Inmiddels een jaar later nog iets nieuws te melden over een nieuwe of herziene richtlijn bewegwijzering?
Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Moderator: Moderatoren
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Een mistig ritje leverde deze update van de A30 tussen Maanderbroek en Lunteren op.
A30-Re, Ede-Barneveld:
Ede-West (1):
nieuw 900m vorkbord vanaf de A12 vanuit Arnhem
nieuw servicebord Kievitsmeent
nieuwe uitsmijter
nieuw afstandenbord t.h.v. vzp De Poel (afbeelding)
A30-Li, Barneveld-Ede:
nieuw afstandenbord t.h.v. oprit Lunteren (afbeelding)
OBA 1500m bord voor vzp De Veenen is verdwenen, nog niet vervangen door NBA
Ede-West (1):
servicebord ind. Ede verplaatst naar voren, staat nu voor oprit Ede-Noord
nieuw vorkbord 500m (deze dus, met Maanderbroek)
nieuwe uitsmijter
Opmerkelijk: afstandenborden zijn op onlogische plaatsen neergezet, naast verzorgingsplaats en ter hoogte van een oprit, en dus niet vrij kort na de oprit (terwijl daar wel alle ruimte voor was). Ook zag ik dat een portaalbord voor de A30 richting Barneveld bij Ede-West was weggehaald. In de nacht van 15-16 december wordt daar weer gewerkt. Waarschijnlijk komen er dan NBA-borden aan die portalen te hangen. Ze zijn al ontworpen volgens wegwijzerkaart.s200.nl (voor de portaalborden op de andere richting nog geen NBA-ontwerp, gek genoeg).
A30-Re, Ede-Barneveld:
Ede-West (1):
nieuw 900m vorkbord vanaf de A12 vanuit Arnhem
nieuw servicebord Kievitsmeent
nieuwe uitsmijter
nieuw afstandenbord t.h.v. vzp De Poel (afbeelding)
A30-Li, Barneveld-Ede:
nieuw afstandenbord t.h.v. oprit Lunteren (afbeelding)
OBA 1500m bord voor vzp De Veenen is verdwenen, nog niet vervangen door NBA
Ede-West (1):
servicebord ind. Ede verplaatst naar voren, staat nu voor oprit Ede-Noord
nieuw vorkbord 500m (deze dus, met Maanderbroek)
nieuwe uitsmijter
Opmerkelijk: afstandenborden zijn op onlogische plaatsen neergezet, naast verzorgingsplaats en ter hoogte van een oprit, en dus niet vrij kort na de oprit (terwijl daar wel alle ruimte voor was). Ook zag ik dat een portaalbord voor de A30 richting Barneveld bij Ede-West was weggehaald. In de nacht van 15-16 december wordt daar weer gewerkt. Waarschijnlijk komen er dan NBA-borden aan die portalen te hangen. Ze zijn al ontworpen volgens wegwijzerkaart.s200.nl (voor de portaalborden op de andere richting nog geen NBA-ontwerp, gek genoeg).
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21982
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vermoedelijk omdat de richting Amersfoort-Amsterdam als de route in lijn wordt gezien en je tussen Barneveld en Amersfoort afslaat richting Apeldoorn. Maakt er een beetje een Zwitsers (of oud-Duits) afstandenbord van. Wij hadden daar nu net de streep voor. Streep onder Barneveld en daar A1 Apeldoorn onder zetten.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Alleen A1 bij Apeldoorn en niet bij Amsterdam en Amersfoort is dan weer erg onlogisch.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21982
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Goede kans dat dat ergens in de redenering heeft gezeten om het op deze manier te doen. Maar het voelt als een poging om van twee walletjes te eten. Het past ergens wel bij de A30 dat de A1 west hier wordt gezien als de hoofdrichting. Men stapt over het naderende einde van dat wegnummer heen en zet de doelen van het meestgebruikte vervolg gewoon boven de streep. Dit in tegenstelling tot wat Duitsers doen met boven de streep bijvoorbeeld alleen nog maar Dreieck Vulkaneifel vermelden. We hebben hier in Nederland ook al genoeg ervaring mee; zie een A6 en A44 waarop al sinds jaar en gewoon Amsterdam staat, Rotterdam op de A17 enzovoort. Maar als je dat doet, zit ingebakken dat er in dat “opvolgende wegnummer in lijn” ook nog een andere kant zit: hier is dat de A1-richting Apeldoorn. Tja, doe zou dan onder de streep moeten. Óf je kiest ervoor om alles A1 onder de streep te zetten en alleen Barneveld erboven. Maar niet dit.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik denk eerder dat de ontwerper de ingewikkelde richtlijn gewoon niet begrijpt en zelf is gaan klooien.
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Of je krijgt zoiets:
Het einde van de N31 (maar dat is pas kilometers verderop, dus N31 had best op dit bord gemogen).
