[N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Moderator: Moderatoren
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
De nieuwe brug ten zuiden van Tzummarum over de gelijknamige vaart heeft vanmorgen een naam gekregen bij de officiële opening: Hegesyl. Het deel van de N384 tussen Tzummarum en Dongjum staat dan ook bekend als Hegesylsterwei (Hogezijlsterweg).
http://www.lc.nl/friesland/Brug-bij-Tzu ... 50721.html
Uiteindelijk is dit project onderdeel van een nog groter project: http://www.gofranekeradeelharlingen.frl/
Tevens was vandaag wederom de afrit Franeker komende vanaf Leeuwarden afgesloten, volgens mij o.a. vanwege plaatsen nieuwe bewegwijzering.
http://www.lc.nl/friesland/Brug-bij-Tzu ... 50721.html
Uiteindelijk is dit project onderdeel van een nog groter project: http://www.gofranekeradeelharlingen.frl/
Tevens was vandaag wederom de afrit Franeker komende vanaf Leeuwarden afgesloten, volgens mij o.a. vanwege plaatsen nieuwe bewegwijzering.
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Klopt, er stonden nog tijdelijke gele wegwijzerborden. Blijkbaar defintieve bewegwijzering niet op tijd gereed, foutje met bestelling?
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Die aan de andere Franeker kant staat er langer. Ik woon er vlak achter zal, als het droog is er even langs fietsen om te checken, want volgens mij was dat het oude bord wat ze hebben aangepast.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Ik woon er niet vlak achter, zal als het droog is er niet even langs fietsen om te checken want het is niet het oude bord wat ze hebben aangepast.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Dat oude bord zag er 10 jaar geleden zo uit:
- SPOILER: TOON
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Net even wezen kijken. Bord uit spoiler is vervangen door identiek nieuw bord als aan de andere zijde, uiteraard spiegelbeeld qua bestemming. Op de rotonde zelf, ca. 300 m van deze borden nog geen enkele wegwijzer. Dus voor de onbekenden, die vooraanduiding al kwijt zijn: zoek het maar uit.
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Nieuwe bord staat trouwens zie ik nu, iets verder, net voor het politiebureau. Ook wel logisch. Komend van bedrijventerrein 't Want rechts kwam je niet langs het oude bord.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
N384 Winsum - Franeker
Afgelopen weekend ook nog wat foto's gemaakt van een gedeelte N384, tussen Winsum en Franeker. Alle foto's op een rij (23 in totaal) in het album:
https://www.flickr.com/photos/krusefahr ... 2799158081
Selectie:
1.Voorwegwijzer op nadering van de rotonde ter hoogte van Winsum-West
2.Drive-by over de nieuwe brug welke de Franekervaart kruist, een eindje oostelijk van Welsrijp. In 2019 aangelegd, 18 december dat jaar opengesteld. In februari zijn alle werkzaamheden hier afgerond, volgende week worden nog de geleiderails geplaatst
3.Zijaanzicht vanaf het fietspad ernaast, de tijdelijke brug is weer verwijderd. De doorvaarthoogte is van 2,40 naar 2,60 meter gegaan
4.De ovonde bij Welsrijp, aangelegd medio/ najaar 2016 en eind november dat jaar feestelijk geopend
5.Fietspad overdwars. Vanuit de richting Franeker gezien
6.Vanuit de richting Winsum gezien. Verschil met de andere ovondes die ter sprake zijn gekomen o.a. in de N359 draad is dat er geen "linksafvakken" zijn voor verkeer vanuit de zijwegen
7.Ddesign handwijzers op de rotonde waar de N384 de Tzummerweg kruist
8.Close-up. Franeker-Zuid zwart op wit
Afgelopen weekend ook nog wat foto's gemaakt van een gedeelte N384, tussen Winsum en Franeker. Alle foto's op een rij (23 in totaal) in het album:
https://www.flickr.com/photos/krusefahr ... 2799158081
Selectie:
1.Voorwegwijzer op nadering van de rotonde ter hoogte van Winsum-West
2.Drive-by over de nieuwe brug welke de Franekervaart kruist, een eindje oostelijk van Welsrijp. In 2019 aangelegd, 18 december dat jaar opengesteld. In februari zijn alle werkzaamheden hier afgerond, volgende week worden nog de geleiderails geplaatst
3.Zijaanzicht vanaf het fietspad ernaast, de tijdelijke brug is weer verwijderd. De doorvaarthoogte is van 2,40 naar 2,60 meter gegaan
4.De ovonde bij Welsrijp, aangelegd medio/ najaar 2016 en eind november dat jaar feestelijk geopend
5.Fietspad overdwars. Vanuit de richting Franeker gezien
6.Vanuit de richting Winsum gezien. Verschil met de andere ovondes die ter sprake zijn gekomen o.a. in de N359 draad is dat er geen "linksafvakken" zijn voor verkeer vanuit de zijwegen
7.Ddesign handwijzers op de rotonde waar de N384 de Tzummerweg kruist
8.Close-up. Franeker-Zuid zwart op wit
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Dongjum - Franeker
Een week geleden heb ik een aantal foto's genomen van de N384 tussen Dongjum en ( ) Franeker. Albumlink:
https://www.flickr.com/photos/krusefahr ... 5096953072
Hieronder volgt een selectie:
1.Voorwegwijzer op nadering van Dongjum komend vanuit de richting Franeker. Sint(-)Annaparochie met of zonder streepje, wie het weet mag het zeggen. Je komt beide tegen, op de komborden staat het in ieder geval mét. Door Dongjum mag je nu nog 50, maar het staat gepland de dorpspassage her in te richten. Kans is aanwezig dat het 30 wordt...
