Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
-
- verkeersader
- Berichten: 727
- Lid geworden op: di 22 sep 2015, 17:18
- Locatie: Freie und Hansestadt Hamburg
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het "Hulst volg Antwerpen/Brugge"-bord t.h.v. aansluiting Hoogerheide is weg. Kan zijn dat het met de werkzaamheden te maken heeft vanaf de Poel maar dat lijkt mij stug. Terneuzen is nu namelijk per DRIP via A4/A12. Op de A12 net voor Antwerpen-Haven geeft de portaal-DRIP keurig "Terneuzen via Liefkenshoektunnel" aan!
Vraag mij af of het bord terugkeert.
Vraag mij af of het bord terugkeert.
Hamburg, meine Perle
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik heb het vanmiddag nog gezien dacht ik. Maar dan is het weg. Eindelijk
Discussieren is de kunst van het weglaten.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Volgens mij is dit bord op de A2 na Weert-Noord vrij nieuw (het was mij in ieder geval nog niet opgevallen):
De afstanden lijken enigszins uit de lucht gegrepen, Nog geen twee kilometer verderop staat dit bord:
De afstand naar Amsterdam op dit bord klopt. Bij Weert-Noord is dat zeker niet het geval.
De afstanden lijken enigszins uit de lucht gegrepen, Nog geen twee kilometer verderop staat dit bord:
De afstand naar Amsterdam op dit bord klopt. Bij Weert-Noord is dat zeker niet het geval.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Meten we tegenwoordig de afstand tot de kom in Amsterdam-Noord?
Discussieren is de kunst van het weglaten.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18067
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het ziet er vreemd uit, maar dit wordt waarschijnlijk veroorzaakt door welk uitgangspunt je neemt voor het 'nulpunt'. Is dat het (historisch) centrum? Is dat de eerste bewegwijzerde kruising? Is dat de komgrens?
Enne gojje mins blieft altied leave.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Is op een uitvergroting te zien of het bord wel op de goede locatie staat?
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Sowieso kloppen de afstandsverschillen tussen Amsterdam en Eindhoven niet.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Misschien wordt Amsterdam bij Weert-Noord via Rotterdam gestuurd?
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- Jackbauer1350
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7887
- Lid geworden op: ma 21 nov 2011, 22:03
- Locatie: Wijdemeren
- Contacteer:
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
NBA = Niet Bestaande Afstanden
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dit was mij inderdaad twee weken geleden ook opgevallen. Ik dacht dat het 10 teveel was.
-
- polderweggetje
- Berichten: 25
- Lid geworden op: ma 20 jun 2016, 11:34
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Gisteren zag ik na aansluiting Hengelo op de A1 een nieuw NBA afstandenbord staan.
Ik was erg benieuwd naar de doelenkeuze, aangezien vijf netwerkdoelen (Amsterdam, Utrecht, Arnhem, Zwolle en Groningen) zonder via een ander netwerkdoel te reizen te bereiken zijn, en lokale hoofddoelen als Enschede en Almelo allicht ook wenselijk zouden zijn. Het bord meldt
Amsterdam
Utrecht
Arnhem
---------
[A35] Almelo
[A35] Enschede
Ik was erg benieuwd naar de doelenkeuze, aangezien vijf netwerkdoelen (Amsterdam, Utrecht, Arnhem, Zwolle en Groningen) zonder via een ander netwerkdoel te reizen te bereiken zijn, en lokale hoofddoelen als Enschede en Almelo allicht ook wenselijk zouden zijn. Het bord meldt
Amsterdam
Utrecht
Arnhem
---------
[A35] Almelo
[A35] Enschede
Villacher Bier
- Snelwegenkenner
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6192
- Lid geworden op: za 23 jun 2007, 14:12
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Utrecht en Arnhem komen er zeker vanaf Hengelo op. Prima.
De andere doelen zijn allemaal niet via de snelweg te bereiken.
De andere doelen zijn allemaal niet via de snelweg te bereiken.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Bij Azelo starten in de toekomst pas de verwijzingen naar Zwolle en Groningen
Laatst gewijzigd door Rene op wo 21 jun 2017, 21:41, 1 keer totaal gewijzigd.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5542
- Lid geworden op: vr 04 sep 2009, 19:22
- Locatie: Breda
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Persoonlijk zou ik nog even wachten met het vermelden van Utrecht en Arnhem tot na knooppunt Azelo. Je krijgt namelijk bij Azelo wel erg volle borden, omdat je Deventer ook nog wilt aangeven bij knooppunt Azelo waarschijnlijk.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik denk dat dat meevalt. Drie doelen rechtdoor (Zwolle, Almelo, Groningen) en vier afslaande doelen (Amsterdam, Utrecht, Arnhem, Deventer).
Utrecht en Arnhem moeten wel bij Azelo vermeld worden als je de netwerkdoelensystematiek volgt.
