Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Moderator: Moderatoren
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Klein tikfoutje in Wijchen:
https://www.google.nl/maps/@51.8097039, ... 312!8i6656
https://www.google.nl/maps/@51.8097039, ... 312!8i6656
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Een apo-sof
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- Kaaiman
- Secretaris
- Berichten: 17416
- Lid geworden op: ma 26 jun 2006, 16:54
- Locatie: Hoogeveen
- Contacteer:
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Gelukkig geen catastrof'. a
Deur Drenthe • website over het Drentse provinciaal en rijkswegennet
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
@DeurDrenthe • volg het Drentse wegennieuws op Mastodon
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Lauwer(s)zijl, N388
https://www.rtvnoord.nl/nieuws/734557/W ... zijl-met-S
https://www.rtvnoord.nl/nieuws/734557/W ... zijl-met-S
130 km/h ? Dan haalt de trein me nog steeds in ...
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18067
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Deze wegwijzers lijken niet van de NBd te komen, gezien de grote (en oldschool opmaak) wegnummers op één arm.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Ik heb laatst ergens anders, hier in het zuiden des lands, een vergelijkbare splinternieuwe mast met grote wegnummers op de armen gezien. Weet alleen niet meer waar; ik ga er even extra op letten de komende tijd. Het is wat mij betreft meer dan welkom in ieder geval.
- Snelwegfreak
- Hoofdmoderator
- Berichten: 18067
- Lid geworden op: do 21 sep 2006, 16:02
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
In principe gebeurt dat alleen bij tweecijferige wegnummers.
Enne gojje mins blieft altied leave.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Grappig artikel. Eigenlijk gaat het om een verschijnsel dat assimilatie wordt genoemd. Door het 'aan elkaar vastplakken' van lettergrepen kunnen letters vervallen of veranderen. Als er uit andere talen een woord wordt overgenomen kan dat gebeuren (ad similis -> assimilatie), maar in de Nederlandse schrijftaal wordt het vaak als incorrect gezien en moet je gewoon alle oorspronkelijke letters schrijven. Blijkbaar heeft de gemeente (en historische voorgangers) besloten om dat in het geval van Lauwerzijl wél te doen en de 's' te laten vervallen omdat je hem niet uitspreekt en het woordbeeld onoverzichtelijk wordt.Peter schreef: ↑za 22 aug 2020, 15:10 Lauwer(s)zijl, N388
https://www.rtvnoord.nl/nieuws/734557/W ... zijl-met-S
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Het was me nooit eerder zo opgevallen, maar hier worden twee doelen voor de A28-zuid verschillende kanten op geleid: https://www.google.com/maps/@52.5164085 ... 312!8i6656
Uiteindelijk kom je met zowel het doel Kampen als het doel Amersfoort weer uit op de A28 bij KP Hattemerbroek.
Ik vermoed dat dit nog wel eens klakkeloos overgenomen kan zijn van bewegwijzering van voor 1988, toen de N50 tussen Hattemerbroek en Kampen nog niet bestond en het wel logisch was om verkeer vanaf Kampen vanaf hier binnendoor richting 's-Heerenbroek te leiden.
Uiteindelijk kom je met zowel het doel Kampen als het doel Amersfoort weer uit op de A28 bij KP Hattemerbroek.
Ik vermoed dat dit nog wel eens klakkeloos overgenomen kan zijn van bewegwijzering van voor 1988, toen de N50 tussen Hattemerbroek en Kampen nog niet bestond en het wel logisch was om verkeer vanaf Kampen vanaf hier binnendoor richting 's-Heerenbroek te leiden.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Of Amersfoort had dezelfde richting als Kampen gemoeten, via oprit 19. Want dat is korter.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
In 2009 gingen zowel Kampen als Amersfoort nog rechtsaf: https://www.google.com/maps/@52.5163918 ... 312!8i6656
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Op de historische Street View is te zien dat Kampen oorspronkelijk ook rechtsaf was, maar dat het in 2015 is verplaatst naar de rechtdoorrichting. Erg logisch vind ik die splitsing ook niet. Voor beide routes valt wat te zeggen, al denk ik dat rechtsaf sneller is omdat je eerder op de snelweg bent en je maar door 2 verkeerslichten hoeft in plaats van 6.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Maar niet sneller. Zoals Chris al zei, een route met meer verkeerslichten, een flitspaal, plus een beweegbare brug die ook nog wel eens opent (de Holtenbroekerbrug).
