Google Earth & Maps
Moderator: Moderatoren
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Google Maps geeft ook rail-OV aan terwijl de 'transit' laag uit staat. Delhi ontbreekt overigens ook. Is veel groter dan New Delhi, dat eigenlijk maar een district van de stad Delhi is.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Die nieuwe lay-out vind ik maar niks. Je kunt nu snelwegen en expresswegen niet meer onderscheiden van hoofdwegen want die hebben allemaal geel als kleur.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Google trekt de lichte kleuren door in de searchengine zie ik nu. Waar de headers altijd donker blauw waren zijn ze nu lichtblauw. Dat maakt het er ook weer niet mooier of overzichtelijker op.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Sinds deze week weer nieuwe luchtfoto's bij Almere. Deel van KP Gooimeer tot afriti 5 zijn foto's waarop het SAAone deel klaar is, en Parkway6 deel flink in aanbouw is.
https://www.google.nl/maps/@52.3538227, ... a=!3m1!1e3
https://www.google.nl/maps/@52.3538227, ... a=!3m1!1e3
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik zie dat Streetview nu ook beelden uit 2017 toont. Blijkbaar recent geactualiseerd, want ik had dat nog niet eerder gezien. O.a. hier in Gemert.
- captain007
- Forumbeheerder
- Berichten: 8713
- Lid geworden op: di 21 okt 2008, 16:21
- Locatie: Beneden-Leeuwen
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
In Eindhoven en Geldrop zie ik ook foto's uit augustus van dit jaar dus ze hebben flink wat rondgereden in die regio.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ook in Gelderland, West-Brabant en Zuid-Holland zie ik beelden van 2017.
Mijn eigen straat moet het helaas nog steeds doen met beelden uit 2009.
Mijn eigen straat moet het helaas nog steeds doen met beelden uit 2009.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ook in Drenthe en volgens mij nog wel een paar andere plekken ben ik eerder al beelden uit 2017 tegengekomen.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Google heeft nu ook eindelijk een ritje gemaakt door Veenendaal-Oost. Vier straten en een achterpad staan erop...
Het lijkt erop dat een aantal gebiedsontsluitingswegen nieuwe beelden heeft gekregen. In naastgelegen woonwijken nog veel beelden uit 2009.
Het lijkt erop dat een aantal gebiedsontsluitingswegen nieuwe beelden heeft gekregen. In naastgelegen woonwijken nog veel beelden uit 2009.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 20586
- Lid geworden op: do 05 mei 2005, 10:28
- Locatie: 's-Hertogenbosch
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Mijn woning is nu ook terug te vinden in StreetView. Beelden van afgelopen juli.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik ben zelf ook terug te vinden op Streetview (2 keer zelfs).
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Mijn straat heeft sinds 2014 elk jaar nieuwe beelden gekregen. De nieuwste beelden zijn van juli 2017. En er zijn ook nog oude beelden van 2009.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Dit klopt wel ongeveer.Vinny schreef: ↑zo 03 dec 2017, 18:01Ik wil hier wel even op reageren:Mijn ervaring is dat Google met haar kaarten een positie en status heeft ingenomen, die ervoor zorgt dat miljoenen mensen ervan afhankelijk zijn. Ook omdat Google Maps in de basis een compleet, gebruiksvriendelijk product is waar concurrenten zich op stukbijten. Het is prima dat Google daarvan profiteert. Maar wil Google zich profileren als een bedrijf voor de global community - ik noem het even MVO - dan vind ik dat winst zeker niet de enige pijler mag zijn.
Google is een bedrijf met een commerciele instelling. Het is geen filantropische organisatie. Het staat geheel onafhankelijk van elke overheid of maatschappelijke organisatie. Het is ook geen open source bibliotheek. Mensen die bij het bedrijf werken krijgen daar voor betaald, geld dat het bedrijf met andere activiteiten moet zien te verdienen. Google heeft met het product "maps" ook geen monopoliepositie, je hebt tal van andere online atlassen en routeplanners.
Het bewaken van de kwaliteit van de kaarten moet tegen zo laag mogelijke kosten. Dat is een delicaat evenwicht. Zeker omdat er tal van andere belangen op de achtergrond meespelen. Google Maps probeert een zo goed mogelijk model van de werkelijkheid te bieden, maar de wereld zit nu eenmaal complex in elkaar. Niet alles is terug te brengen tot twee regels code schrijven.