2.Overzichtsplaatje kijkend richting Franeker. Het fietspad is in het voorjaar van 2019 verbreed en in plaats van asfalt is er beton gekomen
3.Voorwegwijzer op nadering van de rotonde, welke er sinds november 2016 ligt
4.Overzichtsplaatje rotonde Franeker-Noord kijkend richting zuiden
5.Zoom richting zuiden/Franeker
6.Vanuit de richting Sexbierum kijkend richting oosten. De toerit richting Harlingen was afgesloten (deze middag nog steeds). Onderhoudswerk aan het viaduct / de vluchtstrook
7.Old school. Het bestaat nog...
8.Kijkt u maar
9.Franeker is tegenwoordig (sinds 1-1-2018) hoofdplaats van de gemeente Waadhoeke (Nederlands: Waddenhoek). Dat is een fusie van voormalig Franekeradeel, het Bildt, Menaldumadeel en een paar dorpen uit Littenseradeel
10.Voorwegwijzer aan de Franeker kant richting noorden
11.Terug bij de rotonde aan de noordkant van Franeker. Zoom richting Dongjum
12.Tot slot een overzichtsplaatje kijkend richting westen/Sexbierum. Vanaf die kant is er overigens geen voorwegwijzer. Links de plaatselijke carpoolplaats
Een week geleden heb ik een aantal foto's genomen van de N384 tussen Dongjum en ( ) Franeker. Albumlink:
https://www.flickr.com/photos/krusefahr ... 5096953072
Hieronder volgt een selectie:
1.Voorwegwijzer op nadering van Dongjum komend vanuit de richting Franeker. Sint(-)Annaparochie met of zonder streepje, wie het weet mag het zeggen. Je komt beide tegen, op de komborden staat het in ieder geval mét. Door Dongjum mag je nu nog 50, maar het staat gepland de dorpspassage her in te richten. Kans is aanwezig dat het 30 wordt...
2.Overzichtsplaatje kijkend richting Franeker. Het fietspad is in het voorjaar van 2019 verbreed en in plaats van asfalt is er beton gekomen
3.Voorwegwijzer op nadering van de rotonde, welke er sinds november 2016 ligt
4.Overzichtsplaatje rotonde Franeker-Noord kijkend richting zuiden
5.Zoom richting zuiden/Franeker
6.Vanuit de richting Sexbierum kijkend richting oosten. De toerit richting Harlingen was afgesloten (deze middag nog steeds). Onderhoudswerk aan het viaduct / de vluchtstrook
7.Old school. Het bestaat nog...
8.Kijkt u maar
9.Franeker is tegenwoordig (sinds 1-1-2018) hoofdplaats van de gemeente Waadhoeke (Nederlands: Waddenhoek). Dat is een fusie van voormalig Franekeradeel, het Bildt, Menaldumadeel en een paar dorpen uit Littenseradeel
10.Voorwegwijzer aan de Franeker kant richting noorden
11.Terug bij de rotonde aan de noordkant van Franeker. Zoom richting Dongjum
12.Tot slot een overzichtsplaatje kijkend richting westen/Sexbierum. Vanaf die kant is er overigens geen voorwegwijzer. Links de plaatselijke carpoolplaats
-
- stadsweg
- Berichten: 255
- Lid geworden op: wo 15 okt 2014, 23:27
- Locatie: Franeker
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
^^Officiele naam volgens gemeente/plaatsnamengids is Sint Annaparochie, dus schrijfwijze St.- is niet correct.
- mavas
- 2x5 autosnelweg
- Berichten: 18185
- Lid geworden op: do 31 mar 2005, 17:27
- Locatie: Zuid-Kennemerland
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Die Old-school bewegwijzering blijft ongeëvenaard, zo duidelijk en snel leesbaar. Ik hoop dat het huidige Ddesign nog eens wordt verbeterd naar de situatie van voor Redesign.