Via de Meppelerstraatweg en aansluiting Zwolle-Noord lijkt me daarom de te prefereren route. Die gaat ook nog langs een populaire snelvoedselgelegenheid (al maakt dat het natuurlijk niet sneller...).
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Flevo Marina staat bijna overal goed, behalve op dit bord, waar 'Flevo Marine' staat.
Ik heb alleen geen idee waar 'T.C.' voor staat. Er is geen tennis club daar. Ik vraag mij ook af waarom dit al vanaf de A6 bewegwijzerd wordt, tig kruispunten en rotondes van te voren.
N307 Flevo Marine 02 by European Roads, on Flickr
Ik heb alleen geen idee waar 'T.C.' voor staat. Er is geen tennis club daar. Ik vraag mij ook af waarom dit al vanaf de A6 bewegwijzerd wordt, tig kruispunten en rotondes van te voren.
N307 Flevo Marine 02 by European Roads, on Flickr
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Het is een jachthaven...
Ze vinden zichzelf een Watersportcentrum:
https://www.flevomarina.com/
Dan zou de afkorting WSC moeten zijn. Zonder 'S' kan ook maar is verwarrend voor de bezoeker. Eventueel kan ook 'Yacht Service' bedoeld worden, maar dat is 'YS' en geen 'TC'.
Ze vinden zichzelf een Watersportcentrum:
https://www.flevomarina.com/
Dan zou de afkorting WSC moeten zijn. Zonder 'S' kan ook maar is verwarrend voor de bezoeker. Eventueel kan ook 'Yacht Service' bedoeld worden, maar dat is 'YS' en geen 'TC'.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
TC staat op de plattegrond van Flevo Marina aangegeven.
https://www.flevomarina.com/jachthaven/ ... marina.pdf
En op het bord bij de ingang:
https://www.google.nl/maps/@52.5488132, ... 6656?hl=nl
https://www.flevomarina.com/jachthaven/ ... marina.pdf
En op het bord bij de ingang:
https://www.google.nl/maps/@52.5488132, ... 6656?hl=nl
Laatst gewijzigd door boe! op do 17 sep 2020, 19:54, 1 keer totaal gewijzigd.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Er zit ook een Trade Center. Staat bij de ingang aangegeven:Vinny schreef: ↑do 17 sep 2020, 19:48 Het is een jachthaven...
Ze vinden zichzelf een Watersportcentrum:
https://www.flevomarina.com/
Dan zou de afkorting WSC moeten zijn. Zonder 'S' kan ook maar is verwarrend voor de bezoeker. Eventueel kan ook 'Yacht Service' bedoeld worden, maar dat is 'YS' en geen 'TC'.
https://www.google.nl/maps/@52.5488132, ... 312!8i6656
Dit bedrijf heeft ook op zijn website vermeld staan dat ze in het Trade Center zitten: https://waterproofbv.com/nl/contact/
Op hun website staat ook een foto, volgens mij staat er gewoon ook Trade Center op het gebouw:
Of dit nu allemaal zoveel betekenis heeft dat je het vanaf de afrit van de A6 al dient te bewegwijzeren, dat is een ander verhaal...
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Nou ja, ik kwam het niet zo snel tegen op de website. Maar goed, als je scheepstouw wilt verhandelen weet je dus waar je moet zijn
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Ik vraag mij af of dit een fout is, of dat men de doelenstrategie heeft gewijzigd.
Op de N305 langs Dronten staat voor de rotonde met 'De Wissel' Almere aangegeven richting noorden. Almere ligt echter de andere kant op (richting zuiden). Dit wordt vervolgens ook niet gecontinueerd op de volgende kruising (met de N307). Het staat zowel op het vooraankondigingsbord als op de handwijzer bij de rotonde.
Volgens de historische Street View is dit ergens tussen 2009 en 2015 toegevoegd. Op de nieuwere wegwijzers bij de rotonde met de N307 staat het echter niet aangegeven, maar dit was in het verleden wel het geval. Toen is overgestapt van redesign naar ddesign is Almere van de wegwijzers verdwenen.
Het is minder onlogisch dan het misschien voelt (de N305 gaat rechtstreeks naar Almere in de andere richting), maar via de N307-A6 is het maar 1,5 kilometer langer naar Almere Stad en duidelijk korter naar Almere Buiten.
https://goo.gl/maps/7qQqLXoisrgwAFJNA
Op de N305 langs Dronten staat voor de rotonde met 'De Wissel' Almere aangegeven richting noorden. Almere ligt echter de andere kant op (richting zuiden). Dit wordt vervolgens ook niet gecontinueerd op de volgende kruising (met de N307). Het staat zowel op het vooraankondigingsbord als op de handwijzer bij de rotonde.
