borden.plaatsengids.nl (Harry)
Moderator: Moderatoren
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Off-topicaanelkaarschrijfvoorkeursafkeur.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Het carnavalsseizoen is weer begonnen:
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
Laatst gewijzigd door harry op do 23 feb 2017, 13:31, 2 keer totaal gewijzigd.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Onyx is inderdaad niet zomaar een straat- of buurtnaam, maar de naam van een wooneiland...
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
@ harry: Wat ik mij nu even afvraag zonder zelf te zoeken, heb je ook een verzameling van de borden van weleer m.b.t. "ludieke aankondigingen" dorpen?
Zoals https://goo.gl/maps/EYAMMcuFDCE2
of https://goo.gl/maps/Z7DeWXWbbpJ2
Zoals https://goo.gl/maps/EYAMMcuFDCE2
of https://goo.gl/maps/Z7DeWXWbbpJ2
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Geen aparte pagina. Soms heb ik bijzondere borden op de foto, maar die staan dan bij de plaats waar de "echte" bordenfoto's ook staan.
De carnavalsborden staat dan weer wél bij elkaar: http://borden.plaatsengids.nl/plcarnaval.html
De carnavalsborden staat dan weer wél bij elkaar: http://borden.plaatsengids.nl/plcarnaval.html
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Oké. Zelf vind ik die oude nog wel leuk die zijn blijven staan.
Maar dat is niet alleen "van weleer" want stads- of dorpspromotie op de één of andere manier is er nog steeds wel in die vorm (al dan niet elektronisch aangestuurd).
Maar dat is niet alleen "van weleer" want stads- of dorpspromotie op de één of andere manier is er nog steeds wel in die vorm (al dan niet elektronisch aangestuurd).
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Ik zie het verschil niet. De streetview-borden zagen er voor mij gewoon als reclameborden uit.GuteFahrt schreef:die oude die zijn blijven staan... "van weleer"
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Hoezo dan "oud" en "van weleer"?
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Omdat die van Drogeham en Zwaagwesteinde oud zijn. Al hangt het er maar vanaf wat je definitie van "oud" is.
"Van weleer" gaat niet op, want het staat er nog als het gaat over de borden.
De messcherpe prijzen zijn waarschijnlijk wel van weleer. Voor niets gaat de zon op.
"Van weleer" gaat niet op, want het staat er nog als het gaat over de borden.
De messcherpe prijzen zijn waarschijnlijk wel van weleer. Voor niets gaat de zon op.
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Een verkeerd bord geplaatst in de gemeente Ommen:
Het bord suggereert namelijk dat er sprake is van buurtschap De Haar. Maar dat is niet het geval. Buurtschap De Haar bestaat helemaal niet. Het is alleen een straat.
"Het bord is fout geplaatst", zegt de gemeente Ommen. "Er had 'Ommerkanaal' op moeten staan, die geplaatst moest worden aan De Haar. Daar is dus wat mis in gegaan."
Lang zal het bord er niet meer staan: het wordt zo spoedig mogelijk verwijderd.
http://www.rtvoost.nl/nieuws/default.as ... 2984&cat=1
Het bord suggereert namelijk dat er sprake is van buurtschap De Haar. Maar dat is niet het geval. Buurtschap De Haar bestaat helemaal niet. Het is alleen een straat.
"Het bord is fout geplaatst", zegt de gemeente Ommen. "Er had 'Ommerkanaal' op moeten staan, die geplaatst moest worden aan De Haar. Daar is dus wat mis in gegaan."
Lang zal het bord er niet meer staan: het wordt zo spoedig mogelijk verwijderd.
http://www.rtvoost.nl/nieuws/default.as ... 2984&cat=1
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Ik vraag me af hoe daar in iets mis kan gaan. Het is niet een lettertje dat is vergeten of teveel is gezet.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Leuk bijschrift bij de foto van het artikel: "Nieuw verkeersbord voor De Horst in Witharen" - om aan te geven dat er altijd nóg meer fout kan gaan.
De opdracht was waarschijnlijk zoiets als "Plaats een wit bord Ommerkanaal op De Haar in Witharen". Het valt me dan weer mee dat dit bord niet aan het Ommerkanaal zelf geplaatst is.Palance schreef:Ik vraag me af hoe daar in iets mis kan gaan.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
En nog niet afgelopen. In de spoiler een aantal dorpsnamen in Brabant, Gelderland en Noord-Holland.harry schreef:Het carnavalsseizoen is weer begonnen
- SPOILER: TOON
- SPOILER: TOON
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- verkeersader
- Berichten: 755
- Lid geworden op: ma 28 nov 2011, 16:18
- Locatie: Amersfoort
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Dag Harry,
ik zie dat je pagina over de gemeente Berg en Dal achterloopt.