Daarnaast is het vakgebied cartografie af en toe een jungle. Omdat het maken van kaarten een arbeidsintensief proces is waarin heel veel geld omgaat is men heel scherp op juridische procedures. Het overnemen van een kaartelement van de concurrentie kan een miljoenenclaim opleveren. Dat wil niet zeggen dat het ook gebeurt, maar het betekent wel dat mensen over het algemeen voorzichtig zijn en doordrongen van het belang om niet te uitgesproken te reageren. Hetzelfde geldt voor de informatie die Google betrekt via externe partijen: daar wordt gewoon een licentie voor betaald. Het is allemaal netjes, en volgens de wet. Bedenk bijvoorbeeld waarom Google nauwelijks streetview voor Duitsland heeft. Het land stelt bepaalde eisen en voorwaarden, en als daar niet voldoende aan tegemoet wordt gekomen dan gaat de boel gewoon op zwart. Je kunt zelfs stellen dat fouten op de kaart alleen gecorrigeerd mogen worden als daar bewijs kan worden gevonden in een bron waarvan de organisatie zelf de rechten heeft.
Ik hoop dat het verhaal genoeg duiding biedt.
Het is ook weer niet zo dat we helemaal niets kunnen doen zonder bewijs maar men is inderdaad heel terughoudend in het doorvoeren van door users gemelde correcties.
Hier kun je zien wat officieel de gedachtengang achter de nieuwe stijl is:
https://www.blog.google/products/maps/g ... -new-look/
Wat Laibach betreft, ik heb dat gemeld maar het heeft vrij lage prioriteit, dus daar zal niet zo gauw wat aan gedaan worden.
Over exoniemen in navigatie: we gebruiken gewoon wat op de borden staat. Dus Laibach zul je in instructies niet tegenkomen (tenzij het in Oostenrijk nog ergens staat, en in dat geval zou het ook niet misplaatst zijn). Het is alleen irritant dat het op de kaart staat.
Die Servische Republiek staat ook zo in Wikipedia:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Servische_Republiek
Dan maak ik weinig kans dat aan te passen.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Dat het op Wikipedia staat betekent natuurlijk niet dat het klopt.
Voor de "Servische Republiek" had ik al een uitleg gegeven hoe de verwarring en de vertaalfout ontstaan kan zijn.
Dat Laibach geen prioriteit heeft verbaast me, want blijkbaar heeft iemand wel prioriteit er in gezien om ooit Ljubljana in Laibach te veranderen. Net als "Graafschap Görz" op de Sloveens/Italiaanse grens (Gorica/Gorizia). Marburg an der Drau is behalve een in Nederland volstrekt onbekend exoniem ook een vertaalfout, in het Sloveens heet het immers ook niet "Maribor ob Dravi", maar alleen "Maribor".
Ik heb ooit in Oostenrijk wel borden met Marburg (zonder de Drau) gezien, maar als dat de richtlijn is, dan moet je ook Zágráb en Eszék voor Zagreb en Osijek vermelden, omdat die in Hongarije zo op de borden staan.
En zo zijn er nog vast talloze voorbeelden.
Even naar Bosnië-Herzegovina voor een ander voorbeeld: Als alleen plaatsen vermeld worden op de kaart die op de borden staan dan had Kneževo ook voorzien moeten zijn van Skender Vakuf omdat dat ook onder die naam op de borden te vinden is.
Niet persoonlijk naar jou toe, maar ik zie gewoonweg geen goed of eenduidig beleid over Laibach of die andere voorbeelden. Het komt op mij over alsof er willekeur is of alsof er iemand graag laat zien hoe goed hij exoniemen kent, en daarbij voorbij gaat aan de functie van een (navigatie)kaart. Dat is erg jammer.
Voor de "Servische Republiek" had ik al een uitleg gegeven hoe de verwarring en de vertaalfout ontstaan kan zijn.
Dat Laibach geen prioriteit heeft verbaast me, want blijkbaar heeft iemand wel prioriteit er in gezien om ooit Ljubljana in Laibach te veranderen. Net als "Graafschap Görz" op de Sloveens/Italiaanse grens (Gorica/Gorizia). Marburg an der Drau is behalve een in Nederland volstrekt onbekend exoniem ook een vertaalfout, in het Sloveens heet het immers ook niet "Maribor ob Dravi", maar alleen "Maribor".
