[USA] Amerikaanse bewegwijzering
Moderator: Moderatoren
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
De hele indeling van die portaalborden blijft een nachtmerrie in de VS, maar dat lettertype maakt een hele hoop goed
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Bewegwijzering voor de nieuwe tolstroken op Loop 1 (Mopac Expressway) in Austin, Texas.
De wegwijzer oogt mij niet heel logisch. Zo te zien begint de express lane aan de linkerzijde, wat zowel links als rechts aangekondigd wordt, maar de express lane exit naar RM 2222 lijkt mij onlogisch. Mede omdat de tolstroken op Loop 1 geen eigen aansluitingen hebben. Misschien bedoelen ze dat de afrit ook vanaf de express lanes bereikt kan worden door de reguliere rijstroken over te steken. Het komt soms voor dat tolstroken minder toegangspunten hebben en je of al eerder de tolstroken moet verlaten, of minder aansluitingen kan bereiken.
De wegwijzer oogt mij niet heel logisch. Zo te zien begint de express lane aan de linkerzijde, wat zowel links als rechts aangekondigd wordt, maar de express lane exit naar RM 2222 lijkt mij onlogisch. Mede omdat de tolstroken op Loop 1 geen eigen aansluitingen hebben. Misschien bedoelen ze dat de afrit ook vanaf de express lanes bereikt kan worden door de reguliere rijstroken over te steken. Het komt soms voor dat tolstroken minder toegangspunten hebben en je of al eerder de tolstroken moet verlaten, of minder aansluitingen kan bereiken.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3367
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Hengelo
- Contacteer:
- Robbert297
- expressweg
- Berichten: 2870
- Lid geworden op: ma 08 aug 2011, 10:27
- Locatie: Гронінген
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21943
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Apart dat er geen wegnummers voor de doorgaande richting staan vermeld.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Opvallend, die afgaande pijl op het rechter paneel.
Nu nog steeds trouwens
https://www.google.nl/maps/@37.6734087, ... 312!8i6656
Nu nog steeds trouwens
https://www.google.nl/maps/@37.6734087, ... 312!8i6656
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21943
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Leuk, maar dat soort onleesbare symbolen vind ik wel afleidend. En ik mag dus nu al niet meer links rijden als ik rechtsaf wil? Dan is 3,2 kilometer best lang als het druk is...
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Het is 'exit only', geen 'left lane MUST turn left' o.i.d. Dus volgens mij mag je hier nog alle rijstroken gebruiken, maar weet wel dat de linkerrijstrook uiteindelijk afslaat.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18065
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Al die logo's zijn totaal onbruikbaar op bewegwijzering. Al heb ik sowieso geen hoge pet op van Amerikaanse bewegwijzering.
Enne gojje mins blieft altied leave.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21979
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Zeldzaam eigenlijk dat zoveel van die parkways nooit een State Route-nummer hebben gekregen. Verder zou ik op 2 mijl nog geen rijstrookverdeling willen geven, maar willen beperken tot "dit gaat links, dit gaat rechts". Of je dat nu met een vorkbord doet of met zo'n bord met splitsende pijl in het midden die je onder de oude MUTCD zag.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Inderdaad, puur ter informatie en geen verbod om de linker rijstrook te gebruiken.Chris schreef:Het is 'exit only', geen 'left lane MUST turn left' o.i.d. Dus volgens mij mag je hier nog alle rijstroken gebruiken, maar weet wel dat de linkerrijstrook uiteindelijk afslaat.
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Ze hebben wel een administratief nummer, de Pennyrile Parkway is bijvoorbeeld de 'EB 9004'. Kentucky heeft een wat afwijkend wegennet, het had indertijd een serie parkways die tolwegen waren. Die zijn uiteindelijk allemaal tolvrij geworden nadat de aanlegkosten waren terugbetaald. Kentucky had hiermee nogal wat snelwegen die geen Interstate Highway zijn, afwijkend ten opzichte van veel andere staten in deze regio (zeker pre-1990).Pino schreef:Zeldzaam eigenlijk dat zoveel van die parkways nooit een State Route-nummer hebben gekregen.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Maakt dat iets uit dan?Coen Tunnel schreef:Inderdaad, puur ter informatie en geen verbod om de linker rijstrook te gebruiken.Chris schreef:Het is 'exit only', geen 'left lane MUST turn left' o.i.d. Dus volgens mij mag je hier nog alle rijstroken gebruiken, maar weet wel dat de linkerrijstrook uiteindelijk afslaat.
Exit only geeft aan dat de rijstrook afslaat, om aan te geven dat het NIET een (normale) situatie is waarbij een bord een afslag aangeeft terwijl men ook om rechtdoor te gaan dezelfde rijstrook kan blijven gebruiken. Soms staat daar dan nog een extra waarschuwing bij 'right lane must turn right'.
Zie bijv.
Wat je ook ziet is 'right lane must exit' i.p.v. 'exit only':
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Ja, dat snap ik, maar de voorbeelden die jij geeft staan bij de beslissingspunten. Het bord waar de vraag over ging staat op 2 mijl voor het beslissingspunt. Toch een verschil.
