En wat voor soort asfalt in Nl en BE?
Ik weet niet precies of dit onderwerp bij dit topic hoort

Moderator: Moderatoren
Ga naar http://www.dataportal.nl/Attietattie schreef:Er is ook een site waar je zo kan zien welke wegen waarmee zijn overlaagd.
De op die site genoemde asfalt typen zijn allemaal herleidbaar tot één van de vier hoofdgroepen cq. subgroepen. Iedere fabrikant heeft welhaast zijn eigen naam voor een min of meer vergelijkbare soort asfalt.Chris schreef:Er zijn er nog veel meer, bekijk de Cwegdek lijst maar eens op stillerverkeer.nl
De kostprijs is hoger, de levensduur korter, maar de eigenschappen voor het verkeer zijn beter. ZOAB is stiller, voert het water beter af en voorkomt o.a. aquaplaning. In Nederland is bewust gekozen voor de eigenschappen, en niet voor de kosten. In de VS staan de kosten voorop, en zijn de eigenschappen secundair.Chris schreef:Het gros daarvan zal amper gebruikt worden overigens. Volgens mij is Nederland het enigste land wat ZOAB zo wijdverbreidt toepast op de snelwegen. Het resulteerd nogal in vrij hoge onderhoudskosten ten opzichte van beton. In de Verenigde Staten gebruikt men in stedelijke gebieden vooral beton, en daarbuiten DAB. ZOAB zal je in de VS vrijwel niet aantreffen. De kostprijs van ZOAB is meer dan twee maal zo hoog als van DAB heb ik begrepen.
Valt wel mee.Chris schreef:... De kostprijs van ZOAB is meer dan twee maal zo hoog als van DAB heb ik begrepen.
Daar is toen door KWS Infra speciaal asfalt ontworpen genaamd: Konwé Fluister Top, dat is net iets anders dan Konwé Stil (een duurzaame geluidsreduceerde deklaag),KWS heeft daarbinnen eerst proefvakken gemaakt en toen bleek dat Konwé Fluister Top een succses was.Attietattie schreef:Weet jij wat voor asfalt KWS op de bloemenveiling (Aalsmeer) binnen heeft gelegd? Ik heb begrepen dat dat extra glad asfalt is in verband met de herrie die die elektrowagentjes maken.
KWS? Heb ik je gemist bij de asfaltering van de gereconstrueerde Tilburgseweg in Eindhoven? Is dit ZSA, voorzover de foto dat duidelijk kan maken?asfaltwerker89 schreef:ZSA (ZeerStilAsfalt) is een uitvinding van KWS/Gebr. van Kessel (mijn werkgever), wordt gebruikt op dorps/stadswegen
Ja op de foto's van jou (mooie foto's trouwenskoef schreef:KWS? Heb ik je gemist bij de asfaltering van de gereconstrueerde Tilburgseweg in Eindhoven? Is dit ZSA, voorzover de foto dat duidelijk kan maken?asfaltwerker89 schreef:ZSA (ZeerStilAsfalt) is een uitvinding van KWS/Gebr. van Kessel (mijn werkgever), wordt gebruikt op dorps/stadswegen
.Achterhoek schreef:Weet iemand de gemiddelde kostprijs per kilometer van Asfalt?(specifiek SMA,DAB,STAB,ZOAB)
Dat is volgens mij DAB 0/8, 0/11 en 0/16.Chris schreef:Wat is ook alweer het referentiewegdek? Is dat DAB 0/11 of DAB 0/16?
Rijkswaterstaat schreef:Rijkswaterstaat test wegdek met rubber
06-11-2009 | Dienst Verkeer en Scheepvaart | persbericht
Dinsdag 4 november is in opdracht van Rijkswaterstaat door de combinatie Dura Vermeer en Intron een superstil wegdek met rubber aangelegd op verzorgingsplaats De Brink langs de A50 bij Apeldoorn. Het proefvak wordt naar verwachting opengesteld voor verkeer in de week van maandag 16 november. De proef moet duidelijk maken of een elastisch wegdek een oplossing kan zijn voor een verdere geluidsreductie. De doelstelling is een geluidreductie van tenminste 8 dB(A). Dat is 4 dB(A) stiller dan het Zeer Open Asfalt Beton (ZOAB) dat nu veelal wordt toegepast op snelwegen.
Een onderdeel van de proef is verder het vaststellen van de invloed van de onderliggende laag op de geluidreductie. Een deel van de onderliggende laag bestaat daarom uit het open ZOAB en een deel uit het dichte Steenslag Asfalt Beton (STAB). Daarnaast moet de proef inzicht geven in de aanlegmogelijkheden, de technische haalbaarheid, de beleving van de weggebruiker en de verwachte duurzaamheid.
De veiligheid van de weggebruiker staat voor Rijkswaterstaat voorop. Het proefvak dient te voldoen aan de normen voor verkeersveiligheid en zal vóór openstelling hieraan getoetst worden. Tijdens de proef wordt de kwaliteit van het proefvak voortdurend bewaakt. Als het proefvak niet meer aan de normen voldoet, wordt het verkeer direct over een alternatieve route op de verzorgingsplaats geleid.
Omdat het hier om een geheel nieuw wegdek gaat, dat nog nooit eerder in Nederland op de weg is gebruikt of door wegenbouwers is toegepast, is het nog onbekend hoe lang het wegdek blijft functioneren. Medio 2010 wordt een eerste tussenresultaat bekend.
Als beheerder van het rijkswegennet is Rijkswaterstaat constant op zoek naar maatregelen die een bijdrage leveren aan de vermindering van verkeersgeluid. De noodzaak om maatregelen te nemen neemt toe. Niet alleen het verkeer blijft groeien, er wordt ook steeds dichter bij de snelweg gebouwd en de geluidsregelgeving wordt aangescherpt.
Met de innovatieprojecten van SuperStil Wegverkeer (SSW) speelt Rijkswaterstaat hierop in. Doel van SSW is te komen tot innovatieve producten, maatregelen en processen waarmee geluidsreductie aan de bron kan worden gerealiseerd. SSW voert hiertoe projecten uit in nauwe samenwerking met marktpartijen en kennisinstellingen.
En? Kan je jouw subjectieve ervaringen mededelen? Slijtage? Rijcomfort?Wimpie24 schreef:Ik kan me hier een paar plekken herinneren waar men rood rubber heeft gebruikt voor fietspaden.