Ik heb ooit in Oostenrijk wel borden met Marburg (zonder de Drau) gezien, maar als dat de richtlijn is, dan moet je ook Zágráb en Eszék voor Zagreb en Osijek vermelden, omdat die in Hongarije zo op de borden staan.
En zo zijn er nog vast talloze voorbeelden.
Even naar Bosnië-Herzegovina voor een ander voorbeeld: Als alleen plaatsen vermeld worden op de kaart die op de borden staan dan had Kneževo ook voorzien moeten zijn van Skender Vakuf omdat dat ook onder die naam op de borden te vinden is.
Niet persoonlijk naar jou toe, maar ik zie gewoonweg geen goed of eenduidig beleid over Laibach of die andere voorbeelden. Het komt op mij over alsof er willekeur is of alsof er iemand graag laat zien hoe goed hij exoniemen kent, en daarbij voorbij gaat aan de functie van een (navigatie)kaart. Dat is erg jammer.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Ik vind het ook opvallend dat na meer dan een jaar de namen van twee Europese hoofdsteden (Ljubljana en Vilnius) nog steeds verkeerd staan en dat het blijkbaar veel moeite kost om dat te corrigeren.
- Mandelsoft
- expressweg
- Berichten: 3228
- Lid geworden op: za 26 sep 2009, 16:16
- Locatie: Zoetermeer
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Dat is nog niks; Chișinău staat al een jaar niet meer op de kaart aangegeven.
Sommige mensen zijn niet in een model te vatten...
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Die was me nog niet opgevallen, maar inderdaad...
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
-
- Penningmeester
- Berichten: 7088
- Lid geworden op: do 19 sep 2013, 11:40
- Locatie: Knooppunt Bodegraven
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
In Hilversum kwam ik zelfs streetview van augustus tegen. En daar stond ik zelf ook op, voor het raam van mijn kantoor. Eindelijk een internationale doorbraak.
Ceterum censeo arcum Bodegravum construendam esse.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Je bent volgens mij niet de enige die voor het raam stond op je kantoor. Was het toevallig vrijmibo?
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Gebruikersvriendelijkheid - Commerciële belangen: 0-10marcel schreef: ↑ma 18 dec 2017, 17:44 Hier kun je zien wat officieel de gedachtengang achter de nieuwe stijl is:
https://www.blog.google/products/maps/g ... -new-look/
Kortom in Nederland gebruik ik GMaps echt niet meer, maar maak ik gebruik van Cyclomedia Streetsmart waar ik via mijn werkgever toegang toe heb. En buiten Nederland gebruik ik nu veel OSM. Ook geen fijne kaartkleuren, maar in elk geval wel toegesneden op het gebruikersbelang, niet primair op het commercieel belang.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5474
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Dat hebben we inderdaad:
https://www.google.de/maps/dir/46.42838 ... !3e0?hl=nl
Borden komen in principe alleen van streetview, en dat hebben we daar niet. Juist in Bosnië zou het natuurlijk nuttig zijn omdat wegnummering nauwelijks op borden staat.
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Veel meer dan 'We’ve also updated our color scheme' wordt er niet gesproken in die blogpost.
Ik heb de indruk dat Google wil dat mensen zelf niet meer hoeven na te denken, maar volledig vertrouwen op Google. Wat Google voorschotelt zal ALTIJD het beste zijn, dus zelf nadenken is niet nodig. Een duidelijk onderscheid tussen autosnelwegen en andere wegen is in die gedachtegang onnodig, immers dat is irrelevante informatie volgens Google.
Ik heb de indruk dat Google wil dat mensen zelf niet meer hoeven na te denken, maar volledig vertrouwen op Google. Wat Google voorschotelt zal ALTIJD het beste zijn, dus zelf nadenken is niet nodig. Een duidelijk onderscheid tussen autosnelwegen en andere wegen is in die gedachtegang onnodig, immers dat is irrelevante informatie volgens Google.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Goed, het is bekend dat hier kritische gebruikers zijn en ik ben er ook één van. Maar ik ben inmiddels ook al een tijdje losgeweekt van Google-producten voor zover er alternatieven zijn (bijvoorbeeld Openstreetmap, waarbij je verschillende lay-outs en kaartlagen kunt kiezen maar ook Imgur wat een beter alternatief is voor Google Photos). Het is niet alleen 'wij denken te weten wat goed voor u is' maar de kwaliteit en betrouwbaarheid is regelmatig ook ondermaats. Bij hoge verwachtingen doet dat extra pijn.
