 3228
- Lid geworden op: za 26 sep 2009, 16:16
- Locatie: Zoetermeer
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Als iemand vraagt "waarom zweven de wegnummers", is het argument "het staat zo op de plaatjes" zeer zwak. Dan heb je al veel sterkere argumenten waarom de wegnummer op de baseline moeten:
- Minder windbelasting
- Minder oppervlakte beslag (kostenbesparing)
- Tekst wordt niet meer zo omhoog gedrukt.
- Minder windbelasting
- Minder oppervlakte beslag (kostenbesparing)
- Tekst wordt niet meer zo omhoog gedrukt.
Sommige mensen zijn niet in een model te vatten...
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21979
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Zolang het op de plaatjes staat en alle Rijkswaterstaat-afdelingen behalve Noord-Holland zich eraan houden, is het feitelijk richtlijn. Juist ook omdat richtlijnen dit soort elementen nu ook vaak niet uitschrijven. Dat er geen overtuigende argumenten zijn voor de zwevende-schildjes vormgeving is een ander verhaal.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
In de tekst van de richtlijn staat in tabel 2.5 "Plaatsing routenummers" op bladzijde 51 in de rij "Rijstrookborden aan portalen" de volgende zinsnede: "Het routenummer wordt onderaan op de informatiedrager aangebracht. Als op het bord een pijl voorkomt, wordt het routenummer links naast de pijl geplaatst voor linksaf en rechts voor rechtaf en rechtdoor. Bij meerdere pijlen wordt het routenummer tussen de pijlen aangebracht".
Lijkt me helder genoeg. Tijd dat de plaatjes daarop aangepast worden.
(NB: Dit wordt wat mij betreft dus ook opgepakt bij de eerstvolgende revisie van de richtlijn)
Lijkt me helder genoeg. Tijd dat de plaatjes daarop aangepast worden.
(NB: Dit wordt wat mij betreft dus ook opgepakt bij de eerstvolgende revisie van de richtlijn)
-
- stadsweg
- Berichten: 366
- Lid geworden op: di 26 nov 2013, 21:11
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Vandaag wat foto's gemaakt bij Sabina, Tholen en Zoomland. Het was best moeilijk i.v.m. tegenlicht en ook omdat ik nog niet echt wist wat nou de beste manier is om foto's vanuit een rijdende auto te maken. De kwaliteit zal zeker minder zijn dan jullie gewend zijn. Zes fotootjes in de spoiler.
- SPOILER: TOON
Laatst gewijzigd door Claus Plein op wo 13 mei 2015, 23:05, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Snap waarom ze 's-Hertogenbosch hebben afgeplakt bij Sabina en waarschijnlijk zal dit ook gaan gebeuren bij Hellegatsplein (grappig om te zien hoeveel blauwvlak de naam 's-Hertogenbosch bespaart ) maar waarom Fijnaart? Dit zal toch geen discontinuïteit opleveren, aangezien het de volgende afrit op de A59 zal zijn? Het zal wel de kunst van het weglaten betreffen.
Wel vreemd verder dat Steenbergen overgeplakt is door Vlissingen. Voor geen één van de bestemmingen Vlissingen, Antwerpen of Bergen op Zoom (zoals deze gecontinueerd worden over de A4), zou je af moeten slaan bij Noordhoek naar de A59 en alle weggebruikers vanaf de afrit Fijnaart kunnen deze bestemmingen het snelst bereiken over de A59/A17/A58, behalve eventueel het noorden van Bergen op Zoom. Wat mij betreft had hier dus beter ook Bergen op Zoom kunnen staan in plaats van Vlissingen.
Dat maakt mij ook benieuwd of Fijnaart vanaf de A17 naar de A59 vermeld zal blijven, of zal Zierikzee hier in zijn eentje achter blijven als doel?:
https://www.google.nl/maps/@51.640558,4 ... 001T000000
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21979
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Interessant. Ik neem aan dat er wel een afwijkende regel is voor afslaande borden? Of wordt het zweven daar gelezen in het 'naast de pijl'?Rene schreef:In de tekst van de richtlijn staat in tabel 2.5 "Plaatsing routenummers" op bladzijde 51 in de rij "Rijstrookborden aan portalen" de volgende zinsnede: "Het routenummer wordt onderaan op de informatiedrager aangebracht. Als op het bord een pijl voorkomt, wordt het routenummer links naast de pijl geplaatst voor linksaf en rechts voor rechtaf en rechtdoor. Bij meerdere pijlen wordt het routenummer tussen de pijlen aangebracht".
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Het is inderdaad opmerkelijk dat Steenbergen is verwijderd.
Heeft Steenbergen op dit afstandenbord voor de afslag Fijnaart op de A59 ook plaats gemaakt voor Vlissingen?
https://www.google.nl/maps/@51.643936,4 ... c513Xg!2e0
Heeft Steenbergen op dit afstandenbord voor de afslag Fijnaart op de A59 ook plaats gemaakt voor Vlissingen?
https://www.google.nl/maps/@51.643936,4 ... c513Xg!2e0
-
- stadsweg
- Berichten: 366
- Lid geworden op: di 26 nov 2013, 21:11
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Kan ik niet zeker zeggen. Was te gefocust op het bord voor Sabina dat deze mij volledig ontschoten is.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5542
- Lid geworden op: vr 04 sep 2009, 19:22
- Locatie: Breda
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Zolang er geen rechtstreekse verbinding is tussen knp. Noordhoek en knp. Zonzeel heeft dat stukje A59 ook weinig nut.
-
- autoweg
- Berichten: 1029
- Lid geworden op: ma 30 dec 2013, 23:45
- Locatie: Gouda
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Niet eens. Voor sommige delen van Zeeland en West-Brabant toch een stukje van belang als oost-west verbinding richting steden als Roosendaal, Dordrecht, Breda, 's-Hertogenbosch en omliggende regio's (en vice versa). Het zou natuurlijk beter zijn als het een rechtstreekse verbinding was geweest ten zuiden van Zevenbergen i.p.v. de huidige dubbelnummeringen met de A17 en A16, maar om nu te stellen dat dit stuk A59 zonder rechtstreekse verbinding tussen knp. Noordhoek en knp. Zonzeel weinig nut heeft is mij een stap te ver.
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Weer gerommel met afstanden. Dit bord staat bij hectometerpaal 230,3. Het uitbord van de afslag Bergen op Zoom staat bij 235,4. Er zijn geen verspringen in de hectometerwaarden dus het 5 km naar Bergen op Zoom en niet 3 km.Claus Plein schreef:Afstandenbord na de aansluiting Tholen naar het zuiden:
- SPOILER: TOON
-
- stadsweg
- Berichten: 366
- Lid geworden op: di 26 nov 2013, 21:11
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Misschien verwijzen ze je via Bergen op Zoom-Noord naar het centrum (of wat ze dan onder Bergen op Zoom verstaan waar de 3 km voor staat)?
Re: Bewegwijzering.Autosnelwegen.nl
Bij Bergen op Zoom-Noord wordt Bergen op Zoom (zonder toevoeging) nog steeds via de A4 verwezen.Claus Plein schreef:Misschien verwijzen ze je via Bergen op Zoom-Noord naar het centrum (of wat ze dan onder Bergen op Zoom verstaan waar de 3 km voor staat)?