Utrecht en Arnhem moeten wel bij Azelo vermeld worden als je de netwerkdoelensystematiek volgt.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Je gaat door voor de koelkastCoen Tunnel schreef:Drie doelen rechtdoor (Zwolle, Almelo, Groningen) en vier afslaande doelen (Amsterdam, Utrecht, Arnhem, Deventer).
- Snelwegenkenner
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6192
- Lid geworden op: za 23 jun 2007, 14:12
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dan wordt Groningen zeker via de N36 en N48 verwezen en niet via Zwolle.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Uiteraard, dat is ook de betere route. Volledig stroomweg, 27 km korter en zo'n 20 minuten sneller dan de omweg via Zwolle.
Hengelo staat, weliswaar afgeplakt, ook al op een bord langs de N48.
Hengelo staat, weliswaar afgeplakt, ook al op een bord langs de N48.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Als ik dit zo lees - Groningen en Hengelo dan ook maar vanaf Waterberg? Groningen misstaat dan niet vind ik. Hengelo daarentegen... 't is dubieus omdat het een hoek om doel is. Als er een volledige A18 (lees: A15) had gelegen had ie uiteraard dáár overheen gegaan.
Je hebt net zo'n dilemma met Eindhoven vanuit Rotterdam. Ga je dat over de A16/A58 doen of over de A15/A2? Blijkbaar gewoon niet- nieuwe borden hangen immers al op beide Ridderkerk. Gemiste kans naar mijn mening- voor een belangrijke aangegeven duidelijke verbinding naar het zuidoosten.
Maar, ga je dat pas aangeven vanaf :Kp: Gorinchem en Zonzeel? Na Gorinchem is er maar liefst één afstandenbord met Eindhoven onder de streep, en op de A16 verschijnt het pas bij :kp: Princeville (alhoewel dat nog oldschool is).
Je hebt net zo'n dilemma met Eindhoven vanuit Rotterdam. Ga je dat over de A16/A58 doen of over de A15/A2? Blijkbaar gewoon niet- nieuwe borden hangen immers al op beide Ridderkerk. Gemiste kans naar mijn mening- voor een belangrijke aangegeven duidelijke verbinding naar het zuidoosten.
Maar, ga je dat pas aangeven vanaf :Kp: Gorinchem en Zonzeel? Na Gorinchem is er maar liefst één afstandenbord met Eindhoven onder de streep, en op de A16 verschijnt het pas bij :kp: Princeville (alhoewel dat nog oldschool is).
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Mijn conclusie: je snapt bitter weinig van de systematiek achter de netwerkdoelen. Het is niet zoiets als "dit staat hier wel leuk en dat misstaat daar niet", maar: vanuit een netwerkdoel geef je de volgende aanliggende netwerkdoelen aan. Vanaf Arnhem zijn dat dus in noordelijke en noordoostelijke richting Zwolle en Hengelo. Dat Hengelo 'hoek om' is doet hier niet terzake, omdat er geen goede doorgaande hoogwaardige stroomweg Arnhem - Hengelo is, en die er ook waarschijnlijk nooit meer komt. Groningen ligt ver achter Zwolle, en komt dus pas bij Hattemerbroek in beeld.nickdh schreef:Als ik dit zo lees - Groningen en Hengelo dan ook maar vanaf Waterberg? Groningen misstaat dan niet vind ik. Hengelo daarentegen... 't is dubieus omdat het een hoek om doel is.
In principe is verwijzing via netwerkdoel Breda logisch. Bovendien is het niet handig om één route naar Eindhoven bij Ridderkerk al keihard voor te schrijven; er zijn meerdere opties bij rerouting. Daarom wordt Eindhoven uiteindelijk opgepakt ná knooppunt Ridderkerk, ongeacht de keuze A15 of A16. Maar er zal nog wel wat water door de Merwede vloeien eer dat alles gerealiseerd is.nickdh schreef:Je hebt net zo'n dilemma met Eindhoven vanuit Rotterdam. Ga je dat over de A16/A58 doen of over de A15/A2? Blijkbaar gewoon niet- nieuwe borden hangen immers al op beide Ridderkerk. Gemiste kans naar mijn mening- voor een belangrijke aangegeven duidelijke verbinding naar het zuidoosten.
-
- verkeersader
- Berichten: 727
- Lid geworden op: di 22 sep 2015, 17:18
- Locatie: Freie und Hansestadt Hamburg
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik moet mijzelf corrigeren. Het bord staat er nog steeds. Iets te vroeg gejuicht wellicht, zat waarschijnlijk net achter een vrachtwagen toen ik passeerde.BHJ schreef:Ik heb het vanmiddag nog gezien dacht ik. Maar dan is het weg. Eindelijk
Hamburg, meine Perle
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
^
Wat is er zo erg aan dat volgbord?
Het is toch de kortste route via Antwerpen naar Hulst.
Wat is er zo erg aan dat volgbord?
Het is toch de kortste route via Antwerpen naar Hulst.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zeker, maar of zo'n kleine plaats een volgbord verdient is discutabel. (alhoewel er een boel problemen zouden komen als je het zou weghalen) Het is rondom Bergen op Zoom, maar ook bij markiezaat nogal druk qua borden, en dan moet je dit soort borden vermijden.
