Er waren 4 opties:

1. Verbeteren huidige aansluiting Wezep, met name de rotonde met de rondweg is veel te krap. Vereist waarschijnlijk kostbare grondverwerving.
2. Aansluiting Voskuilerdijk. Omlegging N308 naar deze nieuwe aansluiting parallel langs de A28.
3. Realiseren aansluiting op de A50 tussen Hattemerbroek en Hattem
4. Aansluiten op de huidige aansluiting Hattem, met een verbindingsweg parallel langs de A50.
Eén van de problemen is dat de gemeente Hattem absoluut niet wil dat vrachtverkeer naar de A28 over de Zuiderzeestraatweg richting Zwolle gaat rijden om bij Zwolle-Zuid de A28 op te rijden. Hierdoor zijn opties met relatief lange omrij-afstanden in de 4 richtingen (A28/A50/N50) minder aantrekkelijk, dit zijn dus optie 1 en 4, het aansluiten van H20 op bestaande aansluitingen Wezep en Hattem.
Optie 3, het realiseren van een nieuwe aansluiting op de A50, valt ook af vanwege de lastige inpasbaarheid en de korte afstanden tussen het knooppunt en de aansluiting. Optie 4 valt vanwege de impact op de Veluwe daarom ook af. Optie 1 is wel mogelijk, maar veroorzaakt een grote omrijfactor voor verkeer vanaf H20 richting A28-noord. Bovendien is dit een vrij kostbare optie omdat een aantal woningen gesloopt moeten worden. Daarnaast biedt het viaduct van de A28 uit de jaren 60 te weinig ruimte voor fatsoenlijke opstelcapaciteit.
Optie 2, de aansluiting ter hoogte van de Voskuilerdijk, is daarom de meest voor de hand liggende optie. Deze kan makkelijk op het onderliggend wegennet worden aangesloten en ligt het gunstigst ten opzichte van H20 en de A28 en A50. Hoe deze aansluiting exact vormgegeven gaat worden (haarlemmermeer, half-klaverblad, hybride variant) is nog niet duidelijk. Waarschijnlijk zal de N308 vanuit Oldebroek dan omgelegd worden naar deze nieuwe aansluiting. De huidige aansluiting Wezep zal dan zeer waarschijnlijk komen te vervallen. De nieuwe aansluiting ter hoogte van de Voskuilerdijk vereist een nieuw viaduct over de A28 en zal waarschijnlijk niet worden aangesloten op de parallelbanen van het knooppunt Hattemerbroek.
Politiek gezien is het een lastige issue, het realiseren van een nieuwe aansluiting, in alle 4 de varianten, is vrij kostbaar, en Rijkswaterstaat heeft er logischerwijs geen belang bij. De provincie vond het eerst ook niet interessant, maar lijkt nu bij te draaien. Rijkswaterstaat wil het graag tegelijkertijd met het groot onderhoud dat gepland is in 2014 uitvoeren, dus er is haast bij de besluitvorming nodig. Als ze verstandig zijn dimensioneren ze het viaduct op 2x3 rijstroken op de A28.