Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Moderator: Moderatoren
-
- autoweg
- Berichten: 2416
- Lid geworden op: ma 04 apr 2005, 1:30
Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Misschien is het al voorbij gekomen maar ik kon het hier niet vinden: ik kwam http://www.topotijdreis.nl/ tegen. Eigenlijk een soort watwaswaar maar dan met alleen de Topografische kaarten en met een fijne moderne Maps-bediening.
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Bedankt voor het delen, erg prettige navigatie, stuk beter ten opzichte van het technisch (en qua topokaarten) wat verouderde Watwaswaar.nl .
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17416
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Deze kende ik ook nog niet. Bedankt!
Ik zie aanwijzingen dat deze kaarten mogelijk zelfs in GIS te laden zijn, dus als dat kan zou het helemaal fantastisch zijn.
Ik zie aanwijzingen dat deze kaarten mogelijk zelfs in GIS te laden zijn, dus als dat kan zou het helemaal fantastisch zijn.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Daar gaat mijn toch al niet heel productieve dag.
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Erg handig dit, vooral met navigeren. Het zijn dezelfde kaartjs als op watwaswaar, maar dan aan elkaar gemaakt tot een grote kaart van Nederland. Wel grappig dat wanneer je swichtst tussen zoomniveaus bij bepaalde jaartallen de kaarten ook veranderen.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
hahaAlain schreef:Daar gaat mijn toch al niet heel productieve dag.
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Mooi speelgoed. Op mijn werk ook even mee gepuzzeld
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Grappig dat knooppunt Azelo in 1976 alleen nog in de richting A1 Deventer<->A35 Amelo te berijden is, maar op de wegenwiki staat dat die pas in 1978 gereed waren. Ook die stompjes bij A13 afrit TU, in oostelijke richting in dat zelfde jaar zijn apart om te zien.
Spits, het stomste moment van de dag.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Ook topografische kaarten liepen soms wel wat voor op de werkelijkheid.
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Het was inderdaad niet ongebruikelijk dat er een jaar of 2-3 verschil met de werkelijkheid zat. Het maken van topografische kaarten was duur en ze zijn meestal niet elk jaar gemaakt.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20586
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Als ik in de omgeving Tiel op een willekeurige aansluiting klik bij het jaar 2004 blijkt de aanleg van de Betuweroute er nog niet in verwerkt.
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Op plekken nog wel meer dan een jaar of 2-3 hoor. De wijk waar ik woon is in 1987-1988 gebouwd en komt pas in 1998 op de kaart. Als ik 3 stappen uitzoom is hij weer weg om in 2001 pas weer terug te komen (en toen woonde ik er al).Chris schreef:Het was inderdaad niet ongebruikelijk dat er een jaar of 2-3 verschil met de werkelijkheid zat. Het maken van topografische kaarten was duur en ze zijn meestal niet elk jaar gemaakt.
Wat vloeiende geschiedenis betreft zouden nu tiles van google maps en openstreetmap bewaard moeten gaan worden.
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17416
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Een mooi gat tussen luchtfoto en kaart is te zien bij KP Hoogeveen. Op de luchtfoto's zie je een halfklaverblad, op de kaart die op die luchtfoto is gebaseerd een heel klaverblad. Dat complete klaverblad correspondeert weliswaar met de uitgavedatum, maar de verhoudingen kloppen niet. De bochten en lussen op de topkaart zijn nog van het oude halfklaverblad, maar bij de ombouw zijn die veranderd. Ook lopen de wegen teveel uit elkaar op de topkaart. Men heeft dus maar wat zitten invullen op basis van... tsja, wat eigenlijk...
Overigens wil ik altijd nog weer eens het Drents Archief induiken en achterhalen hoe KP Hoogeveen is aangelegd en omgebouwd, en met name wat de verschillende faseringen zijn geweest. Het is daar allemaal heel erg stapje voor stapje gegaan, zo weet ik. Maar welke stapjes, weet ik dan weer niet. De topkaarten helpen me daarin ook niet verder (om weer bij het onderwerp terug te keren)...
Overigens wil ik altijd nog weer eens het Drents Archief induiken en achterhalen hoe KP Hoogeveen is aangelegd en omgebouwd, en met name wat de verschillende faseringen zijn geweest. Het is daar allemaal heel erg stapje voor stapje gegaan, zo weet ik. Maar welke stapjes, weet ik dan weer niet. De topkaarten helpen me daarin ook niet verder (om weer bij het onderwerp terug te keren)...