Noord-Hollandse wegen, dé site voor ontwikkeling van de provinciale wegen in Noord-Holland
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Bezoek ook eens de Wegenwiki, dé wiki voor verkeer
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Op bewegwijzering mag de wegbeheerder plaatsnamen afkorten als er geen verwarring ontstaat. In Nederland zie je dat niet veel, maar Sint, vervangen door St.- is wel ingeburgerd, net als 'aan den' afkorten tot a/d.ibodejoode schreef: ↑do 16 jul 2020, 16:13 ^^Officiele naam volgens gemeente/plaatsnamengids is Sint Annaparochie, dus schrijfwijze St.- is niet correct.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5802
- Lid geworden op: wo 10 feb 2016, 9:54
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Dan nog kun je Sint Annaparochie prima afkorten tot St. Annaparochie
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Dat het streepje achter St. deel is van de afkorting is nieuw voor mij.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Vandaag eens goed opgelet en St. Nicolaasga wordt zonder streepje op de wegwijzers geschreven. En hier heb je dan weer geen spaties:
https://goo.gl/maps/YobiPbHcqL4DXVGw6
https://goo.gl/maps/YobiPbHcqL4DXVGw6
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5460
- Lid geworden op: ma 07 mar 2005, 14:15
- Locatie: Adliswil CH
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Ik ken het streepje eigenlijk alleen uit België (en natuurlijk Frankrijk).
Maar meestal wordt het niet afgekort. Hier nog met puntje:
Maar meestal wordt het niet afgekort. Hier nog met puntje:
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5802
- Lid geworden op: wo 10 feb 2016, 9:54
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Bij die beide voorbeelden staat het streepje óók in de officiële (niet afgekorte) plaatsnaam.
Het toevoegen van een streepje is niet nodig om Sint af te korten tot St. of St
Het toevoegen van een streepje is niet nodig om Sint af te korten tot St. of St
-
- stadsweg
- Berichten: 255
- Lid geworden op: wo 15 okt 2014, 23:27
- Locatie: Franeker
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Overigens wordt de weg door Dongjum volgend jaar volledig vernieuwd. Het ontwerp is nog niet gereed omdat de bewoners van Dongjum mee mogen praten over herinrichting dorp in combinatie met de N384. Ik verwacht gezien de klachten over te hard rijden een ovonde a la Welsryp om de snelheid eruit te h. Huidige vernieuwde beton fietspad eindigt nogal " vreemd" en oversteek voor fietsers daar is erg onoverzichtelijk.
Dan nog off topic, hoewel, over de plaatsnamen op de borden en over de officieele plaatsnamen. Een aantal jaren geleden zijn de gemeenten Franekeradeel, Het Bildt, Menaldumadiel en een deel van Litterensadiel opgegaan in een grote plattelandsgemeente Waadhoeke. Sinds de fusie woedt er een strijd (op dit moment heeft een inwoner zelfs de rechter ingeschakeld) over het door de nieuwe gemeente genomen besluit om de plaatsnamen te laten zoals het was, dus in Franekeradeel hebben de bebouwde kom borden 2 namen: Nederlands boven; Fries beneden: Franeker - Frentsjer etc. In Menaldemadiel was alles in het Fries, dus Dronrijp bestaat al sinds jaar en dag niet meer. Er staat maar 1 naam op het bord. Op de A31 staat dan ook bij de afslag: Dronryp (wordt ook in de trein omgeroepen), hetzelfde geldt voor Menaldum (bestaat niet meer, het is Menaam). St. Jacobi- en St Annaparochie lagen in Het Bildt en kennen daar niet alleen het Fries maar ook het Bildts (inmiddels begreep ik een "officiele" taal). Daar staat dan ook (tot mijn stomme verbazing, ik was er laatst) St.- Jacobiparochie (met - streepje) en St.- Japik (Bildts). Zie link naar mijn foto op Google fotos: https://photos.app.goo.gl/xpRG6k8rzSjrmZT76 . Om tot slot op het laatste in te gaan, St.- met streepje op de richtingborden komt overeen met wat hier ook voor de bebouwde kom borden wordt gebruikt. Zelf woon ik in Franeker, ben een 1/2e Fries en zie de "taalproblemen" als een mooie afleiding in dit anders zo rustige gebied. Je moet je toch ergens druk over maken niet waar.
