Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Je klinkt verbaasd.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ja, want er is geen inhoudelijke reden om het anders te doen. De bordruimte is het probleem niet, de zwaarte van de mast niet. De situatie op het terrein is redelijk vergelijkbaar. Kortom dit kan gewoon hetzelfde!
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Natuurlijk heb je gelijk, maar na 14 jaar Nba weten we toch niet beter.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Iemand heeft kennelijk besloten dat er vanaf Klaaswaal tot Benelux overal "Amsterdam (A4)" op de borden komt te staan. En dan voert men dat gewoon uit. Letterlijk.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Palance
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 31594
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 13:17
- Locatie: Паланцедрецхт
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
A4-fetisjisme.
"You know the greatest danger facing us is ourselves, an irrational fear of the unknown. But there’s no such thing as the unknown — only things temporarily hidden, temporarily not understood.” - James T. Kirk
Autosnelwegen.net
Autosnelwegen.net
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Rijkswaterstaat wil dat je van Amsterdam tot de Belgische Grens op één nummer kunt navigeren: A 4. Ik vind dat op zich geen gekke gedachte, maar ik zou dan dus gewoon de hele A 29 omnummeren en de A 15 tussen Benelux en Vaanplein dubbelnummeren. Mocht het laatste ontbrekende stukje A 4 toch worden gerealiseerd kun je de A 29 ook wel weer herintroduceren. De weg ligt er de komende 10 jaar in ieder geval nog niet.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- sven_engelen
- expressweg
- Berichten: 3369
- Lid geworden op: ma 09 dec 2013, 10:42
- Locatie: Venlo/Hengelo
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Of gewoon die weg aanleggen. F**K alles wat er omheen ligt en begin gewoon met asfalt neerleggen verdomme!
Svenlo
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
In een grijs verleden waren daar E-routes voor bedoeld dacht ik
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ja, die zijn helaas mislukt, dus tijd voor iets anders.
Zelf zou ik [A4] Amsterdam aangeven en dat stuk A15 laten voor wat het is. Je wil toch de A4-route naar Amsterdam aangeven?
Zelf zou ik [A4] Amsterdam aangeven en dat stuk A15 laten voor wat het is. Je wil toch de A4-route naar Amsterdam aangeven?
Peter - Als je veel tegenwind hebt, kun je beter zelf gaan liggen
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ze zijn niet mislukt, ze zijn compleet verwaarloosd. Al 40 jaar heeft er niemand meer naar omgekeken.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Op de foto:Claus Plein schreef: ↑vr 23 apr 2021, 19:36 Vandaag drie nieuwe NBA-borden gezien, alle aan de A29
Van de derde heb ik geen foto maar het is het aankondigingsbord van de afrit Oud-Beijerland in zuidelijke richting, voor de Heinenoordtunnel.
Het bord "Roosendaal route Bergen op Zoom" dat hier in de buurt hing, is verdwenen.
En het al getoonde afstandenbord (de andere kant op dus):
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Een nieuw vorkbordje op de A27 vanuit het noorden, afrit Eemnes:
Omdat hier 400m op staat (terwijl de rechterstrook al de uitvoegstrook is), heeft men de afstanden op de voorgaande (oude) borden vergroot.
Bijvoorbeeld 300m is 900m geworden:
OUD
NIEUW
Omdat hier 400m op staat (terwijl de rechterstrook al de uitvoegstrook is), heeft men de afstanden op de voorgaande (oude) borden vergroot.
Bijvoorbeeld 300m is 900m geworden:
OUD
NIEUW
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ook dat vind ik een hele vreemde eigenschap van Nba.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De borden die overduidelijk aan het eind van hun levensduur zijn, vervangen; dat zat er niet in. De popnagelboer moet ook omzet draaien...
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Als er één bord wordt aangereden gaat de verzekeringsmaatschappij echt geen 3-4 borden betalen.
Wel is het zo dat bij weefvakken de nulpuntwegwijzer naar NBA-norm toe gaat, waar het nieuwe bord ook op wordt afgestemd. Wat dus een besliswegwijzer in het weefvak is, en niet langer het convergentiepunt waar het weefvak begint. Maar ook dat zo goedkoop mogelijk middels popnagelstroken.
Wel is het zo dat bij weefvakken de nulpuntwegwijzer naar NBA-norm toe gaat, waar het nieuwe bord ook op wordt afgestemd. Wat dus een besliswegwijzer in het weefvak is, en niet langer het convergentiepunt waar het weefvak begint. Maar ook dat zo goedkoop mogelijk middels popnagelstroken.
-
- 2x2 autosnelweg
- Berichten: 6389
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 22:05
- Locatie: Ibiza ;-)
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het is vast al eens ergens voorbij gekomen in deze 347 pagina's, maar waar ligt dan het nulpunt volgens NBA-norm bij weefvakken?