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Luchtfoto's zijn ook niet heilig. Het tracé van de N11 ten westen van Bodegraven was al zeker 3-4 jaar klaar voor de weg werd opgeleverd. Het enige dat ontbrak, was de verharding.Kaaiman schreef:Een mooi gat tussen luchtfoto en kaart
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Het schuifje aan de linkerzijde suggereert dat je per jaar kunt kiezen voor een kaart. In de realiteit ben je gewoon overgeleverd aan de pakweg tienjaarlijkse verversingscyclus van de TD/Kadaster. Alleen de gemeentekaart is per (vrijwel elk) jaar anders.waldo79 schreef:Als ik in de omgeving Tiel op een willekeurige aansluiting klik bij het jaar 2004 blijkt de aanleg van de Betuweroute er nog niet in verwerkt.
Het kaartblad 380 (totaan de 2e Wereldoorlog)/ 28H (Na de 2e Wereldoorlog) waarop het westelijk deel van Oldenzaal te zien is heeft bijvoorbeeld de verversingscyclus:
1905 - 1918 - 1935 - 1955 - 1966 - 1976 - 1988 - 1995 - 1998 - 2005 - 2010 - 2014.
Een jaar grijpt altijd terug naar het laatste verversingsjaar. Dus 1954 laat in dit geval dezelfde situatie zien als 1935.
Dat betekent voor de rondweg van Oldenzaal het volgende:
- Eind 1940 werd de rondweg opengesteld (ten tijde van de Duitse invasie in mei 1940 waren de aardebanen gereed, maar was de weg nog niet opengesteld. De Duitsers trokken daarom door het centrum van Oldenzaal verder richting Hengelo). Op de TOP25 kaart is de rondweg in 1955 voor het eerst opgenomen;
- In 1970 werd de T-splitsing Rijksrondweg (RW 344)/Hengelosestraat omgebouwd tot halfklaverbladaansluiting . Op de kaart is dat pas voor het eerst in 1976 zichtbaar;
- In 1998 werd de oprit richting De Lutte/Denekamp van de aansluiting N342/Ossenmaatstraat omgebouwd van een halfklaverbladaansluiting naar een haarlemmermeeraansluiting. In de eerste helft van 2002 werden de turborotondes N342/zijtak naar Hengelo, N342/Hazewinkelweg en N342/N343 aangelegd. Pas op de kaart van 2005 is dat daadwerkelijk zichtbaar.
*11-08-2017 L.M.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20586
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Leuk om jou ook weer te zien reageren Dank voor de verheldering.
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Op een bepaald zoomlevel (zodat Amsterdam en Harderwijk net zichtbaar zijn) is in 1995 de Flevopolder nog steeds niet drooggelegd!!
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Tja, en de A4-Steenbergen was al in 2012 opgengesteld...ConradM schreef:Op een bepaald zoomlevel (zodat Amsterdam en Harderwijk net zichtbaar zijn) is in 1995 de Flevopolder nog steeds niet drooggelegd!!
- Mandelsoft
- expressweg
- Berichten: 3228
- Lid geworden op: za 26 sep 2009, 16:16
- Locatie: Zoetermeer
- Contacteer:
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Kijk eens voor de gein bij Zoetermeer rond 1960:
- De kern van Zoetermeer bestaat uit twee dorpen: Zoetermeer en Zegwaard.
- Het moge duidelijk zijn wat het gevolg is van het groeisteden-beleid: Zoetermeer was in 1960 bijna niks, een nagenoeg onopvallend polderdorpje.
- Om Zoetermeer liggen heel wat gehuchtjes en lintdorpen die tegenwoordig vrij onbekend zijn (of dat het niet bekend is dat dit ooit een dorp was): Den Hoorn, Zegwaartseweg, Voorweg, Voorhoekje, Nieuwkoop, Katwijk(!), Vlieland(!)
- Een aansluiting op de A12 was er al, maar deze aansluiting is later stap voor stap weer afgebroken.
- De kern van Zoetermeer bestaat uit twee dorpen: Zoetermeer en Zegwaard.
- Het moge duidelijk zijn wat het gevolg is van het groeisteden-beleid: Zoetermeer was in 1960 bijna niks, een nagenoeg onopvallend polderdorpje.
- Om Zoetermeer liggen heel wat gehuchtjes en lintdorpen die tegenwoordig vrij onbekend zijn (of dat het niet bekend is dat dit ooit een dorp was): Den Hoorn, Zegwaartseweg, Voorweg, Voorhoekje, Nieuwkoop, Katwijk(!), Vlieland(!)
- Een aansluiting op de A12 was er al, maar deze aansluiting is later stap voor stap weer afgebroken.
Sommige mensen zijn niet in een model te vatten...
-
- expressweg
- Berichten: 3409
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 23:21
- Locatie: Het Bosch van de Hertog
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Vlieland en Katwijk zijn gewoon buurten geweest.
Ik denk niet dat ze ooit de status van buurtschappen hebben gehad.