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
En hiervoor geldt hetzelfde als het andere afstandenbord: totaal niet volgens de richtlijn (voor zover die er is) om doelen van een aansluitende snelweg onder een lijn te plaatsen. Utrecht en Arnhem horen als A12-doelen te worden aangegeven.Wesso schreef: ↑za 10 dec 2022, 18:36 A30-Li, Barneveld-Ede:
nieuw afstandenbord t.h.v. oprit Lunteren (afbeelding)
Wat de vermelding Ede betreft vraag ik me ook weer af hoe die 10 km (de afstand tot het centrum) valt te rijmen met de bewegwijzering; je komt verderop alleen Ede-Noord en Ede-West tegen. Ede-Noord leidt naar Ede-centrum.
-
- expressweg
- Berichten: 3563
- Lid geworden op: wo 31 jul 2013, 19:37
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Die 10 km match ook niet met wat er bij de oprit staat. Volgens de handwegwijzers daar is Ede maar 6 km. De afstanden naar Utrecht en Arnhem zijn op het nieuwe bord dan weer lager dan op deze handwegwijzers, dus ik heb geen flauw idee wat hier gebeurd is.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vanaf dat punt is het met wat afronding naar boven 6 km tot aan de komgrens van Ede aan de N224. Bizar hè, dan neem je de oprit van de A30 en zie je dat Ede ineens 4 km verder ligt. Maar dat is dus een andere afstandsinterpretatie.
Laatst gewijzigd door Wesso op ma 12 dec 2022, 20:18, 1 keer totaal gewijzigd.
-
- stadsweg
- Berichten: 437
- Lid geworden op: zo 16 nov 2008, 11:05
- Locatie: Eindhoven, Noord-Brabant
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vorige week geplaatst.Dennal schreef: ↑di 18 okt 2022, 16:39 Afrit 10 Eerde zal Veghel-Zuid / Centrum worden.
https://downloads.rijkswaterstaatdata.n ... 97004S.png
As ge nie mìr nèijsgierig bent, dan worde aauwd!
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
Raadscommissie gem. Eindhoven (verkeer & veiligheid).
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Dat bord is volgens mij ook niet volgens de richtlijn geplaatst. Sowieso vind ik al dat het nummerschildje niet gebruikt zou moeten worden voor indirecte verwijzingen, al is dat wél conform de richtlijn NBA. Een ander probleem is dat de richtlijn voor 'einde snelweg' situaties ook niet heel strak is volgens mij en dan krijg je dat eigen interpretatie van de ontwerper een grote rol gaat spelen. Old School was in ieder geval een stuk eenduidiger en wat mij betreft zou Rijkswaterstaat voor NBA ook terug naar de tekentafel moeten. Zaken versimpelen, kijken naar de daadwerkelijke behoefte van weggebruikers, netjes omgaan met indrecte verwijzingen, nog goed bekijken hoe vorkborden een stuk minder vol kunnen, en zaken consequent toepassen.Harry schreef:Of je krijgt zoiets:
Let op: Sarcasmemodus over een lengte van 10 kilometer.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Foto's van de nieuwe borden op de A30. Van Maanderbroek naar Lunteren en terug.
- SPOILER: TOON
Ik vind het prima dat ze borden bij verzorgingsplaatsen zetten. Dan kan ik ze goed op de foto krijgen.
Nee, verderop kun je nog steeds rechtdoor naar Ede. Via de A12.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Op de A13 is inmiddels NBA bij afrit Rotterdam-Airport.
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Wesso
- 2x3 autosnelweg
- Berichten: 7942
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 1:27
- Locatie: Ede
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Zo, je had er zin in!
Ik zie dat er zelfs alweer borden zijn bijgeplaatst bij Lunteren richting Barneveld, of is dat (ook) Barneveld - Ede?
Ah, nu kan het raadsel worden opgelost (hoop ik). De 10 km op het afstandenbord moet dan de afstand tot het kombord van Ede bij de Stadspoort zijn, vlakbij aansluiting Ede van de A12.
Het is maar goed dat ik beter op het verkeer let dan op de borden.
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik houd er rekening mee dat iemand een rekenfout van 4 kilometer heeft gemaakt. Ede heeft er 4 kilometer bij gekregen, aan de overzijde hebben Amersfoort en Amsterdam 4 kilometer te weinig gekregen. Vanaf de VZP is het 12 kilometer naar knooppunt De Vallei. Op knooppunt De Vallei zijn de afstanden naar Amsterdam en Amersfoort 55 resp. 12 kilometer. Dan zou op onderstaand bord de afstanden naar Amsterdam en Amersfoort 67 resp. 24 kilometer moeten zijn.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Rond knooppunt Ommedijk (A44/N434) hang ook hier en daar weer iets nieuws.
Afrit 9 blijkt terug te komen, hoewel je er alleen vanaf de N434 lijkt te kunnen komen.
Nieuwe portalen afrit 8b/8a:
Ook op de N11 blijkt een bord vervangen te zijn.
Afrit 9 blijkt terug te komen, hoewel je er alleen vanaf de N434 lijkt te kunnen komen.