Volgens de historische Street View is dit ergens tussen 2009 en 2015 toegevoegd. Op de nieuwere wegwijzers bij de rotonde met de N307 staat het echter niet aangegeven, maar dit was in het verleden wel het geval. Toen is overgestapt van redesign naar ddesign is Almere van de wegwijzers verdwenen.
Het is minder onlogisch dan het misschien voelt (de N305 gaat rechtstreeks naar Almere in de andere richting), maar via de N307-A6 is het maar 1,5 kilometer langer naar Almere Stad en duidelijk korter naar Almere Buiten.
https://goo.gl/maps/7qQqLXoisrgwAFJNA
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Dit is bewust: alles via de N307 en A6. Lelystad wordt vanaf dit punt ook niet meer via de N309 verwezen.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Ja maar Almere is juist vrij recent weggehaald op de bewegwijzering voor de rotonde met de N307.
Wat er stond:
Wat er nu staat:
Wat er stond:
Wat er nu staat:
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Ah, op die manier. Een doel dat niet meer gecontinueerd wordt. Geen idee wat daar achter zit. Ik vermoed dat de vermelding Almere ten oosten van Dronten dan ook nog wel zal verdwijnen.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Almere is nog een behoorlijk eind via het onderliggend wegennet, maar er valt iets voor te zeggen als de route sneller is naar bepaalde wijken. Andersom staat Dronten al in Almere aangegeven, ook op de nieuwe borden. Dat is een bijzonder verre vermelding voor een plaats als Dronten.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Dronten is niet echt een kleine plaats meer, het telt tegenwoordig bijna 30.000 inwoners. Een stuk groter dan bijvoorbeeld Swifterbant of Biddinghuizen. Dronten is wel richtinggevend voor de oostelijke Flevopolder.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Wel erg veel bestemmingen. Daar kan wel wat worden geschrapt lijkt me. Almere is niet direct richtinggevend, dus dat kan dan wel weg.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Met die nieuwe layout lijkt het bijna alsof je voor Kampen de eerste afslag op de rotonde moet nemen en voor de N307 de tweede...
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
Ik kan mij voorstellen dat dit de reden is waarom men Almere geschrapt heeft.
Als ik het op historische Street View goed zie werd Almere van oorsprong aangegeven bij Dronten, maar via de N309 naar Lelystad. Waarschijnlijk is het verplaatst naar de N307 toen de nieuwe Overijsselseweg ten zuiden van Swifterbant opende. En nu is het op de nieuwste bewegwijzering weer verdwenen. Naar de N309 staat zelfs alleen nog maar 'Dronten-Zuid' terwijl dit een rechtstreekse en goed geschikte verbinding naar Lelystad is. Wellicht toch wat te star vastgehouden aan dat het per se via de N307 moet.
- Coen Tunnel
- Voorzitter
- Berichten: 32169
- Lid geworden op: di 26 apr 2005, 11:39
- Locatie: Aan de 🅰2️⃣8️⃣
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
De N305 is grotendeels autoweg en heeft ook een flink stuk 2x2. Dat is een weg die lekker doorrijdt.Steptimer schreef: ↑ma 21 sep 2020, 20:56 Almere is nog een behoorlijk eind via het onderliggend wegennet, maar er valt iets voor te zeggen als de route sneller is naar bepaalde wijken. Andersom staat Dronten al in Almere aangegeven, ook op de nieuwe borden. Dat is een bijzonder verre vermelding voor een plaats als Dronten.
Voor wat betreft die verwijzing in Almere: wat zou je anders moeten aangeven? Zo klein is Dronten niet en het is niet dat de Flevopolder bezaaid is met andere plaatsen.
Re: Wegweizers (fouten in bewegwijzering)
^
Het is een grotere plaats dan ik dacht.
Vanaf Almere-Haven zijn Zeewolde en Dronten goede bestemmingen. Eventueel Harderwijk als derde doel.
Er is niets mis met Dronten vanaf Almere. Het viel me op dat Dronten al vroeg stond aangegeven. Had het daar nog niet verwacht.
Het is een grotere plaats dan ik dacht.
Vanaf Almere-Haven zijn Zeewolde en Dronten goede bestemmingen. Eventueel Harderwijk als derde doel.
Er is niets mis met Dronten vanaf Almere. Het viel me op dat Dronten al vroeg stond aangegeven. Had het daar nog niet verwacht.