- Rene
- 4x5 autosnelweg
- Berichten: 36667
- Lid geworden op: zo 27 feb 2005, 11:48
- Locatie: Noord-Holland
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dit is vastgelegd in de Bewegwijzeringsschema's (BWSS)
Bij weefvakken langer dan 700 meter doorgaans 100 meter stroomopwaarts van het divergentiepunt
Bij weefvakken korter dan 500 meter doorgaans 200 meter stroomafwaarts van het convergentiepunt
Bij lengtes tussen 500-700 meter kan het verschillen.
Bij weefvakken langer dan 700 meter doorgaans 100 meter stroomopwaarts van het divergentiepunt
Bij weefvakken korter dan 500 meter doorgaans 200 meter stroomafwaarts van het convergentiepunt
Bij lengtes tussen 500-700 meter kan het verschillen.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vanaf de A13 uit Delft is de S107 inmiddels ook verschenen.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Kennelijk bestaat Den Haag alleen uit Noord, Zuid en Centrum...
(En Ypenburg, 1 afrit eerder.)
(En Ypenburg, 1 afrit eerder.)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Den Haag heeft stadsdelen die prima gebruikt hadden kunnen worden.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Leidschenveen, Haagse Hout en Scheveningen passen niet op 1 bord voor rechtdoor.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22897
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
De laatste portaalborden voor Zoomland (A4 richting noorden) hangen er inmiddels ook.
(een volgende keer een scherpere foto...)
(een volgende keer een scherpere foto...)
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Wat een lelijke borden. Met name de uitlijning van Bergem op Zoom-Noord vind ik er niet mooi uitzien. Het zal wel volgens richtlijn zijn...
Discussieren is de kunst van het weglaten.
- Wouter N14
- Moderator
- Berichten: 21944
- Lid geworden op: vr 08 jul 2005, 12:56
- Locatie: Roosendaal
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik ben benieuwd of Nba zich daar kan bewijzen, want het is een vrij rottig punt.
Het mooiste overkomt je, het minste is bedacht. Freek de Jonge
-
- stadsweg
- Berichten: 437
- Lid geworden op: zo 16 nov 2008, 11:05
- Locatie: Eindhoven, Noord-Brabant
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vervanging bewegwijzering rond de afrit Someren (A67) staat online in de database.
https://www.rijkswaterstaat.nl/apps/geo ... 7/?C=M;O=D
https://www.rijkswaterstaat.nl/apps/geo ... 7/?C=M;O=D
As ge nie mìr nèijsgierig bent, dan worde aauwd!
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
-
- stadsweg
- Berichten: 437
- Lid geworden op: zo 16 nov 2008, 11:05
- Locatie: Eindhoven, Noord-Brabant
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zelfde voor afrit Asten, hier zal Helmond vanuit Liessel plaatsmaken voor Asten.
https://www.rijkswaterstaat.nl/apps/geo ... 7/?C=M;O=D
https://www.rijkswaterstaat.nl/apps/geo ... 7/?C=M;O=D
As ge nie mìr nèijsgierig bent, dan worde aauwd!
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ja foei zeg. Die steden maar met hun lange stadsdeelnamen; het zou verboden moeten worden. Wat is er mis met 'Veenwijk', 'Houtwijk' en 'Strand'?
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7943
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Woon je op het veen (Hagenezen) of op het zand (kakkers/Haegenaers) is altijd de vraag als je in Den Haag woont. Dus het kan nog simpeler:
Den Haag
- Veen
- Zand
- Strand / S'ningen
Den Haag
- Veen
- Zand
- Strand / S'ningen
Laatst gewijzigd door Wesso op do 29 apr 2021, 13:26, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Naar het goede voorbeeld van Uden (welke afrit Uden?) en Veghel (Eerde?) op de A50 gaat men op de A67 vrolijk verder met nietszeggende afritnamen. En geen Veghel of Den Bosch is ook een gemis. Zeker vanuit het oosten zou er 1 van die 2 moeten staan. ‘T gaat hier immers om een doorgaande route, niet om een lokale inprikker.Dennal schreef: ↑do 29 apr 2021, 12:04 Zelfde voor afrit Asten, hier zal Helmond vanuit Liessel plaatsmaken voor Asten.
https://www.rijkswaterstaat.nl/apps/geo ... 7/?C=M;O=D
Afritten naar een klein boerengat vernoemen (kuch, Zeeland, Volkel, Eerde, kuch) is wat mij betreft een doodzonde als er plaatsen met tienduizenden inwoners vlakbij liggen. Doe maar gewoon weer plaatsnaam+windrichting (dus Uden-noord en Uden-zuid en in dit geval Helmond-oost), veel duidelijker.