De biezen op Nederlandse borden lopen enigszins aan de binnenkant van het bord, d.w.z. er komt nog een blauwe buitenrand aan de buitenkant van de bies. Daar staat Nederland niet alleen in. Als ik zo snel even kijk, werken landen als België, Zwitserland en Italië met eenzelfde systeem.
In landen als Frankrijk en Groot-Brittannië is de bies echter echt de buitenrand van het bord. Buiten de bies gaan we niet nog eens terug naar de achtergrondkleur van het bord. In Duitsland lijkt de situatie helemaal gek. Blauwe borden hebben hun bies aan de buitenkant, op gele en witte borden ligt de bies naar binnen.

Is er een voordeel aan een van beide sytemen? En welke vinden jullie mooier / functioneler? Ikzelf geef de voorkeur aan een bies helemaal aan de buitenkant. Hoe nodig een bies ook is, als je hem "naar binnen brengt", zoals Nederland doet, wordt hij te opvallend. En da's nu ook weer niet de bedoeling, zou ik zo zeggen.
(zo opvallend, dat ontwerpers van Redesign hebben gemeend fratsen te kunnen gaan uithalen met de bies

Toch benieuwd wat de andere "ontwerpers" en andere geïnteresseerden hiervan maken...