Pino schreef: Eens. Als we in Nederland windrichtingen zouden bewegwijzeren, zouden de A7 en de A9 als enige in aanmerking komen voor een 'wissel halverwege'. Voor een ringweg volstaat de huidige toevoeging 'Ring'. Voor wegen die niet helemaal lekker in een van de vier hoofd-windrichtingen lopen (heb zelf geen twijfel over de A76, maar vind de A18 een lastige) moet je gewoon een keuze maken en er daarna voor altijd over ophouden.
Een blik op de kaart maakt duidelijk dat de A18 zelf van west naar oost loopt. De N18 in het verlengde loopt inderdaad meer naar het noordoosten.
Maar in je post lees ik met zoveel woorden dat een wat meer slingerende route als de A28 of het meest noordelijke deel van de A27 niet voor wissels in aanmerking komen. Die analyse deel ik, maar ik vind het niet eenvoudig om aan te geven hoe ik dit omslagpunt zou formuleren.
Je bedoelt de bocht bij Almere in de A27? Mja, dat is maar een kort stukje. De A27 vind ik duidelijk noord-zuid.
Dat geldt ook voor de A28, alleen zit daar tussen Meppel en Hoogeveen een deel dat inderdaad pal west-oost loopt, en ook Utrecht-Amersfoort loopt wat meer naar het oosten dan naar het noorden. Over de gehele route gezien is het echter meer een route van noord naar zuid.
Inderdaad is het wat mij betreft duidelijk dat de I-75 aan de westkant van Miami zich ruim voorbij het omslagpunt bevindt. Het is een stuk van ruim 100 mijl dat oost-west loopt. Dit zou nog niet volledig beslissend behoeven te zijn, met name niet wanneer de route toch wel degelijk primair wordt gebruikt door noord-zuidverkeer. Maar dat kan ik me niet voorstellen, aangezien de I-75 verre van de meest directe route is tussen Miami en de I-75 noordelijker in Florida. Dat zegt ook iets over de manier waarop men het wegnummer I-75 heeft laten verlopen, maar dat terzijde.
Tja, dat soort onvolkomenheden zijn er wel meer in de wegnummering. Overal in de wereld wel.