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Een district van het Ohio Department of Transportation heeft besloten om wat verder weg gelegen steden op de afstandsborden te zetten:
http://www.toledoblade.com/local/2017/0 ... laces.html
http://www.toledoblade.com/local/2017/0 ... laces.html
- Signs along southbound I-75 in Wood County used to tell motorists how far it was to Dayton or Cincinnati, along with the mileage to the next exit.
But when new mileage signs were posted last year, a few different places were included.
Along with listing 12 miles to Bowling Green and 193 to Cincy, a sign just south of the I-475 junction in Perrysburg offers, “Atlanta 652.”
The next one, after the State Rt. 582 interchange near Dunbridge, reads “Dayton 133, Lexington 268, Tampa 1103.”
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21979
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Cincinnati is ook wel groot genoeg om zelfstandig te dienen als doel waarop lange-afstandsverkeer zich kan focussen. Elders in de VS vind ik dat verkeer het te vaak moet doen met te kleine plaatsen als control city c.q. verste doel op de borden. Daar kan een extra verwijzing naar de dichtstbijzijnde stad met pak 'm beet >1 miljoen inwoners zeker geen kwaad. Of, om de maatstaf te omschrijven die ODOT kennelijk heeft gebruikt, een stad in de top 100 van de VS. Maar juist omdat Cincinnati daar al vrij ruim binnenvalt, komt de toevoeging hier wat overdreven voor.
Daarbij kan het overigens een optie zijn om dat lange-afstandsdoel niet op ieder afstandenbord verplicht te stellen, maar bijvoorbeeld conform Spaans voorbeeld eens in de 50 kilometer een bord te plaatsen met doelen op grotere afstand. Of ze volgens Zuid-Afrikaans voorbeeld maar eens in de zoveel tijd toe te voegen op afstandenborden. De keuze in dit county om de lange-afstandsdoelen een beetje te laten afwisselen per afrit vind ik dan weer minder geslaagd. En uiteraard is dit ook een soort actie dat geen zin heeft wanneer het niet breder wordt uitgerold
Daarbij kan het overigens een optie zijn om dat lange-afstandsdoel niet op ieder afstandenbord verplicht te stellen, maar bijvoorbeeld conform Spaans voorbeeld eens in de 50 kilometer een bord te plaatsen met doelen op grotere afstand. Of ze volgens Zuid-Afrikaans voorbeeld maar eens in de zoveel tijd toe te voegen op afstandenborden. De keuze in dit county om de lange-afstandsdoelen een beetje te laten afwisselen per afrit vind ik dan weer minder geslaagd. En uiteraard is dit ook een soort actie dat geen zin heeft wanneer het niet breder wordt uitgerold
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Gesplitste US Highways. Er waren er in 1926 een boel geïntroduceerd maar al vanaf de jaren '30 werden veel suffixed nummers vervangen. Vandaag de dag zijn er nog maar een paar over, de meest bekende zijn de US 11 en US 25 in Tennessee en Kentucky.
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
En diezelde I-35 splitst zich ook bij Minneapolis en St. Paul, Minnesota.
- keokiracer
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 8665
- Lid geworden op: do 10 mar 2011, 3:52
- Locatie: Halsteren
- Contacteer:
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Maar dat is geen US-highway
Youtube (Best of Dutch Dashcam serie)| Picasa | Flickr
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Vinny: Ik stel voor om naast de Uitspraak van de Week ook de "Grootste betweter van de maand" te gaan nomineren. De Geelhoedaward of de Keokiracerring ofzo...
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
De splitsingen van de US Highways waren ook een stuk langer. Bijvoorbeeld de US 25E is 182 kilometer lang en de US 25W is 235 kilometer lang.
Vroeger waren er ook meer gesplitste Interstate Highways. Bijvoorbeeld I-84 tussen Portland en Salt Lake City was oorspronkelijk als de I-80N genummerd. Die was 1.239 kilometer lang.
Vroeger waren er ook meer gesplitste Interstate Highways. Bijvoorbeeld I-84 tussen Portland en Salt Lake City was oorspronkelijk als de I-80N genummerd. Die was 1.239 kilometer lang.
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
Wat is dit nou weer dan... verkeersborden geïntegreerd op de bewegwijzering als pijlen...
Spring Lake widening by NCDOTcommunications, on Flickr
Spring Lake widening by NCDOTcommunications, on Flickr
- Mandelsoft
- expressweg
- Berichten: 3228
- Lid geworden op: za 26 sep 2009, 16:16
- Locatie: Zoetermeer
- Contacteer:
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
"Straight ONLY" out the door, zal ik maar zeggen tegen degene die dit heeft verzonnen.
Sommige mensen zijn niet in een model te vatten...
Re: [USA] Amerikaanse bewegwijzering
De paarse wegwijzers op de Westpark Tollway in Houston zijn begin deze maand vervangen door groene wegwijzers. De Westpark Tollway was de enige weg in de Verenigde Staten met paarse wegwijzers, indertijd ingevoerd om het onderscheid te maken tussen freeways en volledig elektronische tolwegen.