Stad Tongeren schreef:Tongeren dringt aan op snelle realisatie omleidingsweg
De stad Tongeren dringt aan bij Vlaams minister Hilde Crevits voor een spoedige realisatie van de zuidoostelijke omleidingsweg. Deze verbinding tussen de Maastrichtersteenweg en de Overhaamlaan moet het doorgaand verkeer uit het centrum houden.
De huidige ring rond Tongeren slibt langzaam maar zeker dicht. Hiervoor zijn meerdere redenen: de groei van de bevolking, de economische ontwikkelingen op de industrieterreinen van Tongeren-Oost en Overhaem en zeker ook de aantrekkingskracht van Tongeren als handelscentrum en als toeristische bestemming.
Het dossier van de zuidoostelijke omleidingsweg sleept al jaren aan. Nu heeft Minister Crevits ons laten weten dat Wegen en Verkeer Limburg zal starten met het dossier en de MER-studie voor het volledige omleidingstraject: dus zowel voor de Zuidoostelijke als voor de Noordoostelijke omleidingsweg in Tongeren. De koppeling van beide omleidingswegen baart ons zorgen. Het zuidoostelijke traject is zo goed als klaar voor uitvoering en is opgenomen in het gewestplan en het structuurplan. Het noordoostelijk tracé staat nog lang niet zover. Ik ben er bang voor dat een koppeling van beide trajecten alles op de lange baan schuift. Vandaag nog vertrekt een brief naar de minister waarin we aandringen op een spoedige realisatie van de zuidoostelijke omleidingsweg. Alle elementen voor een snelle doorbraak liggen ons inziens op tafel. We hebben de minister ook uitgenodigd voor een werkbezoek aan Tongeren
Om de mobiliteitsproblemen in de binnenstad te kunnen aanpakken, wordt de aanleg van de zuidoostelijke indringingsweg nu écht wel prioritair.Dit komt ten goede van de leefbaarheid van de historische binnenstad. Tegelijkertijd is dit belangrijk voor de ontsluiting van de industriezone Overhaam en de handelszaken aan de Luikersteenweg.
Als die weg een R-nummer zou krijgen, welk is het eerste dat vrijkomt in die regio? R7*...?
I thank whatever gods may be / For my unconquerable soul. / I am the master of my fate / I am the captain of my soul.
Invictus, Nelson Rolihlahla Mandela, Madiba
Binnen enkele maanden gaan de werken van start aan de eerste fase van de nieuwe ringweg rond Tongeren.
Deze eerste fase omvat de aanleg van infrastructuur tussen de N730 Bilzersteenweg en de Molenweg. Het kruispunt N753 Nieuwe Steenweg x N730 Bilzersteenweg x omleidingsweg zal heringericht worden tot een lichtengeregeld kruispunt. De Bodemweg wordt onderbroken tegen de nieuwe infrastructuur van de omleidingsweg. Op deze locatie wordt een beveiligde fietsoversteekplaats voorzien. Ook de bushaltes in de buurt van het kruispunt van de N730 met de N753 worden ingericht als toegankelijke haltes. De N730 Bilzersteenweg wordt voorzien van een nieuwe toplaag.
De werken aan de noordelijke omleiding van Tongeren zullen pas gestart worden in de lente van 2018. Problemen met een fietsdoorsteek zorgden er voor dat de bouwaanvraag opnieuw moest worden ingediend...
De realisatie van de nieuwe onderdoorgang/tunnel onder de spoorlijn Tongeren-Luik werd onlangs gegund voor 3,7 miljoen aan Stadsbader. Deze is noodzakelijk voor de aanleg van het zuidoostelijk gedeelte van de nieuwe ringweg.
Vergunning aangevraagd voor langverwachte Zuidoostelijke Omleidingsweg in Tongeren
Het Agentschap Wegen en Verkeer heeft de omgevingsvergunning aangevraagd voor de Zuidoostelijke Omleidingsweg in Tongeren. Die verbindt de Maastrichtersteenweg met industriezone Overhaem en de Luikersteenweg. De werken starten ten vroegste in 2025.
Volgens mij hebben ze in België een vreemd idee van een rondweg. Welk verkeer moet dit gaan bedienen? Van Maastricht naar de N20? Moet je nog altijd over de Maastrichtersteenweg.
Egbert schreef: ma 18 mar 2024, 13:58
Volgens mij hebben ze in België een vreemd idee van een rondweg. Welk verkeer moet dit gaan bedienen? Van Maastricht naar de N20? Moet je nog altijd over de Maastrichtersteenweg.
Ze spreken van de Zuidoostelijke Omleidingsweg en dat is exact wat het is. Een paar straten in het centrum zoals de Wijkstraat, Leopoldwal en de stationsbuurt worden daardoor ontlast.
Dit is trouwens niet de enige weg die gepland is, voor verkeer richting de N20 zijn een paar noordelijke omleidingswegen voorzien. Deel 1 daarvan werd trouwens al gerealiseerd.
Ah dat zijn dezelfde soort verkeerskundigen die de verkeerscirculatie in Sneek verprutst hebben. Een autoluw centrum is mooi, maar zorg er dan wel voor dat er een binnenring operationeel is zodat het verkeer dat toevallig aan de andere kant moet zijn niet geconfronteerd wordt met allerlei kruip-door-sluip-door wegen. Dat levert niet alleen frustratie op bij de automobilisten, ook omwonenden hebben dan meer last van het autoverkeer op plaatsen waar de wegen niet voor bedoeld zijn.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
Er is geen sprake van een verkeersluw centrum. Er wordt gewoon een randweg aangelegd zodat de wegen in het centrum minder verkeer moeten slikken. Dit is iets dat zowat elke Nederlandse plaats al lang heeft. Want de huidige R72 loopt eigenlijk niet rond het centrum maar ligt in bebouwd gebied.
Je ziet ook de locatie van het industrieterrein in het zuiden, nu moet verkeer dat naar de E313 wil door het centrum rijden. Dat zal met deze Zuidoostelijke Omleidingsweg dus niet meer moeten.
Tongeren heeft (zeker naar Limburgse normen) niet het meest fris uitziende stadscentrum. Met de aanleg van deze twee nieuwe verbindingswegen, krijgt men de kans om de wallen verkeersluwer en leefbaarder in te richten. Ik zie dus niet wat het probleem is, men maakt het beste van de situatie zonder de natuurlijke schoonheid van de streek echt om zeep te helpen.
Dat je nog altijd door de (verstedelijkte) Maastrichtersteenweg moet? Met een vrijwel haakse bocht.
Als je het echt had willen oplossen had je een rondweg van ergens waar de Viséweg aan de N618 aansluit gemaakt die je dan aan de N20 laat aansluiten ergens in het gebied rond nummer 240 en van daaruit heb je weer de mogelijkheid om door te trekken naar de N69 en N79.
Die optie 1b moet je ook niet daar aansluiten maar ook bij de Viséweg of als daar niet genoeg ruimte is iets verder oostelijk voorbij de Audi en VW garage.
In april starten de werken aan de zuidoostelijke ringweg van Tongeren. Er wordt gestart met de tunnel onder de spoorlijn. De werken aan deze tunnel moeten klaar zijn in november. Meer info: https://wegenenverkeer.be/werken/zuidoo ... weg-fase-3
Na de werken aan de spoorwegtunnel starten de komende weken ook de werken aan het verdere tracé op van de zuidoostelijke ringweg. Tegen eind 2028 moeten alle werken achter de rug zijn. Details en info via: https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2026/04/21 ... -tongeren/