Wat interactie met kritisch, maatwerkbehoevend publiek betreft staat Google nu echt op forse achterstand en de vraag is of dat ooit nog goedkomt.
Wat interactie met kritisch, maatwerkbehoevend publiek betreft staat Google nu echt op forse achterstand en de vraag is of dat ooit nog goedkomt.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Kan iemand mij op basis van het kaartbeeld vertellen of er een snelweg of een provinciale weg van Amsterdam naar Almere loopt?
Kun je van Amersfoort naar Zwolle over een snelweg, of liggen er gelijkvloerse provinciale wegen tussen beide steden?
Etc.
Ik vind dit echt de grootste fout ooit, dat er geen onderscheid meer is in kleur tussen snelwegen/stroomwegen en belangrijke provinciale wegen.
Kun je van Amersfoort naar Zwolle over een snelweg, of liggen er gelijkvloerse provinciale wegen tussen beide steden?
Etc.
Ik vind dit echt de grootste fout ooit, dat er geen onderscheid meer is in kleur tussen snelwegen/stroomwegen en belangrijke provinciale wegen.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Er is nog een kleuronderscheid, maar dat is zo subtiel dat het op de kaart nauwelijks opvalt. OSM hanteert tegenwoordig wat dat betreft een wat traditioneler kleurenschema, met een roodachtige kleur voor snelwegen, iets oranje-achtigs voor doorgaande hoofdwegen en geel voor andere doorgaande wegen. Dat is herkenbaar en voor iedereen duidelijk.
Op OSM is ook wel het nodige aan te merken, maar het kaartbeeld is zoveel duidelijker. En dat komt niet eens zozeer door verbeteringen van OSM, maar meer door verslechteringen van Google Maps. Jammer hoor, maar ik vind het er niet beter op worden bij Google...
Op OSM is ook wel het nodige aan te merken, maar het kaartbeeld is zoveel duidelijker. En dat komt niet eens zozeer door verbeteringen van OSM, maar meer door verslechteringen van Google Maps. Jammer hoor, maar ik vind het er niet beter op worden bij Google...
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36666
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
+1Coen Tunnel schreef: ↑di 19 dec 2017, 18:17Op OSM is ook wel het nodige aan te merken, maar het kaartbeeld is zoveel duidelijker. En dat komt niet eens zozeer door verbeteringen van OSM, maar meer door verslechteringen van Google Maps.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18216
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Het is mij niet eens opgevallen dat er kleuronderscheid is.Coen Tunnel schreef: ↑di 19 dec 2017, 18:17 Er is nog een kleuronderscheid, maar dat is zo subtiel dat het op de kaart nauwelijks opvalt.
Het is dat Maps standaard op de telefoon zit, en verkeersinformatie heeft. Daar gebruik ik hem af en toe voor (ik rijd niet zoveel op plaatsen waar ik onbekend ben). Daarnaast heb ik geen zin om een andere app te installerenOp OSM is ook wel het nodige aan te merken, maar het kaartbeeld is zoveel duidelijker. En dat komt niet eens zozeer door verbeteringen van OSM, maar meer door verslechteringen van Google Maps. Jammer hoor, maar ik vind het er niet beter op worden bij Google...
Op de computer gebruik in Maps nu ook niet meer, met name door de verslechteringen.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31587
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Google Earth & Maps, deel 3
Anderzijds is OSM voor ons aardig onbruikbaar in landen als China of Syrië omdat alleen het lokale schrift gebruikt wordt. Dat is dan weer een keerzijde.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Google Earth & Maps, deel 3
OSM is sowieso niet zo betrouwbaar in China.
In China gebruikt men Baidu Maps. Overigens is die ook niet altijd accuraat, er staan vaak snelwegen met de hand getekend in die nog niet eens opengesteld zijn. Ik hoorde laatst wat over een Tesla ongeval in China, iemand reed daar op autopilot maar crashte. Google Maps heeft in China een afwijking van een paar honderd meter in het complete wegennet.
In China gebruikt men Baidu Maps. Overigens is die ook niet altijd accuraat, er staan vaak snelwegen met de hand getekend in die nog niet eens opengesteld zijn. Ik hoorde laatst wat over een Tesla ongeval in China, iemand reed daar op autopilot maar crashte. Google Maps heeft in China een afwijking van een paar honderd meter in het complete wegennet.