Discussieren is de kunst van het weglaten.
-
- verkeersader
- Berichten: 727
- Lid geworden op: di 22 sep 2015, 17:18
- Locatie: Freie und Hansestadt Hamburg
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het is meer dan Hulst hé, eigenlijk heel Oost-Zeeuws-Vlaanderen is aangeduid met 'Hulst'. Als het volgbord weg is, kan je 'Terneuzen (TOL)' ook weghalen bij Markiezaat. Less is more, in dat opzicht.
Ook is drukte door borden wat discutabel. Het is nu vooral een jungle aan stickers en stijlen, en wat rondom Bergen op Zoom separaat bewegwijzerd moet worden, is dat nu ook. Het zou mooi zijn als de bewegwijzering tussen Grens Zandvliet en aansluiting Tholen v.v. volledig op orde is. Dat scheelt een hoop.
Hamburg, meine Perle
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Hulst wordt in België ook pas weer hier aangegeven. Dat is maar liefst 40 kilometer, waarover dit doel niet gecontinueerd wordt (en dan heb ik het niet over dat zeeuws-vlaanderen-bordje bij Antwerpen-Haven.
En in Zeeland hebben we nou eenmaal 3 hoofddoelen op de A58 +Terneuzen (TOL). Natuurlijk willen we Zeeuws-Vlaanderen bewegwijzeren, maar het is nou eenmaal een uithoek. Gewoon weglaten bij Markiezaat is dan een oplossing. Dan is het aan de voorbereiding van de automobilist te danken als er verkeerd gereden wordt.
En in Zeeland hebben we nou eenmaal 3 hoofddoelen op de A58 +Terneuzen (TOL). Natuurlijk willen we Zeeuws-Vlaanderen bewegwijzeren, maar het is nou eenmaal een uithoek. Gewoon weglaten bij Markiezaat is dan een oplossing. Dan is het aan de voorbereiding van de automobilist te danken als er verkeerd gereden wordt.
Discussieren is de kunst van het weglaten.
-
- verkeersader
- Berichten: 727
- Lid geworden op: di 22 sep 2015, 17:18
- Locatie: Freie und Hansestadt Hamburg
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Daarom is het ook "volg Brugge".BHJ schreef:Hulst wordt in België ook pas weer hier aangegeven. Dat is maar liefst 40 kilometer, waarover dit doel niet gecontinueerd wordt.
Hamburg, meine Perle
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik denk dat de grootte van de plaats in dit specifieke geval weinig relevant is. Hulst vertegenwoordigt het gehele oosten van Zeeuws-Vlaanderen. Terneuzen vertegenwoordigt meer het midden van Zeeuws-Vlaanderen en Oostburg het westen van Zeeuws-Vlaanderen, al zul je naar het westen van Zeeuws-Vlaanderen meestal sowieso via Terneuzen rijden.BHJ schreef:Zeker, maar of zo'n kleine plaats een volgbord verdient is discutabel.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Daarin heb je zeker gelijk, maar zelfs in de gehele gemeente Hulst wonen maar 27.000 mensen (en dat is zo'n beetje Oost-Zeeuws Vlaanderen). Je wilt eigenlijk ook maar 1 doel hebben voor zo'n afgelegen uithoek. Dat is nu Terneuzen (TOL).
Het volgbord staat er nu, en blijft er waarschijnlijk nog wel staan. Maar als ik het knooppunt geheel opnieuw zou moeten bewijzeren zonder aan te moeten sluiten op eerdere bewegwijzering zou ik het volgbord weglaten, maar ook Terneuzen (TOL) schrappen als doel op Markiezaat. Wel vraag ik me af waarom er vanuit Bergen op Zoom wel een volgbord staat, maar vanuit Vlissingen niet, vanuit Kruiningen/Rilland is het toch echt sneller via Antwerpen naar Hulst (het keerpunt ligt bij de Vlaketunnel).
Het volgbord staat er nu, en blijft er waarschijnlijk nog wel staan. Maar als ik het knooppunt geheel opnieuw zou moeten bewijzeren zonder aan te moeten sluiten op eerdere bewegwijzering zou ik het volgbord weglaten, maar ook Terneuzen (TOL) schrappen als doel op Markiezaat. Wel vraag ik me af waarom er vanuit Bergen op Zoom wel een volgbord staat, maar vanuit Vlissingen niet, vanuit Kruiningen/Rilland is het toch echt sneller via Antwerpen naar Hulst (het keerpunt ligt bij de Vlaketunnel).
Discussieren is de kunst van het weglaten.
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die borden zijn geplaatst met de opening van de Westerscheldetunnel en de sluiting van de veerdienst Kruiningen-Perkpolder. Om verkeer van buiten Zeeland daarop te attenderen zijn toen bij o.a. KP Markiezaat en KP de Poel borden geplaatst die je richting de juiste tunnel leiden.