Zo heet 'De Horst' tegenwoordig 'Groesbeek De Horst' en 'Breedeweg' is 'Groesbeek Breedeweg' geworden.
En alle overige komborden zijn vervangen van 'gem. Groesbeek' naar 'gem. Berg en Dal'
ik zie dat je pagina over de gemeente Berg en Dal achterloopt.
Zo heet 'De Horst' tegenwoordig 'Groesbeek De Horst' en 'Breedeweg' is 'Groesbeek Breedeweg' geworden.
En alle overige komborden zijn vervangen van 'gem. Groesbeek' naar 'gem. Berg en Dal'
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Bedoel je op de komborden of op de postadressen, of allebei?timmie_1606 schreef:Zo heet 'De Horst' tegenwoordig 'Groesbeek De Horst' en 'Breedeweg' is 'Groesbeek Breedeweg' geworden.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- verkeersader
- Berichten: 755
- Lid geworden op: ma 28 nov 2011, 16:18
- Locatie: Amersfoort
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Komborden, postadressen heb ik geen weet van, maar een brief aan 'de Horst' met de jusite postcode komt wel aan denk ik
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Wauw!
Dat moet ik gauw eens ter plaatse gaan bekijken.
Dat moet ik gauw eens ter plaatse gaan bekijken.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Het ziet er belachelijk uit. Is Groesbeek Breedeweg nu wel een erkende plaats?
-
- verkeersader
- Berichten: 755
- Lid geworden op: ma 28 nov 2011, 16:18
- Locatie: Amersfoort
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Het lijkt een beetje op Heerlen-Hoensbroek zoals dat op de wegwijzers staat terwijl het in feite Hoensbroek is dat is opgeslokt in Heerlen.
- captain007
- Forumbeheerder
- Berichten: 8713
- Lid geworden op: di 21 okt 2008, 16:21
- Locatie: Beneden-Leeuwen
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Ze hebben het dan in elk geval gecombineerd met het vervangen van de borden na de fusie van de gemeente Groesbeek, Ubbergen en Millingen a/d Rijn.
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Volgens de PDOK-viewer liggen de adressen van Breedeweg en de Horst in woonplaats Groesbeek.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Ik ben er vandaag wezen kijken: het bord staat er niet meer. Ook geen ander wit bord trouwens.Chris op 14 februari schreef:Een verkeerd bord geplaatst in de gemeente Ommen:
Het bord suggereert namelijk dat er sprake is van buurtschap De Haar. Maar dat is niet het geval.
Lang zal het bord er niet meer staan: het wordt zo spoedig mogelijk verwijderd.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Misschien een tip: op http://borden.plaatsengids.nl/pgemHaarl ... ml#pleimub staat alleen nog een foto van een wit onderbord van Leimuiderbrug. Tegenwoordig lijken er (ook?) blauwe borden met Leimuiderbrug te zijn: https://www.google.nl/maps/@52.2320053, ... 312!8i6656
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Dank! Ik zal de categorie van Leimuiderbrug aanpassen en bij gelegenheid nieuwe foto's gaan maken.
EDIT 22 maart: gebeurd!
EDIT 22 maart: gebeurd!
Laatst gewijzigd door harry op wo 22 mar 2017, 21:49, 1 keer totaal gewijzigd.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Terugkomend op die carnavalsborden, het valt me op dat er nog best wat plaatsen een bord over het officiële bord hebben. Hier in de regio zie ik dat vrijwel niet (meer) gebeuren. Vind het ook niet meer echt van deze tijd om dat te doen.
-
- dorpsstraat
- Berichten: 188
- Lid geworden op: di 24 mar 2009, 21:18
- Locatie: Leerdam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Helemaal eens met je eerste zin. Dit slaat nergens op. Het is totaal niet functioneel ook, omdat er maar 1 plaats is met de naam Breedeweg resp. De Horst, dus een nadere aanduiding in het kader van vindbaarheid is niet nodig. Dit is vermoedelijk een noodgreep omdat de dorpen voor de post zogenaamd 'in' (het dorp) Groesbeek liggen en daarom bezoekers, leveranciers, hulpdiensten zich in dat dorp ook wezenloos zoeken naar een adres dat in werkelijkheid in het dorp Breedeweg of De Horst ligt. Zo profileren ze nog meer, m.i. ten onrechte, of dit slechts wijken van het dorp Groesbeek zouden zijn.Wesso schreef:Het ziet er belachelijk uit. Is Groesbeek Breedeweg nu wel een erkende plaats?
Mijn gezondegeografenverstand zegt namelijk dat Breedeweg en De Horst dorpen zijn (want kernen van behoorlijke omvang, nog altijd los gelegen van de kern Groesbeek en daar bepaald niet door opgeslokt), die daarmee dús in 1978 een eigen postcode en plaatsnaam hadden moeten krijgen. Gemeente Groesbeek heeft dat destijds kennelijk niet aangevraagd, dan wel PTT heeft dat niet toegekend (bijv. wellicht kon men het niet eens worden over welke boerderij in het buitengebied onder Groesbeek of De Horst moest vallen, of dacht de gemeente noem alles gemakshalve maar Groesbeek want die 2 dorpen slokken we binnenkort toch wel op), waardoor die adressen sindsdien voor de post gemakshalve 'in' de postale plaatsnaam Groesbeek liggen.
Door die 'dictatuur van het postcodeboek' zoals ik dat weleens noem, krijgen inwoners aangeleerd te zeggen dat ze in (de plaats) Groesbeek wonen, want dat staat immers op de post die ze in de brievenbus krijgen. Daarnaast deelt het CBS een gemeente vaak in in statistische 'wijken'. Door beide factoren is een gemeente in kwestie dan ook nogal eens geneigd om dorp X ten onrechte een 'wijk' te gaan noemen. En sommige dorpen laten zich daar kennelijk vervolgens door indoctrineren en richten dan een Wijkraad op i.p.v. een Dorpsraad, zoals in Breedeweg helaas is gebeurd. Soms hebben plaatsen 3 verschillende namen of spellingen, soms hebben ze 3 statussen. Zo zie ik dat dit dorp dus niet alleen 'wijk' wordt genoemd, maar dat dit dorp/wijk ook nog een 'buurtmarkt' heeft. Zucht. Een spelletje Wie van de Drie? noem ik dat altijd maar gekscherend, met serieuze ondertoon; wil de enige echte status van deze nederzetting nu opstaan? Maar het is natuurlijk eigenlijk om te janken, dergelijke laksheden. Zie http://www.wijkraadbreedeweg.nl/page/wijkraad-breedeweg en http://www.wijkraadbreedeweg.nl/page/buurtmarkt
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
In Oosterhoogebrug, een door Groningen geannexeerd dorp, heeft (of had) men officieel een Wijkcentrum "Dorpshuis De Schakel".
(Niet geheel toevallig heb ik daar mijn jeugd doorgebracht en was mijn vader penningmeester van het wijkcentrum dat wij altijd Dorpshuis noemden.)
(Niet geheel toevallig heb ik daar mijn jeugd doorgebracht en was mijn vader penningmeester van het wijkcentrum dat wij altijd Dorpshuis noemden.)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- dorpsstraat
- Berichten: 188
- Lid geworden op: di 24 mar 2009, 21:18
- Locatie: Leerdam
- Contacteer:
Re: borden.plaatsengids.nl (Harry)
Het nabijgelegen Ruischerbrug is ook zo'n 'leuke' waar ze niet kunnen kiezen wat dit nou voor een 'ding' is; "Dit dorp is een voorbeeld van hoe lastig het soms kan zijn hoe je de 'status' van een bepaalde plaats moet of kunt betitelen. Wij hebben als richtlijn dat als de diverse instanties hier oneenduidig mee omgaan, dat wij dan wat de inwoners van een plaats er zelf van vinden, bepalend laten zijn. Maar in dit geval gaan ook - of zelfs - de inwoners er zelf ook niet eendudig mee om. Op de site van Ruischerbrug e.a. presteert men het namelijk om hun plaats op 1 pagina als dorp én als wijk én als buurt te betitelen. Men heeft namelijk een Dorpsfeest en een Dorpsvereniging, daarnaast is er een Buurt- en Speeltuinvereniging Ruischerbrug en verder spreekt men van de "Wijkwebsite van de Groninger wijken Ruischerbrug, Ruischerwaard en Noorddijk"... Ik noem dat altijd gekscherend met serieuze ondretoon 'een spelletje Wie van de Drie?: "Wil de enige echte status van deze plaats nu opstaan?" ;-) Aldus mijzelf op mijn pagina over deze ehh kern.
Dat geldt soms ook voor plaatsnaamborden, om back on topic te raken, waar je bij één plaats soms twee of drie verschillende soorten borden ziet, of twee of drie verschillende spellingen, afhankelijk van welke kant je komt aanrijden. Mijn record tot nu toe is de buurtschap Nummer Eén gem. Sluis, met 4 verschillende spellingen op resp. plaatsnaambord, straatnaambord, bushaltebord en in de atlas, en de Friese buurtschap Ezumazijl met 3 verschillende Friese spellingen.
Dat geldt soms ook voor plaatsnaamborden, om back on topic te raken, waar je bij één plaats soms twee of drie verschillende soorten borden ziet, of twee of drie verschillende spellingen, afhankelijk van welke kant je komt aanrijden. Mijn record tot nu toe is de buurtschap Nummer Eén gem. Sluis, met 4 verschillende spellingen op resp. plaatsnaambord, straatnaambord, bushaltebord en in de atlas, en de Friese buurtschap Ezumazijl met 3 verschillende Friese spellingen.