Nieuwe portalen afrit 8b/8a:
Ook op de N11 blijkt een bord vervangen te zijn.
- SPOILER: TOON
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- nvanleijden
- woonerf
- Berichten: 68
- Lid geworden op: za 22 aug 2020, 19:45
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ook op de A1 vanuit Hengelo naar Oldenzaal is recent nieuwe bewegwijzering geplaatst. Afrit Oldenzaal heeft een nieuw 1200m-bord. Bij Hengelo-Noord zijn de 1200m-aankondiging en de uitsmijter vervangen, het vorkbord en de borden voor de andere richting volgen nog.
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Op de kortste dag van het jaar kon ik hem nog net bij voldoende licht op de foto zetten.Dennal schreef: ↑ma 12 dec 2022, 9:14Vorige week geplaatst.Dennal schreef: ↑di 18 okt 2022, 16:39 Afrit 10 Eerde zal Veghel-Zuid / Centrum worden.
https://downloads.rijkswaterstaatdata.n ... 97004S.png
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Thom
- verkeersader
- Berichten: 553
- Lid geworden op: zo 19 jul 2020, 23:12
- Locatie: Hulst, Goeree-Overflakke en Rotterdam
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Vlak voor de Haringvlietbrug is onderstaande old-school voorwegwijzer vervangen door een nieuw knooppunt-bord voor het Hellegatsplein. Vanwege de regen helaas geen foto kunnen maken.
https://maps.app.goo.gl/xiPNmF6MAS4dA2Tz6?g_st=ic
https://maps.app.goo.gl/xiPNmF6MAS4dA2Tz6?g_st=ic
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
^
Vermoedelijk dit bord: https://downloads.rijkswaterstaatdata.n ... 64001S.png
Ik ben benieuwd of de andere oude borden ook vervangen worden?
Vermoedelijk dit bord: https://downloads.rijkswaterstaatdata.n ... 64001S.png
Ik ben benieuwd of de andere oude borden ook vervangen worden?
- harry
- Wegnummerfotograaf
- Berichten: 22895
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 12:09
- Locatie: Leipendam
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Ik reed vanmiddag vanaf de N59 naar het noorden. Helaas dus dat nieuwe bord gemist.
Op mijn route stonden geen nieuwe borden.
Iets verderop hangt dit bord er weer, of een nieuw bord met dezelfde inhoud (in april was het bord verdwenen).
Op mijn route stonden geen nieuwe borden.
Iets verderop hangt dit bord er weer, of een nieuw bord met dezelfde inhoud (in april was het bord verdwenen).
- SPOILER: TOON
wegnummers.nl foto's van genummerde wegen (o.a. NBA) en van plaatsnaamborden
--Harry.
--Harry.
- Thom
- verkeersader
- Berichten: 553
- Lid geworden op: zo 19 jul 2020, 23:12
- Locatie: Hulst, Goeree-Overflakke en Rotterdam
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Het is een nieuw bord met dezelfde inhoud. Palance had ‘m 17 oktober al gespot.
Het is inderdaad dat bord. Voor de andere old school borden zijn nog geen nieuwe ontwerpen. Ik denk dat ze deze vervangen als ze volgend jaar de Haringvlietbrug gaan renoveren en als de N59 in augustus 3 weken dicht gaat voor de verhoogde rijbaanscheidingSteptimer schreef: ↑wo 28 dec 2022, 19:40 Vermoedelijk dit bord: https://downloads.rijkswaterstaatdata.n ... 64001S.png
Ik ben benieuwd of de andere oude borden ook vervangen worden?
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Bij Ressen komen wat nieuwe borden: https://downloads.rijkswaterstaatdata.n ... 000/09639/
-
- 4x3 autosnelweg
- Berichten: 21982
- Lid geworden op: ma 28 feb 2005, 9:17
- Locatie: Sesamstraat
- Contacteer:
Re: Discussie bewegwijzering in NL (NBA)
Gelukkig niet het allerbelangrijkste bord, zo op de parallelbaan die wel redelijk voor zich spreekt. Maar toch. Je vraagt je af of ze bij Ressen de vervanging misschien op wat langere baan hadden geschoven, vooruitlopend op de verlenging van de A15 naar Zevenaar. Niet dat er dan iets zou veranderen aan de doelen op deze specifieke plek, maar onder het motto "dan zijn er toch aannemers, en als we alles tegelijk doen is dat ook weer handig voor toekomstige vervangingen." Dat schiet voorlopig totaal niet op natuurlijk. Dan wel benieuwd wat er gaat gebeuren met de borden even stroomopwaarts op de rangeerbaan, waar de richtingen Bemmel en Rotterdam splitsen. Dan zijn ook borden uit 1995 namelijk. Want de richting Bemmel is natuurlijk wel voorbestemd om heel andere doelen te krijgen.
- Autostrada
- stadsweg
- Berichten: 389
- Lid geworden op: za 08 jan 2022, 10:19