Dan nog off topic, hoewel, over de plaatsnamen op de borden en over de officieele plaatsnamen. Een aantal jaren geleden zijn de gemeenten Franekeradeel, Het Bildt, Menaldumadiel en een deel van Litterensadiel opgegaan in een grote plattelandsgemeente Waadhoeke. Sinds de fusie woedt er een strijd (op dit moment heeft een inwoner zelfs de rechter ingeschakeld) over het door de nieuwe gemeente genomen besluit om de plaatsnamen te laten zoals het was, dus in Franekeradeel hebben de bebouwde kom borden 2 namen: Nederlands boven; Fries beneden: Franeker - Frentsjer etc. In Menaldemadiel was alles in het Fries, dus Dronrijp bestaat al sinds jaar en dag niet meer. Er staat maar 1 naam op het bord. Op de A31 staat dan ook bij de afslag: Dronryp (wordt ook in de trein omgeroepen), hetzelfde geldt voor Menaldum (bestaat niet meer, het is Menaam). St. Jacobi- en St Annaparochie lagen in Het Bildt en kennen daar niet alleen het Fries maar ook het Bildts (inmiddels begreep ik een "officiele" taal). Daar staat dan ook (tot mijn stomme verbazing, ik was er laatst) St.- Jacobiparochie (met - streepje) en St.- Japik (Bildts). Zie link naar mijn foto op Google fotos: https://photos.app.goo.gl/xpRG6k8rzSjrmZT76 . Om tot slot op het laatste in te gaan, St.- met streepje op de richtingborden komt overeen met wat hier ook voor de bebouwde kom borden wordt gebruikt. Zelf woon ik in Franeker, ben een 1/2e Fries en zie de "taalproblemen" als een mooie afleiding in dit anders zo rustige gebied. Je moet je toch ergens druk over maken niet waar.
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Die omzettingen van namen houdt toch wel wat komisch vind ik. Jacobus en Anna zijn de namen van de heiligen naar wie de plaatsen zijn vernoemd. Lijken me gewone Nederlandse namen toe. Sint Nicolaasga in het Fries is Sint Nyk. Dan kun je er ook gewoon Sinterklaasdorp van makenSt.- Japik (Bildts
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Het wordt nu snel meer offtopic, maar het is Sint(-)Jabik en dat is tevens Fries, zoals dat ook geldt voor Sint(-)Anne. Geen verschil met het Bildts.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Het is al sinds de Middeleeuwen gebruikelijk om de namen van heiligen (en andere internationaal bekende personen) te vertalen in de lokale taal.
Daarom heet het Santiago, bijvoorbeeld.
De Friezen hebben hetzelfde recht op een lokale vertaling. Er is dus geen reden om dat belachelijk te maken.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17386
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
De omgeving van Tzummum zou dus nog wel eens 't summum van de Friese taalstrijd kunnen worden?
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22838
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Er bestaat geen plaats die Tzummum heet.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31547
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Misschien wel in een lokaal nog onontdekt dialect?
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17386
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Kennelijk heb was de woordgrapassociatie van Tzum met 't summum zo sterk, dat ik in een mum was vergeten dat het niet Tzummum is, maar gewoon Tzum.
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
- GuteFahrt
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 7136
- Lid geworden op: di 07 jun 2011, 22:39
- Locatie: Waddenstad Harlingen
- Contacteer:
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Wat wel bestaat is Klazum:
^Op steenworp afstand van de voormalige N384.
^Op steenworp afstand van de voormalige N384.
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
Vroeger werden dit soort "heiligen" gewoon in de pan gehakt.harry schreef: ↑zo 19 jul 2020, 18:37Het is al sinds de Middeleeuwen gebruikelijk om de namen van heiligen (en andere internationaal bekende personen) te vertalen in de lokale taal.
Daarom heet het Santiago, bijvoorbeeld.
De Friezen hebben hetzelfde recht op een lokale vertaling. Er is dus geen reden om dat belachelijk te maken.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Bonifatius_(heilige)
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 5802
- Lid geworden op: wo 10 feb 2016, 9:54
Re: [N384] Tzummarum - Franeker - Dearsum
De dorpen Sint Jacobiparochie, Sint Annaparochie en Vrouwenparochie zijn ontstaan bij de inpoldering van Het Bildt in de zestiende eeuw. Ze huisvestten de arbeiders die aan de drooglegging werkten.
Zo'n duizend jaar na de moord op Bonifatius
De dorpen heetten aanvankelijk Wijngaarden, Altena en Kijfhoek. Naar plaatsen in Zuid-Holland en de streek in Noord-Brabant waar de arbeiders vandaan kwamen. Dat de eerste bewoners van Het Bildt geen Friezen waren verklaart ook de eigen cultuur en taal/dialect van Het Bildt. En ook de katholieke invloed.
Zo'n duizend jaar na de moord op Bonifatius
De dorpen heetten aanvankelijk Wijngaarden, Altena en Kijfhoek. Naar plaatsen in Zuid-Holland en de streek in Noord-Brabant waar de arbeiders vandaan kwamen. Dat de eerste bewoners van Het Bildt geen Friezen waren verklaart ook de eigen cultuur en taal/dialect van Het Bildt. En ook de katholieke invloed.