EDIT, op Wikipedia worden beiden wel buurtschappen genoemd, maar niet als zodanig herkenbaar door bebording. Vlieland ligt gewoon binnen de bebouwde kom en Katwijk ligt een eind buiten de bebouwde kom, tegen Zoetermeer aan.
Leuk detail: de Watertoren, midden in Rokkeveen, stond vroeger op grondgebied van Pijnacker. Zoetermeer heeft in haar woningwoede de nodige grond van buurgemeenten opgeslokt om maar te kunnen groeien.
Ik denk niet dat ze ooit de status van buurtschappen hebben gehad.
EDIT, op Wikipedia worden beiden wel buurtschappen genoemd, maar niet als zodanig herkenbaar door bebording. Vlieland ligt gewoon binnen de bebouwde kom en Katwijk ligt een eind buiten de bebouwde kom, tegen Zoetermeer aan.
Leuk detail: de Watertoren, midden in Rokkeveen, stond vroeger op grondgebied van Pijnacker. Zoetermeer heeft in haar woningwoede de nodige grond van buurgemeenten opgeslokt om maar te kunnen groeien.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Wat voor status is dat en wat kan men aan die status ontlenen?kees schreef:Vlieland en Katwijk zijn gewoon buurten geweest.
Ik denk niet dat ze ooit de status van buurtschappen hebben gehad.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- expressweg
- Berichten: 3409
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 23:21
- Locatie: Het Bosch van de Hertog
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Ik heb bijvoorbeeld nooit borden gezien, die die status zouden kunnen markeren, noch het op de borden zien staan.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Begrijp ik het goed dat voor jou "buurt" = zonder bord, "buurtschap" = met bord? :confuuuse:
(Bij mij hebben die 2 woorden een andere betekenis.)
(Bij mij hebben die 2 woorden een andere betekenis.)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- expressweg
- Berichten: 3409
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 23:21
- Locatie: Het Bosch van de Hertog
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Uh ja, ik kwalificeer het wel op die manier ja.
Trouwens, ik heb de kaart nog eens nader bekeken en vooral gekeken naar de situatie van 's-Hertogenbosch.
Man, wat lopen die kaarten achter de feiten aan, zeg.
Volgens de kaarten duikt de A2 rond 's-Hertogenbosch pas in 1978 op en in hetzelfde jaar is het Heetmanplein pas veranderd van rotonde in die rare knoop, terwijl dat al dateert van begin of halverwege jaren 60.
Trouwens, ik heb de kaart nog eens nader bekeken en vooral gekeken naar de situatie van 's-Hertogenbosch.
Man, wat lopen die kaarten achter de feiten aan, zeg.
Volgens de kaarten duikt de A2 rond 's-Hertogenbosch pas in 1978 op en in hetzelfde jaar is het Heetmanplein pas veranderd van rotonde in die rare knoop, terwijl dat al dateert van begin of halverwege jaren 60.
-
- autoweg
- Berichten: 2416
- Lid geworden op: ma 04 apr 2005, 1:30
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Je hebt daar maar drie echte kaarten: uit 1967, '78 en '88. Dat de A2 pas 'opduikt' in '78 is niet zo gek want dat traject is rond '70 opengesteld. Het Heetmanplein werd in '65 opgensteld, dus dat is net niet in de kaart van '67 terechtgekomen maar heel raar is dat niet.
-
- expressweg
- Berichten: 3409
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 23:21
- Locatie: Het Bosch van de Hertog
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Ik zit weer eens op die geweldige site te kijken.
Nu valt me pas de rare constructie op die er net ten noorden van de huidige afrit Delft-Noord was, voor de aanleg van de N4 richting Rijswijk. Deze constructie staat van voor WO II t/m 1989 op de kaarten. Ik was me niet eerder bewust van deze 'inprikker-constructie'.
Nu valt me pas de rare constructie op die er net ten noorden van de huidige afrit Delft-Noord was, voor de aanleg van de N4 richting Rijswijk. Deze constructie staat van voor WO II t/m 1989 op de kaarten. Ik was me niet eerder bewust van deze 'inprikker-constructie'.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Ik wist niet eens dat dat nu anders is ...kees schreef:Deze constructie staat van voor WO II t/m 1989 op de kaarten. Ik was me niet eerder bewust van deze 'inprikker-constructie'.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Ik heb in Firefox enorm last van een beweeglijke tijdregelaar... als ik mijn muis op en neer beweeg gaat de tijd voor- of achteruit. Zo kan ik nooit rustig kaarten bekijken.
Is er een adres waar ik dit kan melden? De site biedt geen contactmogelijkheden.
Is er een adres waar ik dit kan melden? De site biedt geen contactmogelijkheden.
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17416
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Tijdreis - Inzoombare en tijdreizende NL topokaart
Dat heb ik na een aantal keer klikken en slepen ook. WatWasWaar had daar ook vaak last van, dus in die zin is er niets verbeterd...
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon