Forum voor liefhebbers van kaartmateriaal
Moderator: Moderatoren
-
Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17416
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
-
Contacteer:
Bericht
door Kaaiman » vr 08 mei 2015, 15:01
Op de website
PDOK.nl worden allerlei datasets als Open Data aangeboden onder een Creative Commons-licentie. Gratis te gebruiken dus, bijvoorbeeld in een GIS.
Voor degene die zelf niet met GIS werkt is er ook de
PDOK-viewer om de datasets te bekijken.
Interessant zijn bijvoorbeeld de volgende datasets:
- Luchtfoto 2014 (als achtergrond)
- Basisadministratie Adressen en gebouwen (BAG)
- Nationaal Wegenbestand (NWB)
- Algemeen Hoogtebestand Nederland (AHN)
- Bestemmingsplannen (map RO-online)
- Weggegevens (maximumsnelheden, rijstroken)
- Geluidskaarten
- Digitaal Topografisch Bestand (beheerkaarten rijks(vaar)wegen)
- Topografische kaarten, zoals TOP10NL
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
-
Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Bericht
door Wouter N14 » vr 08 mei 2015, 18:24
Bedankt voor de info, interessant!
Verrassend dat ook de fietsknooppuntroutes er in staan.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
Alfa
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10324
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:54
Bericht
door Alfa » ma 25 mei 2015, 16:36
Klopt de info die je bij NWB Wegen staat? Want op die kaart staan de meeste wegen buiten de bebouwde kom in het lichtblauw ingekleurd en volgens de legende betekent dat dat ze door het waterschap beheert zouden worden.
-
Alfa
- 2x4 autosnelweg
- Berichten: 10324
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 20:54
Bericht
door Alfa » ma 25 mei 2015, 17:42
Aanvulling: Dat van die vele waterschapswegen kan toch kloppen als ik het artikel 'Wet Herverdeling Wegenbeheer' op de wegenwiki lees. Maar dat een weg in Axel in het beheer zou zijn van de luchthaven van Schiphol lijkt me toch echt van de pot gerukt.
-
Pino
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21984
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
-
Contacteer:
Bericht
door Pino » ma 25 mei 2015, 18:49
Op het TU-terrein in Delft vind je ook een paar wegen in beheer van de Luchthaven Schiphol. Ik vermoed dat de paarse kleur is toegekend aan openbare wegen in het beheer van private rechtspersonen. Al valt zo snel op dat de Westerscheldetunnel en de Kiltunnel, beide in beheer van NV's, dan toch weer een oranje kleur hebben. Wellicht omdat ze verder onderdeel vormen van provinciale wegen. Maar mogelijk ook omdat dit onderdeel nog enige verfijning nodig heeft...
-
Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17416
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
-
Contacteer:
Bericht
door Kaaiman » ma 25 mei 2015, 19:04
Schiphol kun je in deze inderdaad het beste als 'overige' beschouwen.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
-
Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
-
Contacteer:
Bericht
door Wesso » wo 26 aug 2015, 18:42
Ik ben voorzichtig begonnen met QGIS om een langgekoesterde wens te laten vervullen: het inkleuren van alle wegen waar ik heb gewandeld, gefietst en gereden. Daar heb ik soms wel luchtfoto's bij nodig.
De luchtfoto's van 2014 zitten ook bij de dataset van het IPO. Ik weet alleen niet hoe ik alles in normale verhouding op mijn scherm krijg. Weet jij het, Kaaiman?
Grote versie
(de error zegt mij niets...)
-
Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17416
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
-
Contacteer:
Bericht
door Kaaiman » wo 26 aug 2015, 19:06
Je moet de CRS op EPSG:28992 (Rijksdriehoekstelsel, RD new Amersfoort) zetten, dat kan rechts onderin.
Je projecteert nu namelijk een dataset die de coördinaten van RD heeft op een kaartbestand die een Mercatorprojectie heeft.
De CRS is trouwens een behoorlijk basale zaak als je met GIS bezig bent, dus blijf erop letten.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
-
Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
-
Contacteer:
Bericht
door Wesso » wo 26 aug 2015, 19:56
Dank
-
RSK
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
-
Contacteer:
Bericht
door RSK » wo 17 aug 2016, 12:26
Op landelijk niveau niet, maar bij verder inzoomen is hij bij mij beschikbaar hoor.
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
-
Lekkere Kwal
- autoweg
- Berichten: 2416
- Lid geworden op: ma 04 apr 2005, 1:30
Bericht
door Lekkere Kwal » wo 17 aug 2016, 16:03
De gekozen combinatie van open databronnen biedt een hoge actualiteit, met speciale aandacht voor aspecten van externe veiligheid (risico's) in het terrein. OpenTopo wordt 5x per jaar bijgewerkt, conform de publicatiecyclus van TOP10NL.
En dan staat de IJmuiderspoorlijn nog ingetekend?
-
henk2017
- zandpaadje
- Berichten: 2
- Lid geworden op: ma 19 dec 2016, 16:05
Bericht
door henk2017 » ma 19 dec 2016, 16:23
Wesso schreef:
Ik ben voorzichtig begonnen met QGIS om een langgekoesterde wens te laten vervullen: het inkleuren van alle wegen waar ik heb gewandeld, gefietst en gereden. Daar heb ik soms wel luchtfoto's bij nodig.
De luchtfoto's van 2014 zitten ook bij de dataset van het IPO. Ik weet alleen niet hoe ik alles in normale verhouding op mijn scherm krijg. Weet jij het, Kaaiman?
De beste tip is: Koop gewoon een datahorloge(kan ook een iets andere naam zijn) die tijdens je wandeling precies opneemt waar je gelopen hebt, het aantal passen, de afstand en je hartslag en soms nog meer gegevens. Thuis kan je de data overzetten en bewaren op je I Pad. Zo kan je na jaren nog op de kaart precies zien waar je was. zo'n horloge kost plm 350 ,maar dan heb je ook wat, en je kan er ook nog op zien hoe laat het is/was. Moet natuurlijk met GPS.
Laatst gewijzigd door
Mark op ma 19 dec 2016, 22:19, 2 keer totaal gewijzigd.
Reden: Quote gefixt.
-
Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
-
Contacteer:
Bericht
door Wesso » ma 19 dec 2016, 16:50
Henk, ik denk dat je je antwoord even buiten de quote moet plaatsen.
Ik ben overigens gestopt met GISsen.